Golemi pad prihoda HGspota

poruka: 34
|
čitano: 5.430
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Golemi pad prihoda HGspota".
16 godina
neaktivan
offline
Golemi pad prihoda HGspota

Iz navedenog slijedi... što manje otvorenih poslovnica, to veći prihod?

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Golemi pad prihoda HGspota

Koga briga

13 godina
neaktivan
offline
Golemi pad prihoda HGspota

očito da trebaju u stečaj....nek se ugledaju na Pevec XD uglavnom se uz stečaj vežu loše konotacije, no nemora biti uvijek tako

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2011 12:57 (xyan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Golemi pad prihoda HGspota

 

Žao mi je svake velike firme ove vrste koja propada, jer nam to svima smanjuje mogućnost izbora trgovina u kojima ćemo kupiti informatičku opremu.

 

Očito im neki kupci nisu oprostili probleme koje su imali s njima.

 

P.S. Nemojte samo o cijenama. Ni ostali nisu cvijeće.

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Golemi pad prihoda HGspota
mislav_01 kaže...

Koga briga

 

Što je manje velikih trgovina, to ćemo imati manji izbor i više cijene (jer će oni koji imaju robu na skladištu iskoristiti svoju poziciju na tržištu). Web trgovine nemaju skladišta, pa na njih ne mogu računati kada mi nešto hitno treba.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2011 13:08 (propuhmajstor).
15 godina
neaktivan
offline
Golemi pad prihoda HGspota

Je li moguće danas uz ovoliku konkurenciju imati web-trgovinu sa malom poslovnicom i nešto zaraditi a pritom biti cijenom konkurentan?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Golemi pad prihoda HGspota

Sad ce doci ona gospodjica i reci da opce nije tako, da im ide super, da su najjeftiniji i da nema zime za HGspot.

Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
Moj PC  
9 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Golemi pad prihoda HGspota
Random. kaže...

Je li moguće danas uz ovoliku konkurenciju imati web-trgovinu sa malom poslovnicom i nešto zaraditi a pritom biti cijenom konkurentan?

ne

web shopovi rade sa provizijom 1 do 3%

meni nije jasno od kuda im lova da financiraju sve to, čak i da ima samo jedng čovjeka, struja, najam prostora i potrošni materijal ne možeš pokriti sa 1%

ili su teške muljaže sa pranjem love ili nešto drugo

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2011 13:17 (Darky).
14 godina
offline
Golemi pad prihoda HGspota

nema šanse.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Golemi pad prihoda HGspota
Darky kaže...
Random. kaže...

Je li moguće danas uz ovoliku konkurenciju imati web-trgovinu sa malom poslovnicom i nešto zaraditi a pritom biti cijenom konkurentan?

ne

web shopovi rade sa provizijom 1 do 3%

meni nije jasno od kuda im lova da financiraju sve to, čak i da ima samo jedng čovjeka, struja, najam prostora i potrošni materijal ne možeš pokriti sa 1%

ili su teške muljaže sa pranjem love ili nešto drugo

  Imaš kakav primjer nabavne cijene neke komponente? Ako je istina, malo je žalosno - koliko god je konkurencija dobra stvar.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Golemi pad prihoda HGspota

u kojem to svemiru ima...tj ima samo u RH, znaju otpustit ljude, zatvorit poslovnice, smanjenje troškova, a bome nećete imat ni prihoda...i nakraju stečaj...to je uhodana šema kod nas...ja sam uvijek tupio ako smanjiš nešto cijene, drugim riječima odrekneš se marže (smanjiš je)s kojom naši poslodavci rade a to je sigurno 20%, dobiješ konkurentnije cijene, prodat ćeš više proizvoda i nakraju ćeš bit dobar, a ne radit sa 2 čovjeka u poslovnici, imat zvjerske cijene i bilježit gubitke koje dovdedu do totalnog raspada...po meni je tajna uspjeha bilo koje prodavaonice dobro odlučivanje, balansiranje cijena...a ne samo daj zgrni što više u roku mjesec dana..

samo krupno, ništa sitniš
15 godina
offline
Re: Golemi pad prihoda HGspota
Random. kaže...

  Imaš kakav primjer nabavne cijene neke komponente? Ako je istina, malo je žalosno - koliko god je konkurencija dobra stvar.

pa pa uzmi neku MPC  cijenu iz protisa

podijeli je sa 1,23 da eliminiraš PDV iz cijene

onda oduzmi 1% do 3%

razlika ti je njihova zarada na laptopu

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2011 13:34 (Darky).
15 godina
offline
Re: Golemi pad prihoda HGspota
oly570 kaže...

u kojem to svemiru ima...tj ima samo u RH, znaju otpustit ljude, zatvorit poslovnice, smanjenje troškova, a bome nećete imat ni prihoda...i nakraju stečaj...to je uhodana šema kod nas...ja sam uvijek tupio ako smanjiš nešto cijene, drugim riječima odrekneš se marže (smanjiš je)s kojom naši poslodavci rade a to je sigurno 20%, dobiješ konkurentnije cijene, prodat ćeš više proizvoda i nakraju ćeš bit dobar, a ne radit sa 2 čovjeka u poslovnici, imat zvjerske cijene i bilježit gubitke koje dovdedu do totalnog raspada...po meni je tajna uspjeha bilo koje prodavaonice dobro odlučivanje, balansiranje cijena...a ne samo daj zgrni što više u roku mjesec dana..

ne pričaj gluposti samo msan u RH radi sa 20% marže kad prodaje u javnoj nabavi

svi ostali samo mogu tako nešto sanjati

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Golemi pad prihoda HGspota
Darky kaže...
oly570 kaže...

u kojem to svemiru ima...tj ima samo u RH, znaju otpustit ljude, zatvorit poslovnice, smanjenje troškova, a bome nećete imat ni prihoda...i nakraju stečaj...to je uhodana šema kod nas...ja sam uvijek tupio ako smanjiš nešto cijene, drugim riječima odrekneš se marže (smanjiš je)s kojom naši poslodavci rade a to je sigurno 20%, dobiješ konkurentnije cijene, prodat ćeš više proizvoda i nakraju ćeš bit dobar, a ne radit sa 2 čovjeka u poslovnici, imat zvjerske cijene i bilježit gubitke koje dovdedu do totalnog raspada...po meni je tajna uspjeha bilo koje prodavaonice dobro odlučivanje, balansiranje cijena...a ne samo daj zgrni što više u roku mjesec dana..

ne pričaj gluposti samo msan u RH radi sa 20% marže kad prodaje u javnoj nabavi

svi ostali samo mogu tako nešto sanjati

 

 

 

svi mogu sanjati? kupac može sanjati to je realnost, pričo ti meni šta god hoćeš...svi oni jako lijepo žive, neka ti nabava.net pokaže samo razliku u cijeni...npr zašto je vani neko kučište 350kn a kod nas minimum 630kn a u drugim našim trgovinama čak i do 900kn...što je razlog tomu? pa marža...

 

naravno da neide marža za sve tolika, ali generalno deru kupca ko kantu

samo krupno, ništa sitniš
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2011 13:42 (oly570).
15 godina
neaktivan
offline
Golemi pad prihoda HGspota

Očito je da je marža ipak malo veća od 1-3% jer u suprotnom stvarno se nitko ne bi upuštao u taj posao.

 

Ali zbog tolike konkurencije vjerojatno nije niti ne može biti ogromna.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2011 13:45 (Random.).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Golemi pad prihoda HGspota
oly570 kaže...

svi mogu sanjati? kupac može sanjati to je realnost, pričo ti meni šta god hoćeš...svi oni jako lijepo žive, neka ti nabava.net pokaže samo razliku u cijeni...npr zašto je vani neko kučište 350kn a kod nas minimum 630kn a u drugim našim trgovinama čak i do 900kn...što je razlog tomu? pa marža...

bože dragi

aj otvori informatički dućan pa se obogati

budeš vidio kako je to lagan i bogat posao.

i kad se obogatiš dođi ovamo dijeliti pamet

 

Random. kaže...

Očito je da je marža ipak malo veća od 1-3% jer u suprotnom stvarno se nitko ne bi upuštao u taj posao.

 

Ali zbog tolike konkurencije vjerojatno nije niti ne može biti ogromna.

oni tako rade....

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2011 13:49 (Darky).
14 godina
protjeran
offline
Re: Golemi pad prihoda HGspota
ukay1000 kaže...

Sad ce doci ona gospodjica i reci da opce nije tako, da im ide super, da su najjeftiniji i da nema zime za HGspot.

naravno da je, bez obzira tko sta mislio, jer da nije tako ne bi ti webshopcici samo tako nicali ko gljive poslije kise, plus toga i oni prastari (primjerice diskont24, gdje sam kupovao jos u stoljecu sedmom) jos dan danas uredno posluju, zapravo ja nisam cuo da je neki propao, propadaju samo ovi klasicni ducani informaticke opreme, zbog prenapuhanih cijena i loseg odnosa/usluge prema kupcu...

 

naravno da nije svima iz xy razloga ovakav razvoj situacije drag, to se lijepo vidi ovdje i na forumu, al ocito je ipak taj poslovni model isplativ.

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
12 godina
neaktivan
offline
Re: Golemi pad prihoda HGspota

i sam si reko kako će pokriti troškove, najam, režije....i sad kažeš da je 1 do 3 posto marža...pa to je trgovački zakon od čega će oni živjeti, niko nije reko da se bogate da je lagan posao...đisuz.....

 

po meni je 20 posto minimum marža za razliku kad oni nabave i plate proizvod i za kolko ga prodaju ( onoliko koliko ti plaćaš) a ne razlika između trgovinama...možda smo se u tome miomišli.....s tobom bi se složio da je razlika između trgovina, web shopova 1-5%

samo krupno, ništa sitniš
14 godina
protjeran
offline
Re: Golemi pad prihoda HGspota
Random. kaže...

Očito je da je marža ipak malo veća od 1-3% jer u suprotnom stvarno se nitko ne bi upuštao u taj posao.

 

Ali zbog tolike konkurencije vjerojatno nije niti ne može biti ogromna.

 pa naravno da marza (zapravo rabat) ne moze bit isti onom tko prodaje 2-3 i onom tko prodaje 200-300 komada X robe tjedno...

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2011 14:06 (dado8).
15 godina
odjavljen
offline
Golemi pad prihoda HGspota

Eh. Nemaju ljudi vise niti para. Svake godine sve manje kupuju, a sve vise gledaju. Ne znaju sto nosi slijedeci mjesec. Danas kupiti racunalo, a sutra dobiti otkaz i nije bas nesto o cemu se ne razmislja.

Gleda se svaka kuna. Nitko tu nije postedjen. Naravno i sami su si djelomicno krivi za trenutnu situaciju.

Na kraju krajeva zlatne godine za prodaju racunala su kod nas prosle. Velika vecina ljudi ima racunalo za svoje potrebe i nije im potrebno novo niti neki 'upgrade'.

Oni se jednostavno nisu prilagodili situaciji i previse su zagrizli, a tko previse zagrize taj se obicno ugusi.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Golemi pad prihoda HGspota

Najbolji su mi kvazi seljački web shopovi koji misle rušit cijenu normalnim maloprodajnim dućanima a ništa ništa nemaju na lageru...

 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Golemi pad prihoda HGspota
Ziga kaže...

Najbolji su mi kvazi seljački web shopovi koji misle rušit cijenu normalnim maloprodajnim dućanima a ništa ništa nemaju na lageru...

 

 

totalno nebitno, zivo mi se jhebe tko sta ima na lageru ili izlozeno na policama, pa cak da na lageraju nemaju ni usrani spindl s dvd-ovima, sve dok ja uredno narucene kompenente dobijem dva-tri dana kasnije na kucnu adresu, i to jos besplatno.

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
15 godina
offline
Golemi pad prihoda HGspota

U web trgovini sam nedavno kupio HP Probook 4530s i još uz njega produljenje jamstva na 3 god i uštedio 1000kn...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Golemi pad prihoda HGspota

Pa kad budu bili konkurentni i imali normalne cijene onda če i imat više prihode. U odnosu na ostale Vemil,Links itd puno su preskupi

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Golemi pad prihoda HGspota

Kad smo već kod marže,dok sam bio u radnji...recimo kamion pun miševa kad ulazi u HR,komad glodavca i z "prikolice" je cca 5 kuna, a meni na polici 60-tak krznatih životinjica :) Pa si sad Vi računajte kolko ga peglaju po proizvodu!

Avira plaćenik ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Golemi pad prihoda HGspota

Ja prosli tjedan narucio usb od 16gb za 120kn, najeftiniji sta je bio od 16gb samo da imam posto sam stari dao prijatelju i sad govore oni meni kao da ce doci u utorak i dobro ja narucim....I sada dosao utorak otisao im na stranicu da vidim jeli dostupan i vidim ono da je dostupan u Splitu (gdje sam narucio), ali je cijena sada 140kn pohgledam prema dolje isti takav usb samo druge boje koji nije dostupan u Splitu dode 120kn...Toliko o HgSpotu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Golemi pad prihoda HGspota

HG Spot je prošlost idemo dalje

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Golemi pad prihoda HGspota

Koja trakavica... pocinje me podsjecati na razvoj Duke Nukema Forever... vec vidim naslove nakon jedno deset-petnaest godina - ˝Jos mao i HGspot izlazi iz stecaja˝

 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Golemi pad prihoda HGspota
Random. kaže...

Je li moguće danas uz ovoliku konkurenciju imati web-trgovinu sa malom poslovnicom i nešto zaraditi a pritom biti cijenom konkurentan?

 

Kao sto je netko rekao, webshopovi nicu kao gljive poslje kise.

 

Svi si misle, super, imamo lufta.. i onda krenes u posao i shvatis da onaj prvi sa nabava.net ima cijenu 8% nizu od tvoje nabavne.. pa ti nije jasno.. Pa pokusas i ti spustiti na njegovu cijenu, pa molis ove velike da ti daju malo rabata (mozda ti i daju rabata), a ti opet.. radis za kikiriki.

 

I onda ti tu krene inat, ja spustim ispod njega 0,01 kn, pa on ispod mene, onda dode netko treci pa spusti ispod nas. I tako u krug. I onda dode STVARNI kupac, zeli nesto naruciti, a ti naravno ne da nemas robu, nego nepoznatom kupcu dajes npr. 100 kn (opet ponavljam - samo da bi bio prvi na nabava.net) :-) Ma dajte...

Zakljucak... webshopovi se ne isplate. Tocka.

 

Najbolje, SVI se mi znamo, svi se natjecu na nabva.net (iako ne razumijem zasto) i svi tvrde jedno te isto: "moj core bussines nije trgovina, ne moze on ici ispod mene". I evo, osobno po meni, u ovom recesijskom razdoblju, HGSpot ima cijene za "zivjeti". Protis i sl... kada jednom u svojim aplikacijama marzu dignu sa 1% na 5% padaju u zaborav... Pa tko voli neka izvoli...

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Golemi pad prihoda HGspota
requests23 kaže...
Pa pokusas i ti spustiti na njegovu cijenu, pa molis ove velike da ti daju malo rabata (mozda ti i daju rabata)

 

I onda ti tu krene inat, ja spustim ispod njega 0,01 kn, pa on ispod mene, onda dode netko treci pa spusti ispod nas. nepoznatom kupcu dajes npr. 100 kn

Kako treba postaviti filtriranje na nabava.net da izlista dotične proizvode?

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice