Google slabiji od očekivanja

poruka: 12
|
čitano: 989
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google slabiji od očekivanja".
16 godina
neaktivan
offline
Google slabiji od očekivanja

Pali troškovi, porastao prihod, milijarde dolara - analitičari i dioničari razočarani {#}

 

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google slabiji od očekivanja

Pohlepnim amerima nikad dosta zarade. ako ne ostvare kaj tamo neko analiticko piskaralo zacrta, odmah padaju dionice

16 godina
odjavljen
offline
Google slabiji od očekivanja

Nevjerojatno, tako dobar rezultat - dionice pale. Pa to je da se yebeno ubiješ...

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google slabiji od očekivanja
To je nevjerovatno da ako si u svemu bolji nego prije,ali opet nisi kao što je neki štakor zacrtao
robimarko@gmail.com
16 godina
neaktivan
offline
Google slabiji od očekivanja

to mi nikada nije bilo jasno, trebaju bit sretni da nije u gubitku, i da stagnira bilo bi dobro gledajući prihode 

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Google slabiji od očekivanja

Sad smo svi pametniji od analitičara koji su masno plačeni za takve analize?!. Da smo se ikad razumjeli u ekonomiji nebi nam sada država bila tamo gdje je...

scientia est potentia
 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Google slabiji od očekivanja
alien kaže...

Sad smo svi pametniji od analitičara koji su masno plačeni za takve analize?!. Da smo se ikad razumjeli u ekonomiji nebi nam sada država bila tamo gdje je...

 

Da dobijemo 1$ za svaki put kad netko izjavi/napise ovo boldano, drzava bi imala vise love od ms+google+apple zajedno :)

11 godina
offline
Re: Google slabiji od očekivanja
DigiMagic kaže...

Pali troškovi, porastao prihod, milijarde dolara - analitičari i dioničari razočarani {#}

 

 

tutanjkamen kaže...

Pohlepnim amerima nikad dosta zarade. ako ne ostvare kaj tamo neko analiticko piskaralo zacrta, odmah padaju dionice

 

Friday kaže...

Nevjerojatno, tako dobar rezultat - dionice pale. Pa to je da se yebeno ubiješ...

 

robimarko kaže...
To je nevjerovatno da ako si u svemu bolji nego prije,ali opet nisi kao što je neki štakor zacrtao

 

dantex kaže...

to mi nikada nije bilo jasno, trebaju bit sretni da nije u gubitku, i da stagnira bilo bi dobro gledajući prihode 

 

Eh, osnove ekonomije: u cijenu dionica su uracunate procjene za buducnost. Kad su analiticari postavili ocekivanja za zaradu, cijena dionica se (dijelom) formirala prema tim ocekivanjima. To sto su sad dionice pale samo znaci da su prije objave rezultata imale visu cijenu nego sto su trebale, a ne zato sto je to los rezultat. Da su analiticari imali tocnu procjenu, onda dionice ne bi pale, ali isto tako bi njihova vrijednost prije objave rezultata bila manja nego sto je bila.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Google slabiji od očekivanja
CyberK kaže...

Eh, osnove ekonomije: u cijenu dionica su uracunate procjene za buducnost. Kad su analiticari postavili ocekivanja za zaradu, cijena dionica se (dijelom) formirala prema tim ocekivanjima. To sto su sad dionice pale samo znaci da su prije objave rezultata imale visu cijenu nego sto su trebale, a ne zato sto je to los rezultat. Da su analiticari imali tocnu procjenu, onda dionice ne bi pale, ali isto tako bi njihova vrijednost prije objave rezultata bila manja nego sto je bila.

Eh, ali zašto bi itko formirao cijenu ičega prema očekivanjima analitičara? Već sam pitao jednom ili dvaput ranije u drugim threadovima - nitko nikad nije vidio vijest da su se očekivanja analitičara ispunila. Čak i da je Google poslovao bolje od očekivanja, izvjesno analitičari opet ne bi bili zadovoljni jer bi to značilo da su dosad potcjenjivali njihove dionice.

 

16 godina
neaktivan
offline
Google slabiji od očekivanja

to je meni ne razumljivo, a fanomenalno je Quark tu napisao http://informaticar.eu/165-skveranin-mate/

nije mi jasan koncept da dionica vrijedi onoliko koliko ljudi kažu da vrijedi, i nije mi jasan koncept dionice koja je sama sebi svrha

od svih poslova na zemlji brokeri imaju posao koji najmanje doprinosi čovječanstvu - kupuju i prodaju novac da bi zaradili više novca, da stvar bude i bolja možeš i nečiji dug kupiti pa ne kupuješ novac nego manjak novca i na tome zarađuješ

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Google slabiji od očekivanja
DigiMagic kaže...

Eh, ali zašto bi itko formirao cijenu ičega prema očekivanjima analitičara? Već sam pitao jednom ili dvaput ranije u drugim threadovima - nitko nikad nije vidio vijest da su se očekivanja analitičara ispunila. Čak i da je Google poslovao bolje od očekivanja, izvjesno analitičari opet ne bi bili zadovoljni jer bi to značilo da su dosad potcjenjivali njihove dionice.

 

Ma kako nije, evo primjer od jucer: http://www.fool.com/investing/general/2014/04/17/advanced-micro-devices-inc-beats-sales-and-earning.aspx

AMD je prijavio sekvencijalni pad od nekih 12% na 1.4B prihoda i 20M ukupni gubitak. I dionice su skocile za 5% (after hours, burza je zatvorena danas). A objasnjenje je jednostavno: ocekivanja su bila da ce pasti 16% i prihod 1.3B. Dakle, unatoc padu prihoda spram Q4, dionice su otisle gore jer su ocekivanja bila jos veci pad, tj. ocekivanja su prebacena. Ne znam samo odakle ti to da "nitko nikad nije vidio vijest da su se ocekivanja analiticara ispunila" - eto u utorak je Intel prijavio rezultate i manje-vise je na razini ocekivanja, i s dionicama se nije desilo nista spektakularno. Samo da uzmem 5-10 vecih kompanija i prodjem kroz zadnjih par kvartala i mogu naci masu primjera gdje su ocekivanja ispunjena ili cak prebacena. Zapravo i ne znam sto se cesce dogadja: ispod ili iznad/na razini ocekivanja.

11 godina
offline
Re: Google slabiji od očekivanja
dantex kaže...

to je meni ne razumljivo, a fanomenalno je Quark tu napisao http://informaticar.eu/165-skveranin-mate/

nije mi jasan koncept da dionica vrijedi onoliko koliko ljudi kažu da vrijedi, i nije mi jasan koncept dionice koja je sama sebi svrha

od svih poslova na zemlji brokeri imaju posao koji najmanje doprinosi čovječanstvu - kupuju i prodaju novac da bi zaradili više novca, da stvar bude i bolja možeš i nečiji dug kupiti pa ne kupuješ novac nego manjak novca i na tome zarađuješ

To je princip koji se primjenjuje na sve, a ne samo dionice. Ima poznati citat: sve je vrijedno onoliko koliko je kupac spreman platiti za to (googlaj: everything is worth what a purchaser will pay for it, tko je igrao Civ 4, bit ce mu poznato :)). To je princip otvorenog trzista - cijena se formira na osnovu ponude i potraznje.

Recimo da za slijedeci kvartal kompanija X planira izaci sa super produktom Y koji je 100% bolji od konkurentnog i ocekuje se da ce prihod porasti za 50%. Dionice ce postat ljudima atraktivne i cijena skoci s recimo $10 na $12. Ako taj produkt Y zapravo bude 40% bolji i prihod poraste za 20%, to je lijep rezultat, ali nema rezona da bi dionice trebale jos porast s $12 na vise, jer ono, prihod je porastao. U vrijednost dionice je bilo ugradjeno ocekivanje da ce prihod biti puno veci.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice