I Google protiv IE-a u Windowsima

poruka: 141
|
čitano: 18.256
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I Google protiv IE-a u Windowsima".
15 godina
neaktivan
offline
I Google protiv IE-a u Windowsima

Apsurdno, još najbolje da i Notepad maknu. Sve te programe, tko ne voli, može maknuti, stoga ovo nema smisla.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
I Google protiv IE-a u Windowsima

Kompanija vjeruje da je tržište preglednika Interneta i dalje nekompetitivno čime se ograničava inovacija, a u krajnjoj liniji ispaštaju korisnici. Isporuka Internet Explorera s ionako dominantnim Windowsima tom pregledniku daje nepravednu prednost nad ostalima. Kako tumače iz Googlea, udio Internet Explorera na mobilnim platformama daleko je manji nego na računalima zbog toga što ga Microsoft ne može vezati za dominantni operativni sustav.

 

Sve mi se čini kako kompanija vjeruje u svoj Chrome pa hvata priliku za malo izguravanja IE-a. Udio IE-a na mobilnim platformama je malen zbog načina na koji cijeli mobilni svijet funkcionira i jer ljudi koriste što dobiju (najčešće Opera).

Izbacivanje IE-a iz Windowsa je debilan potez. Kako doći do weba i skinuti neki drugi browser bez browsera u prvom redu?

LOL @ http://www.youtube.com/watch?v=Y_uCjnuY9D4
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
I Google protiv IE-a u Windowsima

Uf, glup taj Google postao. IE barem nije spyware Viče

Doć će Zoka da vas roka
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
I Google protiv IE-a u Windowsima

tako je najbolji je safari

Pentium 100MHz @102 MHz, nvidia 1 4 mb , dram 8 mb , Windows 3.1 , 64 mb hdd,monitor u boji, ne radi mi GTA IV uskoro ču instalirat vistu tamo bi onda trebala radit !!!! ipak je komp predobar mogla bi onda i na high :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: I Google protiv IE-a u Windowsima
naxeem kaže...

 

Izbacivanje IE-a iz Windowsa je debilan potez. Kako doći do weba i skinuti neki drugi browser bez browsera u prvom redu?

 potpisujem

go pirate bay go
16 godina
neaktivan
offline
I Google protiv IE-a u Windowsima

svaki operativni sustav nosi i svoje programe... stoga, google nema što zagovarati, a niti EU da se programi maknu iz operativnog sustava. ipak je operativni sustav temeljni softver svakog računala. svijet je velika korporacija, a microsoft je velika tvrtka. najbolje bi bilo da sada napravimo windowse sa firefoxom i zone alarmom kao firewallom?!! čija bismo onda prava prekršili? nama nitko ne govori da se IE mora koristiti. jedino što se microsoftu može zamjeriti vezano uz windowse, a tiče se web browsera, jest: zašto nije stavio jednostavnu deinstalacijsku proceduru kojom bi i obični korisnici mogli obrisati neželjeni microsoftov browser?

 

svi operativni sustavi imaju svoje browsere i skup alata kojim se pokušava pokriti potrebe običnog korisnika... recimo, apsurdno je što se toliko govori o IE-u, a isti primjer negodovanja ne radimo kada se radi o wordpadu... naravno, svi stavljamo office pakete jer wordpad ne zadovoljava naše potrebe. i svi šutimo o tome. jel u pitanju ego? čiji je duži, veći, manji, deblji? moramo li se ku*čiti čije ćemo browsere koristiti.

 

google chrome je browser. safari je browser. firefox je browser. ie je browser.

 

dakle, imate izbora, nadograđujte OS, brište što smatrate da ne valja.

 

jednom su programeri napravili tipku remove. nisam čuo da se ta tipka ne koristi, dapače...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
I Google protiv IE-a u Windowsima

nevolja je i u tome sto se IE ne moze uninstalirat jer je duboko integriran u windowse i o njegovim komponentama ovise i neke druge stvari u windowsima. cak i kada skines alate koje sluze samo uklanjaju IE, riskiras da si okrljastris dobrano kompjuter.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: I Google protiv IE-a u Windowsima
branimir kaže...
naxeem kaže...

 

Izbacivanje IE-a iz Windowsa je debilan potez. Kako doći do weba i skinuti neki drugi browser bez browsera u prvom redu?

 potpisujem

 koliko sam ja pročito na forumu, oni bi uz sam OS dali još jedan CD kao za instaliravanje željenom browsera...pa ti tam odabereš koji hoćeš i vola....xd
a koju ku*ac oni tuže microsoft, a mogu i tak i linux i apple-a.
npr. apple ne dopušta da se niti jedan browser napravi za njihov iPod i iPhone...tak da ono.
dobro kaj microsoft će platit globu i to je to...xd
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
16 godina
offline
I Google protiv IE-a u Windowsima

Svi mrze microsoft, ali također svi hoće biti microsoft.

U ovoj sferi zapravo postoje dvije vrste kompanija, microsoft na jednoj strani i sve druge kompanije na drugoj strani,

a sve druge se pokušavaju dočepati moći i monopola koji microsoft ima i vjerojatno svršavaju na samu pomisao da im to jednog dana uspije. Pri tome se naravno služe i najsitnijim i najprljavijim trikovima.

A ova Googleova izjava da je "tržište preglednika Interneta i dalje nekompetitivno čime se ograničava inovacija, a u krajnjoj liniji ispaštaju korisnici" je največa i najočitija glupost koju sam ikad čuo, mislim da je svima prilično očito da je Googleu samo lova u mislima.

I have a dream! I have a dream that one day I'll be able to see white girls and black girls, playing with each other!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2009 15:01 (ZC_Someone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
I Google protiv IE-a u Windowsima

upravo tako - apple trpa u svoj OS X sta god zeli i njih nitko ne kaznjava,a MS placa globe za svaku sitnicu.

netko ce reci da apple ima 10% trzista, ali tu je stvar principa a ne trzisnog udjela -> ako vrijedi za MS onda vrijedi i za ostale!

koje su to debilne odluke...

a "divni" i "brizni" google bi malo ubacio svoj chrome ....

s druge strane ideja da se daje dodatni medij uz Win????? WTF????

zar da uz DVD sa Win dobijemo i jedan sa freeware utility-ima ???? ma super ideja! ili jos bolja da MS dozvoli da se u samoj instalaciji bira izmedu IE, FF, Opere,...?????

neka linux izbaci svoj default browser, neka symbian izbaci operu...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: I Google protiv IE-a u Windowsima
naxeem kaže...

Izbacivanje IE-a iz Windowsa je debilan potez. Kako doći do weba i skinuti neki drugi browser bez browsera u prvom redu?

 To san i ja spomenija u nekoj slicnoj temi jucer. Ovo sa IE jednostavno nema smisla! Znaci onaj ko nigdi nemoze nebavit neki browser on nemoze na net a i ako izbace IE onda mogu izbacit cili win iz prodaje jer on isto ima monopol nad ostalin OS-vima. Cista glupost...
Je, je, aha!
15 godina
neaktivan
offline
I Google protiv IE-a u Windowsima

pa dajte ljudi sta pricate? nakon instalacije OS-a, on bi te pitao hej koji browser zelis koristit, ti odaberes i on taj instalira sam, automatski, vjerojatno iz istog medija na kojem su i windowsi, ili sa neta najnoviju verziju browsera koju odaberes, ako imas odmah pristup internetu. i to je sve.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: I Google protiv IE-a u Windowsima

Nemoj biti smiješan. A što je s podešavanjem mog routera dok još nemam pristup netu? Kako da mu pristupim bez browsera kojeg moram skinuti s neta?

Tipičan jaje-kokoš problem.

Ovo s izbacivanjem IE-a je krajnje debilna ideja i inače debilne EU komisije.

LOL @ http://www.youtube.com/watch?v=Y_uCjnuY9D4
16 godina
neaktivan
offline
RE: I Google protiv IE-a u Windowsima

Kako će Average Joe skinut s interneta browser koji želi ako nema browser? Napredni Joe to može, nekako (jer je napredan). Znači da mi smrtnici moramo instalirati browser s nekog druog medija sa strane ili preko mreže dignut instalaciju s drugog kompa? Ili nešto još gore (na 100 disketa... :P) Što ako novo računalo i jedino u kući? To znači da moram kupovat časopise ili žicat od prijatelja da mi dođu doma instalirat? Ne, hvala.

 

Previše komplikacija stvara izostavljanje početnog browsera u operativnom sustavu tako zastupljenom u doba gdje se Internet koristi svakodnevno i posvuda. Jedino kao što je netko rekao ovdje, uz OS još davat i cd sa browserima i media playerima. Ne baš.

 

Mac OS ima Safari. *nix ima you-name-it. Windows ima IE. Ako oćeš nešto drugo, nabavi si, znaš više čim si čuo za nešto drugo. Kako se današnja tehnika radi za što širi krug korisnika a ne kao '60-'70ih za izabranu skupinu profesionalaca, neka računala budu što jednostavnija i lakša za korištenje.

 

Google, Mozilla i EU... sorry. Uz Microsoft sam ovdje.

Vorsprung durch Technik
16 godina
offline
RE: I Google protiv IE-a u Windowsima
DhulKarnain kaže...

pa dajte ljudi sta pricate? nakon instalacije OS-a, on bi te pitao hej koji browser zelis koristit, ti odaberes i on taj instalira sam, automatski, vjerojatno iz istog medija na kojem su i windowsi, ili sa neta najnoviju verziju browsera koju odaberes, ako imas odmah pristup internetu. i to je sve.

 ti zapravo predlažeš da microsoft reklamira i (pro)daje tuđi software u tuđu korist preko svojeg proizvoda na svoju štetu, što je po meni čista glupost
po meni microsoft ima apsolutno svako pravo unutar svog OSa ubaciti IE kao i bilo koji drugi svoj software, jedno što mogu napraviti je kod instalacije pitati dali želiš da se uz windowse instalira i taj microsoftov dodatni software, uostalom tko bilo koga sili da baš mora koristi windowse
I have a dream! I have a dream that one day I'll be able to see white girls and black girls, playing with each other!
16 godina
online
I Google protiv IE-a u Windowsima

Nekako sam očekivao da je Google taj koji će najagresivnije pokušavati da se ovde ugura...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: I Google protiv IE-a u Windowsima
ma trebaju smao stavit da se nalaze u add/remov i smaso maknes ako neces imati bok!
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
neaktivan
offline
I Google protiv IE-a u Windowsima

da, da i jos ce "unistiti" FF (jer cini 50% dobiti a sada imaju svoj "adut")

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
I Google protiv IE-a u Windowsima

Mozilla, sad i Google...već vidim Operu, a kladio bih se da će i Apple reči da im u boot campu smeta IE, pa da usporava sve živo...

Vir prudens non contra ventum mingit...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
I Google protiv IE-a u Windowsima

Za neuke IE je božanska stvar sa visina. Točka.

 

Za one koji znaju, znaju da je IE dio operativnog sustava spojen sa windows explorerom.

IE je bezbroj puta pokazao svoje slabosti, to se vidi po broju patcheva za njega i bezbroj

pokušaja nekakvih anti ovog ili onog sustava, IE je velika sigurnosna rupa.

Stoga, obzirom da je dio sustava, ako je IE rupa, onda je i sustav rupa.

Oni koji znaju, znaju da ga ne mogu "maknuti". Oni koji neznaju, misle da ga sa ADD/Remove maknu.

 

Nije problem što dolazi sa Windowsima, dapače, ali neka fino ADD/Remove njega makne da ne postoji

ni u kom slučaju. Neka postoji IE tek toliko da otvorim web i skinem sebi omiljeni PORTABLE Firefox na USB disk ;P

 

Pozz, nadam se da sam bar malo razljutio kojeg IE newba :P

 

ps. ista stvar vrijedi i za Windows Media player i za Windows Messanger Live, drek sa puno rupa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2009 15:53 (zbuzanic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: I Google protiv IE-a u Windowsima

Debilana samo tako. Znači Končar radi perilice i stavlja ekran za digitalnu kontrolu pranja vlastite proizvodenje i sad dođe Gorenje i sere zakaj nije njihov ekran ili nešt slično. Ono lol. Kome ne paše kaj je IE u Winblowsima nek si dene neki drugi preglednik a ne da seru kvake. Isto tak si ja mogu kupit komad zemlje sadit jabuke i onda susjedu padne na pamet da to nije fer prema kruškama da moram imat par sadnica kruške. Epic debilana informatički nepismenih pravnika i lobija koji druka protiv Microshita.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2009 15:53 (NEW_MAN).
15 godina
neaktivan
offline
I Google protiv IE-a u Windowsima

ma dajte, po vama ispada da je ta instalacija alt. browsera nerjesiv problem, kad je to u biti tehnicko i zanemarivo pitanje. milijun je rjesenja, od kojih je najjednostavnije ono da instalacijski medij za win ostane gotovo isti jedino sto na kraju instalacije OS trazi da umetnes recimo dodatni cd koji dolazi u bundleu sa OS-om na kojem su alt. browseri.

tako microsoft moze ostaviti svoj integrirani IE ali i pruziti istovremeno izbor. e sad hoce li biti dovoljno da zadovolji komisiju eu, drugo je pitanje. no treba se sjetiti da microsoft ni prije kada je izgubio spor nije bundlirao sa windowsima druge media playere, vec je u onom win n potpuno uklonio wmp. no, metastaze IE malo su sire i rasprostranjenije od wmp-a. bilo kako bilo, zanimljiv slucaj i bas me zanima kako ce to sve zavrsiti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
I Google protiv IE-a u Windowsima

- dal' nekom pada na pamet da je možda riječ o novcu? -točnije puuuuno novca, koji se može izvuć iz M$a... (samo prošle godine više od 750.000.€ 'kazni')

Izbor browsera? ... pa ludi mogu birati i OS, nek koriste ubuntu, ili Leoparda ili...

Ako je IE takvo smeće, Windoze nevaljaju, jednostavno nemoraju se koristiti...

Problem je integriranosti u win. Tako je i iPhone dobio zabranu jer nema odvojivu bateriju, zbog reciklaže... i dali je zabranjen u EU?? ... da, pravnici se sjete jednog, ali drugog zaborave.

Izbor postoji, ni ja ga ne koristim, ali je tu i potreban je.

自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
I Google protiv IE-a u Windowsima

Koliko vidim Ubuntu ima Firefox vec instaliran. Sta je sada problem?

Svi OS-osevi (njih tri) dolaze sa ugradenim browserom. Stvarno nisu normalni. Zasto Sony ne tuzi Mercedes zbog ugradnje Blaupunkta? :)

 

Napred Microsof,"uradite" kontra tuzbu

"You can think I'm wrong, but that's no reason to quit thinking." Dr. House
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
I Google protiv IE-a u Windowsima

Ma ovo ke totalno glupo. Tko googleu daje pravo da tuži microsoft jer stavlja SVOJ software u SVOJ OS???

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
I Google protiv IE-a u Windowsima

to je zahtjev europske komisije usmjeren prema microsoftu zbog navodne povrede europskih zakona o zabrani monopola na odredjenim trzistima, u ovom slucaju trzistu browsera. mozilla corp. i google nisu aktivne stranke u postupku, vec recimo neka vrsta svjedoka ili "prijatelja suda" koji podastiru dokaze u korist tvrdnje da microsoft krsi pravila o trzisnom natjecanju time sto nepravedno iskoristava jaku trzisnu poziciju windowsa da bi ostvario monopol na trzistu browsera.

 

jasno? Belji se

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: I Google protiv IE-a u Windowsima
DhulKarnain kaže...

to je zahtjev europske komisije usmjeren prema microsoftu zbog navodne povrede europskih zakona o zabrani monopola na odredjenim trzistima, u ovom slucaju trzistu browsera. mozilla corp. i google nisu aktivne stranke u postupku, vec recimo neka vrsta svjedoka ili "prijatelja suda" koji podastiru dokaze u korist tvrdnje da microsoft krsi pravila o trzisnom natjecanju time sto nepravedno iskoristava jaku trzisnu poziciju windowsa da bi ostvario monopol na trzistu browsera.

 

jasno? Belji se

 
Ne.
16 godina
neaktivan
offline
I Google protiv IE-a u Windowsima

Ja bi volio vidjeti opciju da prilikom instalacije odaberem želim li instalirati IE, WMP ili neki drugi Microsoftov program koji sad dolazi u instalaciji po defaultu. To bi bilo puno bolje nego izbacivati nešto kompletno van.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: I Google protiv IE-a u Windowsima
sasa kaže...

...

netko ce reci da apple ima 10% trzista, ali tu je stvar principa a ne trzisnog udjela -> ako vrijedi za MS onda vrijedi i za ostale!

...

Pogrešno, stvar je upravo tržišnog udjela. To je poanta antimonopolističkih zakona.

naxeem kaže...

Nemoj biti smiješan. A što je s podešavanjem mog routera dok još nemam pristup netu? Kako da mu pristupim bez browsera kojeg moram skinuti s neta?

Tipičan jaje-kokoš problem.

Ovo s izbacivanjem IE-a je krajnje debilna ideja i inače debilne EU komisije.

Nije to nikakva debilana - kada si na položaju koji ti omogućava diktiranje uvjeta, a ti te uvjete koristiš na način koji koči industriju, onda je to potrebno malo 'regulirati'. No, da budemo iskreni - nikada ne bi bilo 100% prolazaka ACID testova, pune podrške za CSS i još tone sitnica u kojima danas svakodnevno uživamo da je MS (ili bilo koji monopolist) ostavljen da radi što želi.

zbuzanic kaže...
...

Nije problem što dolazi sa Windowsima, dapače, ali neka fino ADD/Remove njega makne da ne postoji

ni u kom slučaju. Neka postoji IE tek toliko da otvorim web i skinem sebi omiljeni PORTABLE Firefox na USB disk ;P

...

ps. ista stvar vrijedi i za Windows Media player i za Windows Messanger Live, drek sa puno rupa.

Eto, upravo to...

Lazarus Long kaže...
... Zasto Sony ne tuzi Mercedes zbog ugradnje Blaupunkta? :)
Zato što Mercedes ne drži 90% automobilskog tržišta. Osim toga, radio izvadiš van, staviš drugi i gotovo. Pitanje je koliko bi kupci automobila bili zadovoljni kada se taj isti radio ne bi mogao izvaditi van i preko njega bi, naprimjer, morao otvarati prtljažnik =)
Pazi, gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
I Google protiv IE-a u Windowsima

Dva razloga za ovo su.... prvo taj monopol.. pa te tuzbe.. svako gleda kako da izvuce pare preko tih tuzbi i da postane vodeci na trzistu.. . uglavnom sta mi imamo tu.. nema to nikakve veze sa nama, nece nama pare u dzep.. i sta mi imamo ako preko browsera više profitira IE ili  mozilla ili chrome ili ako ovaj ili onaj browser ima vise korisnika ... nek svako koristi browser koji hoce, stvar je ukusa... drugo sto se tice toga koji browser dodje uz OS, to nema nikakve veze, jer ces ti opet instalirati i korisiti onaj koji hoces.... pa dajte kakav je to problem.. skines i instaliras browser kao i svaki drugi program (a i velicina tih browsera nije neka gigantska, da je problem doci do njih).... ma dajte nismo mi kao vecina glupih amera, ono sto dobiju uz OS to je najbolje jer je to placeno i za njih nema drugog sem IE-a, ustvari velika je vjerovatnoca da i ne znaju za druge browsere.. a i mnogima je svejedno koji browser koriste, tim korisinicima nisu bitne dodatne mogucnosti, sigurnost... vazno im je samo da sluzi svrsi i to je to

Sve što možeš sad ostavi za kasnije
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice