Google Glass uskoro u proizvodnji

poruka: 19
|
čitano: 7.128
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google Glass uskoro u proizvodnji".
15 godina
protjeran
offline
Google Glass uskoro u proizvodnji

jedva cekam mogucnost da se uzmu preko web stranice poput nexus telefona...

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Glass uskoro u proizvodnji
Radim preorder cim bude moguce! :)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
protjeran
offline
Re: Google Glass uskoro u proizvodnji
Mitch kaže...
Radim preorder cim bude moguce! :)

malo nas je al smo "pickice" :P

14 godina
neaktivan
offline
Google Glass uskoro u proizvodnji

Sve je to divno krasno i da nije skupo samo po sebi  sa cijenama i pokrivenosti mobilnog Interneta u Hrvatskoj si ne mogu priuštiti iako bi volio probati. :) Kad bolje razmislim možda sam među rijetkima bez ideje, ali ne vidim nikakav super koristan primjer softvera koji bi mi bio prakticniji na naocalama nego na smartphoneu bez obzira na beneficiju toga da su mi ruke slobodne. Mozda sam i zadrt ali malo mi je blesavo i pricati sa naocalama dok ima ljudi u blizini.

 
7 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Glass uskoro u proizvodnji
LuckyTNT kaže...

Sve je to divno krasno i da nije skupo samo po sebi  sa cijenama i pokrivenosti mobilnog Interneta u Hrvatskoj si ne mogu priuštiti iako bi volio probati. :) Kad bolje razmislim možda sam među rijetkima bez ideje, ali ne vidim nikakav super koristan primjer softvera koji bi mi bio prakticniji na naocalama nego na smartphoneu bez obzira na beneficiju toga da su mi ruke slobodne. Mozda sam i zadrt ali malo mi je blesavo i pricati sa naocalama dok ima ljudi u blizini.

Evo primjer: dođeš kao turist negdje i ne vidim kako je jednostavnije buljiti u mobitel, nego gledati kuda hodaš ili voziš i dobivati sve potrebne informacije.

 

Što se tiče blesavosti pričanja s naočalama, za sada to izgleda glupo, no tako je glupo izgledalo i kada su se pojavili mobiteli, a nakon njih i hands free. A softwarea za primjenu će biti i više nego dovoljno (kao što se računalo u početku koristilo samo za računanje).

14 godina
neaktivan
offline
Re: Google Glass uskoro u proizvodnji
dd.inc kaže...
LuckyTNT kaže...

Sve je to divno krasno i da nije skupo samo po sebi  sa cijenama i pokrivenosti mobilnog Interneta u Hrvatskoj si ne mogu priuštiti iako bi volio probati. :) Kad bolje razmislim možda sam među rijetkima bez ideje, ali ne vidim nikakav super koristan primjer softvera koji bi mi bio prakticniji na naocalama nego na smartphoneu bez obzira na beneficiju toga da su mi ruke slobodne. Mozda sam i zadrt ali malo mi je blesavo i pricati sa naocalama dok ima ljudi u blizini.

Evo primjer: dođeš kao turist negdje i ne vidim kako je jednostavnije buljiti u mobitel, nego gledati kuda hodaš ili voziš i dobivati sve potrebne informacije.

 

Što se tiče blesavosti pričanja s naočalama, za sada to izgleda glupo, no tako je glupo izgledalo i kada su se pojavili mobiteli, a nakon njih i hands free. A softwarea za primjenu će biti i više nego dovoljno (kao što se računalo u početku koristilo samo za računanje).

Toliko i sam znam. :) Samo se za sad ne vidim kao korisnik dok svugdje gdje se krecem ili odputujem nemam na njima internet uvijek dostupan. Doma mi stvarno ne trebaju a za centar nasih vecih gradova su preskupe.

13 godina
neaktivan
offline
Google Glass uskoro u proizvodnji

Ne znam zašto, ali kao StarTrek fan moram primjetiti da ove naočale neodoljivo podsjećaju na sučelje upravljanja kakvo koristi Dominij u DS9. 

Samo čekam da Vorte i Jem'Hadari počnu šetati ulicom ;-)

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Google Glass uskoro u proizvodnji

Ovo se kupuje radi iskustva a manje radi nužnosti :)

WordPress ❤
 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Google Glass uskoro u proizvodnji

Prije svega,oni koji misle da je fensi-šmenski upravljati autom i u isto vrijeme primati informacije,samo da kažem..Imate dva layera slika,informacija,a čoveku treba vremena da zumira one bitnije..

Skrećeš autom,a ono prezgodna cura pretrčava tik ispred,a na vizoru ti primjer otvoren mail i čitaš ga..

Hodaš ulicom,iovako se mučeći mimoilaziti sa ljudima a još bi kao surfao aktivno..

Daj malo odvadite..{#}

 
3 2 hvala 0
13 godina
offline
Google Glass uskoro u proizvodnji

Prvih mjeseci/godina ovo bi moglo bit upotrebljivo na pismenima {#}

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein; originID: rake_HR
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Google Glass uskoro u proizvodnji
redneck kaže...

Prije svega,oni koji misle da je fensi-šmenski upravljati autom i u isto vrijeme primati informacije,samo da kažem..Imate dva layera slika,informacija,a čoveku treba vremena da zumira one bitnije..

Skrećeš autom,a ono prezgodna cura pretrčava tik ispred,a na vizoru ti primjer otvoren mail i čitaš ga..

Hodaš ulicom,iovako se mučeći mimoilaziti sa ljudima a još bi kao surfao aktivno..

Daj malo odvadite..{#}

 

Svako ljeto se čudim kako današnja mladež upravlja skuterima i u isto vrijeme kuca SMS?! Prema tome, ne vidim razlog da okretniji/mlađi ne upotrebljavaju i ovaj gadjet...

14 godina
offline
Google Glass uskoro u proizvodnji

Meni se cini kso super stvar. Moguce primjene bi bile recimo u prometu, umjesto da gledam u navigaciju na mobu ili tabletu. Pa onda augmented reality, npr translator koji prepoznaje tekstove i automatski ih prevodi...pa bilo bi fora da postoji kvalitetno prepoznavanje lica, ono, setas se po ulici, a naocale prepoznaju ljude, i ispisuju ti njihova imena (ovo je SF, ali bas bi bilo cool {#}). Onda, ovi qr kodovi koje vidjam uokolo mogli bi konacno posluziti svrsi, jer najgluplja stvar mi je imati qr kod na autu. Pa tko ce u sekundu-dvije izvadit mob, upalit barkod citac i snimit sto tamo pise, a s naocalama koje recimo odmah prepoznavaju i citaju bilo bi cisto ok

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Google Glass uskoro u proizvodnji
Luciano kaže...
redneck kaže...

Prije svega,oni koji misle da je fensi-šmenski upravljati autom i u isto vrijeme primati informacije,samo da kažem..Imate dva layera slika,informacija,a čoveku treba vremena da zumira one bitnije..

Skrećeš autom,a ono prezgodna cura pretrčava tik ispred,a na vizoru ti primjer otvoren mail i čitaš ga..

Hodaš ulicom,iovako se mučeći mimoilaziti sa ljudima a još bi kao surfao aktivno..

Daj malo odvadite..{#}

 

Svako ljeto se čudim kako današnja mladež upravlja skuterima i u isto vrijeme kuca SMS?! Prema tome, ne vidim razlog da okretniji/mlađi ne upotrebljavaju i ovaj gadjet...

svako se ljeto čudim kako sve više skuteraša prosipa mozak po asfaltu,a drugi radi njih završavaju u zatvoru...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Google Glass uskoro u proizvodnji
redneck kaže...

svako se ljeto čudim kako sve više skuteraša prosipa mozak po asfaltu,a drugi radi njih završavaju u zatvoru...

Vidim da nisi baš upućen u princip rada ove tehnologije...

 

Nema tu nikakvog fokusiranja, zoomiranja ni "layera", a nisu ni namjenjeni gledanju xxx filmova u vožnji:-)

Najprostije rečeno, riječ je o svojevrsnoj HUD tehnologiji poznatoj iz zrakoplova i nije namjenjena da ometa nego da pomaže.

16 godina
neaktivan
offline
Google Glass uskoro u proizvodnji

Čovac koji je probao naočale piše suprotno, da moraš zabaciti glavu i gledati ovako http://www.extremetech.com/extreme/131877-ive-seen-the-future-hands-on-with-google-glass da bi nešto pročitao...

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google Glass uskoro u proizvodnji
DigiMagic kaže...

Čovac koji je probao naočale piše suprotno, da moraš zabaciti glavu i gledati ovako http://www.extremetech.com/extreme/131877-ive-seen-the-future-hands-on-with-google-glass da bi nešto pročitao...

 

Nije to uopće napisao, to je samo gesta s kojom otvaraš prioritetnu poruku, koja ne iskače sama da te ne bi omela u onome što radiš.

WordPress ❤
11 godina
protjeran
offline
Re: Google Glass uskoro u proizvodnji
Luciano kaže...
redneck kaže...

svako se ljeto čudim kako sve više skuteraša prosipa mozak po asfaltu,a drugi radi njih završavaju u zatvoru...

Vidim da nisi baš upućen u princip rada ove tehnologije...

 

Nema tu nikakvog fokusiranja, zoomiranja ni "layera", a nisu ni namjenjeni gledanju xxx filmova u vožnji:-)

Najprostije rečeno, riječ je o svojevrsnoj HUD tehnologiji poznatoj iz zrakoplova i nije namjenjena da ometa nego da pomaže.

No vidim da si ti..čak i probao kako sa sigurnošću govoriš..

 

Itekako ima layera..1. ti je onaj na vizoru,HUD,kako ti veliš,dakle,primjer slika maila kojeg čitaš.. 2. layer je reala kojom primjer voziš auto,dakle ulica,sa ostalim autima,pješacima,biciklistima i motorima..

 

Voziš,dakle,moraš se prvenstveno fokusirati na realu,a u isto vrijeme čitaš mail..Zamisli dva videa koji su poluprozirni i preklapaju se,a ti pokušavaš se potpuno fokusirati na oba,iako imaju različite sadržaje..o tome govorim

 

Gdje si našao info da je riječ o tehnologiji hUD u avionima?? S druge strane,HUD u avionu,je svojevrsni taktički nišasn,koji oslikava u biti realu,tako da se sadržaji ne preklapaju,nego jejedan sadržaj sa selektiranim točkama..

 

Brkaš kruške i jabuke..{#}

15 godina
offline
Re: Google Glass uskoro u proizvodnji
gamer001 kaže...

Prvih mjeseci/godina ovo bi moglo bit upotrebljivo na pismenima {#}

pogledaj ovo

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Google Glass uskoro u proizvodnji
Mitch kaže...
gamer001 kaže...

Prvih mjeseci/godina ovo bi moglo bit upotrebljivo na pismenima {#}

pogledaj ovo

 

Izgleda tako jeftino i plasticno i neresponzivno.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice