Godina u znaku Windowsa 10

poruka: 16
|
čitano: 3.976
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Godina u znaku Windowsa 10".
15 godina
offline
Godina u znaku Windowsa 10

mislim da, nakon sedmice, nikakvi eksperimenti nisu bili potrebni (= Ballmer je još uvijek idiot, ma čime se bavio) i sve se moglo postupno riješiti kroz SP-e. tako bismo sad dobili npr w7 sp3 i imali sve potrebne poizitivne značajke, a riješili se budalaština i pogrešaka iz prijašnjih verzija. jasno, dioničari i "žmukljošuftovi svjedoci" tu na forumu bi ispopizdjeli no k'o ih oprašuje. da je bilo "više senzibiliteta" za korisničke želje i potrebe, a manje nepotrebnih ballmersko-dizajnerskih iživljavanja, bio bi vuk koza, sit cijela i najveći broj korisnika zadovoljno bi mahao repom. to bi ljudi spremno plaćali pa čak i legalizirali. ovo "zajedničko sučelje (shell) za sve" je budalaština ravna Ballmerovim. čemu? ne kažu komšije uzalud: svaka vaška obaška. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Godina u znaku Windowsa 10
Ajar kaže...

mislim da, nakon sedmice, nikakvi eksperimenti nisu bili potrebni (= Ballmer je još uvijek idiot, ma čime se bavio) i sve se moglo postupno riješiti kroz SP-e. tako bismo sad dobili npr w7 sp3 i imali sve potrebne poizitivne značajke, a riješili se budalaština i pogrešaka iz prijašnjih verzija. jasno, dioničari i "žmukljošuftovi svjedoci" tu na forumu bi ispopizdjeli no k'o ih oprašuje. da je bilo "više senzibiliteta" za korisničke želje i potrebe, a manje nepotrebnih ballmersko-dizajnerskih iživljavanja, bio bi vuk koza, sit cijela i najveći broj korisnika zadovoljno bi mahao repom. to bi ljudi spremno plaćali pa čak i legalizirali. ovo "zajedničko sučelje (shell) za sve" je budalaština ravna Ballmerovim. čemu? ne kažu komšije uzalud: svaka vaška obaška. 

 

Sad kad si spomenuo Monkeyllamera, koji ga je klinac Gates (ili upravni odbor) godinama držao na čelu tvrtke, s obzirom da je M$ pod njih generirao gubitke u milijardama, počevši od kupovine Skypa, do Zunea itd?

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
14 godina
offline
Godina u znaku Windowsa 10

Ma sve oni gledaju kroz prizmu zarade a ne šta je najbolje za krajnjeg korisnika!

 

Nastavak "SP" serijala kod sedmice im ne bi donio dodatnu zaradu.

 

Nisu oni glupi i sve su več odavno mogli srediti i pametnije osmisliti ali tada ne bi bilo "Ekonomske računice" he,he,he... 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2015 12:29 (andi.cro).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Godina u znaku Windowsa 10
fredii kaže...

 

Sad kad si spomenuo Monkeyllamera, koji ga je klinac Gates (ili upravni odbor) godinama držao na čelu tvrtke, s obzirom da je M$ pod njih generirao gubitke u milijardama, počevši od kupovine Skypa, do Zunea itd?

 malo stvari na svijetu ne razumijem. ovo je jedna od njih. pada mi na pamet jedino nekakva ucjena 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Godina u znaku Windowsa 10
Koju to konkurenciju imaju Windowsi? Linux?Appleov OS?
STEAM - L3giONaR ORIGIN-L3Gi0naR UPLAY- L3giONaR
15 godina
neaktivan
offline
Godina u znaku Windowsa 10

Kada je tip sa emo frizurom, kome stalno zaboravljam ime, prestavljao Windows 10 i zadavio nas o mogucnostima sto mozemo sa novim apps-ima, pomislio sam da je dobra ideja da potegnem gutljaj vodke za svaki "apps" koji pomene.
Ubrzo on se izgubio u apzima a ja u komi od previse vodke.
Hteo bih da mogu reci koju tom gospodinu, kome stalno zaboravljam ime, koju iz casa logike... Rekao bih:
Prvo, gospodine sa emo frizurom, to sto ti nazivas apzima se zove program. Neki od tih programa su veliki ko berlinski zid. Ponizavanje je nazivati ih apzima.
Drugo, to sto ti nazivas Legacy je citav PC! Komjutor koji moze vola pojesti za dorucak a ne krivuljavi telefoncic sa plocicama i trokutima. Filozofija da su korisnici nepismeni i nemaju pojma sto je PC a sto telefon pa mora sve biti ujednaceno je tipican American Dream. Ostali ne reaguju tako na "jednakost",

Jednom su me prevarili sa Vistom i DX10. Kako sam po nacionalnosti gamer iz Master Race, prvo sam pomislio da ce mozda Windows 10 i DX12 ipak imati uticaja na mene da predjem na ovu rugobu od estetike i dizajna, ali onda sam se setio da je jezgra jos uvjek 6 i da je sve ovo mozda samo magla i prasina a do DX12 je dug put.

Ali onda, kada razmislim, ne moram mu nista reci. Mogu to i delom - Windows 10 - stay away from me.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2015 15:14 (Solo).
 
3 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Godina u znaku Windowsa 10
Solo kaže...

Kada je tip sa emo frizurom, kome stalno zaboravljam ime, prestavljao Windows 10 i zadavio nas o mogucnostima sto mozemo sa novim apps-ima, pomislio sam da je dobra ideja da potegnem gutljaj vodke za svaki "apps" koji pomene.
Ubrzo on se izgubio u apzima a ja u komi od previse vodke.
Hteo bih da mogu reci koju tom gospodinu, kome stalno zaboravljam ime, koju iz casa logike... Rekao bih:
Prvo, gospodine sa emo frizurom, to sto ti nazivas apzima se zove program. Neki od tih programa su veliki ko berlinski zid. Ponizavanje je nazivati ih apzima.
Drugo, to sto ti nazivas Legacy je citav PC! Komjutor koji moze vola pojesti za dorucak a ne krivuljavi telefoncic sa plocicama i trokutima. Filozofija da su korisnici nepismeni i nemaju pojma sto je PC a sto telefon pa mora sve biti ujednaceno je tipican American Dream. Ostali ne reaguju tako na "jednakost",

Jednom su me prevarili sa Vistom i DX10. Kako sam po nacionalnosti gamer iz Master Race, prvo sam pomislio da ce mozda Windows 10 i DX12 ipak imati uticaja na mene da predjem na ovu rugobu od estetike i dizajna, ali onda sam se setio da je jezgra jos uvjek 6 i da je sve ovo mozda samo magla i prasina a do DX12 je dug put.

Ali onda, kada razmislim, ne moram mu nista reci. Mogu to i delom - Windows 10 - stay away from me.

 

 

 

 

Come to the Linux. They have cookies.

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
16 godina
moderator
offline
Re: Godina u znaku Windowsa 10
fredii kaže...

 

Sad kad si spomenuo Monkeyllamera, koji ga je klinac Gates (ili upravni odbor) godinama držao na čelu tvrtke, s obzirom da je M$ pod njih generirao gubitke u milijardama, počevši od kupovine Skypa, do Zunea itd?

 Pa nije bilo baš tako - Microsoft je stalno dobro poslovao, jedino što se "izgubilo" bio je rast dionica. To je stvaralo lošu sliku i dovodilo da smanjenja vrijednosti kompanije, ali svejedno su dobit imali stalno solidnu. A posljednjih godina sve im raste, pa su čak zabilježili povijesno visoku dobit.

 

 Dugročno gledano ne bih rekao ni da je kupnja Skypea (za razliku nekih drugih akvizicija) bio loš potez. Skupo plaćen, ali se pokazalo da taj servis ima budućnost i široku primjenu.

...
Godina u znaku Windowsa 10

Ono cemu se iskreno nadsm jest rast i popularnost Application Storea, najvis radi mogucnosi plasiranja softvera na trziste bez potrebe za vecim ulaganjem u marketing i druge kanale.tako da i mi smrtnici imamo sanse za zaradu. Budemo vidjeli, za sada nisam nesto zainteresiran.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Godina u znaku Windowsa 10

Naravno da su nove verzije neophodne ne samo zato da se mogu naplatiti nego i zato da ljudi imaju dojam da se sustav razvija. Osnovni problem Windowsa je to da su se zaletjeli sa metro sučeljem i sad se lagano vraćaju u nazovimo to normalu. Što se tiče prodaje novih računala tu nikad neće biti problem progurati nove verzije, no ako tražimo motivaciju za ljude koji su na Win 7 zaista nema velik broj bitnih razloga da se pređe na novu verziju pa samim time i razumijem da bi upgrade na 10 trebao biti besplatan.

Što se tiče Ballmera, on je financijaš po struci i to mu je glavna perspektiva i nikad nije gledao stvari kroz ideje nego kroz brojke, a kad se odlučio za neki novitet onda je prihvatio metro što samo govori o tome da nema osjećaja za to što je bitno. Da ne bude zabune, ne mislim da je bio loš CEO, on je kao kapetan koji je dobio na upravljanje brod i samo je trebao držati kurs, usput je ulovio pokoju ribu, ali nikad nije mogao uhvatiti Moby Dicka.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Godina u znaku Windowsa 10

Glavno pitanje za Microsoft bi bilo: Kako natjerati poslovnjake da investiraju milijune u obnovu PC strojnog parka i pošalju taj XP u zaborav i natjeraju ih da kupe novi OS? Budimo iskreni, u firmama, 10 godina stari PC-ji jednako dobro rade posao kao i prvog dana. Nije da im treba novi directx 

There is no job like cron job!
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Godina u znaku Windowsa 10
hrvooje kaže...

Glavno pitanje za Microsoft bi bilo: Kako natjerati poslovnjake da investiraju milijune u obnovu PC strojnog parka i pošalju taj XP u zaborav i natjeraju ih da kupe novi OS? Budimo iskreni, u firmama, 10 godina stari PC-ji jednako dobro rade posao kao i prvog dana. Nije da im treba novi directx 

 -zaba, za Štefice (zaba je 'sinonim' za sve online kao porez, knjig.soft i sl.), za Perice dx12 (sad je 11 only za neke igre). Uvjek zaboravljaš poluge, ne sam OS... Tako da će svi ubrzo (to je u bizu cca 2god) promijeniti, jer je u 'pravom' bizu PC zanemariva stavka, dok oni koji krpaju 1.-do-1. .. nisu u ciljanoj grupi M$a.

Soft je nepoderiv, nema razloga ne koristiti XP ili bilo koji OS/soft idućih recimo milijardu godina.. problem je ostatak platforme, suma, internet...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Godina u znaku Windowsa 10
ihush kaže...
 Tako da će svi ubrzo (to je u bizu cca 2god) promijeniti, jer je u 'pravom' bizu PC zanemariva stavka, dok oni koji krpaju 1.-do-1. .. nisu u ciljanoj grupi M$a.

 

 Mislim da ovdje griješiš. Ako imaš par stotina PC-ja, brojka za zamjenu penje se do milijun kn. MS posjećuje i one koji krpaju od 1. do 1. to znam iz iskustva i to u hr i vrlo su ciljana skupina. 

There is no job like cron job!
15 godina
offline
Re: Godina u znaku Windowsa 10
hrvooje kaže...
ihush kaže...
 Tako da će svi ubrzo (to je u bizu cca 2god) promijeniti, jer je u 'pravom' bizu PC zanemariva stavka, dok oni koji krpaju 1.-do-1. .. nisu u ciljanoj grupi M$a.

 

 Mislim da ovdje griješiš. Ako imaš par stotina PC-ja, brojka za zamjenu penje se do milijun kn. MS posjećuje i one koji krpaju od 1. do 1. to znam iz iskustva i to u hr i vrlo su ciljana skupina. 

 apsurdistan nije dio 'globalne politike' pa ni MSovih planova/strategija itd. klasičan izuzetak (koji potvrđuje...).

prosječan biz PC je 5g. Stariji je poluupotrebljiv + firme koje nemaju svoj servis/systemce/adm. vani tad plaćaju servis više nego je vrijednost/cijena PCa. Licence s tim nemaju baš nikakve veze kao trošak, tj nema troška kao razlike za soft. HW je kratkotrajan... a kad preživi duže, tad postane preskup i beskoristan (spor..). + biz koji potiče biz, kupnja/trgovina/plaće/porezi daleko bolje nego stagniranje (potrošnja).

Zbrčkano, pa možda ovako, partner licence nemaju veze s verzijom OSa, jednako. HW pak troši više struje (bar po reklamama) i povećava se rizik (statistički) da će danas ili sutra npr crknuti disk, van garancije itd. Servis je vani jako skup, 100€/sat. Kod nas sistemac radi pola godine za taj iznos i krpa 286xt... (jer firma nema za plaće, nema se/kriza, mada gazda ganja novog OOOO ili SUVića njegova droca, ali mi nismo relevantni. PC je alat. Alatom se zarađuje. Ostalo je zabava/višak/nepotrebni trošak (i evolucijski treba nestati).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Godina u znaku Windowsa 10
ihush kaže...
hrvooje kaže...
ihush kaže...
 Tako da će svi ubrzo (to je u bizu cca 2god) promijeniti, jer je u 'pravom' bizu PC zanemariva stavka, dok oni koji krpaju 1.-do-1. .. nisu u ciljanoj grupi M$a.

 

 Mislim da ovdje griješiš. Ako imaš par stotina PC-ja, brojka za zamjenu penje se do milijun kn. MS posjećuje i one koji krpaju od 1. do 1. to znam iz iskustva i to u hr i vrlo su ciljana skupina. 

 apsurdistan nije dio 'globalne politike' pa ni MSovih planova/strategija itd. klasičan izuzetak (koji potvrđuje...).

prosječan biz PC je 5g. Stariji je poluupotrebljiv + firme koje nemaju svoj servis/systemce/adm. vani tad plaćaju servis više nego je vrijednost/cijena PCa. Licence s tim nemaju baš nikakve veze kao trošak, tj nema troška kao razlike za soft. HW je kratkotrajan... a kad preživi duže, tad postane preskup i beskoristan (spor..). + biz koji potiče biz, kupnja/trgovina/plaće/porezi daleko bolje nego stagniranje (potrošnja).

Zbrčkano, pa možda ovako, partner licence nemaju veze s verzijom OSa, jednako. HW pak troši više struje (bar po reklamama) i povećava se rizik (statistički) da će danas ili sutra npr crknuti disk, van garancije itd. Servis je vani jako skup, 100€/sat. Kod nas sistemac radi pola godine za taj iznos i krpa 286xt... (jer firma nema za plaće, nema se/kriza, mada gazda ganja novog OOOO ili SUVića njegova droca, ali mi nismo relevantni. PC je alat. Alatom se zarađuje. Ostalo je zabava/višak/nepotrebni trošak (i evolucijski treba nestati).

Istina, no zato se veselo nasmijem svima koji su bili prokleto škrti i odbili da im se odradi pošteni backup + rsync.net, a pokupili cryptolocker. Bitno da se vozaju auti od 50.000 ojra.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
15 godina
offline
Re: Godina u znaku Windowsa 10
zbuzanic kaže...
..

Istina, no zato se veselo nasmijem svima koji su bili prokleto škrti i odbili da im se odradi pošteni backup + rsync.net, a pokupili cryptolocker. Bitno da se vozaju auti od 50.000 ojra.

 -meni su čak male firme/uredi/knjigovdstva/kafići.. razumljive, tj njihov stav/neznanje o potrebi backupa i rizicima. Čak i ako postoji u ovom slučaju (ransom) ne mora biti od pomoći, jer je 50% šanse i backup kriptiran.. Naravno, tek kad ih zaboli duša (kroz džep iz dupeta dođe do gornjih dijelova) to postane opravdan trošak ili pravilo ponašanja. Nitko nikad nije naučio na oprez ako se nije opekao... (mada bi to bilo mudrije).

Problem što veće firme koje to moraju imati/znati/predvidjeti.. zero-nada..nula. I odgovorni se na kraju provuku umjesto noge u dupe + nadoknada izazvanih troškova zbog nestručnosti i nespremnosti za ono zbog čega su plaćeni. Konstantno za državni aparat/birokraciju/političare 'tražim' sankcije za loše stvari, jednako sad za admine-systemce i direktore. Bez toga je besmisleno...

Prije cca mjesec dana sam odbio 'srediti' neki serverćić, jer 'dečki su sve pripremili'.. ne, hvala, my way or..., i sad bi bio krivac (bar bi se tako osjećao). Svaka osoba na svom djelu posla bi morala imati tu odgovornost.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice