H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu

poruka: 36
|
čitano: 4.435
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu".
16 godina
offline
H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu

MS se stalno mora brinuti za korisnike kad drugi ne zele (google u ovom slucaju)... {#}

 

Think locally, act globally...
Moj PC  
1 2 hvala 1
15 godina
offline
H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu

fala bogu da je tu MS kad je google "lijen". i onda živčane kad im se kaže da su nesposobni.

Obavezno posjeti : www.l2-semper-fidelis.com/catchem.php?id=38769
 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu

Naravno da je M$u primarna briga oko prava intelektualnog vlasnistva.

 

Ne daj boze da u prvi plan stave kvalitetu samog proizvoda.

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2011 16:28 (syncmaster245b).
 
4 2 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu

ms opet siri dezinformaicje i prica gluposti...

 

umjesot da se usredotoce na sebe i svoje proizvode...

oni vleicaju smece od propertary formata nasuprot slobodnom formatu, samo zato jer je taj format izdao google a ne neki njihov partner(koji bi usput i zaradjivao na formatu)

 

 

ms... i dlaje se pokazujete kao tvrtka smradonja....

Moj PC  
6 10 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu

Ajmo ovako.

Imamo Firefox, Operu i Chrome. Svi odlični browseri. svi vole WebM i svi se mi polako nadali da će html 5 imati koncezus. Ali ne...

Na igru dolaze dva velika igrača kojima to ne paše - Microsoft sa svojim IE i Apple sa svojim Safari browserom. I opet kreće neka bitka.

Ako im je toliko stalo do otvorenosti koju MS u tom članku tako deklarativno zastupa, neka implementira WebM, imaju i source code dostupan. Možda se onda dogodi i neki quid pro quo...

 

Svatko, ali ama baš svatko tko misli da i jedna korporacija (bilo to Google i Microsoft) ima išta drugo na umu osim sticanja bogatstva se grdno vara.

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu
kakve sad veze ima html5 i H.264 ? I apple i msoft guraju Html 5. Google gura svoj kvalitetom inferiorni format da zaštiti svoju investiciju i dovede se u bolji položaj.
A.
 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
RE: H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu
Ime kaže...

Ajmo ovako.

Imamo Firefox, Operu i Chrome. Svi odlični browseri. svi vole WebM i svi se mi polako nadali da će html 5 imati koncezus. Ali ne...

Na igru dolaze dva velika igrača kojima to ne paše - Microsoft sa svojim IE i Apple sa svojim Safari browserom. I opet kreće neka bitka. 

 H.264 je standard koji postoji gotovo 10 godina, i podrzan je u gotovo svim uredjajima koji koriste HD sadrzaj. Onda dolazi Google kojem se zivo j... za standarde, kupuje nekakvu tvrtku  On2 Tech, i pokusava progurati njihov codec kao standard za web... Sto bi bilo kad bi recimo dosao MS i pokusavao progurati svoj standard, recimo da ga nazove WMV {#}...

 

Samo je pitanje da li ce za godinu-dvije WebM zavrsiti kao sto je zavrsio VC-1. Isto je trebao biti potpuno besplatan dok se nije prosirio... Mnogi zapravo smatraju da je danas nemoguce napraviti bilo kakav ozbiljan video codec bez da se prekrsi neki patent jer se patentiralo sve i svasta i samo je pitanje vremena kad ce stici neka tuzba...

 

Think locally, act globally...
15 godina
protjeran
offline
H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu

molim seljacice koji su dali TD na moj posljednji posta da mi se jave jos jednom sa sovjim retardiranim TD

Moj PC  
1 8 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu
artfull kaže...
kakve sad veze ima html5 i H.264 ? I apple i msoft guraju Html 5. Google gura svoj kvalitetom inferiorni format da zaštiti svoju investiciju i dovede se u bolji položaj.

inferioran? hahahaha, ocito nisi vidio youtube na h264 to je inferiorno....

16 godina
offline
H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu

bravo MS

 

googlu se nipošto ne smije prepusiti samovolja i guranje takvih standarda

 

zašto?... - eto zato

What Would Biran Boitano Do?
 
2 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu

Stvarno ne vidim sto je tu lose. h.264 je super kodek, i cak se moze reci standard a HD sadrzaj, ne vidim zasto bi se za njega trebala izostaviti podrska, dok za webm koji valjda nikada necu niti koristit treba biti

Human after all PSN: vuksa1234321 STEAM: http://steamcommunity.com/id/vuki/ http://mrfancyden.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu
TranceMight kaže...
artfull kaže...
kakve sad veze ima html5 i H.264 ? I apple i msoft guraju Html 5. Google gura svoj kvalitetom inferiorni format da zaštiti svoju investiciju i dovede se u bolji položaj.

inferioran? hahahaha, ocito nisi vidio youtube na h264 to je inferiorno....

  jesi ikad razmišljao da su hrvatske veze prespore i da imaju očit packet loss (pa zbog toga 2 put učitava istu sekundu)

Obavezno posjeti : www.l2-semper-fidelis.com/catchem.php?id=38769
15 godina
protjeran
offline
RE: H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu
GW freak kaže...

Stvarno ne vidim sto je tu lose. h.264 je super kodek, i cak se moze reci standard a HD sadrzaj, ne vidim zasto bi se za njega trebala izostaviti podrska, dok za webm koji valjda nikada necu niti koristit treba biti

google je to ucinio kako bi depopularizirao format koji je obsolate i "natjerao" providere da krenu s koristenjem open source free formata naspram zatvorenim formatima punim podlih cakica....

5ica za google...

16 godina
neaktivan
offline
H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu
Da, inferioran. Zadnji put kad sam gledao patio je od dječjih bolesti i nije se mogao se mjeriti sa H.264 bez obzira na google marketing. Osim toga google je čuven po kranju i podmetanju tudih patenata pod svoje. Spor sa Oracleom oko android a im izgleda nije dosta, Vp8 krši na desetine patenata, a H.264 je barem pod sredenom licencom i besplatan do daljnjega. http://www.digitalsociety.org/2011/01/googles-untenable-hubris-on-h-264/
A.
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu
Mitch kaže...
TranceMight kaže...
artfull kaže...
kakve sad veze ima html5 i H.264 ? I apple i msoft guraju Html 5. Google gura svoj kvalitetom inferiorni format da zaštiti svoju investiciju i dovede se u bolji položaj.

inferioran? hahahaha, ocito nisi vidio youtube na h264 to je inferiorno....

  jesi ikad razmišljao da su hrvatske veze prespore i da imaju očit packet loss (pa zbog toga 2 put učitava istu sekundu)

prespore?

odavno su hr veze sasvim uredu...

15 godina
protjeran
offline
RE: H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu
artfull kaže...
Da, inferioran. Zadnji put kad sam gledao patio je od dječjih bolesti i nije se mogao se mjeriti sa H.264 bez obzira na google marketing. Osim toga google je čuven po kranju i podmetanju tudih patenata pod svoje. Spor sa Oracleom oko android a im izgleda nije dosta, Vp8 krši na desetine patenata, a H.264 je barem pod sredenom licencom i besplatan do daljnjega. http://www.digitalsociety.org/2011/01/googles-untenable-hubris-on-h-264/

do dalnjega :) to je caka.. web M 4 ever :)

15 godina
offline
RE: H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu
TranceMight kaže...
GW freak kaže...

Stvarno ne vidim sto je tu lose. h.264 je super kodek, i cak se moze reci standard a HD sadrzaj, ne vidim zasto bi se za njega trebala izostaviti podrska, dok za webm koji valjda nikada necu niti koristit treba biti

google je to ucinio kako bi depopularizirao format koji je obsolate i "natjerao" providere da krenu s koristenjem open source free formata naspram zatvorenim formatima punim podlih cakica....

5ica za google...

  google-ov vlasnik je youtubeov, ali oni ne koriste svoje pravo glasa, već o tome diskutira autonomna youtube uprava (bez googleovih potrčaka)

Obavezno posjeti : www.l2-semper-fidelis.com/catchem.php?id=38769
14 godina
neaktivan
offline
RE: H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu
artfull kaže...
Da, inferioran. Zadnji put kad sam gledao patio je od dječjih bolesti i nije se mogao se mjeriti sa H.264 bez obzira na google marketing.

Dovoljno je dobar za internet uporabu. Vec mjesec dana redovito gledam webm video na youtubeu koji je transkodiran sa h264, (znaci jos veci gubitak kvalitete) i razlika je stvarno minimalna. Kada bude isao direktno u webm, bez jednog transkodiranja vise, kvaliteta ce biti jos bolja. Eh da, VP8 je blazi po procesor, sto je samo dodatni plus.

 

artfull kaže...
Spor sa Oracleom oko android a im izgleda nije dosta

Ovo je strasno bitno... -.-'

 

artfull kaže...
Vp8 krši na desetine patenata

...a ovo je cisti FUD. Dok se ne pojavi tocan popis patenata koje VP8 krsi ovakve izjave nemaju nikakvu tezinu. Pogotovo kada dolaze od Apple fanboya. Malo sam analizirao ovaj doljnji link. Lik u vijesti kaze da je "Patent pool" vec formiran i kao dokaz na tu tvrdnju stavi link na clanak star gotovo godinu dana u kojem je izjavljeno da MPEG-LA trenutno gleda kako formirati patent pool za VP8, i kao dokaz za svoje teze (gle cuda) stavlja stari citat x264 developera koji je i vise nego pristran.

 

artfull kaže...
a H.264 je barem pod sredenom licencom i besplatan do daljnjega. http://www.digitalsociety.org/2011/01/googles-untenable-hubris-on-h-264/

Nije, svi koji koriste h264 dekoder u komercijalne svrhe (browseri), te imaju vise od 100 000 korisnika moraju placati royalty.

Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
14 godina
neaktivan
offline
RE: H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu
Mitch kaže...

jesi ikad razmišljao da su hrvatske veze prespore i da imaju očit packet loss (pa zbog toga 2 put učitava istu sekundu)

Jok, nije to u pitanju, ako govoris o povremenoj sporosti youtubea. Serveri su im strasno zaguseni.

Ponekad se dogodib da se video ucitava brze kada prebacis na vecu kvalitetu (zato sto se tada ucitava sa drugog servera, koji mozda nije zagusen)

Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
15 godina
offline
RE: H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu
rustweaver kaže...
Mitch kaže...

jesi ikad razmišljao da su hrvatske veze prespore i da imaju očit packet loss (pa zbog toga 2 put učitava istu sekundu)

Jok, nije to u pitanju, ako govoris o povremenoj sporosti youtubea. Serveri su im strasno zaguseni.

Ponekad se dogodib da se video ucitava brze kada prebacis na vecu kvalitetu (zato sto se tada ucitava sa drugog servera, koji mozda nije zagusen)

  Imao sam "iskustva" s time. Ali mislim da je to sve jedan server ali više mirrora za svaku državu, i onda više korisnika koristi 360p/480p pa je ta "veza" sporija

Obavezno posjeti : www.l2-semper-fidelis.com/catchem.php?id=38769
14 godina
neaktivan
offline
RE: H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu
Mitch kaže...

Imao sam "iskustva" s time. Ali mislim da je to sve jedan server ali više mirrora za svaku državu, i onda više korisnika koristi 360p/480p pa je ta "veza" sporija

Ma da, tako nesto, nisam strucnjak za telekomunikacije :D

Glavno da smo se razumjeli...

Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
15 godina
neaktivan
offline
H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu

Nije mi jasno zašto pojedinci odmah napadaju Google čim se pojavi neka vijest pa makar napravio nešto za dobrobit svih. Prvo se malo informirajte a onda komentirajte. Firefox i Opera isto ne podržavaju H.264 zbog licenciranja a podržavaju WebM i Ogg Theora. Google Chrome i dalje podržava H.264 preko flasha ili silverlighta samo su izbacili podršku putem <video> taga jer smatraju da web standard treba biti otvoren za sve. Isto tako će nas kao i do sada patentom zatrovan mp3 tlačiti desetljećima raznim nametima na sve što koristi taj format a postoji odličan potpuno otvoren Ogg Vorbis. Microsoft mrzi standarde, prihvaća ih samo kad nema drugog izbora. Isto vrijedi i za dokumente, postoji OpenDocument format (ODF) a Microsoft je odbacio doc i sada forsira svoj docx umjesto da prihvati otvoreni standard.

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2011 19:25 (DragonShit).
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu

tko o čemu, microsoft o problemima intelektualnih prava. webm je pod bsd licencom. 

po w3c-u neslobodni softver od tantijema ne može biti standard. sasvim jasno. h.264 nije royality free i netočno je tvrditi suprotno. 

a što se tiče da VP8 krši h.264 patente... patent troll mpeg-la vlasnik h.264 traži od ljudi da prijave patente koje krši VP8 ..., jer oni nemaju niti jedan , koji vic :)

Većinu novca sam prokartao, prokurvao i propio. Ostatak sam potrošio bezveze - George Best
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2011 20:02 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu
@rustweaver ... vrijeme ce pokazati tko je u pravu. I sa sporom oko dalvika i androida i u eventualnom sporu oko ovog. Kao vlasnik YouTubea vjerojatno im se ne plaćaju licence, al zašto ne bi dio svojih ogromnih prihoda platili vlasnicima koda? Ili zašto ne razviju jednom za promjenu svoje rješenje? Ovdje je po meni riječ o jos jednom pokazivanju bahatosti i nepostovanja tudeg intelektualnog vlasništva. Volio bih da sam u krivu.
A.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu
DragonShit kaže...

Nije mi jasno zašto pojedinci odmah napadaju Google čim se pojavi neka vijest pa makar napravio nešto za dobrobit svih. Prvo se malo informirajte a onda komentirajte. Firefox i Opera isto ne podržavaju H.264 zbog licenciranja a podržavaju WebM i Ogg Theora. Google Chrome i dalje podržava H.264 preko flasha ili silverlighta samo su izbacili podršku putem <video> taga jer smatraju da web standard treba biti otvoren za sve. 

Podržavaju samo ne out of the box. Na taj način ni safari ne podržava flash jer nije instaliran po difoltu?

A.
15 godina
neaktivan
offline
RE: H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu
artfull kaže...
DragonShit kaže...

Nije mi jasno zašto pojedinci odmah napadaju Google čim se pojavi neka vijest pa makar napravio nešto za dobrobit svih. Prvo se malo informirajte a onda komentirajte. Firefox i Opera isto ne podržavaju H.264 zbog licenciranja a podržavaju WebM i Ogg Theora. Google Chrome i dalje podržava H.264 preko flasha ili silverlighta samo su izbacili podršku putem <video> taga jer smatraju da web standard treba biti otvoren za sve. 

Podržavaju samo ne out of the box. Na taj način ni safari ne podržava flash jer nije instaliran po difoltu?

U tome i je poanta, Chrome nije ništa drugačiji od Opere i Firefoxa što se tiče tog formata ako sam dobro shvatio.

Is it weird that this gave me an orgasm?
15 godina
offline
RE: H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu
TranceMight kaže...
Mitch kaže...
TranceMight kaže...
artfull kaže...
kakve sad veze ima html5 i H.264 ? I apple i msoft guraju Html 5. Google gura svoj kvalitetom inferiorni format da zaštiti svoju investiciju i dovede se u bolji položaj.

inferioran? hahahaha, ocito nisi vidio youtube na h264 to je inferiorno....

  jesi ikad razmišljao da su hrvatske veze prespore i da imaju očit packet loss (pa zbog toga 2 put učitava istu sekundu)

prespore?

odavno su hr veze sasvim uredu...

  To što smo 67. u svijetu sa prosjekom od 2 mbit-a je u redu ?

I uzbekistan je ispred nas -.-

Obavezno posjeti : www.l2-semper-fidelis.com/catchem.php?id=38769
14 godina
neaktivan
offline
RE: H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu
artfull kaže...
DragonShit kaže...

Firefox i Opera isto ne podržavaju H.264

Podržavaju samo ne out of the box. Na taj način ni safari ne podržava flash jer nije instaliran po difoltu?

Ne, ne podrzavaju. Podrzan je kroz MS-ov plugin za doticne browsere, ili kroz Adobe Flash player.

Mozilla corp i Opera software nemaju nikakve veze s time, oni su samo napravili mehanizme za plugine u svojim browserima.

 

Ni Safari ne podrzava Flash. Flash Player, koji donosi podrsku za Flash sadrzaje, podrzava Safari.

Plugin ima podrsku za odredene browsere, a ne obratno.

 

Znaci h264 je na Firefoxu podrzan kroz MS-ov plugin, Flash je na Safariju podrzan kroz Adobe Flash player.

Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
14 godina
neaktivan
offline
H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu

kak mi je zakon ekipa koja je još uvijek uvjerena u "do no evil" moto

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: H.264 i u Chromeu zahvaljujući Microsoftu
artfull kaže...
@rustweaver ... vrijeme ce pokazati tko je u pravu. I sa sporom oko dalvika i androida i u eventualnom sporu oko ovog. Kao vlasnik YouTubea vjerojatno im se ne plaćaju licence, al zašto ne bi dio svojih ogromnih prihoda platili vlasnicima koda? Ili zašto ne razviju jednom za promjenu svoje rješenje? Ovdje je po meni riječ o jos jednom pokazivanju bahatosti i nepostovanja tudeg intelektualnog vlasništva. Volio bih da sam u krivu.

 

Pa ne bih bas rekao da YouTube ima ogromne prihode, prije bih rekao ogromne rashode. Mislim da im se mozemo zahvaliti sto se koristimo njihovom opremom besplatno, a ne da jos kazemo "dovoljno ste vi bogati da nas jos vise nagradite za nasu skrtost".
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice