HAKOM bi javno raspravljao

poruka: 40
|
čitano: 6.364
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HAKOM bi javno raspravljao".
16 godina
offline
HAKOM bi javno raspravljao

I kao oni će saslušati nekog "običnog" građanina i kao neće forsirati ono što mora proći jer je netko nekom dao podeblju "plavu kuvertu".

Koliko je već bilo ideja i zamisli pa nisu nikad prošle jer uvijek ima interesnih skupina/lobija koji plate da se nešto izvrši tj. glasa.

 
2 5 hvala 0
12 godina
offline
HAKOM bi javno raspravljao

ma meni je jedan tablet zapeo na granici radi njih....mućka đub*ad

Bilo bi potrebno, ali nije zgodno...
 
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HAKOM bi javno raspravljao

Šta ja znam, meni su super došli kada sam imao jako veliki problem sa TELE2 (htjeli su mi naplatiti nepostojeći dug itd.).

Ugl. ljudi uredno rade svoj posao, za razliku od drugih institucija RH.

 

Svaka čast! Primjer drugima...

Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM bi javno raspravljao
makopos kaže...

I kao oni će saslušati nekog "običnog" građanina i kao neće forsirati ono što mora proći jer je netko nekom dao podeblju "plavu kuvertu".

Ako se ne pobrines da se tvoj glas cuje, neces to nikada saznati...

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
14 godina
neaktivan
offline
HAKOM bi javno raspravljao

Za razliku od ostalih drž. agencija, HAKOM za divno čudo čak i radi svoj posao, pritom štiteći potrošače i osiguravajući pravednu tržišnu utakmicu (uvjetno rečeno "pravednu", s obzirom da nam je tržište takvo kakvo je). I da nisu pravovremeno intervenirali nekoliko puta zadnjih godina, danas bi situacija bila puno gora nego što je sad. A bilo kakve pomake prema zaštiti potrošača pozdravljam, tako da imaju TU od mene zbog ove inicijative.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HAKOM bi javno raspravljao

Spominje li se roaming, ili će ga i dalje moći naplaćivati proizvoljno puno?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HAKOM bi javno raspravljao

Meni kaj treba je ADSL bez telefona i fucking pretplate.

 

Razmisljam da ukinem tel prikljucak i koristim onaj mobilni internet samo za surfanje...

Jedina prepreka su mi filmovi u HD-u :S

Truth in engineering.
 
3 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: HAKOM bi javno raspravljao
vlad0 kaže...

Za razliku od ostalih drž. agencija, HAKOM za divno čudo čak i radi svoj posao, pritom štiteći potrošače i osiguravajući pravednu tržišnu utakmicu (uvjetno rečeno "pravednu", s obzirom da nam je tržište takvo kakvo je). I da nisu pravovremeno intervenirali nekoliko puta zadnjih godina, danas bi situacija bila puno gora nego što je sad. A bilo kakve pomake prema zaštiti potrošača pozdravljam, tako da imaju TU od mene zbog ove inicijative.

Kao u slučaju kupnje Iskona od strane T-scuma.

15 godina
protjeran
offline
Re: HAKOM bi javno raspravljao
makopos kaže...

I kao oni će saslušati nekog "običnog" građanina i kao neće forsirati ono što mora proći jer je netko nekom dao podeblju "plavu kuvertu".

Koliko je već bilo ideja i zamisli pa nisu nikad prošle jer uvijek ima interesnih skupina/lobija koji plate da se nešto izvrši tj. glasa.

HAKOM je jedna od rijetkih domacih institucija kojoj nemas sto bitnoga za prigovoriti, sve je vise manje profesionalno odradjeno s njihove strane!

14 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM bi javno raspravljao
the_tux kaže...
vlad0 kaže...

Za razliku od ostalih drž. agencija, HAKOM za divno čudo čak i radi svoj posao, pritom štiteći potrošače i osiguravajući pravednu tržišnu utakmicu (uvjetno rečeno "pravednu", s obzirom da nam je tržište takvo kakvo je). I da nisu pravovremeno intervenirali nekoliko puta zadnjih godina, danas bi situacija bila puno gora nego što je sad. A bilo kakve pomake prema zaštiti potrošača pozdravljam, tako da imaju TU od mene zbog ove inicijative.

Kao u slučaju kupnje Iskona od strane T-scuma.

 

Agencija koja je kriva za to je AZTN (Agencija za zaštitu tržišnog natjecanja), a ne HAKOM. Ali kad si to već spomenuo, pročitaj npr. OVO i bit će ti neke stvari malo jasnije. Npr. jedna vrlo zanimljiva crtica o tome kako je T-Šrotova namjera bila koristiti Iskon za dumpanje cijena i uništavanje tržišta, ali dobili su srednji prst od HAKOM-a. ;]

EDIT:

HAKOM unutar svojih ovlasti štiti tržište koliko može. Ali jasno je valjda čime se bavi Hrvatska agencija za poštu i elektroničke komunikacije?

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2011 15:22 (vlad0).
14 godina
offline
Re: HAKOM bi javno raspravljao
Batista kaže...

Meni kaj treba je ADSL bez telefona i fucking pretplate.

 

Razmisljam da ukinem tel prikljucak i koristim onaj mobilni internet samo za surfanje...

Jedina prepreka su mi filmovi u HD-u :S

  Ja na "onom mobilnom internetu" mogu poskidati HD filmova koliko hoću samo ne znam što će mi filmovi od 5-10GB kada su mi dovoljni i ovi od 700MB

 

a i samo skidanje traje bitno kraće naravno

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2011 15:32 (Oldy).
12 godina
neaktivan
offline
HAKOM bi javno raspravljao

HAKOM i MMPI "Odjel za elektronicke komunikacije" su jedina "tijela" s kojima sam suradjivao a da svoj posao rade profesionalno i s voljom te ih ovim putem isticem kao primjer svima ostalima. Kao krajnje negativan primjer bih istaknuo Državni inspektorat i Ministarstvo gospodarstva gdje se dobije osjećaj da su si stvorili idealno okruzje nedefiniranosti pravinika i zakona i uljuljkali se u pozicije s kojih mogu nesmetano tlaciti i peljesiti firme i obrte uz bezobraznu kolicinu samovolje.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HAKOM bi javno raspravljao
makopos kaže...

I kao oni će saslušati nekog "običnog" građanina i kao neće forsirati ono što mora proći jer je netko nekom dao podeblju "plavu kuvertu".

Koliko je već bilo ideja i zamisli pa nisu nikad prošle jer uvijek ima interesnih skupina/lobija koji plate da se nešto izvrši tj. glasa.

 

Naravno da hoće! Nisi ni svjestan kolko tu "mali" čovjek može utjecat.

 

the_tux kaže...
vlad0 kaže...

Za razliku od ostalih drž. agencija, HAKOM za divno čudo čak i radi svoj posao, pritom štiteći potrošače i osiguravajući pravednu tržišnu utakmicu (uvjetno rečeno "pravednu", s obzirom da nam je tržište takvo kakvo je). I da nisu pravovremeno intervenirali nekoliko puta zadnjih godina, danas bi situacija bila puno gora nego što je sad. A bilo kakve pomake prema zaštiti potrošača pozdravljam, tako da imaju TU od mene zbog ove inicijative.

Kao u slučaju kupnje Iskona od strane T-scuma.

 

Šta je onda vip i bnet, vip i tomato?

 

Samo ću još napomenut da si pogledaš u čijem je vlasništvu vip (malo dublje) pa da vidiš ravnopravnu borbu. {#}

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
16 godina
offline
Re: HAKOM bi javno raspravljao

 

Šta je onda vip i bnet, vip i tomato?

 

Samo ću još napomenut da si pogledaš u čijem je vlasništvu vip (malo dublje) pa da vidiš ravnopravnu borbu. {#}

 

Mogu mene ovi gore pljuvat koliko hoće jer nisu upućeni u ništa, činjenice će zato ostati svima vidljive a to su:

T-com + Iskon, Vipnet + Bnet.

 

Dakle opet se vraćamo na početak Hrvatska nema konkurenciju, ova dva "diva" se mogu i dalje dogovarati oko svega do mile volje...

Možda da o tome sad idemo raspravljati zašto je to dopušteno?

Oh vidi... došla mi plava kuverta idem sad šutit i glasat za što mi se kaže.

 

Eto tako se to radi u Hrvatskoj, i kao što rekoh činjenice ostaju tu svima za vidjeti ma što neki ovdje mislili o tome !

12 godina
neaktivan
offline
HAKOM bi javno raspravljao

Stvar je vrlo jednostavna za urediti. ako sam dobro pratio događanja T-com ima monopol u fiksnoj telefoniju koju im je prodala RH, a to je zapravo vlasništvo građana kojeje kupljeno i plačni radovi novcima naših roditelja. ukinite im monopl i već time će konkurencija donijeti poboljšanja, niže cijen i borbu za svakog korisnika što se i sad već osjeća. s tim se i kvalitat usluge poboljšala. i mogu se samo nadovezati na člana koji je rekao da ga zanima adsl jer sam i sam u toj poziciji. želim adsl bez telefona jer koristim skyp i kablovsku televiziju. zašto mi uvjetuju da plačam nešto što ne želim koristiti i moram plačati naknadu nekome tko nije pravi vlasnik.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
HAKOM bi javno raspravljao

A gdje je zapelo na relaciji T-Šit - HAKOM oko provlačenja optike i imali kakvih novosti kada T-Šit planira ponovno krenut provlačit optiku?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HAKOM bi javno raspravljao
Oldy kaže...

  Ja na "onom mobilnom internetu" mogu poskidati HD filmova koliko hoću samo ne znam što će mi filmovi od 5-10GB kada su mi dovoljni i ovi od 700MB

 

a i samo skidanje traje bitno kraće naravno

Da, taj mobilni internet ? Provider je obliznji tupavi susjed ? :D

A ti filmovi od 700MB su tak... Frka fulja, bar meni... Ne skidam nigdje osim na HD torrents trackeru :)

Truth in engineering.
14 godina
online
HAKOM bi javno raspravljao

HAKOM radi svoj posao no što iritira je to što zbog tržišnog natjecanja ne dozvoljava T-com-u da uvodi optičke kablove do kuća. To već smatram malo otežavajućim za nas korisnike.

Twitter- @capttawish
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HAKOM bi javno raspravljao
Batista kaže...
Oldy kaže...

  Ja na "onom mobilnom internetu" mogu poskidati HD filmova koliko hoću samo ne znam što će mi filmovi od 5-10GB kada su mi dovoljni i ovi od 700MB

 

a i samo skidanje traje bitno kraće naravno

Da, taj mobilni internet ? Provider je obliznji tupavi susjed ? :D

A ti filmovi od 700MB su tak... Frka fulja, bar meni... Ne skidam nigdje osim na HD torrents trackeru :)

  Sinek ispadaš blago glup, ja u vipovoj noćnoj mogu skinuti koliko god hoću, imam flat svaku noć od ponoći do 8 ujutro, daj se prvo informiraj pa onda lupaj molim te

bug caruje, um klade valja
14 godina
neaktivan
offline
HAKOM bi javno raspravljao

Ovo mi je zanimljiv prijedlog:

Također se predlaže i odredba prema kojoj operator može ograničiti mobilni uređaj na rad unutar svoje mreže samo za vrijeme minimalnog obveznog trajanja pretplatničkog ugovora. Po isteku navedenog roka operator bez naknade krajnjem korisniku mora omogućiti korištenje uređaja u ostalim mrežama.

Međutim nije mi jasno što sa uređajima koji su kupljeni u prepaid paketima? Kako će kod njih odrediti koliko dugo ih treba koristiti da se omogući korištenje korisniku uređaja u ostalim mrežama?
Jer kada pogledamo cijenu uređaja u prepaid paketima i u slobodnoj prodaji (nezaključane) nije ista cijena, pa prema tome nemogu odmah biti otključani. (mogli bi, ali hm...)
Malo mi je to nedorečeno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM bi javno raspravljao

@Batista" Meni kaj treba je ADSL bez telefona i fucking pretplate."

 

to vec ima nekih mjesec dana (ADSL samostalni priključak) kod tcom-a

Respect my authority!
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2011 21:38 (jerrycro).
14 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM bi javno raspravljao
jerrycro kaže...

@Batista" Meni kaj treba je ADSL bez telefona i fucking pretplate."

 

to vec ima nekih mjesec dana (ADSL samostalni priključak) kod tcom-a

Je, samo pogledaj cijene. Na kraju je isplativije imati telefon i ostale điđe nego samostalni ADSL.
Evo to su samo usporedbe cijene jedne te iste brzine, nisam išao detaljnije u izračun koliko bi točno izašlo na kraju za jedno i za drugo.


Samostralni ADSL pristup -------------------    do 4 Mbit/s download i 256 Kbit/s upload 153,44kn
ADSL pristup + MAXadsl paketi prometa -    do 4 Mbit/s download i 256 Kbit/s upload 79,64kn
Odmah ti naplate "porez na budale" 


ontopic:
Evo i sa time bi se HAKOM mogao poigrati.

12 godina
neaktivan
offline
HAKOM bi javno raspravljao

Ima operatera kaj daju samo net, bez telefona... npr Iskon... http://www.iskon.hr/za_kucu/telefon_internet_tv/iskon_adsl

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HAKOM bi javno raspravljao

a optima nudi mogucnos internet + tv... takoder nema tel... http://www.optitv.hr/paketi/

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM bi javno raspravljao
84737 kaže...

Ovo mi je zanimljiv prijedlog:

Također se predlaže i odredba prema kojoj operator može ograničiti mobilni uređaj na rad unutar svoje mreže samo za vrijeme minimalnog obveznog trajanja pretplatničkog ugovora. Po isteku navedenog roka operator bez naknade krajnjem korisniku mora omogućiti korištenje uređaja u ostalim mrežama.

Međutim nije mi jasno što sa uređajima koji su kupljeni u prepaid paketima? Kako će kod njih odrediti koliko dugo ih treba koristiti da se omogući korištenje korisniku uređaja u ostalim mrežama?
Jer kada pogledamo cijenu uređaja u prepaid paketima i u slobodnoj prodaji (nezaključane) nije ista cijena, pa prema tome nemogu odmah biti otključani. (mogli bi, ali hm...)
Malo mi je to nedorečeno.

  Ne piše u članku na BOL-u, ali u HAKOM-ovom Pravilniku stoji da bi za pre-paid korisnike to moralo biti omogućeno nakon 12 mjeseci korištenja usluge.

 

Pravilnik o načinu i uvjetima obavljanja djelatnosti elektroničkih komunikacijskih mreža i usluga

Članak 8.

 

(10) Operator javnih komunikacijskih usluga u pokretnoj elektronickoj komunikacijskoj mreži može ograniciti mobilni uredaj na rad unutar vlastite mreže samo u slucaju ako ga pretplatnik uzima uz sklapanje pretplatnickog ugovora uz uvjet minimalnog obveznog trajanja pretplatnickog ugovora. Operator je obvezan po isteku ugovorne obveze pretplatniku odmah i bez naknade omoguciti daljnje korištenje uredaja u ostalim mrežama.
Korisnicima unaprijed placene usluge (pre-paid) ista mogucnost mora biti omogucena nakon 12 mjeseci korištenja usluge uz predocenje racuna o kupnji mobilnog uredaja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2011 23:00 (klimama).
16 godina
offline
Re: HAKOM bi javno raspravljao

@Oldy, to ti sebe samo uvjeravas da su filmovi od 700MB ok, jer ti taj flat traje 8 sati :)

 

Mogao bi mene blago glupog prosvjetlit kakvu to vip tarifu ima da imas flat u tom periodu ?

 

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2011 23:10 (Batista).
15 godina
offline
Re: HAKOM bi javno raspravljao
Batista kaže...
Oldy kaže...

  Ja na "onom mobilnom internetu" mogu poskidati HD filmova koliko hoću samo ne znam što će mi filmovi od 5-10GB kada su mi dovoljni i ovi od 700MB

 

a i samo skidanje traje bitno kraće naravno

Da, taj mobilni internet ? Provider je obliznji tupavi susjed ? :D

A ti filmovi od 700MB su tak... Frka fulja, bar meni... Ne skidam nigdje osim na HD torrents trackeru :)

Pa,Batista...ono,bez uvrede...baš zato što ne znaš,otkud ti pravo onda čovjeka odmah svrstati među lopove?

14.10.1993 - 14.10.2011.
16 godina
offline
Re: HAKOM bi javno raspravljao
fromcelltohell kaže...

Pa,Batista...ono,bez uvrede...baš zato što ne znaš,otkud ti pravo onda čovjeka odmah svrstati među lopove?

{#}

 

Lopov ? Pa ak covjek ima free access na svojoj mrezi i eventualno flat - you are free to surf :)

A sad, lopov... Cim skida filmove preko interneta (kladim se da ne kupuje, jos k tome filmove od 700MB) i onda se moze rec da je lopov ?

 

P.S. - ljudi bi stvarno trebali bit manje isfrustrirani, jer moj post je bio napisan vise humoristicnim stilom, al ok... Ima vas blago nadrkanih (ili ste prestari za ta sr.anja ?:)

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2011 23:23 (Batista).
15 godina
neaktivan
offline
Re: HAKOM bi javno raspravljao
Batista kaže...

@Oldy, to ti sebe samo uvjeravas da su filmovi od 700MB ok, jer ti taj flat traje 8 sati :)

 

Mogao bi mene blago glupog prosvjetlit kakvu to vip tarifu ima da imas flat u tom periodu ?

 

  Nije u pitanju tarifa, nego opcija:

http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/tarife-mobilni-internet

 

 

14 godina
offline
Re: HAKOM bi javno raspravljao
Batista kaže...

@Oldy, to ti sebe samo uvjeravas da su filmovi od 700MB ok, jer ti taj flat traje 8 sati :)

 

Mogao bi mene blago glupog prosvjetlit kakvu to vip tarifu ima da imas flat u tom periodu ?

 

Ali na moju žalost toneš sve dublje, ja ne skidam te filmove zato nego zato što imam rezu 1366x768 i što mi HD film ni ne treba,

a u tih 8 sati radim i 25GB prometa ako trebam da li je to dovoljno za pokoji HD film? da li sada zadovoljan??

 

nemoj uletavati u ovakve spike jer ne ispadaš pametan i ne nemoj rađe uzimati mobilni net jer bi se siroće pogubio na njemu takav kakav si :p

 

 

edit: ne lažem, eto sa rapida bi išlo i više od 25GB u tih 8 sati ili sa megauploada (slika dolje), ali recimo vidiš ovaj HD film ima 9 djelova po 1GB, misliš da ću duže skidati film nego ću ga gledati? moš mislit, 700MB filmovi majka skinu se brzo meni za cca 10 minuta...

 

a čovjek nije mislio na lopova zbog filmova nego lopova koji se kači na tuđu mrežu, eto vidiš pa za tim nemam uopće potrebe jer vjerovao ili ne sumnjam da netko oko mene ima nešto više od 4/5Mbs dakle sporiji su, a ja još uvijek eto nekako zaradim sa skoro 40 pa si mogu sam platiti ajmo sada nazad na HAKOM povukao si me za jezik omaložavao si mobilni net kao ne mogu se skidati HD filmovi, mogu itekako, ne daj Bože 24 satnog flata na LTE uz LTE brzine mislim da ćeš se ti prvi pojest na tom bakru, a sad HAKOM hvala na čitanju :)))

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2011 0:49 (Oldy).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice