Google traži način da Chrome koristi manje memorij

poruka: 43
|
čitano: 5.480
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Google traži način da Chrome koristi manje memorij".
13 godina
online
Google traži način da Chrome koristi manje memorij

to i sad radi, pa mi prilikom prebacivanja s aktivnog na neaktivni tab zasteka cijeli komp, hard disk podivlja i sve to potraje dobrih 5 minuta

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
9 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Google traži način da Chrome koristi manje mem
Umjesto da smanje ukupnu potrošnju RAM-a, ovi gase neaktivne tabove. Čini se meni da neko nezna svoj posao pa traži lakši način...
16 godina
odjavljen
offline
Google traži način da Chrome koristi manje memorij

Ne koristim ga pa zato pitam - koliko je to "puno"? Evo, imam 4 otvorena taba u FF pa ode više od pola gige... Zna povući i 2 gige bez jebemti kad pootvaram gro toga.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Google traži način da Chrome koristi manje memorij

Say hi to new IE

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Google traži način da Chrome koristi manje memorij

svi se bahate sa 8 i više gb rama, a kad browseri požderu gigu-dvije evo panike

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Google traži način da Chrome koristi manje memorij

Rami su da se troše, ja imam 8gb i sasvim mi je to dosta, u browseru tako i tako nemam puno tabova otvoreno :)

pero_HR
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google traži način da Chrome koristi manje mem
Friday kaže...

Ne koristim ga pa zato pitam - koliko je to "puno"? Evo, imam 4 otvorena taba u FF pa ode više od pola gige... Zna povući i 2 gige bez jebemti kad pootvaram gro toga.

 

Slično je i sa Chrome-om. evo sada imam otvoreno 5 tabova i negdje blizu 1,5GB troši... 

If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
10 godina
neaktivan
offline
Re: Google traži način da Chrome koristi manje mem

Ljudi, imate bijesne kompove, sa puno rama i žalite zbog gigu ili 2 gige rama, a čemu??? bezveze. 

 

Stvarnost je takva da browser te rame niti ne iskoristi u potpunosti, radi se o tome da je bolje da browser rezervira više rama nego da zafali u određenom trenutku,  

Uvjek se može desiti da se pojavi neka zahtjevna stranica ili puno manjih zahtjevnih stranica i najendom se smrzne jer browser nije osigurao dovoljno rama. 

 

 

14 godina
offline
Google traži način da Chrome koristi manje memorij

Sve što ću reci - Free ram is a wasted ram

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom
 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google traži način da Chrome koristi manje mem
Friday kaže...

Ne koristim ga pa zato pitam - koliko je to "puno"? Evo, imam 4 otvorena taba u FF pa ode više od pola gige... Zna povući i 2 gige bez jebemti kad pootvaram gro toga.

 

Chrome je najgladniji browser koji sam ikad koristio (od IE/FF/CH) a browseri su općenito ne računajući igre daleko najgladniji (za RAM-om) programi koje ikad vrtim.

FF 1.5 kojeg sam koristio dugi niz godina je zauzimao do 1-2 GB RAM-a kad bi otvorio nekoliko desetaka prozora / tabova (za moje navike relativno uobičajeno). Današnji IE / FF koriste daleko više, šokantno puno. CH daleko više i od njih rekao bih.

Evo na ovom jeftinom laptopu na kojem radim koji ima za današnje prilike skromnih 4 GB RAM-a Chrome ZA ČAS zauzme sav RAM (kojeg ne koriste Windowsi i ostalo sistemsko) a swapa zauzme bez problema do 7 GB (nakon čega se na ovom sistemu počne ili rušiti ili gnjaviti sa upozorenjima o memoriji), tako da sam ograničen na jedno 2 ili 3 puta manje tabova nego što bih vjerovatno maksimalno koristio da mogu. Osjećaj je kao da npr. crtam arhitektonske nacrte sa lisicama na rukama, ne mogu se pošteno razmahati.

Sad nabavljam novi desktop za koji planiram 16 GB pa kasnije 32 GB RAM-a. Po mojim istraživanjima (preciznih testova po netu) 8 GB je useable maksimum za sve današnje igre (Crysis 3 ima relativno malo poboljšanje performansi između 4 i 8 GB) a za ostale aplikacije (čak i sa multitaskanjem) koje normalni ljudi koriste (ne mislim na neki heavy duty video editing ili tako nešto) i 4 GB je dosta. Međutim ovaj Chrome mislim da će doseći i 10 - 15 GB zauzeća RAM-a ako mu dam gasa kao FF 1.5 nekad... O swapu da ne govorim ali to ću ionako isključit jer ću koristit SSD.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Google traži način da Chrome koristi manje mem
win4crazzy kaže...

to i sad radi, pa mi prilikom prebacivanja s aktivnog na neaktivni tab zasteka cijeli komp, hard disk podivlja i sve to potraje dobrih 5 minuta

 

Miješaš kruške i jabuke, to ti znači da ti prebacuje iz swapa u RAM (i meni se to događa kad mi je puno stvari otvoreno), a članak govori o potpunom brisanju iz RAM-a i swapa i ponovnom skidanju sa neta (ako sam dobro shvatio napisano). Što je IMHO retardirano jer znači da bi izgubio sadržaj stranica koje su vremenski ovisne (npr. kino program na idemoukino.hr ne možeš viditi za jučer nikako ako je četvrtak, pa si ga izgubio ako si ga otvorio u srijedu a ovo ga brisne iz memorije).

Pravo rješenje bi bilo redizajnirati i rekodirati program from the ground up da troši minimalnu moguću količinu memorije, samo što bi to jasno bilo neusporedivo teže i skuplje. Nekad su programeri morali štediti svaki kilobajt kao kapi vode na dlanu u Sahari. Takve navike su većinom izumrle zbog eksponencijalnog rasta dostupnih resursa.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2015 20:08 (Enkidu).
13 godina
protjeran
offline
Re: Google traži način da Chrome koristi manje mem
Friday kaže...

Ne koristim ga pa zato pitam - koliko je to "puno"? Evo, imam 4 otvorena taba u FF pa ode više od pola gige... Zna povući i 2 gige bez jebemti kad pootvaram gro toga.

 To je jos i dobro

jedan tab otvoren i to ova tema

firefox-321 Mb

 

http://www.soundstream.com/
10 godina
neaktivan
offline
Google traži način da Chrome koristi manje memorij

2GB zauzetu sa 6 otvorenih prozora i 40ak tabova. Što se mene tiče, nije puno, laptop radi bez greške

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Google traži način da Chrome koristi manje mem
Nume kaže...

2GB zauzetu sa 6 otvorenih prozora i 40ak tabova. Što se mene tiče, nije puno, laptop radi bez greške

 

Ma koji browser hebo te ? To ne može biti današnji Chrome ! Osim ako ti je to maks. RAM-a a sve preko u swapu...

Meni zauzima DALEKO više za DALEKO manje tabova...

9 godina
neaktivan
offline
Google traži način da Chrome koristi manje memorij

pa to đubre troši po 600MB pa i do 1 GB Ram-a samo tako,pogotovo 64 bitna verzija

STEAM - L3giONaR ORIGIN-L3Gi0naR UPLAY- L3giONaR
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2015 20:57 (ApretaH).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Google traži način da Chrome koristi manje memorij

Dok mi je god chrome upaljen + neka igra i nesteka, i dont give a f...k

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Google traži način da Chrome koristi manje memorij

Od juce koristim ovaj novi Edge koji je dosao sa win 10 i em je brz em trosi skroz malo RAM-a mada iskreno to i nije nesh bitno jer i sa Chromom nisam nikada imao nekih problema a znalo je biti otvoreno i po 15 tabova...

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Google traži način da Chrome koristi manje memorij

Najgore od svega što se ti procesi od Chromea(a i ostalih) raspu na više procesa, tako da reicmo ja sad mislim da mi Edge troši 50ak MB RAMa(FB, Bug, 3x99designs) a kad ono spustim dole(u pozadinske procese) i vidim još dodatnih 2200 MB u RAMu. Ovo je žalosno što se događa s browserima. Inače imam 8 GB al mi nije svejedno kad vidim da mi nešto ždere RAM

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Google traži način da Chrome koristi manje memorij

Do prije tri dana sam imao na PC-u Win7 instaliran još davne 2009. (znam, lijen sam bio da ih reinstaliram xD) te bi mi Firefox trošio po 3GB bez problema kad bi bilo 10 otvorenih tabova. Sad imam 3 dana stari Win10 i tih istih 10 tabova mi trenutno troši 464MB RAM-a Poanta priče je, redovno čistite/održavajte komp u što spada i redovna reinstalacija Windowsa i onda će browser trošiti puno manje RAM-a nego što ih trenutno troši, ma o kojem god browseru bila riječ

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Google traži način da Chrome koristi manje mem
X-Wind kaže...

Do prije tri dana sam imao na PC-u Win7 instaliran još davne 2009. (znam, lijen sam bio da ih reinstaliram xD) te bi mi Firefox trošio po 3GB bez problema kad bi bilo 10 otvorenih tabova. Sad imam 3 dana stari Win10 i tih istih 10 tabova mi trenutno troši 464MB RAM-a Poanta priče je, redovno čistite/održavajte komp u što spada i redovna reinstalacija Windowsa i onda će browser trošiti puno manje RAM-a nego što ih trenutno troši, ma o kojem god browseru bila riječ

 

Skrolaj dole pa ćeš vidjeti koliko jede ;)

16 godina
odjavljen
offline
Re: Google traži način da Chrome koristi manje mem
Markić7 kaže...

Uvjek se može desiti da se pojavi neka zahtjevna stranica ili puno manjih zahtjevnih stranica i najendom se smrzne jer browser nije osigurao dovoljno rama. 

 

 

 

Osigurao??? Šta misliš šta bi se dogodilo sa računalom kad bi svi procesi zauzimali memoriju po principu "nek se nađe"? Uostalom, šta se ima smrzavati? Ako ima dovoljno memorije - ista će biti alocirana u trenu. Ako nema dovoljno memorije onda ti ne pomaže nikakvo "osiguravanje". Nemojte ljudi pričati gluposti...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Google traži način da Chrome koristi manje mem
Dex.pwn kaže...
X-Wind kaže...

Do prije tri dana sam imao na PC-u Win7 instaliran još davne 2009. (znam, lijen sam bio da ih reinstaliram xD) te bi mi Firefox trošio po 3GB bez problema kad bi bilo 10 otvorenih tabova. Sad imam 3 dana stari Win10 i tih istih 10 tabova mi trenutno troši 464MB RAM-a Poanta priče je, redovno čistite/održavajte komp u što spada i redovna reinstalacija Windowsa i onda će browser trošiti puno manje RAM-a nego što ih trenutno troši, ma o kojem god browseru bila riječ

 

Skrolaj dole pa ćeš vidjeti koliko jede ;)

 Ne brini, jesam, same shit

12 godina
neaktivan
offline
Google traži način da Chrome koristi manje memorij

Bilo bi zanimljivo kad bi svi otvorili 10-ak istih stranica pa svatko javio koliko RAM-a mu treba na kom browseru i OS-u.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Google traži način da Chrome koristi manje memorij

18 tabova, 4 ekstenzije 2 prozora, zauzeće oko 2,1GB.

 

Po meni je ovo sasvim zadovoljavajuće, dok ima rama neka se koristi.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Google traži način da Chrome koristi manje mem
Apachy kaže...

svi se bahate sa 8 i više gb rama, a kad browseri požderu gigu-dvije evo panike

 8 jezgri, 32gb rama, nikad panike! :D

16 godina
neaktivan
offline
Re: Google traži način da Chrome koristi manje mem
Dex.pwn kaže...

Say hi to new IE

Hi Edge ;)

Haha Haha
Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2015 12:12 (indig0F10w).
15 godina
neaktivan
offline
Google traži način da Chrome koristi manje memorij

FF 4 taba (FB, 2 buga i wiki) - 364 mb, pa nije to tak puno, a ni chrome mi se ne čini da troši baš neke ogromne količine rama (iako je u ovom slučaju to dosta subjektivno).

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Google traži način da Chrome koristi manje mem
zerocool12 kaže...

FF 4 taba (FB, 2 buga i wiki) - 364 mb, pa nije to tak puno, a ni chrome mi se ne čini da troši baš neke ogromne količine rama (iako je u ovom slučaju to dosta subjektivno).

 Jel ovak?

 

http://www.soundstream.com/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Google traži način da Chrome koristi manje mem

Ne,ovak.

Odnosno,ovak. Odnosno,ovak.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2015 13:37 (zerocool12).
15 godina
offline
Re: Google traži način da Chrome koristi manje mem
merio kaže...

Sve što ću reci - Free ram is a wasted ram

 Točno to...mrzim kad se netko žali za Android telefone, kako netko ima par sto MB više od njih, a nemaju pojma što će im free RAM....

 

 

To je kao da čuvaš ćelije da se ne ozlijede lol :D

 

 

Inače meni Chrome cucla 100 MB ravno po procesu (Play Music miniplayer, Remote Desktop, Sync i onda tabovi)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2015 13:38 (Mitch).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice