Građani, radite naš posao!

poruka: 25
|
čitano: 5.591
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Građani, radite naš posao!".
9 godina
neaktivan
offline
Građani, radite naš posao!

"Informacije o većini lokacija su beskorisne."

 

Lokalci sve znaju.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Građani, radite naš posao!

Čisto za primjer:

 

Nacistička Njemačka imala je 14,5 milijuna vojnika. Za sve, ali doslovce za sve imaju listu odakle su došli i kada, te kada su upisani, a kada razvojačeni. Čak moj pokojni rođak iz BiH koji je odvučen, doslovce s polja i poslan u "Princ Eugen" diviziju je registriran-tko zna povijest imalo, zna o kakvoj formaciji se radilo. Vojni objekti su većinom poznati osim onih najtajnijih, tipa kao onaj nedavno otkriveni u Austriji s nuklearnim materijalom, koji je trebao poslužiti za izradu protu tenkovskih granata, jer gubitkom Francuske, Njemačka više nije mogla dobivati volfram iz Španjolske. A da ne pričamo o masovnim grobnicama...

 

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Građani, radite naš posao!

ovo je kao ono "evo ti motika bez drške pa kopaj"..

I kod nas sigurno imaju sve informacije o objektima jer to je služilo vojsci i sve je upisano, samo što je netko bio lijen prikpuit dokumentaciju i odradit svoj posao. Istina, velik je broj lokacija i tko zna kakvi su prilazni putevi ali bože moj, plaćen si za to pa idi prošetaj, poslikaj, vidi..

www.wpnovosti.com || WoT: zemo323
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Građani, radite naš posao!

Čudi me kako fali, čini mi se najveći vojni objekt u HR a i šire, objekt 505 Klek, vojna zrakoplovna baza Željava.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Građani, radite naš posao!
pa zeljava je u BiH a ne u hrvatskoj.... a najveca vojarna mislim da je bila Borongaj koja je predana gradu prije 2010.
VenAtoR#2231
16 godina
moderator
offline
Građani, radite naš posao!

Željava je 90% u HR ne u BIH

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Građani, radite naš posao!

Promasili su 10-tak vojarni a ja sam samo letimicno pogledao, da je ici malo dublje u analizu naslo bi se jos .

http://www.downloadmoreram.com/
15 godina
offline
Građani, radite naš posao!

ne kopaju svi nos. neki vade vosak iz ušiju a neki rašpaju i lakiraju nokte, a čačkaju 3,14... 

 

mene zapravo čudi da se itko čudi to što se ovakav nerad, neodegovornost i nered događaju u ovoj banana-kvazidržavi. to je nama naša borba dala 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Građani, radite naš posao!

Ajar gdje si bio win 95-e 

Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Građani, radite naš posao!

Ne znam tko me više čudi, zapravo ne čude me ovi ureski balvani niš koristi jer njima je to poklonjeno.

Čudi me narod koji sve to trpi i jedan dan i jedan mjesec i jednu godinu i jedan mandat a kamoli i od postanka ove nam nove lijepe i drage RH.

Da ti netko toliko dugo stoji na cipeli do sada bi ga ne samo umolio da ti se makne nego bi ga sigurno i ozbiljnom silom i maknuo od te navade.

Što je to u narodu da moramo trpiti ? Kako kažu majke izađimo na ulice, izazivajmo masovne nerede i sl. Gdje su oni ljudi hrvatskog proljeća ?

Danas je više protesta iza nekog nogometnog derbija.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Građani, radite naš posao!

Mi Hrvati bi trebali slijediti primjer EFF-a. Oni lijepo imaju popis senatora, ureda itd. i njihovih brojeva telefona, email adresa i kad treba stisnuti neki ured/senatora lijepo pošalju mail svima koji žele pomoći.

 

U tom mailu ima link sa gotovim tekstom putem kojeg se trpa sandučiće ključnim ljudima vezanim za neki problem dok se oni poduzetniji prime telefona i zovu.

 

Baš me zanima da li bi takav način komunikacije s državom imao ikakvog utjecaja na dežurne uhljebe kad bi im došlo par (stotina?) tisuća mailova plus svi mogući pozivi tijekom "radnog" vremena.

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Građani, radite naš posao!

Hm, da treba inače na gotovs staviti točno sve vojne objekte da su svima na klik miša? Super su ovi iz EUa a i naši šta slušaju šta im se kaže, totalno smo banana država, bez ikakve obrane

 

Jbte pa i vi niste baš svoji, neke stvari bi trebale i ostati nedorečene i da se baš nezna za neke detalje, i pravtit se blesav

 
0 6 hvala 0
14 godina
offline
Re: Građani, radite naš posao!
bus kaže...

Hm, da treba inače na gotovs staviti točno sve vojne objekte da su svima na klik miša? Super su ovi iz EUa a i naši šta slušaju šta im se kaže, totalno smo banana država, bez ikakve obrane

 

Jbte pa i vi niste baš svoji, neke stvari bi trebale i ostati nedorečene i da se baš nezna za neke detalje, i pravtit se blesav

 

a obrana nam treba jer eto, sutra bi nas neko mogao napasti pa da iz skrivenih šumaraka izvučemo prijeratne jna haubice, malo satepemo prašinu i udri po njima sa svih naših 32 generala i cca 15tak tisuća aktivnih vojnika (podatci iz 2013g)...jel?

a sada skinuti limenu kapicu sa petokrakom, i polako ponoviti : nemamo ništa što se danas u jednom preletu satelita ne može snimiti...a kamo li sakriti...

 

ontopic:

radije neka se svi ti novci troše na škole, parkove i vrtiće... a napuštene kasarne i baze nek ostave tijeku vremena....

napokon dočekao DNF i Diablo 3
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2015 16:53 (vrx).
15 godina
offline
Re: Građani, radite naš posao!
4mal kaže...

Ajar gdje si bio win 95-e 

 računač u jednoj topničkoj jedinici onkraj Karlovca (haubice 105, topovi 130). da sam onda znao u što će se ovo okotiti, okrenuo bih cijevi na kontra stranu. jebga, kad sam optimist (= kreten) jer je još moj deda znal reći "nikad nije bilo bolje, samo gore" (uz obavezne napomene o austrougarskoj, kao etalonu reda, rada i discipline) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
protjeran
offline
Re: Građani, radite naš posao!

32 generala hahaha majko mila koliko generala hahahaha  najače mi je ona ženska završila neku vojnu akademiju u us i na kraju se dava prsten kao neki simbol i sada svi taj prsten čuvaju doma izložen na nekoj polici, a ona ga nosi na ruci.... kao da ti netko da lentu i da s lentom ideš u afganistan.... i onda se počne govoriti kako je ona žensko pa kao "mora" postati general. Mislim se kakva se to prednost dava nekima ako završe neku stranu vojnu akademiju? Meni prijatelj ima 6 godina "studira" pravo i da sada dođe u hr on bi imao više prednosti od ovoga koji je ostao u hrv? koji qurac.... isto tako avioni su nam katastrofa, mornarica da bog sačuva bez municije.

 

Umjesto da prodaju brodove pa kupe ili još bolje daju u izgradnju u lokalnim brodogradilištima nove brodove oni unaprijeđuju ljude u bojnike, pukovnike i generale.... da samo javnost zna što ti ljudi rade mislim da bi se ubili!

www.mmo-balkan.com
16 godina
offline
Re: Građani, radite naš posao!

Da... Ultimativno rjesenje svih problema u ovoj drzavi su internet startupi... Da mi je samo znati u kojem to paralelnom svemiru. 

16 godina
offline
Re: Građani, radite naš posao!
TheThing kaže...

isto tako avioni su nam katastrofa, mornarica da bog sačuva bez municije.

 

Umjesto da prodaju brodove pa kupe ili još bolje daju u izgradnju u lokalnim brodogradilištima nove brodove oni unaprijeđuju ljude u bojnike, pukovnike i generale.... da samo javnost zna što ti ljudi rade mislim da bi se ubili!

 HRM je po meni jedini segment naše vojske u koji bi se isplatilo ulagati. HRZ je nepotreban jer naš zračni prostor mogu pokrivati Italija, Mađarska i Slovenija (EU i NATO članice kao i mi). Tu bi srezali troškove dosta a i tako nemamo pilota jer su već zbrisali (u Katar ako se ne varam). Avioni su nam bož'sačuvaj katasrofa a za bolje ili upgrade nemamo para. Jedino da nam se Ruje ili Jenkiji smiluju pa poklone koji Su-34 ili F-16 a i onda ne bi imali para za održavanje istih. Što se HRM-a tiče brodogradilišta imamo, ljude koji znaju pravit bojne brodove imamo. Ne znam di je zapelo. U biti znam, zapelo je negdje na relaciji "Boli me ćošak nije moj posao" i "A kako ću ja onda ukrast pare iz proračuna"...

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
14 godina
offline
Re: Građani, radite naš posao!
vrx kaže...
bus kaže...

Hm, da treba inače na gotovs staviti točno sve vojne objekte da su svima na klik miša? Super su ovi iz EUa a i naši šta slušaju šta im se kaže, totalno smo banana država, bez ikakve obrane

 

Jbte pa i vi niste baš svoji, neke stvari bi trebale i ostati nedorečene i da se baš nezna za neke detalje, i pravtit se blesav

 

a obrana nam treba jer eto, sutra bi nas neko mogao napasti pa da iz skrivenih šumaraka izvučemo prijeratne jna haubice, malo satepemo prašinu i udri po njima sa svih naših 32 generala i cca 15tak tisuća aktivnih vojnika (podatci iz 2013g)...jel?

a sada skinuti limenu kapicu sa petokrakom, i polako ponoviti : nemamo ništa što se danas u jednom preletu satelita ne može snimiti...a kamo li sakriti...

 

ontopic:

radije neka se svi ti novci troše na škole, parkove i vrtiće... a napuštene kasarne i baze nek ostave tijeku vremena....

 

E mladiću i ja sam protiv vojske i ratova,,,, ali tko ne uči iz povijesti, ponavlja greške u budućnosti. Zašto sve ozbiljnije i gospodarski jake države imaju svoju vojsku, umjesto da sve raspuste i ulažu u gospodarstvo, blagostanje i mir.

 

A zašto mi nemamo vojsku? Pa zato što to odgovara vlasnicima kapitala koji su preuzeli HR. najprije su posvađali ljude da se međusobno potuku da mogu mirno i elegantno preuzeti gospodarstvo bez krvi. Mahhh

 

9 godina
protjeran
offline
Građani, radite naš posao!

"...pa ću pregledom baze možda naći i nešto vrijedno foto-izleta...."

 

Kao npr.

,samo se nadam da imas kvalitetan fotic i da ces ga uspjeti uslikati u letu.Mozda da probas sa mrskim ti lytro-m jer imas samo jedan pokusaj pa nemoj iznevjeriti svoje vjerne forumase.A mogo si ukljuciti i brust mode, pa da napravimo slideshow.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Građani, radite naš posao!
bus kaže...

Hm, da treba inače na gotovs staviti točno sve vojne objekte da su svima na klik miša? Super su ovi iz EUa a i naši šta slušaju šta im se kaže, totalno smo banana država, bez ikakve obrane

 

Jbte pa i vi niste baš svoji, neke stvari bi trebale i ostati nedorečene i da se baš nezna za neke detalje, i pravtit se blesav

 

Dosadno ti je u šatoru pa visiš na forumu?

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Građani, radite naš posao!

Kad bi radio na nekom projektu znalo mi se desiti da sanjam posao i da se ujutro probudim i nisam svjestan dal sam nešto radio u snu ili stvarno na poslu:)

Uglavnom mogao bi pisati romane znanstvene fantastike kojim bi ekipa po državnoj upravi prikračivala inače predugačko radno vrijeme.

Hvala Bogu da u petak bar možeš zdimiti već prije podne s posla.

 

Šalu na stranu .. inače baš sam se zabavljao čitajući članak - zabavan stil pisanja i nizanja spoznaja koje te štrecaju...

Al kad razmislimo da na spominjanim radnim mjestima sjede ljudi koji su značajan trud uložili da kroz društveni utjecaj i veze zauzmu te pozicije - jasno je da se nisu trudili to da bi tu radili. Da su htjeli raditi vjerojatno bi se bacili opet preko svojih veza u dobivanje dobro plaćenog posla u nekoj renomiranoj firmi stranog vlasnika ovdje u RH ili nedaj bože otišli raditi van.

Tako da je očekivanje da netko zagrize na posao potpuno nelogično.

Ima naravno tamo ljudi koji moraju povući za sve ostale i to je najtužnije jer se ih percipira kroz prosjek a velike su žrtve kolega i klijenata.. al kako se kaže ... problem počinje od glave.

 
4 0 hvala 0
15 godina
online
Građani, radite naš posao!

nisam u državnoj ali sam u polu-državnoj firmi i sve što mogu reći je da uistinu prevladava neznanje uzrokovano nezainteresiranošću ljudi za rad i to iz jednostavnog razloga da se vladajuća garnitura nije mijenjala od nikad a oni koji su se mijenjali mijenjali su se sa podobnima. rezultat je da se nikome ne radi jer nitko nemože nikome prigovoriti za nerad jer posao s vrha vode neradnici bez iskustva koji redovito pripisuju sebi zasluge odrađenog posla a ako se i nađe netko tko želi raditi, njega se vrlo brzo pribija na križ jer talasa (jer je u čistom neradu teško ne talasati s imalo rada).

problem je da se ne poštuju državni zakoni i propisi zato jer se nikog ne sankcionira što dovodi podobne ljenčuge i uhljebe a ne sankcionira se jer narod ne želi da se takve sankcionira, dapače narod želi takve "sposobne da zaje*u državu" da ih vodi i to uništava generalno radnu atmosferu što narod itekako pokazuje sa svim izborima (čast iznimkama)

i inače što se je bliže centru vladanja u državnoj tvrtci ili državnoj instituciji to se čak i više radi i nemogu reći da je problem u svima na vrhu već u par njih s druge ili treće stepenice vladanja koji svugdje koče sustav a koji su dovoljno visoko da budu dio temelja onom prvom koji se zbog vlastitog interesa onda ne upušta u to kresanje vlastitog temelja ma koliko god on bio trul, pogotovo jer nema garancije da će doći itko sposobniji kad on padne (pošto sa svih strana lešpinari samo čekaju) i nadati se da će na zdrav temelj doći i zdrav vođa je lutrija u ovoj needuciranoj balkanskoj vukoje*ini

pat pozicija, državu uistinu treba skresati na par najnužnijih usluga od kojih je najbitnije vrlo učinkovito sudstvo i zakonodavstvo a sve ostalo u outsource

 

btw. sve to izgleda ko u igri Europa Universalis kada pokušavate unajmiti savjetnike ili dobiti vrlo sposobnog vođu: ako ste prčija od države sigurno nećete moći unajmiti vrhunske savjetnike niti će se desiti čudo da se dobijete vrhunskog prestolonasljednika jer u prčijama nema predispozicija za tako napredne ljude. a da smo prčija svjedočim svaki dan na banalnim primjerima poput da stoka baca smeće svuda po cesti i džabe i najbolja ideja i provedba recikliranja kad stoka nezna što je kanta za smeće a kamo li da se smeće dijeli na otpad koji se da reciklirati

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2015 11:32 (Ges).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Građani, radite naš posao!

Da, to sam baš i ja kliknuo da pogledam, kad ono nema praktički ništa. Beskorisno od beskorisnih.

I opet me fasciniraju kako to objavljuju kako oni ulažu i kako su oni nešto napravili. Pucanj u prazno. Stariji će to posaugat nažalost. Oni tu informatizaciju sređuju skupa sa HDZ-om već preko 10 godina i nikako složiti nešto funkcionalno, a PMF-ovaca/FER-ovaca bez posla koliko te volja.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Građani, radite naš posao!
zbuzanic kaže...

a PMF-ovaca/FER-ovaca bez posla koliko te volja.

 

Ako je netko završio PMF/FER a nema posao onda je vjerojatno čudak u pitanju...

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Građani, radite naš posao!
Ges kaže...

nisam u državnoj ali sam u polu-državnoj firmi i sve što mogu reći je da uistinu prevladava neznanje uzrokovano nezainteresiranošću ljudi za rad i to iz jednostavnog razloga da se vladajuća garnitura nije mijenjala od nikad a oni koji su se mijenjali mijenjali su se sa podobnima. rezultat je da se nikome ne radi jer nitko nemože nikome prigovoriti za nerad jer posao s vrha vode neradnici bez iskustva koji redovito

.............

 

reciklirati

 

Ne bih rekao da je neznanje zbog nezainteresiranosti (jbt. moram dobro slovkat dugačke riječi). Konkretno, radim u državnoj upravi, ljudi koji su zaposleni u vrhu (prvih 5-6 slojeva) su svi od reda diplomirani inženjeri, magistri, doktori nauka. I u dnu imamo diplomirane inženjere, većina ljudi. Najgore od svega je to što su ti 'pri vrhu' zaposleni sa faksa, vrlo mali broj njih je ikada radio 'u proizvodnji' (da se tako izrazim), a ako je, protutnjali su kroz par firmi (smetali su na mjestu gdje se nešto treba i znati). Faks im je dao nekakvo teorijsko znanje, ali je to u stilu "Šume Striborove" (dio vas će skužiti o kome se radi), tako da nemaju nikakvih doticaja sa stvarnim životom! Ako nas i nešto pitaju, to su uglavnom bedastoće o kojima i netreba raspravljati. Oni su na vrhu i bogom su dani. Ako ih nešto i pitaš, e.... moraš dobro paziti na hijerarhiju koja je posložena tako da NIŠTA NE MOŽE DOĆI do osobe br. 1 (sve više razmišljam da počnem koristiti bcc broju 1). Danas sam čitao dopis koji je osoba iz 2. reda napisala broju 1 (slučajno, naravno), i liči na eseje koje sam morao čitati u ONO i DSZ-u (napadaju nas, ali mi se nedamo ta-ta-taaaaaaaa).

 

To da u drugom-trećem sloju ima karijerista, e njih bogami ima!!!

 

Najgore od svega je to da se i sam tako počinjem osjećat.

Gledam sad Mianovića, opet dobivamo nekakve savjetnike, PR-ovce ....

 

Nekako mi se čini .....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice