Googleov "nizozemski sendvič" sakrio od EU 12 mili

poruka: 18
|
čitano: 2.729
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Googleov "nizozemski sendvič" sakrio od EU 12 mili".
15 godina
odjavljen
offline
Googleov "nizozemski sendvič" sakrio od EU 12 mili

Da neka europska firma to napravi u SAD-u ne bi imala prava vise poslovat, ali posto je EU americka kurvica nema problema.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2016 20:40 (Edge).
 
16 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Googleov "nizozemski sendvič" sakrio od EU 12

Koliko ja razumijem situaciju Google ovime izbjegava poreze i u SAD-u.

:)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Googleov "nizozemski sendvič" sakrio od EU 12
Bit ce da u financiskom odjelu imaju nekog iz Hr....
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Googleov "nizozemski sendvič" sakrio od EU 12 mili

Ja ne vidim razlog ovom naslovu "sakrio od EU 12 milijardi dolara u 2014. Ček malo, a piše da se ta šema koristi već 10 godina! Pa zašto ih se onda proziva samo za 2014 g.? Ili će biti da su prestali plaćati "donacije" političkim strankama pa je tu sad nastao problem.

Nemojmo biti naivni, na kraju će se nagoditi, platiti "kaznu" u višestruko manjem iznosu i svi sretni i zadovoljni. Google jer nije platio puni iznos poreza, vlast jer je dobila lovu kojom će potplaćivati svoje uhljebe i sve po starom...

To je shema koja funkcionira oduvijek.

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Googleov "nizozemski sendvič" sakrio od EU 12
Zaratustra kaže...

Koliko ja razumijem situaciju Google ovime izbjegava poreze i u SAD-u.

 Da, ali tamo i financira lobiste i političke kandidate. Zbog katastrofalno deformiranog izbornog 
sustava gdje se MORAJU upumpati milijarde dolara u "podmazivanje i kampanje" praktički svi
kandidati za predsjednika, pa i kongresmene koji se pojave su u biti dužnici aznoraznim interesnim 
skupinama. Pa ti prigovori onome koji te je financirao da dođeš na tu poziciju.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
protjeran
offline
Re: Googleov "nizozemski sendvič" sakrio od EU 12
overhaul kaže...
Zaratustra kaže...

Koliko ja razumijem situaciju Google ovime izbjegava poreze i u SAD-u.

 Da, ali tamo i financira lobiste i političke kandidate. Zbog katastrofalno deformiranog izbornog 
sustava gdje se MORAJU upumpati milijarde dolara u "podmazivanje i kampanje" praktički svi
kandidati za predsjednika, pa i kongresmene koji se pojave su u biti dužnici aznoraznim interesnim 
skupinama. Pa ti prigovori onome koji te je financirao da dođeš na tu poziciju.

 Ima i onih koji se sami financiraju i nisu duzni nikome.. ali ti su kao pre kontroverzni..

Long Live Freedom
16 godina
offline
Googleov "nizozemski sendvič" sakrio od EU 12 mili

Šema niti je nova, niti je koristi samo Google. Naprotiv, dobro je poznata i potpuno legalna.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Googleov "nizozemski sendvič" sakrio od EU 12
The Black Iso kaže...
overhaul kaže...
Zaratustra kaže...

Koliko ja razumijem situaciju Google ovime izbjegava poreze i u SAD-u.

 Da, ali tamo i financira lobiste i političke kandidate. Zbog katastrofalno deformiranog izbornog 
sustava gdje se MORAJU upumpati milijarde dolara u "podmazivanje i kampanje" praktički svi
kandidati za predsjednika, pa i kongresmene koji se pojave su u biti dužnici aznoraznim interesnim 
skupinama. Pa ti prigovori onome koji te je financirao da dođeš na tu poziciju.

 Ima i onih koji se sami financiraju i nisu duzni nikome.. ali ti su kao pre kontroverzni..

 Ma Trump se ne financira sam. Ali da, Bernie Sanders je jedna zanimljiva i za amere originalna iznimka. Koristi aktivno za kampanju twitter, facebook, reddit, financira se iz 
crowd fundinga i sindikalnih priloga, mladi iz urbanih sredina kojima nije mozak pun "crvene opasnosti" velikom većinom ga podržavaju,
ali teško je reći hoće li moći protiv teškaša koji mogu novcima megakompanija utjecati na većinu tradicionalnih glasača kroz klasične medije - televiziju, radio i tisak kad upumpaju dovoljno milijardi
i skrenu pažnju sa konkretnog programa na gluposti (upoznali smo te fore kod nas). S obzirom koliko samo jedna kompanija iz ove vijesti sad uspijeva godišnje u samo jednoj državi oprati
poreza  na dobit, mislim da im neće biti nikakav problem za velike igrače koji sad peru dobit tipa alphabet, apple, facebook, oracle, starbucks, adobe, yahoo, general electric itdako treba i sto milijardi dolara
skeširati u kupovanje javnog mnijenja i uvjeravanja tko je "pravi izbor i pobjednik".

Ivan(4) kaže...

Šema niti je nova, niti je koristi samo Google. Naprotiv, dobro je poznata i potpuno legalna.

 "Legalna" je rastegnut pojam. Pravo i pravda nisu isto jel, što bi rekli. 
I apartheid, segregacija, robovlasništvo, ili spaljivanje vještica su jedno vrijeme bili negdje potpuno legalni...
pokušava se pomalo privesti pravdi ove nemoralne radnje, vidjet ćemo. Kao što rekoh gore, teškaši su to.
http://www.taxeswithoutbordersblog.com/2014/10/death-of-the-double-irish-dutch-sandwich-not-so-fast/

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2016 2:36 (overhaul).
16 godina
offline
Googleov "nizozemski sendvič" sakrio od EU 12 mili

Nisam ni rekao da je to pravedno ili ispravno, samo da je u skladu sa pravilima igre.

 

Zanima me, kada bi ti poslodavac isplaćivao bruto platu, a na tebi bilo da na ime poreza, zdravstvenog itd uplatiš neki procenat koji sam odrediš, koliko bi davao državi?

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Googleov "nizozemski sendvič" sakrio od EU 12 mili

Puna podrska firmama koje si minimiziraju poreze i time doprinose drustvu jer paraziti imaju manje love za sp*zditi... Jedino sto mene zivcira je sto iste sheme nisu dostupne malim firmama pa su u nepravednom polozaju, ali bolje ista nego nista. :)

 
0 7 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Googleov "nizozemski sendvič" sakrio od EU 12
George Sutherland: "The legal right of a taxpayer to decrease the amount of what otherwise would be his taxes, or altogether to avoid them, by means which the law permits, cannot be doubted."

Pametnome dosta...
davor07
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Googleov "nizozemski sendvič" sakrio od EU 12
George Sutherland: "The legal right of a taxpayer to decrease the amount of what otherwise would be his taxes, or altogether to avoid them, by means which the law permits, cannot be doubted."

Pametnome dosta...
davor07
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Googleov "nizozemski sendvič" sakrio od EU 12
Ivan(4) kaže...

Nisam ni rekao da je to pravedno ili ispravno, samo da je u skladu sa pravilima igre.

 

Zanima me, kada bi ti poslodavac isplaćivao bruto platu, a na tebi bilo da na ime poreza, zdravstvenog itd uplatiš neki procenat koji sam odrediš, koliko bi davao državi?

 ništa, jer bi sa vlastitom štednjom moga dočekat pristojan i dostojanstven kraj života,

a od ove penzije ljudi imaju ništa, a dali su koliko??!

 

Iako ti nije dobra usporedba, al nema veze

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2016 12:02 (Makić).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Googleov "nizozemski sendvič" sakrio od EU 12
Makić kaže...
Ivan(4) kaže...

Nisam ni rekao da je to pravedno ili ispravno, samo da je u skladu sa pravilima igre.

 

Zanima me, kada bi ti poslodavac isplaćivao bruto platu, a na tebi bilo da na ime poreza, zdravstvenog itd uplatiš neki procenat koji sam odrediš, koliko bi davao državi?

 ništa, jer bi sa vlastitom štednjom moga dočekat pristojan i dostojanstven kraj života,

a od ove penzije ljudi imaju ništa, a dali su koliko??!

 

Iako ti nije dobra usporedba, al nema veze

Ništa? Zanimljivo; da imaš neki zdravsteni problem koji košta šestero ili sedmeroznamenkasti iznos za liječenje, kako bi ga platio? A već recimo imaš kredit za kuću, stan ili auto?

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2016 15:46 (lovacmaki).
16 godina
protjeran
offline
Re: Googleov "nizozemski sendvič" sakrio od EU 12
lovacmaki kaže...

Ništa? Zanimljivo; da imaš neki zdravsteni problem koji košta šestero ili sedmeroznamenkasti iznos za liječenje, kako bi ga platio? A već recimo imaš kredit za kuću, stan ili auto?

 

Maloumna konstatcija. Vi ljevičari ste svi ISTI. Ja imam međunarodnu policu zdravstvenog osiguranja koje me košta manje nego što Hrvatski radnici plaćaju na minimalnu plaću, polica za in-patient procedure me osigurama na 1.2 milijuna Američkih dolara, kemoterapija, transplantacije uključene. Sa out-patient policom i većom deductable cifrom me dođe osiguranje manje od 10,000 Kn godišnje.. ALL INCLUSIVE.

 

Naravno, vama ljevičarima je panika kada ljudi sami određuju što će plaćati, i kamo će živijeti. Vi bez mama-države ne možete preživjeti. Ja tebi neću plaćati ništa. Niti očekujem od tebe da mi nešto uplatiš. Je#e se vi i vaš lažni altruizam.

15 godina
offline
Re: Googleov "nizozemski sendvič" sakrio od EU 12
lovacmaki kaže...
Makić kaže...
Ivan(4) kaže...

Nisam ni rekao da je to pravedno ili ispravno, samo da je u skladu sa pravilima igre.

 

Zanima me, kada bi ti poslodavac isplaćivao bruto platu, a na tebi bilo da na ime poreza, zdravstvenog itd uplatiš neki procenat koji sam odrediš, koliko bi davao državi?

 ništa, jer bi sa vlastitom štednjom moga dočekat pristojan i dostojanstven kraj života,

a od ove penzije ljudi imaju ništa, a dali su koliko??!

 

Iako ti nije dobra usporedba, al nema veze

Ništa? Zanimljivo; da imaš neki zdravsteni problem koji košta šestero ili sedmeroznamenkasti iznos za liječenje, kako bi ga platio? A već recimo imaš kredit za kuću, stan ili auto?

 moja greška nisam navea da se radi o porezu, ane os zdrastvenom, a bome

dođe mi i o zdrastvenom isto, ne pamtim kad sam kod doktorice dobia ikakav lijek,

a da ga nisam mora i platit iako sam ima zdrastveno i dopunsko. naravno nije to isto

u svakom dijelu hrvatske, but nevermind.

16 godina
offline
Re: Googleov "nizozemski sendvič" sakrio od EU 12
Mayo kaže...
lovacmaki kaže...

Ništa? Zanimljivo; da imaš neki zdravsteni problem koji košta šestero ili sedmeroznamenkasti iznos za liječenje, kako bi ga platio? A već recimo imaš kredit za kuću, stan ili auto?

 

Maloumna konstatcija. Vi ljevičari ste svi ISTI. Ja imam međunarodnu policu zdravstvenog osiguranja koje me košta manje nego što Hrvatski radnici plaćaju na minimalnu plaću, polica za in-patient procedure me osigurama na 1.2 milijuna Američkih dolara, kemoterapija, transplantacije uključene. Sa out-patient policom i većom deductable cifrom me dođe osiguranje manje od 10,000 Kn godišnje.. ALL INCLUSIVE.

 

Naravno, vama ljevičarima je panika kada ljudi sami određuju što će plaćati, i kamo će živijeti. Vi bez mama-države ne možete preživjeti. Ja tebi neću plaćati ništa. Niti očekujem od tebe da mi nešto uplatiš. Je#e se vi i vaš lažni altruizam.

 Čemu odmah etiketiranje? Znam lakše je napadat nekoga ako mu daš neprijateljsku uniformu jelda?
850 kuna mjesečno samo za zdravstveno osiguranje nije tako super ekstra povoljno. Svaka čast da postoji izbor i to 
poštujem, dakle super - i ja si uplatim posebni bonus za privatno osiguranje, da godišnje obavim pošteni sistematski 
bez čekanja i uputnica, ali oni koji si nemogu priuštiti tvojih 850 kuna mjesečno bi po tebi bili za gecrkt.
Scene gdje farmer sa odrezanim prstima u USA mora birati koje prste da mu operiraju natrag jer nema novca za sve


mi nisu neki uzor civilizacijskog napretka. Ok... ako se vraćamo na survival of the fittest, ako je pohvalno krasti od "zločeste države"
jer eto ti "moji novci" idu tamo nekim bezveznim učiteljima, vatrogascima, hgss-u, (naravno da ima zloupotreba i birokracije, no to  nije specijalnost samo 
državnih kompanija što se lijepo vidi iz ove vijesti)... a dobro. Ja bih preživio u takvom sistemu. Nisam slab ni nesposoban. 
Ali nisam ni sebični pohlepni vepar kojeg ne zanima niko osim svog boljitka. Nekako sam evolucijski nadišao usenasepodase.

Zoidberg kaže...

Puna podrska firmama koje si minimiziraju poreze i time doprinose drustvu jer paraziti imaju manje love za sp*zditi... Jedino sto mene zivcira je sto iste sheme nisu dostupne malim firmama pa su u nepravednom polozaju, ali bolje ista nego nista. :)

  izjavom "doprinose društvu" u istoj rečenici gdje hvališ izbjegavanje poreza...  oksimoron.  Kako usput primjećuješ da to nemogu svi, nego samo povlašteni, 
posebno doprinosiš umjetničkom dojmu. 

Ivan(4) kaže...

Nisam ni rekao da je to pravedno ili ispravno, samo da je u skladu sa pravilima igre.

 

Zanima me, kada bi ti poslodavac isplaćivao bruto platu, a na tebi bilo da na ime poreza, zdravstvenog itd uplatiš neki procenat koji sam odrediš, koliko bi davao državi?

 Pa imamo mi i takav način samodoprinosa, zove se drugi mirovinski stup i dobrovoljno dopunsko zdravstveno. I ktome životno osiguranje. Sve uplaćujem. Znam, ispadam magarac. 
Ali pitanje je koliko mudro bi bilo dati dereguliran sistem apsolutno svima. Nisu ljudi baš velikim dijelom posebno osviješteni, za neke stvari jednostavno moraš biti teta u vrtiću.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2016 0:40 (overhaul).
14 godina
offline
Re: Googleov "nizozemski sendvič" sakrio od EU 12
overhaul kaže...

850 kuna mjesečno samo za zdravstveno osiguranje nije tako super ekstra povoljno. 

Svi koji kod nas imaju netto plaću višu od 4260kn plaćaju mjesečno 850kn ili više (za 5000 netto zdravstveno je 1036kn itd...). A da li imaju sve ove pogodnosti?

 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice