Hardver u 2015.

poruka: 9
|
čitano: 1.075
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hardver u 2015.".
15 godina
offline
Hardver u 2015.

Realtivno ok dio, iako sam oečkivao nešto više. Kad je već toliko se govorilo o hardveru, mogli su nešto i pokazati.

Mislio sam da će dofurati nešto stvari tamo, da će se moći raspravljati o nekim budućim tehnologijama i stvarima koje nas očekuju.

A zapravo je bila samo (relativno zanimljiva) prezenatcija o dolazku novih čipova, odnosno o njihovom proizvodnom procesu.

 

Nije bilo loše, ali stvarno sam od ovoga očekivao više...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Hardver u 2015.

Žao mi je što ti se nije svidjela prezentacija. Nažalost ne vidim baš način kako sam u onu dvoranu mogao dogurati hardver koji nije ni predstavljen. Ili si mislio na neke postojeće uređaje? Doduše, u tom slučaju bi primjereniji naslov prezentacije bio "Što smo dočekali u 2014. u svijetu PC hardvera" 

 

Što se tiče diskusija, nisam baš primijetio da je publika bila baš orna za pitanja, a kamoli diskusije. Zašto nisi digao ruku i pokrenut diskusiju ako si smatrao da za to ima "materijala"? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hardver u 2015.

Iskreno, moglo se dofurati svega, imali ste i vi sigurno ovogodišnjeg hardvera u lab-u.

Sama tema je bila zanimljiva barem onima koji prate takve stvari, ali moglo se puno šire o tome.

Čisto čitanje prezenatcije nije nešto što se očekuje na jednom takvom događanju. Očekivao sam nešto više od toga. Recimo onaj dio prgrama kojeg je vodio Saša Cvjetojević o električnim autima je bio odličan.

Što se tiče vaše prezentacije, to je samo nabacano hrpa podataka o proizvodnim procesima koje očekujemo, i 2 tvornice koje rade za amd uglavnom (činjenica da intel radi na puno nižem procesu je samo ubačena 2-3 puta u kontekst).

Što se tiče pitanja, izgledalo mi je kao da se želi sve što prije završiti, čak i ono pitanje koje je jedan od gledatelja postavio (dva pitanja su postavljena), vezano o budućem smanjenju proizvodnog procesa, s obzirom da je 7 nanometara zapravo veličina atoma samog silicija, je brzinski odgovorena, kao (ispričavam se na jeziku) "preko one stvari". Iako ste u jednom dijelu spomenuli da se proizvodni proces zapravo prebacuje s silicija na druge elemente, kao da se u tom trenutku niste toga sjetili.

A da ne govorim o samom prelasku na kvantna računala. Ako koga zanima, evo brzinski pregled što je to zapravo

 

 

Što se tiče mjesta, slažem se da je bilo ionako puno, da je bilo u maloj dvorani, da je hrpa ljudi stajala uokolo (jer nisu došli na vrijeme u drugu dvoranu, jer su slušali uvodni govor), i da je zapravo sve trebalo biti gotovo za pola sata.

Mišljenja sam da su i ostali tako razmišljali, pa nisu ni mislili postavljati neka nova pitanja. Kad je već hardver sami u pitanju, moglo se razpravljati o hrpi drugih stvari, prelazku na ddr4 (samo spomnuto u jednoj rečenici) onda što možemo očekivati od same scene računala, pa 4k i borba freesync-a i gsync... Toliko mnogo tema je moglo biti obrađeno, a praktički smo samo slušali o proizvodnim procesima.

 

Nije da mi se takve stvari ne sviđaju, i meni je to zanimljivo, ali ralno, očekivao sam puno više.

 

Što se tiče lokacije, mislim da je puno bolje bio organiziram recimo onaj OC događaj što je bio u HGspotu, više mjesta, ljudi s kojima se moglo razgovarati o takvim temama, i atmosfera ukupno bolja.

Možda je ovdije bilo jako puno više ljudi, ali sve mi je nekako bilo onak...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Hardver u 2015.
rooswelt1991 kaže...

Iskreno, moglo se dofurati svega, imali ste i vi sigurno ovogodišnjeg hardvera u lab-u.

Sama tema je bila zanimljiva barem onima koji prate takve stvari, ali moglo se puno šire o tome.

Čisto čitanje prezenatcije nije nešto što se očekuje na jednom takvom događanju. Očekivao sam nešto više od toga. Recimo onaj dio prgrama kojeg je vodio Saša Cvjetojević o električnim autima je bio odličan.

Što se tiče vaše prezentacije, to je samo nabacano hrpa podataka o proizvodnim procesima koje očekujemo, i 2 tvornice koje rade za amd uglavnom (činjenica da intel radi na puno nižem procesu je samo ubačena 2-3 puta u kontekst).

Što se tiče pitanja, izgledalo mi je kao da se želi sve što prije završiti, čak i ono pitanje koje je jedan od gledatelja postavio (dva pitanja su postavljena), vezano o budućem smanjenju proizvodnog procesa, s obzirom da je 7 nanometara zapravo veličina atoma samog silicija, je brzinski odgovorena, kao (ispričavam se na jeziku) "preko one stvari". Iako ste u jednom dijelu spomenuli da se proizvodni proces zapravo prebacuje s silicija na druge elemente, kao da se u tom trenutku niste toga sjetili.

A da ne govorim o samom prelasku na kvantna računala. Ako koga zanima, evo brzinski pregled što je to zapravo

 

 

Što se tiče mjesta, slažem se da je bilo ionako puno, da je bilo u maloj dvorani, da je hrpa ljudi stajala uokolo (jer nisu došli na vrijeme u drugu dvoranu, jer su slušali uvodni govor), i da je zapravo sve trebalo biti gotovo za pola sata.

Mišljenja sam da su i ostali tako razmišljali, pa nisu ni mislili postavljati neka nova pitanja. Kad je već hardver sami u pitanju, moglo se razpravljati o hrpi drugih stvari, prelazku na ddr4 (samo spomnuto u jednoj rečenici) onda što možemo očekivati od same scene računala, pa 4k i borba freesync-a i gsync... Toliko mnogo tema je moglo biti obrađeno, a praktički smo samo slušali o proizvodnim procesima.

 

Nije da mi se takve stvari ne sviđaju, i meni je to zanimljivo, ali ralno, očekivao sam puno više.

 

Što se tiče lokacije, mislim da je puno bolje bio organiziram recimo onaj OC događaj što je bio u HGspotu, više mjesta, ljudi s kojima se moglo razgovarati o takvim temama, i atmosfera ukupno bolja.

Možda je ovdije bilo jako puno više ljudi, ali sve mi je nekako bilo onak...

 Ako su podaci strukturirani, a prezentacija je bila strukturirana, onda ne mogu biti nabacani. Za prezentaciju je bilo odvojeno sat vremena, a ja sam manje-više non stop pričao 45 minuta. Da je bilo previđeno 2 sata, onda bi mogli razgovarati o donošenju hardvera i ne znam čega. S tim da je to opet vrlo upitno s obzirom da nas Bugovaca nema puno, a kombiniranje hrpe ljudi s hrpom hardvera vrlo vjerojatno rezultira s kvarom/krađom/oštećivanjem tog istog hardvera ako istovremeno ne postoji adekvatni nadzor. 

I što bi s hardverom? Da pokažemo kako izgleda GTX-ica 980? A koja izgleda maltene isto kao njena prethodnica. Razlike su u performansama i u konačnici tehnologiji integriranoj u komad hardvera. A upravo su se takve stvari spominjale na prezentaciji. Meni se čini da se tebi više sviđa neki sajamski pristup (tipa CeBIT, starija izdanja Infoa). 

Pitanja su postavljena dva - puno manje nego što se moglo. Zašto ti nisi ništa pitao kad su ti falila pitanja? Ne znam kakav si točno odgovor očekivao od mene u vezi pitanja o veličini atoma silicija. Ja nažalost nisam stručnjak za fiziku materijala, niti radim u nekom Fabu na razvoju novih proizvodnih procesa. Rekao sam ono što znam - da sam se i ja pitao isto puno ranije, no da je teško procijeniti kakve će tehnologije biti izmišljene s ciljem zadržavanja silicija u proizvodnom procesu. I pazi, ovo nisam ja izmislio. Nešto slično mi je rekao ovaj tip - http://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1323865

Pozdrav


15 godina
offline
Hardver u 2015.

Pa po meni, prezentacija uopće nije bila ni potrebna.

Rečeno je hrpa stvari (bez obzira kako dobro strukturirana bila), koje su oni koje to zanima već znali, ali oni koje ne zanima, nisu ništa mogli shvatiti.

Možda je to samo do mene, možda ste u pravu što se tiče toga, da meni odgovaraju drgačiji koncepti "toga" (iskreno nisam znao kako da ovo uopće nazovem).

Ovako mi je izgledalo kao da sam se vratio nakon godina u školu, gdje netko bezvoljno odrađuje prezentaciju iz kemije.

Po meni bi puno bolji pristup bio da ste dofurali hrpicu hardvera, jedan stol, nešto pokazali i bok.

Nemam još novi BUG, ali recimo po starom, mogli ste dofurati Haswell-e pcie ssd (za kojeg sam siguran da nitko do sad vjerovatno nije vidio), pa hrpu audio i streaming stvari koje su vjerovatno samo ležale po bug labu u to vrijeme.

Siguran sam da bi više ljudi smatralo da je zanimljivije nešto vidjeti, nego klasično bacanje mogućih brojki.

Ali to je samo moje mišljenje...

 

Pozdrav

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 11:45 (rooswelt1991).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hardver u 2015.
Mensčini da ovdje nečiji ego nemere podnijet kritiku, čak ni kad je dobronamjerna, pa je lakše okriviti publiku ili napast kritičara
16 godina
moderator
offline
Re: Hardver u 2015.
picajzla0707 kaže...
Mensčini da ovdje nečiji ego nemere podnijet kritiku, čak ni kad je dobronamjerna, pa je lakše okriviti publiku ili napast kritičara

 Men' se čini da mi samo diskutiramo. 

 

Inače, bio si na predavanju?

16 godina
moderator
offline
Re: Hardver u 2015.
rooswelt1991 kaže...

Pa po meni, prezentacija uopće nije bila ni potrebna.

Rečeno je hrpa stvari (bez obzira kako dobro strukturirana bila), koje su oni koje to zanima već znali, ali oni koje ne zanima, nisu ništa mogli shvatiti.

Možda je to samo do mene, možda ste u pravu što se tiče toga, da meni odgovaraju drgačiji koncepti "toga" (iskreno nisam znao kako da ovo uopće nazovem).

Ovako mi je izgledalo kao da sam se vratio nakon godina u školu, gdje netko bezvoljno odrađuje prezentaciju iz kemije.

Po meni bi puno bolji pristup bio da ste dofurali hrpicu hardvera, jedan stol, nešto pokazali i bok.

Nemam još novi BUG, ali recimo po starom, mogli ste dofurati Haswell-e pcie ssd (za kojeg sam siguran da nitko do sad vjerovatno nije vidio), pa hrpu audio i streaming stvari koje su vjerovatno samo ležale po bug labu u to vrijeme.

Siguran sam da bi više ljudi smatralo da je zanimljivije nešto vidjeti, nego klasično bacanje mogućih brojki.

Ali to je samo moje mišljenje...

 

Pozdrav

Ok, imaš svoje mišljenje i hvala što si ga podijelio.

11 godina
offline
Re: Hardver u 2015.
Nisam, diskutiram samo odnos prema korisnicima i kritici, ako je dopušteno
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice