Hakirane stranice Europske centralne banke

poruka: 8
|
čitano: 1.427
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hakirane stranice Europske centralne banke".
15 godina
offline
Hakirane stranice Europske centralne banke

krečo (anonimni) hakija

presudila mu čakija

ne razumiješ ti to,

druže sudija.

{#}

Moj PC  
6 6 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hakirane stranice Europske centralne banke
Ajar uvijek volim pročitati tvoj komentar :-)
Zdrav, sretan i veseo bio.
16 godina
odjavljen
offline
Hakirane stranice Europske centralne banke

Nudi im otkup podataka??? Pa nije to vreća brašna majku mu... Hoće im snimiti podatke na stick pa poslati? {#}

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakirane stranice Europske centralne banke
Friday kaže...

Nudi im otkup podataka??? Pa nije to vreća brašna majku mu... Hoće im snimiti podatke na stick pa poslati? {#}

.. ili će frapsom snimiti DODanje. Nekako sumjam da će banka platiti traženo, tj tad to nebi bilo u članku.

nego, što me više zanima, kad će neka od takvih institucija biti kažnjene za šlamperaj? (naravno, jako teško je kazniti onog tko drži kasicu-prasicu, no Mekrelica mi se čini kao neka osoba koja može svašta, još samo da ima one male brčiće...).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Hakirane stranice Europske centralne banke

Prije ovoga članka sam pročitao kako Ameri tuže Sony (tj. došlo je do nagodbe) zbog curenja podataka o njihovm korisnicima u hakerskom napadu 2011. (kao Sony je kriv što nije imao bolju zaštitu). Moguli korisnici čiji su podatci otuđeni sada tužiti banku zbog propusta u zaštiti kao što je Sony imao? Bez obzira što nisu oduđeni podatci vezani za lovu, potencijalna šteta kod curenja bankovnih podataka je daleko veća nego curenje podataka o PS računima :S
Ako ništa drugo, Sony je barem znao da je napadnut pa je napravio neke korake da smanji posljedice. A što je banka napravila? Da im se lik (moj idol) sam nije javio, tko zna kad bi saznali za isti problem, možda bi lik imao dovoljno vremena da dođe i do brojnih drugih podataka...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hakirane stranice Europske centralne banke
Zale kaže...

Prije ovoga članka sam pročitao kako Ameri tuže Sony (tj. došlo je do nagodbe) zbog curenja podataka o njihovm korisnicima u hakerskom napadu 2011. (kao Sony je kriv što nije imao bolju zaštitu). Moguli korisnici čiji su podatci otuđeni sada tužiti banku zbog propusta u zaštiti kao što je Sony imao? Bez obzira što nisu oduđeni podatci vezani za lovu, potencijalna šteta kod curenja bankovnih podataka je daleko veća nego curenje podataka o PS računima :S...

U civiliziranom svijetu, da. Ako dođe do neke štete (financijske, povreda časti ili ugleda), dobivaš bez problema.

 

Kod nas, banke su se elegantno osigurale - ako zbog propusta u sustavu dođe do štete, nisu oni krivi jer eto, ko te tjerao da koristiš netbanking... Smijeh

My name is Legion... For we are many!
11 godina
neaktivan
offline
Hakirane stranice Europske centralne banke

mozda grijesim, ali nije li ECB slican HNB-u?

dakle nije klasicna banka sa salterima, netbankingom i kreditnim linijama za auto i stan vec regulator monetarne politike za eurozonu (izdavanje i odrzavanje vrijednosti EUR), a u vlasnistvu je narodnih (centralnih) banaka clanica unije. 

mislim da medju ovim "korisnicima" nema privatnih osoba, vec su ukradene informacije o loginima birokrata i predstavnicima banaka koji komuniciraju sa ECB.

sve u svemu bezveze i ne vidim zaradu za hakera, osim ako hoce prouzrociti krizu u Europi tako da autorizira rusenje vrijednosti EUR ili proda milijun Euro zaduznica sam sebi za sicu.....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hakirane stranice Europske centralne banke
bekihito kaže...

..

sve u svemu bezveze i ne vidim zaradu za hakera,..

-u ovom slučaju su sami podaci nevažni (meni). edit (kao kraća verzija) -važana je sama krađa podataka.

 

-svaka institucija/firma... koja barata osobnim podacima, mora udovoljiti odgovarajućim uvijetima/atestima (atesti su skupi, lako se gube i tad ni jedan podatak ne smiješ imati.. usporedivo npr vozačka za taxistu, licenca za doktora ovdje su u pitanju npr certifikati..). Ovo je 'the banka' par excellance što bi reko DellBoy, ako oni ne mogu čuvati podatke.. to je bit priče. Dodaj toj stinici posljednjih nekoliko mjeseci (što zapravo tinja nekoliko godina) oko sigurnosnih mehanizama i dobiješ odgovor, tj neugodnost i katastrofa za osnovu svake benke ili institucije takvog kalibra, tj sigurnost-povjerenje (usporedi to s Švic-bankama i npr odhebima koje daju za subpene malim državicama), kao i sama građevina koja mora biti debela-jaka-neprobojna (psiho efekt)... kad ono šuplje ko sir (ne švicarski). To je banci možda važnije nego npr par milijardica koje su prešaltane s računa vlasnika na neke druge posljednjih mjeseci, dok banke tupe juzeru o skrivanju pina i sl...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.7.2014 11:52 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice