Google predstavio novi Chromecast Ultra te Home i

poruka: 41
|
čitano: 16.332
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google predstavio novi Chromecast Ultra te Home i ".
6 godina
protjeran
offline
Google predstavio novi Chromecast Ultra te Home i

Za obični FullHD TV ima li smisla uzimati Chromecast Ultra naspram dvice koja je upola jeftinija?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom
nekako si sam sebi odgovorio 🙂
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom
nekako si sam sebi odgovorio 🙂
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom
Android kaže...
nekako si sam sebi odgovorio 🙂

 Pa ono, nije mi problem dati više novac. Zanima me da li FullHD TV može koristiti ove 4K i HDR mogućnosti koje daje Ultra?

13 godina
offline
Google predstavio novi Chromecast Ultra te Home i

Jel zna netko neku dobru aplikaciju za castanje lokalnog sadržaja s računala, a da je besplatna i da nije Videostream for Chromecast?

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2018 21:19 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom
Marko :D kaže...

Jel zna netko neku dobru aplikaciju za castanje lokalnog sadržaja s računala, a da je besplatna i da nije Videostream for Chromecast?

 izguglaj plex media server. nisam isprobavao, ali ga se na puno mjesta spominje, a čini mi se da ti baš to treba.

 

kupio sam ga prije par dana i sad bi lupao glavom u zid zašto to nisam napravio ranije. jednostavnost upotrebe, upravljivost s mobitela, funkcionalnost, sve 10/10. osim samog marketinga oko uređaja, koji je po meni malo zakašljucao, jer mi se čini da average joeu nije baš najjasnija namjena i mogućnosti tog uređaja. moj subjektivni dojam.

ono što sam isprobao:

youtube - 10/10, pustiš video na mobu, stisnes cast tipku i hopa, video se pokrene na telki.

localcast -  9/10 must have, za castanje sadržaja s mobitela/tableta. kad se, primjerice, slike pregledavaju postoji lag. mislim da to nije do aplikacije nago samog moba, ali nek se zna.

stream filma s moba - 10/10 radi super preko localcast appa uključivo hr titlove. nema zastajkivanja, ništa.

terrarium app - 9/10 (nešto poput kodija, samo idiot proof, instal i koristi) - isprobao na par videa po par minuta, radi kak treba, app se u izborniku zna zblesirati, ali u videu radi.

chrome browser ima plugin za cast, nisam probao, pa ne znam.

mirror ekrana na telku - kvaliteta slike je malo lošija, ali mislim da to nije zbog chromecasta, uostalom, uređaj upozori da mobitel nije podešen za tako nešto, štogod to značilo.

 

par napomena, dok se bilošto casta, mobitel se i dalje može koristiti, ekran ne mora biti upaljen, niti moramo biti u appu koji nešto casta. ako je cast s neta (youtube...), onda mob zapravo ne radi ništa, chomecast sam vuče video s neta. lag postoji, možda četvrtina sekunde, za video ne smeta i nema zapravo šta smetat. ne može se bilokoja aplikacija castat na telku, a one koje ne mogu, mogu se miroriranjem ekrana prikazat na telki.

da ne bude zabune cast nije isto što i mirror ekrana.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom

Što uštekat u TV ako nije smart TV da se casta na njega?

steam: skank666 origin:IhrvojeI
13 godina
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom
bruno1026 kaže...

 izguglaj plex media server. nisam isprobavao, ali ga se na puno mjesta spominje, a čini mi se da ti baš to treba.

 

kupio sam ga prije par dana i sad bi lupao glavom u zid zašto to nisam napravio ranije. jednostavnost upotrebe, upravljivost s mobitela, funkcionalnost, sve 10/10. osim samog marketinga oko uređaja, koji je po meni malo zakašljucao, jer mi se čini da average joeu nije baš najjasnija namjena i mogućnosti tog uređaja. moj subjektivni dojam.

ono što sam isprobao:

youtube - 10/10, pustiš video na mobu, stisnes cast tipku i hopa, video se pokrene na telki.

localcast -  9/10 must have, za castanje sadržaja s mobitela/tableta. kad se, primjerice, slike pregledavaju postoji lag. mislim da to nije do aplikacije nago samog moba, ali nek se zna.

stream filma s moba - 10/10 radi super preko localcast appa uključivo hr titlove. nema zastajkivanja, ništa.

terrarium app - 9/10 (nešto poput kodija, samo idiot proof, instal i koristi) - isprobao na par videa po par minuta, radi kak treba, app se u izborniku zna zblesirati, ali u videu radi.

chrome browser ima plugin za cast, nisam probao, pa ne znam.

mirror ekrana na telku - kvaliteta slike je malo lošija, ali mislim da to nije zbog chromecasta, uostalom, uređaj upozori da mobitel nije podešen za tako nešto, štogod to značilo.

 

par napomena, dok se bilošto casta, mobitel se i dalje može koristiti, ekran ne mora biti upaljen, niti moramo biti u appu koji nešto casta. ako je cast s neta (youtube...), onda mob zapravo ne radi ništa, chomecast sam vuče video s neta. lag postoji, možda četvrtina sekunde, za video ne smeta i nema zapravo šta smetat. ne može se bilokoja aplikacija castat na telku, a one koje ne mogu, mogu se miroriranjem ekrana prikazat na telki.

da ne bude zabune cast nije isto što i mirror ekrana.

 

Isprobao sam Plex i dobar je, ali mi ne pronalazi ni jedan video jer nije nazvan kako to Plex želi. Trebao bi preimenovat sve video datoteke da bi ih mogao reproducirati preko Plex-a. Videostream je jedini koji je besplatan, nema oglasa i ima mobilnu aplikaciju. Airflow je odličan, ali nije besplatan tj. nudi 20 minuta reprodukcije u besplatnoj verziji.

 

Dakle, meni treba program koji je besplatan, nema oglase i može puštati lokalne datoteke s titlovima. Bilo bi poželjno da ima mobilnu aplikaciju za castanje s računala (kao što to ima Videostream), te da se mogu dodatno podesiti titlovi (veličina, boja,...).

 

Probao sam ja castat iz Chrome-a (Android) neki m3u8 stream i radi odlično bez ikakvog zastajkivanja. Ne funkcionira dobro kad je Adguard uključen, onda castanje samo od sebe najednom prestane.

skank666 kaže...

Što uštekat u TV ako nije smart TV da se casta na njega?

Pa Chromecast, logično...

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 11:41 (Marko :D).
6 godina
neaktivan
offline
Google predstavio novi Chromecast Ultra te Home i

Pozdrav!

Planiram kupiti chromecast 2, ali tv mi ima samo scart ulaz.
Gdje se kod nas može kupit hdmi to scart converter ili hdmi to composite converter?

Ili postoji li mogućnost spajanja chromecasta na dvb-t?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Google predstavio novi Chromecast Ultra te Home i

Bok, na mobitel sam instalirao Terrarium TV app za gledanje serija koje bih streamao na Panasonic DX700. 

 

Problem je što mi Chromecast ne nalazi TV nikako dok Allcast koji je neka alternativa to odrađuje bez problema. Jel zna netko kaj da napravim? 

 

U biti htio bih streamat seriju na telku ali sa prijevodom bez da skidam išta na mobitel.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google predstavio novi Chromecast Ultra te Hom

Kako misliš da ti Chromecast ne pronalazi TV? Pa Chromecast priključuješ u TV i slika bi ti se na tom HDMI ulazu trebala pokazati.

 

Ako si mislio na to da ti aplikacija ne pronalazi Chromecast, pronalaze li ti ga druge aplikacije npr. YouTube?

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 15:50 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice