HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja Igr

poruka: 40
|
čitano: 10.031
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja Igr".
15 godina
online
HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja Igr

Evo sto znaju IP adresu, al odakle im veza izmedju IP-a i email-a.

Mlaćenje prazne slame za neuke mase.

 
34 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja
Gh0sT kaže...

Evo sto znaju IP adresu, al odakle im veza izmedju IP-a i email-a.

Mlaćenje prazne slame za neuke mase.

 

Kaj nikad nisi gledo CSI? To se za čas otkrije. I onda po mejlu nadžu kućnu adresu, pa satelicka slika, tri puta enhance i pokuca ti murija na vrata.

Wenn ist das Nunstuck git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
15 godina
offline
HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja Igr

novi dan, novi pamflet BSA-RIAA..

pa opet, kad će postati kažnjivo ovakvo blebetanje.

Iako stidljivo u textu kažu da imena nisu dobili (jer zakonski to ne smij dobiti, +opaska o mailu u gornjem postu, da od kuda im mail.. tj text kaže poslali mailove piratima.. možda kao kad se šalje pismo djedu mrazu?), nastavlja se formulacijom da od ISPa očekuju... ISP im mora kratko reći, STFU. Zakon.

Istovremeno, konkretan HBO (i agencija koja to za njih radi) krši zakon, neovlaštenim praćenjem/prikupljanjem podataka +moguće zastrašivanje i prekoraćenje ovlasti i sl. Potencijalni spin, moguće da je likanje njihovo, tad imaju objašnjenje za IP (ako su oni seedali). To je također kažnjivo, jer mada su vlasnici, u ovom slučaju nisu distributeri, tj tad su oni pirati. Ako je to s ciljem marketinga, svejedno je kažnjivo. Naravno, kad bi se nadležni time pozabavili... ili barem neka EU komisija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja
tww kaže...
Gh0sT kaže...

Evo sto znaju IP adresu, al odakle im veza izmedju IP-a i email-a.

Mlaćenje prazne slame za neuke mase.

 

Kaj nikad nisi gledo CSI? To se za čas otkrije. I onda po mejlu nadžu kućnu adresu, pa satelicka slika, tri puta enhance i pokuca ti murija na vrata.

 

 

I'll create a GUI interface using Visual Basic, see if I can track the killers ip address?

Swedish latin super funk.
14 godina
offline
HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja Igr

neka sizadrže tu seriju, svejedno je sranje, srecom ne gledam

 
9 3 hvala 2
16 godina
offline
Re: HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja
sirka666 kaže...

 

 

 

I'll create a GUI interface using Visual Basic, see if I can track the killers ip address?

 

15 godina
offline
HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja Igr

reći ću dvije riječi - privatni trackeri ;)

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja
Gh0sT kaže...

Evo sto znaju IP adresu, al odakle im veza izmedju IP-a i email-a.
Mlaćenje prazne slame za neuke mase.

 Nigdje ne piše da im se javljaju preko maila!

Možda ima se javljaju preko.. IP adrese!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
14 godina
offline
Re: HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja
CyberDemonVZ kaže...
Gh0sT kaže...

Evo sto znaju IP adresu, al odakle im veza izmedju IP-a i email-a.
Mlaćenje prazne slame za neuke mase.

 Nigdje ne piše da im se javljaju preko maila!

Možda ima se javljaju preko.. IP adrese!

 Aušit! A ja već tjednima nisam provjerio je li mi što stiglo na IP adresu!

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
12 godina
offline
Re: HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja
danmega kaže...

neka sizadrže tu seriju, svejedno je sranje, srecom ne gledam

 Točno. Treba tužiti HBO jer zagađuje eter...

Nisam ja ništa prčko.
16 godina
offline
HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja Igr

E tak, sad ih fino tužit zbog spamanja 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 12:38 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja
ihush kaže...

novi dan, novi pamflet BSA-RIAA..

pa opet, kad će postati kažnjivo ovakvo blebetanje.

Iako stidljivo u textu kažu da imena nisu dobili (jer zakonski to ne smij dobiti, +opaska o mailu u gornjem postu, da od kuda im mail.. tj text kaže poslali mailove piratima.. možda kao kad se šalje pismo djedu mrazu?), nastavlja se formulacijom da od ISPa očekuju... ISP im mora kratko reći, STFU. Zakon.

Istovremeno, konkretan HBO (i agencija koja to za njih radi) krši zakon, neovlaštenim praćenjem/prikupljanjem podataka +moguće zastrašivanje i prekoraćenje ovlasti i sl. Potencijalni spin, moguće da je likanje njihovo, tad imaju objašnjenje za IP (ako su oni seedali). To je također kažnjivo, jer mada su vlasnici, u ovom slučaju nisu distributeri, tj tad su oni pirati. Ako je to s ciljem marketinga, svejedno je kažnjivo. Naravno, kad bi se nadležni time pozabavili... ili barem neka EU komisija.

 Zapravo je rečeno da će HBO poslati abuse prijave za IP adrese koje pronađe kao uključeno u distribuciju tog sadržaja. To ne samo da nije nemoguće, nego je i legalno i njihovo pravo. Trabunjanje o kršenju koječega (a najmanje zakona od strane HBO-a) nema veze s ničim.

 

Piratstvo postaje distribucija svakom razmjenom torrent sadržaja, dakle, ma kako se to nekome ne sviđalo, krši zakon. Krade, a sankcije ISP-a itekako postoje, od najčešće prvog upozorenja do uskraćivanja usluge i davanja informacija na uvid zbog eventualnog pravnog djelovanja.

 

Može li se IP sakriti, kako i zašto te koliko se moguće opravdati u okviru zakona, to nema veze s činjenicama.

 

15 godina
offline
HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja Igr

ja nemam milijune pa nisam mogao dobiti upozorenje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja
Serija me ionak ne zanima.Sve dobre stvari su odavno već snimljene.Mene više interesira kako Marko Kozmički reagira kad mu Ruža kaže da mesar Bajs dolazi na večeru.
...biće bolje...
11 godina
offline
HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja Igr

Iako ne konzumiram sadržaje navedene kompanije - čemu nervoza?

Kod nas je to pitanje u skladu s duhom vremena riješeno indulgencijama.

Kada kupiš medij za spremanje podataka, nametom su ti otpušteni eventualni grijesi koji bi mogli nastati dok takovi nečisti podaci putuju na očvrsje.

Dakle, što se 'rvacke tiče - Tajm Vornere, žali se upravi ZAMP-a.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja
Djuro von Prekoplotovich kaže...

Iako ne konzumiram sadržaje navedene kompanije - čemu nervoza?

Kod nas je to pitanje u skladu s duhom vremena riješeno indulgencijama.

Kada kupiš medij za spremanje podataka, nametom su ti otpušteni eventualni grijesi koji bi mogli nastati dok takovi nečisti podaci putuju na očvrsje.

Dakle, što se 'rvacke tiče - Tajm Vornere, žali se upravi ZAMP-a.

Tako je, ZAMP te odrijesava grijeha za skidanje (npr ako koristis file hosting servise). Za upload si kriv jer je to distribucija. Torrent protokol moze funkcionirati ISKLJUCIVO s ukljucenim uploadom (distribucijom) dok skidas podatke. Takva je priroda torrenta i zato masa ljudi u DE dobiva pisma odvjetnika da plate umanjenu kaznu ili idu na sud. Nitko nikada nije dobio niti upozorenje ako je koristio samo download (dakle ne torrent protokol).

9 godina
neaktivan
offline
HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja Igr

sami su krivi sto su epizode izasle na vidjelo

YAYA YAYA TOURE YAYA YAYA TOURE SO BEFORE HE BREAKS AWAY AND SCORES OH YAYA TOURE I THINK WE SHOULD MAKE PAY YOU SOME MORE
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja Igr

Isuse dragi pa ja imam 8 wifi mreza otvorenih za susjedstvo??

Jel to znaci da i mene mogu teretiti???

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja
diablo2211 kaže...

Isuse dragi pa ja imam 8 wifi mreza otvorenih za susjedstvo??

Jel to znaci da i mene mogu teretiti???

 

 Mogu!!! i trebali bi!! ti su kukolj koji svojim dobrim djelima

uništava našu državu! zamisli da i drugi počnu pomagati susjedima i

ili nedaj bože stvori osjećaj nekakvog zajedništva i dobrote!

 

nadam se da susjedima bar to masno naplaćuješ da ti to bude olakotna okolnost na sudu

 

srami se dobročinitelju!!!

US server keke013#2101
16 godina
offline
Re: HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja
Tako je mogu i tebe teretit a ti onda dalje tereti druge. Neznanje te ne oslobađa odgovornosti i pravit se blesav ne prolazi na sudu.

Ljudi se čude i nikome nista nije jasno te se tjese da su u sigurni jer su u banan republici. Jednog dana kad vam postom stigne poziv na sud nemojte se čuditi i plakat kako niste znali.
10 godina
online
HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja Igr

Ja skidam,skidat cu i dalje.Eto!

LoL: SirHectorDeMaris , battlelog - hrka11
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja Igr

I ja saljem ovim putem upozorenje autorima da su im prve 4 epizode bile dosadne te nek se uhvate posla, da sam kojim slucajem platio te 4 epizode sigurno bi trazio refund :D 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 15:33 (Blade18).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja Igr

Prvo nas navuku s 4 epizode koje su im kobajage "pobjegle", a sada mjesec dana moramo čekati da vidimo nastavak. Ustvari smo mi oštećena strana i bio bi red da i druge epizode "uteknu".

Zora puca, bit će dana ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja Igr

Ahahah, LOL ja bi ih tuzio za uznemiravanje...pa da vidimo!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja Igr

A dobro, a koja BUDALA se sjetila dati novinarima prve 4 epizode serije?! Kojem biseru je to palo na pamet?! Kao da nema serija dovoljno publiciteta! A ako su već i morali dati reviewerima i sl. da vide nešto u naprijed, kaj onda jedna epizoda nije bila dovoljna?? Ovo je čisti primjer lakomosti korporacije kojoj se ta lakomost obila o glavu i sad traži krivce sve po svud osim u ogledalu.

http://dejankober.com/, http://dd3d.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja
Tonči kaže...
ihush kaže...

novi dan, novi pamflet BSA-RIAA..

pa opet, kad će postati kažnjivo ovakvo blebetanje.

Iako stidljivo u textu kažu da imena nisu dobili (jer zakonski to ne smij dobiti, +opaska o mailu u gornjem postu, da od kuda im mail.. tj text kaže poslali mailove piratima.. možda kao kad se šalje pismo djedu mrazu?), nastavlja se formulacijom da od ISPa očekuju... ISP im mora kratko reći, STFU. Zakon.

Istovremeno, konkretan HBO (i agencija koja to za njih radi) krši zakon, neovlaštenim praćenjem/prikupljanjem podataka +moguće zastrašivanje i prekoraćenje ovlasti i sl. Potencijalni spin, moguće da je likanje njihovo, tad imaju objašnjenje za IP (ako su oni seedali). To je također kažnjivo, jer mada su vlasnici, u ovom slučaju nisu distributeri, tj tad su oni pirati. Ako je to s ciljem marketinga, svejedno je kažnjivo. Naravno, kad bi se nadležni time pozabavili... ili barem neka EU komisija.

 Zapravo je rečeno da će HBO poslati abuse prijave za IP adrese koje pronađe kao uključeno u distribuciju tog sadržaja. To ne samo da nije nemoguće, nego je i legalno i njihovo pravo. Trabunjanje o kršenju koječega (a najmanje zakona od strane HBO-a) nema veze s ničim.

 

Piratstvo postaje distribucija svakom razmjenom torrent sadržaja, dakle, ma kako se to nekome ne sviđalo, krši zakon. Krade, a sankcije ISP-a itekako postoje, od najčešće prvog upozorenja do uskraćivanja usluge i davanja informacija na uvid zbog eventualnog pravnog djelovanja.

 

Može li se IP sakriti, kako i zašto te koliko se moguće opravdati u okviru zakona, to nema veze s činjenicama.

 

 -ti sad vidiš ono što u textu ne piše.. (mada je sigurno to što kažeš točno), npr vidi naslov + text kaže, da su poslali mailove. Ne navode na abuse->ISPu... Ako pogledaš par postova gdje se ismijava upravo ip-mail.. to je to. Dakle, pogrešno prenesena (možda ne slučajno) informacija. Milijunima pirata.. ne abuse službi. OK?

-tad, ako se držiš texta, od kud im mail juzera? .. čekout zakon, SOPA nije prošla itd. dok posljednjih godinu sudovi odbacuju prijave protiv nepoznatog počinitelja (i korsnika linije), traže stvarni dokaz da je konkretna osoba to radila. To je za osobe, drugo su npr tpb-razni torrent servisi, njih direktno kontaktiraju, uklanjaju linkove kao i google itd. ili tad podižu optužnicu.

Agencija? Tko je to? Hanžek from AUS? Koje su njene ovlasti za prikupljanje podataka, praćenje? Kako? npr torrentom? + dodaj tome hype i teoriju da vlasnici ponekad iz marketinškig i sl. razloga sami likaju.. seedaju. I to za njih radi agencija. Tako da za konkretnu stvar, oni prvo moraju dokazati koja osoba je distribuirala (ne samo downloadala, torrent), nakon tog, kako su došli do tog podatka, jer legalnost nalaže sudski nalog i odgovarajuću nadležnu agenciju ili policiju, ne neku prifatnu anonimnu firmu (mada ovi nisu anonimni, u bizu su duže.., u rangu ribičkog kluba ili nogometne udruge građana 'dinamo'). Zaštita interesa, leglanost, to se mora ostvarivazi zakonitim sredstvima, ne protuzakonitim. Tad se dokazi odbacuju a ISP im te podatke po zakonu ne smije dati bez naloga suda.

btw, čekuout što EU kaže amerima za jurisdikciju, praćenje EU građana itd.

 

Zašto sam protiv ovakvih tekstova? Ne zato jer odobravam pirateriju (meni sporedno, nit me zanima, pa ni konkretna epizoda..), nego zato jer su u svim tekstovima 'slučajno' neke stvari malo preformulirane, nekako kao da ih piše BSA a ne novinar, pravnik itd. Zakon i pravila igre se ne smiju tako izvrtati. (mada su torrentaši u ovom slučaju pirati, piratići bar.. i u normalnoj tužbi bi bili krivi, naravno tek kad se podigne optužnica i nešto dokaže valjanim dokazima). Njemačka kao i Hanžek za HTV koristi 'strah' i naplaćuje a ponekad i bez osnove, ponekad klasičnim mafijaškim reketom, dok konkretna agencija nema baš nikakve ovlasti za taj job. Institucije, nek rade svoj posao i obavezno provjeri presude.

 

hanteed kaže...

sami su krivi sto su epizode izasle na vidjelo

 -vlasnik je dužan adekvatno zaštititi svoje vlasništvo, i to je jedan od sudskih preduvijeta za tužbu. Ako bi se u nekom slučaju utvrdilo da su oni pustili namjerno.. pa i slučajno.. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja Igr

isuse,

pa sad sam provjerio, ja imao neku zastitu, al sad imam brzinu 100/100 i spojeno dvadesetak nepoznatih kompova.

Suseda sam zval i reko mi je da su mi to svi uredjaji u kuci spojeni i da nije niko drugi, vjerojatno imam sve te neke moderne Java uredjaje sto je on cital da svaki ima svoju adresu. i da oce to zagusit mrezu.

 

Da, bormeš mi zadnjih dva tri tjedna sporo ucitava jutarnji i dnevno hr....mora bit to.

 

a zena stalno kupuje te neke stvari s javom.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja
diablo2211 kaže...

Isuse dragi pa ja imam 8 wifi mreza otvorenih za susjedstvo??

Jel to znaci da i mene mogu teretiti???

 

Čekaj nek ti se neka pedofilčina zakači na WiFi, pa ćeš se pitati što ti je to trebalo.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
neaktivan
offline
HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja Igr

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HBO poslao upozorenja milijunima zbog skidanja Igr

Fučkaj ga sad kakve su to komplikacije, pa ne mora se baš neka serija skinut i gledat u HD rezoluciji.Dakle ako znaš u kakvoj državi živiš, onda gledaj sve Online i eto HBO ili bilo ko drugi mogu te samo poljubit u rit i to je to.

 

http://watch-series-tv.to/serie/game_of_thrones

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice