Haswell – modeli i specifikacije

poruka: 31
|
čitano: 5.434
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Haswell – modeli i specifikacije".
16 godina
neaktivan
offline
Haswell – modeli i specifikacije

I naravno, novi socket !

I see offline people !
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Haswell – modeli i specifikacije

Vidjet cemo da li ce 4770K biti isplativa zamjena za 2600K. Mislim da hoce. Vjerojatno cu opet kupovati tock-ove a preskakati tic-ove.

 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Haswell – modeli i specifikacije

Ajd još da si dodali koju nožicu ali ovako to izgleda krajnje debilno... pa mogao je biti isti socket koji ne koristi tih par konekcija i bok.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Haswell – modeli i specifikacije
sina-k kaže...

Ajd još da si dodali koju nožicu ali ovako to izgleda krajnje debilno... pa mogao je biti isti socket koji ne koristi tih par konekcija i bok.

Kad bi to bilo tako jednostavno. Nova arhitektura je u pitanju. Zadrzali su socket na Sandy-Ivy Bridge zato sto je to bilo moguce. Ovdje najvjerojatnije nije. Ko zna sta ce sve nagurati u CPU. mozemo biti sretni i sto je jedna nadogradnja bila moguca na istom socketu.

11 godina
neaktivan
offline
Haswell – modeli i specifikacije

Istina, to sa socketima je grozno. Na kraju kad i odlucis koji socket onda te chipset zeza. Hoćeš li p68, z67, h67,...

 

Od toliko novih socketa cijelo vrijeme mislis da uvode neke nove tehnologije, pa moras imati najnovije, a kad malo bolje pogledas sve je to isti vrag. Amd koristi isti socket skoro od otkrica poluvodica.

 

Nije da me to puno nervira, jer iskreno (govorim za sebe a ne za sve) procesor ne bih bas tako lako mijenjao. Kad i bih odmah bi uzeo novu maticnu jer za samo 100 kn razlike možeš proći dosta dosta bolje.

 

Ono što mene ustvari trenutno nervira jest što dolazi pci3 a nitko ga nije poceo uvoditi u nove chipsete niti išta. Tek poslije cemo vidjeti da sve ove svadje oko chipseta i socketa ne vrijede ništa jer kad dodje pci express 3 unaprijedjivanje procesora nece puno znaciti. :)

 

A iskreno ni unaprijedjenje procesora nije danas postalo bas toliko cesta pojava ovih dana. Prije bi se kompjuter kupovalo tako da uvijek paziš što ćeš unaprijediti za par godina. Danas to sigurno nije tako. Ljudi baš ni ne paze na to. Eventualno što će unaprijediti osim neke tv kartice jest grafička (Ali su cak i one graficke od 500kn dovoljno jake danas da vrte sve moguce na solidnim postavkama).

Ljudi ni ne znaju kako kupiti RAM da ga je lakše unaprijediti za par godina.

Npr odmah uzmu 2gb po 1600mhz i na to misle dodati 4gb 1866.

 

Ukratko mislim da je puno socketa jako loše iz dva razloga:

1. ekonomski - što više socketa to veće cijene procesora

2. psihološki - ne znamo procijeniti koji izbor je bolji (Ozbiljno, da su samo dva socketa ljudi bi znali lakše odabrati, ali ovako se samo zbune)

 

Ali nebitno, mene najviše zanima kakva će biti ova interna graficka hd 4600.

 
2 5 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Haswell – modeli i specifikacije
BlueMax kaže...

Vidjet cemo da li ce 4770K biti isplativa zamjena za 2600K. Mislim da hoce. Vjerojatno cu opet kupovati tock-ove a preskakati tic-ove.

sve ovisi o oc potencijalu,nevjerujem da će bit puno brži...a integriranu grafiku netreba ni jedan pc gamer

16 godina
offline
Re: Haswell – modeli i specifikacije

i3 nije u planu ili će on doć sa eventualnim pentiumima?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: Haswell – modeli i specifikacije
nixass kaže...

i3 nije u planu ili će on doć sa eventualnim pentiumima?

imas ovdje nekih "rumora" koji se vecinom pokazu tocnima: http://wccftech.com/intel-haswell-desktop-mobile-processors-launching-q2-2013-core-gpu-details-revealed/

16 godina
offline
Re: Haswell – modeli i specifikacije
BlueMax kaže...

Vidjet cemo da li ce 4770K biti isplativa zamjena za 2600K. Mislim da hoce.

Ma koja isplativa zamjena. Ja svog 930 ne namjeravam zamjeniti do DDR4 i Skylakea.

 

Jedine važnije prednosti koje ova serija donosi su jača integrirana grafika i smanjena potrošnja u mirovanju. Meni osobno - totalno nebitno.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
12 godina
offline
Re: Haswell – modeli i specifikacije
M4X kaže...
BlueMax kaže...

Vidjet cemo da li ce 4770K biti isplativa zamjena za 2600K. Mislim da hoce. Vjerojatno cu opet kupovati tock-ove a preskakati tic-ove.

sve ovisi o oc potencijalu,nevjerujem da će bit puno brži...a integriranu grafiku netreba ni jedan pc gamer

Prema nekim najavama IGPU ce biti 3x brzi od HD 4000 i u operacijama sa duplom preciznoscu jaci od GTX580. to jos uvijek ne znaci da ce biti sposoban "sve vrtiti na ultra" ali ako se bude ugodno moglo igrati na fullHD-u cemu davati duplo vise novca za diskretnu graficku?

 

Ne znam zasto ne vjerujes i zasto mislis da je sve u OC potencijalu (koji ce sigurno biti bolji nego na IB jer je ovo druga generacija na 22nm). Promjena arhitekture sa Lynnfielda na Sandy Bridge donijela je veliki skok u performansama per clock pa zasto ne bi i sad bilo tako? Ja imam jako velika ocekivanja od Haswella.

12 godina
offline
Re: Haswell – modeli i specifikacije
cinco44 kaže...
BlueMax kaže...

Vidjet cemo da li ce 4770K biti isplativa zamjena za 2600K. Mislim da hoce.

Ma koja isplativa zamjena. Ja svog 930 ne namjeravam zamjeniti do DDR4 i Skylakea.

 

Jedine važnije prednosti koje ova serija donosi su jača integrirana grafika i smanjena potrošnja u mirovanju. Meni osobno - totalno nebitno.

Ovisi cime se bavis. Meni je promjena sa i7 920 na i7 2600K bila velika i procesor (sa popratnim troskovima) se sam isplatio u veoma kratkom vremenu. i7 3770K nisam kupio jer mi ne bi donio nista, dapace ne bi ga ni mogao postaviti da bude jaci od ovog 2600K.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Haswell – modeli i specifikacije
BlueMax kaže...
M4X kaže...
BlueMax kaže...

Vidjet cemo da li ce 4770K biti isplativa zamjena za 2600K. Mislim da hoce. Vjerojatno cu opet kupovati tock-ove a preskakati tic-ove.

sve ovisi o oc potencijalu,nevjerujem da će bit puno brži...a integriranu grafiku netreba ni jedan pc gamer

Prema nekim najavama IGPU ce biti 3x brzi od HD 4000 i u operacijama sa duplom preciznoscu jaci od GTX580. to jos uvijek ne znaci da ce biti sposoban "sve vrtiti na ultra" ali ako se bude ugodno moglo igrati na fullHD-u cemu davati duplo vise novca za diskretnu graficku?

 

Ne znam zasto ne vjerujes i zasto mislis da je sve u OC potencijalu (koji ce sigurno biti bolji nego na IB jer je ovo druga generacija na 22nm). Promjena arhitekture sa Lynnfielda na Sandy Bridge donijela je veliki skok u performansama per clock pa zasto ne bi i sad bilo tako? Ja imam jako velika ocekivanja od Haswella.

  Uhm...

 

Da iGPU jest 3x brzi jos uvijek je to daleko od ikakve bolje diskretne grafulje

Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Haswell – modeli i specifikacije
BlueMax kaže...
cinco44 kaže...
BlueMax kaže...

Vidjet cemo da li ce 4770K biti isplativa zamjena za 2600K. Mislim da hoce.

Ma koja isplativa zamjena. Ja svog 930 ne namjeravam zamjeniti do DDR4 i Skylakea.

 

Jedine važnije prednosti koje ova serija donosi su jača integrirana grafika i smanjena potrošnja u mirovanju. Meni osobno - totalno nebitno.

Ovisi cime se bavis. Meni je promjena sa i7 920 na i7 2600K bila velika i procesor (sa popratnim troskovima) se sam isplatio u veoma kratkom vremenu. i7 3770K nisam kupio jer mi ne bi donio nista, dapace ne bi ga ni mogao postaviti da bude jaci od ovog 2600K.

a sa cime se bavis (ako se moze znati naravno) i kolka je razlika i7 920 vs i72600k ? osim u oc potencijalu? mislim da 4ghz vs 4 ghz nis ti tu ne vidis..  i mislim da si bacio pare bzveze na 26ook. (moje osobno misljenje) {#}

xfact
16 godina
offline
Re: Haswell – modeli i specifikacije
BlueMax kaže...
M4X kaže...
BlueMax kaže...

Vidjet cemo da li ce 4770K biti isplativa zamjena za 2600K. Mislim da hoce. Vjerojatno cu opet kupovati tock-ove a preskakati tic-ove.

sve ovisi o oc potencijalu,nevjerujem da će bit puno brži...a integriranu grafiku netreba ni jedan pc gamer

Prema nekim najavama IGPU ce biti 3x brzi od HD 4000 i u operacijama sa duplom preciznoscu jaci od GTX580. to jos uvijek ne znaci da ce biti sposoban "sve vrtiti na ultra" ali ako se bude ugodno moglo igrati na fullHD-u cemu davati duplo vise novca za diskretnu graficku?

 

Ne znam zasto ne vjerujes i zasto mislis da je sve u OC potencijalu (koji ce sigurno biti bolji nego na IB jer je ovo druga generacija na 22nm). Promjena arhitekture sa Lynnfielda na Sandy Bridge donijela je veliki skok u performansama per clock pa zasto ne bi i sad bilo tako? Ja imam jako velika ocekivanja od Haswella.

Di si ti to čul za te najave ili glasine,Izlanuo se pa to su nebuloze da če HD 4600 bit 3X brži od HD 4000 ak si na tu usporedbu mislil jel?{#}

 

Sječaš se kak su završile najave HD 4000, u odnosu na HD 3000 uglavnom ispalo je truba na kraju Ivy Bridge HD 4000 je u igricama trunku slabija od grafe na najačem starom LIano APU A8-3850/3870.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
12 godina
offline
Re: Haswell – modeli i specifikacije
=xfact= kaže...

Ovisi cime se bavis. Meni je promjena sa i7 920 na i7 2600K bila velika i procesor (sa popratnim troskovima) se sam isplatio u veoma kratkom vremenu. i7 3770K nisam kupio jer mi ne bi donio nista, dapace ne bi ga ni mogao postaviti da bude jaci od ovog 2600K.

a sa cime se bavis (ako se moze znati naravno) i kolka je razlika i7 920 vs i72600k ? osim u oc potencijalu? mislim da 4ghz vs 4 ghz nis ti tu ne vidis..  i mislim da si bacio pare bzveze na 26ook. (moje osobno misljenje) {#}

Pogresno misljenje. 3D modeliranje i rendering u arhitekturi. Clock per clock i 20% a 24/7 optimalna frekvencija i do 30% brzi render. U renderu koji traje npr. 9 sati to je skoro 3 sata ustede tj. upotrebljivosti racunala za druge poslove. Prevedeno u novac, nisam bacio pare ni da sam kupovao jednog mjesecno. Kupovina 3770K bi bila bacanje novca jer je razlika mizerna a SB se bolje clocka.

15 godina
neaktivan
offline
Haswell – modeli i specifikacije

Ako uzmemo 4770K, tj. potencijalni vrh ponude Haswell i7-ica na S1150 onda:

 

Za internet, productivity paket i hd filmove ne treba 4 core čudo od 83W osim za faktor bahatosti i nerdgazma. Potrošili bi hrpu love za nešto šta bi za vrime gledanja Flash sadržaja skočilo na 20% opterećenja, inače na 0-5%.

 

Za gejmanje možete i proć s manjim CPU-om, osim ako nemate bijesne multi-GPU konfiguracije. ALI kako nisam vidiko koliko top end S1155 proc guši npr. 2xGTX680 i kako se na Internetu (ncix, motherboards.org i overclock.net) busaju u prsa sa 3960X kod tih situacija mislim da je i to više novinarska propaganda i sindrom malog piše. Dalje, znači.

 

Za dizajn 2D i 3D grafike uz dobar GPU - opravdano.

Za Video Editing i Rendering - opravdano i to preporučeno.

Generalno radna stanica - ovisi o situaciji, ali nije nikad radnim stanicama bilo krivo imat bonus CPU snage :)

Serveri - Intel/AMD imaju druge linije procesora za to.

 

Bio bi loš trgovac :)

 

PS: rado bi i ja kupio jednog (programer sam) {#}

HONDA: THE POWER OF DREAMS
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Haswell – modeli i specifikacije
rambox kaže...

 

Di si ti to čul za te najave ili glasine,Izlanuo se pa to su nebuloze da če HD 4600 bit 3X brži od HD 4000 ak si na tu usporedbu mislil jel?{#}

 

Sječaš se kak su završile najave HD 4000, u odnosu na HD 3000 uglavnom ispalo je truba na kraju Ivy Bridge HD 4000 je u igricama trunku slabija od grafe na najačem starom LIano APU A8-3850/3870.{#}

a di cu cut nego po raznim blogovima. cesto su ti blog rumori tocni ali ako i ne bude 3x svaki pomak prema naprijed je dobar. svjesan sam AMD-ove IGPU  snage ali ne zadovoljava me sa procesorske pa mi nije toliko zanimljiv iako FX 8350 i nije tako los za novac koji kosta.

11 godina
neaktivan
offline
Haswell – modeli i specifikacije

A kad će bit 6,8 ili čak i više jezgri?

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2012 19:22 (madafaka852).
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Haswell – modeli i specifikacije

2600k je jos zvijer, em po pitanju performansi em kaj malo trosi. 14nm, tu bi trebalo bit razlike, tj iza hazvela.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Haswell – modeli i specifikacije
zvonac kaže...

2600k je jos zvijer, em po pitanju performansi em kaj malo trosi. 14nm, tu bi trebalo bit razlike, tj iza hazvela.

Svatko brani svog konja {#} meni je moj pentium 4 bio zvijer do 2010 godine {#} zato što je moj ali braneči svog konja ne razmišljamo o realnosti

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2012 22:04 (Shockwave).
13 godina
neaktivan
offline
Haswell – modeli i specifikacije

Možda je došlo vrijeme za promjenu.

4470K će biti za prste polizati. Samo da zadrže cijenu u normali.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Haswell – modeli i specifikacije

a tek 4770T .. sa pasivcem ..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Haswell – modeli i specifikacije
Mislim da je najveća potencijalna prednost Haswella nove instrukcije za prilagodbu softwarea višejezgrenim procesorima, što će se pokazati kao killer opcija ako bude dobro izvedeno, ostale stvari od takta, cachea do oc potencijala realno na cost/benefit analizi nisi daleko odmakle od i7 920 koji često radi na 4.2ghz na zraku
11 godina
neaktivan
offline
Haswell – modeli i specifikacije

Ma ja čekam da to "čudo" izađe da malo padnu cijene i pređem na ivy bridge....

PRAVOPIS JE ZA SAVRŠENE LJUDE, JA NISAM SAVRŠEN A SVI ME RAZUMIJU...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Haswell – modeli i specifikacije

Ma zanima me kakva bu bila integruša, očekujem veći pomak spram HD 3000/HD4000...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Haswell – modeli i specifikacije

Baš me zanima koliko će biti jaka ova nova integrirana grafika i dali će se uopće isplatit kupovat posebnu grafičku karticu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Haswell – modeli i specifikacije

Fučkaj ga, AMD će ih rasturiti {#}

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Haswell – modeli i specifikacije

Dobri stari i7 2600k je nenadmašan.

Dok ne izdaju barem 50% jači ja ne odustajem od SB-a

nicky.sl
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Haswell – modeli i specifikacije
nicky.sl kaže...

Dobri stari i7 2600k je nenadmašan.

Dok ne izdaju barem 50% jači ja ne odustajem od SB-a

nazalost nenadmasan je jedino u overkloku...{#}{#}

||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice