Googleova virtualna šetnja muzejima

poruka: 22
|
čitano: 5.574
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Googleova virtualna šetnja muzejima".
15 godina
neaktivan
offline
Googleova virtualna šetnja muzejima

E ovo mi se sviđa! Svaka čast Google, skidam kapu...

Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Googleova virtualna šetnja muzejima

Impresivno!

 

EDIT: Doista je nevjerovatno promatrati slike iz te blizine i u toj kvaliteti..Npr. Noćnu stražu od Rembrandta...Bio sam u Amsterdamu, i vidio sam je uživo, ali ne smije joj se približiti na manje od jednog metra...Tako da je ovo fenomenalno! 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 10:45 (Riker).
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
online
Googleova virtualna šetnja muzejima

stvarno super projekt,  kad pogledate

nikad necete doc do tih muzeja iako ne

moze intepretirati sliku uzivo, bar nam

malo omugava da se divimo umjetnosti...

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Googleova virtualna šetnja muzejima
Da, istina. I ako zbog ovakvih stvari moja "privatnost" mora trpjeti na internetu od strane Google-a; so be it! Ggle bar nešto radi u korist društva (bar JA ovo smatram korisnim) pa onda ako može od dva zla ja biram manje...
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
15 godina
online
Googleova virtualna šetnja muzejima

jbte pogleda sam Versailles palacu neopisivo,

kako izgleda interijer, zidovi, slike, ali plafon tek..


Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Googleova virtualna šetnja muzejima

Za sve ljubitelje umjetnosti ovo je neprocjenjivo! 

Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Googleova virtualna šetnja muzejima
Sve je to lipo
ali mi se cini da cemo se uz google
pretvorit u ljude iz wall-e
tu sam samo radi vijesti o apple-u
15 godina
neaktivan
offline
RE: Googleova virtualna šetnja muzejima
apoteka kaže...
Sve je to lipo
ali mi se cini da cemo se uz google
pretvorit u ljude iz wall-e

Zasto tako mislis? Oni koji cjene umjetnost i imaju novac ce otici i vidjeti uzivo, oni koji imaju novac i nemaju interesa za umjetnost njih nece zanimati ni ovo, a oni koji nemaju novca a zanima ih umjetnost na ovaj nacin mogu bar malo da dozive svjetske muzeje. Street View po meni takodje jako dobar dodatak navigaciji gdje se mozes upoznati sa okruzenjem mjesta gdje putujes a ko ne putuje slabo ce ga i koristiti jer nema nikakve koristi skoro od toga :D Meni se takodje jako dopada ovaj novi projekat Googla :D

14 godina
offline
Googleova virtualna šetnja muzejima

Pretvorili se mi ili ne u wall e....prije ce se to dogoditi uz facebook...ali dobro,nema veze. Ovo definitivno zasluzuje svaku pohvalu. Mnogi za svog zivota nece imati prilike vidjeti ova djela uzivo. Zgooglat si moze to svatko,no ovako dobro slozeno je ipak bolje. Skoro kao da si tamo. :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Googleova virtualna šetnja muzejima

Kao i obično to u biti i nije njihova ideja.Prva virtulana šetnja je muzejem u St.Peterburgu (sad se ne sjećam kojim...), ali iz svog naslonjača to je sasvim druga priča.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Googleova virtualna šetnja muzejima
zitzko kaže...

Kao i obično to u biti i nije njihova ideja.Prva virtulana šetnja je muzejem u St.Peterburgu (sad se ne sjećam kojim...), ali iz svog naslonjača to je sasvim druga priča.

Mislis na: http://www.hermitagemuseum.org/html_En/index.html ?

14 godina
neaktivan
offline
Googleova virtualna šetnja muzejima

Virtualne šetnje (ili panoramske šetnje) prikazi su stvarnih lokacija sastavljeni od međusobno povezanih panoramskih fotografija koje mogu biti obogaćeni multimedijalnim elementima kao što su zvukovi, glazba, govor, tekst ili video. Virtualne šetnje omogućuju prikaz prostora u punih 360°, što znači da se iz jedne točke (iz koje je snimljena panorama) možete vidjeti prostor u svim smjerovima: lijevo, desno, gore, dolje u punih 360. Pogledajte što oni rade...

 

http://vr.novena.hr/

 

 

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Googleova virtualna šetnja muzejima
Bez ljutnje, ali znamo mi što je virtualna šetnja ;)
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
14 godina
neaktivan
offline
RE: Googleova virtualna šetnja muzejima

Da znamo, ali netko ne zna

13 godina
neaktivan
offline
Googleova virtualna šetnja muzejima

što reći nego evo već dva sata sam proveo u muzejima....fenomenalno.....Ovi googlovci definitivno mijenjaju svijet....

PrisojeTG
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Googleova virtualna šetnja muzejima

nemam nijedne naočale doma da vidim, ali dali može netko ko ih ima provjerit kak to izgleda u 3d?

 jer kad uključim 3d dobijem onu crveno zelenu sliku.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Googleova virtualna šetnja muzejima

Nije muzej, ali je jedna crkva značajna za hrvatsku povijest:

http://lepoglava.hr/virtualne-setnje360-vr360/virtualnesetnje360_com_Crkva_Lepoglava.html 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Googleova virtualna šetnja muzejima
Dali kaže...

Virtualne šetnje (ili panoramske šetnje) prikazi su stvarnih lokacija sastavljeni od međusobno povezanih panoramskih fotografija koje mogu biti obogaćeni multimedijalnim elementima kao što su zvukovi, glazba, govor, tekst ili video. Virtualne šetnje omogućuju prikaz prostora u punih 360°, što znači da se iz jedne točke (iz koje je snimljena panorama) možete vidjeti prostor u svim smjerovima: lijevo, desno, gore, dolje u punih 360. Pogledajte što oni rade...

 

http://vr.novena.hr/

 

 

copy - paste   {#}

 

http://www.virtualnesetnje360.com/Virtualnešetnje.aspx

 

U tom muzeju je bio i još je sada valjda info panel gdje možeš virtualno pregledavati umjetnine i može se nazvati prva virtualna šetnja muzejem, a ne općenito prvo virtualno pregledavnje bilo čega.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 16:13 (zitzko).
13 godina
neaktivan
offline
Googleova virtualna šetnja muzejima

Sviđa mi se ovo. Naročito korisno za one koji nemaju para da stvarno posjete muzej. Odlična je stvar i ove dodatne informacije uz sliku, vrlo korisno {#}

Budite dobri prema štreberima jer ćete možda jednog dana raditi za jednog od njih - Bill Gates / Avatar: http://crysa.deviantart.com/#/d27uod7
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Googleova virtualna šetnja muzejima
Sharada kaže...

Sviđa mi se ovo. Naročito korisno za one koji nemaju para da stvarno posjete muzej. Odlična je stvar i ove dodatne informacije uz sliku, vrlo korisno {#}

ovo je najgora stvar koju je google napravio, pa 3 sata sam potrošio na to :)

zaboravio sam i ić na wc :)

 

još jednom svaka čast googleu

16 godina
neaktivan
offline
Googleova virtualna šetnja muzejima

Već duže vrijeme nisam ovoliko uživao u umjetnosti {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Googleova virtualna šetnja muzejima

Hmm.. svaka čast Google-u na inovativnosti, ali niti jedna Google virtualna šetnja ne može se kvalitetom mjeriti sa šetnjom kakvu je moguće napraviti sa kvalitetnim DSLR foticem i kvalitetnim objektivom.

Primjer: http://www.sinisa-sinjori.com/virtualne-setnje/

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice