HGspot i dalje gomila gubitak zaključana tema

poruka: 195
|
čitano: 38.139
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HGspot i dalje gomila gubitak".
13 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

Zar ste očekivali da će vam Ana reći da ide prodaja iPad-a loše? Čak i da se ni jedan komad nije prodao ona će reći da ide prodaja dobro jer nitko od nas nema uvid u njihove ulazne/izlazne račune

14 godina
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Kod HGspota mi je jedino dobra ona njihova aplikacija za iPhone gdje se može pročitati zanimljivih tech vijesti... {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
HGspot i dalje gomila gubitak

(komentar komentara, @ mbaksa...)

-svaka trgovina bez nekog core biznisa propada (osim nekih drugih metoda...), jer distributer diktira maržu, za što je potreban veliki promet.

Servis je za manje trgovine čisti profit, ljudima treba servis. da ne uspoređujem s ''propuhivačima prašine'' unutar garantnog roka. Kao sa servisom za auto ili stomatologom, ako je čovjek zadovoljan i ako se ne osjeća prevarenim-odranim, vraća se u servis. To nije dio garancije-garantnog roka, jer tad svakako mora kroz ovlašteni servis kao MSan.

 

Dok za sam servis potrebno je samo znanje, šarafciger... i svaki majstor bez problema pokrije trošak svoje plaće dok čista trgovina ovisi o razlici marže (na koju nemože utjecati..) i količine prodanih artikala (opet nemože utjecati..) - kao primjer upravo HGspot, jer lošom cijenom, ne može prodati robu (koje ni nema..).

HGspot, je zapravo u problemu koji nije trebao postojati, točnije, banke, postavivši ljude koji će nabiti investicijske troškove (čitaj kredit) upravo zato jer banka zarađuje na kamati, što od one startne razlike -marže odlazi upravo toj banci. Ostatak ne pokriva troškove. Do tih kredita je poslovanje bilo OK, i nakon kredita, nije se promijenilo, ali vrhnje ubire netko drugi, dok trgovini ostaje samo dug..

Tko zna kolika je prosjećna marža u toj branši? Kolika je godišnja kamata na kredit? .. malo matematike daje odgovor. Koja je cijena kartičnog poslovanja itd..

 

pojašnjenje: Core biznis je bilo što osim same preprodaje (iz druge ruke), uvoz nekog artikla, proizvodnja tonera, servis ili održavanje itd.

 

Nije Prpa krivac, dobro je postavio firmu, napravio 'brand' i prodao... 'manageri' su odradili ovaj drugi dio, ciljano (poslodavac). Usporedite s aferom 'Spice'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
PrisojeTG kaže...
naxeem kaže...
@mbaksa: HG-Spot dugo nema svoj servis i sve moras slati partneru. Nema nikakve razlike od slanja na servis M-Sanu.
HG-Spot je bio dobra firma, ali pohlepa uprave je samo slag na torti nesposobnosti.
Jedan minus je i odnos prema zaposlenicima, muljanje i nevidena bahatost i njihovog sefa Prpica.

Znam cijelu ekipu od početka...sve je bilo dobro dok Hrvoje nije otišao u Australiju....kad je uzde prepustio (prodao svoje dionice) počelo je dobro u jeku najvećeg rasta u IT kompanijama...ali prva kriza i sve je raspršilo kao balon.....Znam previše pa ne bih komentirao....Radio sam s njima do prošle godine...kad sam dug naplatio rekao sam im sretno vam bilo ali ne vidim načina kako i s kim....Komisiona prodaja je bila u posrednicima u doba Juge....Uskoro će u RH doći MediaMarket....(kupit će TechnoMarket...to im je plan) a onda će biti stezanje kakvo se nije vidjelo....a to je dobro za kupce...

Ne mislim da je propast HG-Spota dobra, dapače, ali Prpić je izignorirao struku po pitanju weba, ponuda im je nepretraživa, nelogična i web je kao takav neupotrebljiv. Čuo sam kako razgovaraju i što čine sa zaposlenicima i jasno mi je o čemu se radi. Prošlo je poslijeratno vrijeme i prazan prostor više ne postoji, ne može se uspjeti samo zato što nema nikoga i što konkurencija ne postoji, već je potrebna određena razina profesionalnosti.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
16 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

Pa ide prodaja iPada, kako ne, rekli su da će prvi kupac dobiti i neku futrolu za njega, eto u 8:20 im je i došao netko (iako otvaraju u 8).

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
14 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Ag008 kaže...

Pa ide prodaja iPada, kako ne, rekli su da će prvi kupac dobiti i neku futrolu za njega, eto u 8:20 im je i došao netko (iako otvaraju u 8).

 

A da uzmeš u obzir današnje prilike kod nas, onda me ne čudi što ljudi eto nisu kampirali pred šopom. 

I'm from Hollywood
13 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

ponovo napominjem da Hrvoje Prpić nije kriv i glup...puno je tu krivih ali mi nije jasno što je ZABA nastavila s tim...trebala je to zaključiti još prije dvije godine....bila bi manja šteta.

PrisojeTG
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
PrisojeTG kaže...

ponovo napominjem da Hrvoje Prpić nije kriv i glup...puno je tu krivih ali mi nije jasno što je ZABA nastavila s tim...trebala je to zaključiti još prije dvije godine....bila bi manja šteta.

Da su to zakljucili prije 2 godine, Ana Matic danas mozda nebi imala posao. 

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
14 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
tnakir kaže...
PrisojeTG kaže...

ponovo napominjem da Hrvoje Prpić nije kriv i glup...puno je tu krivih ali mi nije jasno što je ZABA nastavila s tim...trebala je to zaključiti još prije dvije godine....bila bi manja šteta.

Da su to zakljucili prije 2 godine, Ana Matic danas mozda nebi imala posao. 

 

Ne znam jel krivo zaključujem , ali što vam smeta ta žena ?

I'm from Hollywood
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2011 10:24 (woodgamesfx).
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
woodgamesfx kaže...
tnakir kaže...
PrisojeTG kaže...

ponovo napominjem da Hrvoje Prpić nije kriv i glup...puno je tu krivih ali mi nije jasno što je ZABA nastavila s tim...trebala je to zaključiti još prije dvije godine....bila bi manja šteta.

Da su to zakljucili prije 2 godine, Ana Matic danas mozda nebi imala posao. 

 

Ne znam jel krivo zaključujem , ali što vam smeta ta žena ?

Ma ja sam malo zlocest, nisam jos popio kavu pa sam malo bezobrazan.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
16 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Pa uređaj je skup (iako za mnoge bolji izbor od laptopa). Problem je u tome što je većina onih koji su iPad željeli, isti već nabavila. Oni koji su bili neodlučni, ako su se sada i odlučili, čekat će iPad 2 i nabaviti ga na ljeto. Put do Londona i natrag jeftinom povratnom kartom s iPadom 2 pod rukom, koji otvoren i korišten ne traži PDV, privlačnija je opcija od iPada za istu cijenu.

Naravno, pod pretpostavkom da krivica za kasnu ponudu nije na HG-Spotu ili ostalim trgovinama, već Appleu koji se rješava lagera pred izlazak nasljednika, tako da uređaje na kraju šalje i u zemlje trećeg svijeta (poput Hrvatske, Albanije, Angole i sl.)

 

Prisoje, naravno da je kriv.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2011 10:28 (naxeem).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
naxeem kaže...

Pa uređaj je skup (iako za mnoge bolji izbor od laptopa). Problem je u tome što je većina onih koji su iPad željeli, isti već nabavila. Oni koji su bili neodlučni, ako su se sada i odlučili, čekat će iPad 2 i nabaviti ga na ljeto. Put do Londona i natrag jeftinom povratnom kartom s iPadom 2 pod rukom, koji otvoren i korišten ne traži PDV, privlačnija je opcija od iPada za istu cijenu.

Naravno, pod pretpostavkom da krivica za kasnu ponudu nije na HG-Spotu ili ostalim trgovinama, već Appleu koji se rješava lagera pred izlazak nasljednika, tako da uređaje na kraju šalje i u zemlje trećeg svijeta (poput Hrvatske, Albanije, Angole i sl.)

Upravo to. Tajming predstavljanja iPada u RH nije mogao bit gori. Istina d Apple-u nismo zanimljivo trziste, ali profit je profit. Razumijem kasnjenje od mjesec - dva, ali kasnjenje od 8 mjeseci je katastrofa. Ne mislim je krivnja hrvatskih trgovina. Da se moglo nabavit, T-Mobile bi ih odavno dovukao u Hrvatsku. Krivac je cudna Apple.ova politika. Tko bi reko da im nije stalo do love.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
14 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
tnakir kaže...

Upravo to. Tajming predstavljanja iPada u RH nije mogao bit gori. Istina d Apple-u nismo zanimljivo trziste, ali profit je profit. Razumijem kasnjenje od mjesec - dva, ali kasnjenje od 8 mjeseci je katastrofa. Ne mislim je krivnja hrvatskih trgovina. Da se moglo nabavit, T-Mobile bi ih odavno dovukao u Hrvatsku. Krivac je cudna Apple.ova politika. Tko bi reko da im nije stalo do love.

 

Jedino gdje će se sada isplatit kupit ajPed su oglasnici, jer prema logici stvari cjene bi trebale bit 70% tržišnih . 

 

I'm from Hollywood
13 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Ana će uvijek imati posla jer je dobra cura....{#}...nije se udala za HGspot....

Mislim da će prodaja iPad-a još više i brže gurnuti HGspot u propast a bila im je posljednja nada....Ja kad sam čuo 2% od prodaje rekao sam da je to zaista bezobrazno od Appla...ali su bahati i ta bahatost će doći i njima na naplatu samo polako....Preko 20 godina radim s Korejcima i Japancima.....i mogu reći da su japanci toliko bahati postali i mislili su da se od prošlosti živi...e tu su se prevarili....Sve u životu ima svoj ciklus od početka pa do svršetka i ništa nije trajno a to je i pravedno....

PrisojeTG
 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

Jedan od razloga zašto propadaju i samo gomilaju gubitke su njihovi zaposlenici. Prije 2g, kada je radio u Rijeci i HGspot u Mercatoru od otprilike 5 zaposlenih radilo je 2 koje su bili ljubazni. Danas, kada su se premjestili bogu iza nogu u jedan tako malen prostor koji izgleda kao malena prodavaonica cipela zadržali su troje radnika, naravno ona koja se nikada ne nasmiješe, koji su uvijek mrzovoljni i ne žele ti pomoći. To nije samo slučaj u Rijeci, svugdje se žale na njihove zaposlenike. Zar im nije jasno da postoji još puno ljudi na burzi koji bi se i za manju plaća smješkali i makar se pretvarali da znaju nešto. Primjer, jučer sam razgovarao s nekim iz chata hgspota, čovjek ima toliko neznanje, tako je neljubazan i mislim da baš takvi ljudi, (osim visokih cijena) su zaslužni za propadanje. No što je najgore, mislim da to "šefovi" znaju no ne čine ništa. Rađe kupujem u Linksu, gdje su ljubezni a koliko-toliko se i razumiju u ono što prodaju. Postoji toliko razloga za gubitke, ali čini mi se da oni ne čine ništa kako bi to spriječili.

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
16 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
tnakir kaže...
naxeem kaže...

Pa uređaj je skup (iako za mnoge bolji izbor od laptopa). Problem je u tome što je većina onih koji su iPad željeli, isti već nabavila. Oni koji su bili neodlučni, ako su se sada i odlučili, čekat će iPad 2 i nabaviti ga na ljeto. Put do Londona i natrag jeftinom povratnom kartom s iPadom 2 pod rukom, koji otvoren i korišten ne traži PDV, privlačnija je opcija od iPada za istu cijenu.

Naravno, pod pretpostavkom da krivica za kasnu ponudu nije na HG-Spotu ili ostalim trgovinama, već Appleu koji se rješava lagera pred izlazak nasljednika, tako da uređaje na kraju šalje i u zemlje trećeg svijeta (poput Hrvatske, Albanije, Angole i sl.)

Upravo to. Tajming predstavljanja iPada u RH nije mogao bit gori. Istina d Apple-u nismo zanimljivo trziste, ali profit je profit. Razumijem kasnjenje od mjesec - dva, ali kasnjenje od 8 mjeseci je katastrofa. Ne mislim je krivnja hrvatskih trgovina. Da se moglo nabavit, T-Mobile bi ih odavno dovukao u Hrvatsku. Krivac je cudna Apple.ova politika. Tko bi reko da im nije stalo do love.

Zarada od par stotina (ne želim reći tisuća, jer mislim da je to obilno pretjerivanje) prodanih uređaja, naprosto je smiješna Appleu da bi ih bilo briga za ovo tržište. Uz politiku $1=1€, cijena u Hrvatskoj ne može biti konkurentna niti prilagođena tržištu. U Americi platiš ispod 3000 za isti iPad koji u Londonu i Hrvatskoj platiš 3500, odnosno 4000kn. Za 4000kn odeš u London, ručaš, kupiš iPad i vratiš se doma, umjesto da samo kupiš iPad. :)

Imaj na umu da je za prosječnog Britanca 3500kn daleko manje, nego 4000kn za prosječnog Hrvata; ubaciš li faktor standarda, ako je u Velikoj Britaniji prosječna plaća 2000£, a u Hrvatskoj 500£, imaš razliku od 4x, odnosno prosječnog Britanca iPad (novi!) košta 25% mjesečne plaće, a prosječnog Hrvata 100% mjesečne plaće.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2011 10:48 (naxeem).
14 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
tnakir kaže...
PrisojeTG kaže...

ponovo napominjem da Hrvoje Prpić nije kriv i glup...puno je tu krivih ali mi nije jasno što je ZABA nastavila s tim...trebala je to zaključiti još prije dvije godine....bila bi manja šteta.

Da su to zakljucili prije 2 godine, Ana Matic danas mozda nebi imala posao. 

 Možda bi Ana danas imala bolji posao

PrisojeTG kaže...

Ana će uvijek imati posla jer je dobra cura....{#}...nije se udala za HGspot....

 Ak hoće, uvijek može samnom servere slagat{#}

kod mene normalno radi.....
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
cekpi kaže...
PrisojeTG kaže...

Ana će uvijek imati posla jer je dobra cura....{#}...nije se udala za HGspot....

 Ak hoće, uvijek može samnom servere slagat{#}

bar nebi nas po forumu morala gledat :)

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
16 godina
protjeran
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Ja se samo sjećam prije par godina jedne situacije. Trebala mi grafička i ja zovem riječku poslovnicu dali imaju na lageru, zvao 3 dana po neznam kolko puta na dan i nitko se nije javljao, konačno nazovem poslovnicu u zagrebu i pitam ih da zašto se nitko nejavlja na telefon u rijeci...oni meni odgovore " nemamo mi ništa sa riječkom poslovnicom ". {#}

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
mbaksa kaže...
peroko kaže...

Kakva podrška o čemu ti pričaš? Ako kupiš neki prozivod za podršku se obračaš proizvođaču ili uvozniku koji je najčešče zadužen za servis a ne dučanu!!! Največi uvoznik elektronike u hrvatsku je msan, pa njima nosiš na servis kupio ti u linksu ili u protisu.

Ne želim se miješati u ovu priču, ali moram upozoriti na neke neistinosti koje iznosiš - provjeri kome robu nosiš na servis ako je kupiš u pojedinom dućanu. Mislim, ono, helou - pa čemu služi servis  u sklopu dućana, ako ne za rješavanje reklamacija?! Ovo pišeš ko da nikad nisi ništa kupio u dućanu koji ima svoj servis. Dobro, možda i nisi pa ne znaš, ali svejedno - to te ne opravdava u dezinformiranju forumaša. Provjeri pravo stanje stvari pa onda piši!

Znači gotovo uvijek onaj ko uvozi i servisira, barem sam tako ja imao iskustva, a ako je dučan uveo on radi i servis. Evo primjera. Kupio sam hdd u vemilu, ali kad je on riknuo u vemilovom servisu su me poslali u msan je su oni to uvezli pa su automatski i ovlašteni serviser. Znači samo sam rekao da je za servis i podršku pojedinog uređaja "najčešče" zadužen uvoznik što i stoji (a i piše u zakonu), a možeš ti  i u dučanov servis nosit ako hočeš a ne ovlaštenom serviseru koji je za to zadužen, pa sad malo idi nekom drugom soli pamet.

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2011 11:22 (peroko).
15 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
hellbyte0 kaže...

Ja se samo sjećam prije par godina jedne situacije. Trebala mi grafička i ja zovem riječku poslovnicu dali imaju na lageru, zvao 3 dana po neznam kolko puta na dan i nitko se nije javljao, konačno nazovem poslovnicu u zagrebu i pitam ih da zašto se nitko nejavlja na telefon u rijeci...oni meni odgovore " nemamo mi ništa sa riječkom poslovnicom ". {#}

Znam da je spam, ali - OMFG OMFG OMFG

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2011 11:26 (Guillermo Temblalanza).
16 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

Prije "par godina" može biti 2 godine, ali i 22 godine. Prije nekog vremena poslovnice HG-Spota bile su "koncesijskog tipa".

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
16 godina
protjeran
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
naxeem kaže...

Prije "par godina" može biti 2 godine, ali i 22 godine. Prije nekog vremena poslovnice HG-Spota bile su "koncesijskog tipa".

Joj pa izvini što ne znam točan dan, mjesec i godinu a niti sat, minutu i točnu sekundu kad je to bilo.{#}

Šalu na stranu mislim da je bila 2007 ili 2006 god. {#}

14 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Ana.Matic kaže...

 

Bez brige Tnakir, još radim u HGspotu i čitam vaše komentare, ali dok nema pitanja nemam što odgovarati.

 

Lp

 

 

moj-posao.hr

hzz.hr

posao.hr

 

spremi si ove linkove {#}

Kadir beneath Mo Moteh
16 godina
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

mislim da u HG-u korigiraju malo neke cijene, no brojni proizvodi su još previsoke cijene s obzirom na konkurenciju, uglavnom često kupujem u HG-u jer mi je u mjestu stanovanja

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
blacko kaže...
Ana.Matic kaže...

 

Bez brige Tnakir, još radim u HGspotu i čitam vaše komentare, ali dok nema pitanja nemam što odgovarati.

 

Lp

 

 

moj-posao.hr

hzz.hr

posao.hr

 

spremi si ove linkove {#}

brutalno {#}

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
14 godina
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Bila je i u mom selu prodavaonica HGSpota, koja je propala, dok konkurencija (lokalni shop) jos uvijek radi i prezivljava sa slabijom ponudom... Ali covjek je domaci, poznaje trziste i ocito se trudi oko posla. A HGSpot se samo sramotio, zamisli, dopustiti nekom da naljepi tvoj logo na ducan a ne kontrolirati sto i kako se tu radi. Puno poslova radi na principu fransiza, ali sigurno neces uc u McDonalds i vidjet jednog prodavaca kako cacka nos dok ostali iza imaju cjelodnevnu cik-pauzu.

 

A primjer firme koja opstaje je ADM - cijene su VRLO blizu Protisa, a imaju svoj servis, kulturne i informirane prodavace (pretpostavljam da su neki od njih su/vlasnici) i solidnu kolicinu robe na lageru. Protis je k'o da kupujes na placu, al OK, toliko i placas, pa ko voli nek izvoli :)

s.f. - s.n.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Vjerujem da bi im Šima Krasić objasnila da nisu u gubitku.

ili Uskok.

Ako je problem rješiv, nemoj brinuti. Riješit će se. Ako je problem nerješiv, nemoj brinuti. Neće se riješiti.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
@Ag008: Voditelj iz HGa iz mercatora je najbise kriv zq raspolozenje i volju prodavaca...Poslje su ga naguzili al kasno mozda koji mjesec prije nego su zatvorili ducan.
16 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
ninotocka kaže...

Bila je i u mom selu prodavaonica HGSpota, koja je propala, dok konkurencija (lokalni shop) jos uvijek radi i prezivljava sa slabijom ponudom... Ali covjek je domaci, poznaje trziste i ocito se trudi oko posla. A HGSpot se samo sramotio, zamisli, dopustiti nekom da naljepi tvoj logo na ducan a ne kontrolirati sto i kako se tu radi. Puno poslova radi na principu fransiza, ali sigurno neces uc u McDonalds i vidjet jednog prodavaca kako cacka nos dok ostali iza imaju cjelodnevnu cik-pauzu.

 

A primjer firme koja opstaje je ADM - cijene su VRLO blizu Protisa, a imaju svoj servis, kulturne i informirane prodavace (pretpostavljam da su neki od njih su/vlasnici) i solidnu kolicinu robe na lageru. Protis je k'o da kupujes na placu, al OK, toliko i placas, pa ko voli nek izvoli :)

HG spot ima sreću što je kod nas u gradu situacija malo drukčija npr lokalni shop još prodaje AMD Athlon 5XXX za 600-tinjak kuna dok u HG-u imaš Athlon II 250 za iste novce...

ili npr i3 540 u HG-u 879, a u ADM-u 829+dostava

Onda npr. jedna TV kartica koja u ADM-u dođe 720 kn + troškovi dostave, u HG ima za 699kn

 

(može se naći samo, treba pročešljati i znati što gdje kupovati)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice