HGspot i dalje gomila gubitak zaključana tema

poruka: 195
|
čitano: 37.956
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HGspot i dalje gomila gubitak".
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Bukva kaže...

.

A sasvim neka druga priča je ovo - HgSpot vs ADM To je, oprostit' će te, ali rađenje budale od kupca...

Iako se to ne vidi po prvoj slici, ali u opisu, kao i na drugoj slici, se vidi da se radi o memoriji za laptop.

Da li ona ima opravdanje za toliku cijenu ne znam, ali usporedba ne stoji jer se radi o dva različita proizvoda.

Greška je u krivom imenovanju artikla i krivoj slici.

You can't hit a nail straight when you're laughing Keep on playing maybe it'll happen dear
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 2:38 (wyks).
14 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
wyks kaže...
Bukva kaže...

.

A sasvim neka druga priča je ovo - HgSpot vs ADM To je, oprostit' će te, ali rađenje budale od kupca...

Iako se to ne vidi po prvoj slici, ali u opisu, kao i na drugoj slici, se vidi da se radi o memoriji za laptop.

Da li ona ima opravdanje za toliku cijenu ne znam, ali usporedba ne stoji jer se radi o dva različita proizvoda.

Greška je u krivom imenovanju artikla i krivoj slici.

istina, ovo u HG Spotu je memorija za laptop, a u ADM-u za stolna računala...

ali zato stoji usporedba sa OVOM memorijom iz ADM-a koja je nekim čudom 550kn jeftinija od one u HG Spotu...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
16 godina
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Glavni razlog zašto u HG ŠROT-u ništa ne kupujem je njihov (ne)odnos prema robi. Nabacuju se s televizorima, HDD-ovima i ostalom osjetljivom tehničkom robom. Šta mi vrijedi kupiti nešto, ako moram potrošiti vrijeme da bih došao po robu, odnio doma i skužio da ne valja, vratio se natrag i tražio drugo. Čekao da to drugo dobijem, a možda niti ne dobijem jer nisam na licu mjesta provjerio da li ima kakvih fizičkih oštećenja, makar je bilo zapakirano.... i da ne nabrajam dalje. Takvo stanej nije unatrag koju godinu, nego od početka njihovog postojanja. Jedino su u početku imali povoljne cijene, pa je ekipa išla mahom kod njih kupovati.

Iskreno se nadam da će se ta firma zatvoriti što prije, za dobrobit njihovih kupaca, zaposlenih i njihovog vlasnika M SAN-a.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
naxeem kaže...

Dobio karticu, uputio zahvalu i zbog iskustva je svaka moja iduća kartica bila od tog proizvođača, a trgovinu sam promijenio.

Može li se znati o kojem se proizvođaču radi? Hvala

If creativity is a field, copyright is the fence.
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Ana.Matic kaže...

... 

*EBITDA - Ovaj pokazatelj pruža značajniju mjeru zarađivačke moći kompanije

 

Lp

 

 

 

 

 - ne, to je pokazatelj kako stvarni vlasnik ostvaruje svoj plan, zarađuje kamatu, iscrpljuje firmu. (koja je i dalje u gubitcima...)

Mladi ste, naučit ćete (možda jednog dana) osnove kolonializma i modernog kapitalizma. Nekad davno, kmetovi su živjeli s jednakom ebitda-om, iz tog vremena je izreka 'nek jedu kolače'....

- tad je HGspot slastičarnica...

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Vortac kaže...
dasHHa kaže...

Ako pogledas kompletni izvjestaj jasno se vidi da je gubitak smanjen sa 31 Milijuna na 10 milijuna i to prodajom imovine,najvecim dijelom.To je uspjeh i to je pozitivno poslovanje bez obzira sto je i dalje saldo u minusu 10 milijuna.

Prvi put da čujem kako se prodaja imovine i kvartalni gubitak od deset milijuna kuna proglašavaju pozitivnim poslovanjem i uspjehom. Ali naslušat ćemo se vjerovatno još svačega kad dođe izvještaj za prvi kvartal 2011...

 već je netko reko al zgorega ponovit, ko da im je šima krasić reviziju radila :)

kod mene normalno radi.....
13 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Vortac kaže...
dasHHa kaže...

Ako pogledas kompletni izvjestaj jasno se vidi da je gubitak smanjen sa 31 Milijuna na 10 milijuna i to prodajom imovine,najvecim dijelom.To je uspjeh i to je pozitivno poslovanje bez obzira sto je i dalje saldo u minusu 10 milijuna.

Prvi put da čujem kako se prodaja imovine i kvartalni gubitak od deset milijuna kuna proglašavaju pozitivnim poslovanjem i uspjehom. Ali naslušat ćemo se vjerovatno još svačega kad dođe izvještaj za prvi kvartal 2011...

Presmiješno, ne mogu to ni čitati. Šta drugo i mogu nego rasprodati svu imovinu, što je i Ve-mil napravio, ostavio je jedan pošteni centar na Vrbanima, likvidirao staro društvo, osnovao novo - Unusmedia i doviđenja, preuzeo reklamacije i krenuo iznova.

 

Tako je i HG-Spotu najpametnije, ostaviti jedan pravi pošteni centar u Zagrebu, predlažem svakako onaj u Utrinama, i jedan na moru srediti da sliči na nešto, Zadar ili Split. Nemaju oni šta u situaciji u kojoj se nalaze imati 10 poslovnica, 50 automobila i slično, kao i 200 zaposlenika. Njima treba mala kompaktna sredina koja će prvo djelovati na lokalnoj razini i biti konkurentna cijenama, a ne da ispadne da je naručivanje preko webshopova raznih + dostava i dalje 30% jeftinije za pojedine artikle nego kod njih, kupnjom na licu mjesta.

 

Šta će drugo reći nego da posluju pozitivno, pa i noga u guzicu je korak naprijed. Dok HG-Spot počne pozitivno poslovati na razini cijele godine baviti će se vjerojatno hortikulturom. Restrukturiranje osnovne djelatnosti i nova misija i vizija poduzeća su im prijeko potrebni.

 

Ako misle prodavati i dalje računalni HW i SW, kako im se može dogoditi da su najskuplji u gradu? Sve i da su troškovi vlastitog skladištenja i koeficijent obrtaja za pojedine artikle visoki, što jasno da jesu, jer se ne troše jednako toneri i monitori, opet mislim - kud kvragu najskuplji?

 

Pa na kraju krajeva ni to skladište im nije u Ozlju a trgovina u Utrinama, nego je sve na jednom mjestu. Otkud onda tako perfidna konstrukcija cijena i takva marža, tko tu koga dere, kakva je to računica?

 

Osnovica bez PDV-a + 30% marža + 23% PDV = stečaj.

 

Dugo sam se bavio HG Spotom još na PCE forumu sa par uvaženih forumaša, ne mislim se ponavljati ali po meni tu dosta stvari ne štima. Najmanji problem je povratiti stari logo i prepoznatljivost, ako već nova nije prošla - a evidentno je da ni struci kako ni krajnjim korisnicima nije baš sjeo novi dizajn.

 

Veći je problem vratiti povjerenje kupaca koje je nepovratno izgubljeno u najvećem broju bivših potrošača. HG-Spot je novim dizajnom pokušao osvojiti nove , što im uz ovakvu politiku cijena ne može poći za rukom, nema jednostavno šanse.

 

Firma koja živi od kredita ne može poslovati pozitivno na ovakav način, da se i jedan kvartal oporave slijede im tri kvartala minusa zbog dospijeća dugovanja i lošijih poslovnih rezultata. Kvartalni rezultat je vrlo diskutabilan za iznošenje, može sugerirati trend što je svakako pohvalno ali način na koji je HG smanjio da tako kažem - minus, nije iz tekućeg poslovanja, nego prodaja imovine. I to se mora reći.

 

 

Cemetary gates
15 godina
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Ovi decki iz HG Spota non stop krive razne web shopove, garazne prodavaonice i slicno radi svog neuspjeha (ne direktno ali...). Ako su web shopovi uspjesan i profitabilan model, zasto HG Spot prilikom reorganizacije nije krenuo u tom smjeru, vec je odabrao model u kojem je do sada pusio?

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
tnakir kaže...

Ovi decki iz HG Spota non stop krive razne web shopove, garazne prodavaonice i slicno radi svog neuspjeha (ne direktno ali...). Ako su web shopovi uspjesan i profitabilan model, zasto HG Spot prilikom reorganizacije nije krenuo u tom smjeru, vec je odabrao model u kojem je do sada pusio?

ne kupuje svatko preko webshopa, uostalom to bi značilo otpuštanje radnika, pa u tom slučaju svakako puše

15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
igy kaže...
tnakir kaže...

Ovi decki iz HG Spota non stop krive razne web shopove, garazne prodavaonice i slicno radi svog neuspjeha (ne direktno ali...). Ako su web shopovi uspjesan i profitabilan model, zasto HG Spot prilikom reorganizacije nije krenuo u tom smjeru, vec je odabrao model u kojem je do sada pusio?

ne kupuje svatko preko webshopa, uostalom to bi značilo otpuštanje radnika, pa u tom slučaju svakako puše

Ne kupuje, ali Linksu nisu konkurencija. Ni po cijenama ni po kvaliteti usluge. Dakle svakako puse jer moraju dati 200 placa. Moraju platiti n najmova za poslovne prostore.

Neznam sto im je bilo na pameti kada su radili reorganizaciju, ali kao da su unajmili nekog srednjeskolca umjesto profesionalca da im odradi taj posao.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
13 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
tnakir kaže...

Ovi decki iz HG Spota non stop krive razne web shopove, garazne prodavaonice i slicno radi svog neuspjeha (ne direktno ali...). Ako su web shopovi uspjesan i profitabilan model, zasto HG Spot prilikom reorganizacije nije krenuo u tom smjeru, vec je odabrao model u kojem je do sada pusio?

Web-shopovi su 99% crkavica, ako Protis radi dobro i ADM, to je kap u moru. Radije gledaj koliko ih samo ima fiktivno izlistane cijene na nabavi i koliko moraš čekati pojedini proizvod, tako možeš i sam otići po njega na Tajvan.

 

Nije čak to glavni problem, već zaista jedna krajnje nekonkurentna politika cijena uz zastarjeli asortiman odnosno ponudu koja ni u čemu nije u skladu sa vremenom, pa kad se sjetim da su imali divne brandove tipa Club3D, BFG mislim, pa to je bilo jedan period HG-a kad su se ljudi doslovce grabali da bi uzimali BFG GTX260 Maxcore npr.

 

Čime oni danas mogu privući klince da odriješe starcima kesu? Sa radeonima 5850 po cijeni za koju danas dobiješ 5km dalje GTX570? Pa ne znam baš.

 

Ali izjava da su web shopovi profitabilni, to je predmet ozbiljne rasprave i na broj koliko ih je otvoreno mislim da svega 2,3 posluju pozitivno, 2,3 koja i najčešće spominjemo.

 

Daleko veći broj onih je koji su se opekli, školski primjer je onaj garažer iz Samobora, a ima ih itekako još..

Cemetary gates
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
thedream kaže...

Čime oni danas mogu privući klince da odriješe starcima kesu? Sa radeonima 5850 po cijeni za koju danas dobiješ 5km dalje GTX570? Pa ne znam baš.

 

Ali izjava da su web shopovi profitabilni, to je predmet ozbiljne rasprave i na broj koliko ih je otvoreno mislim da svega 2,3 posluju pozitivno, 2,3 koja i najčešće spominjemo.

 

Daleko veći broj onih je koji su se opekli, školski primjer je onaj garažer iz Samobora, a ima ih itekako još..

Koliko se sjecam, HG Spot je bio uvoznik. Ako je jos uvoznik, onda definitivno moze dati bolje cijene od drugih shopova koji kupuju u Microlinea, Asbisa, MSana. Plus sto nema operativnih troskova kakvih ima sada.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
16 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
thedream kaže...
tnakir kaže...

Ovi decki iz HG Spota non stop krive razne web shopove, garazne prodavaonice i slicno radi svog neuspjeha (ne direktno ali...). Ako su web shopovi uspjesan i profitabilan model, zasto HG Spot prilikom reorganizacije nije krenuo u tom smjeru, vec je odabrao model u kojem je do sada pusio?

Web-shopovi su 99% crkavica, ako Protis radi dobro i ADM, to je kap u moru. Radije gledaj koliko ih samo ima fiktivno izlistane cijene na nabavi i koliko moraš čekati pojedini proizvod, tako možeš i sam otići po njega na Tajvan.

 

Nije čak to glavni problem, već zaista jedna krajnje nekonkurentna politika cijena uz zastarjeli asortiman odnosno ponudu koja ni u čemu nije u skladu sa vremenom, pa kad se sjetim da su imali divne brandove tipa Club3D, BFG mislim, pa to je bilo jedan period HG-a kad su se ljudi doslovce grabali da bi uzimali BFG GTX260 Maxcore npr.

 

Čime oni danas mogu privući klince da odriješe starcima kesu? Sa radeonima 5850 po cijeni za koju danas dobiješ 5km dalje GTX570? Pa ne znam baš.

 

Ali izjava da su web shopovi profitabilni, to je predmet ozbiljne rasprave i na broj koliko ih je otvoreno mislim da svega 2,3 posluju pozitivno, 2,3 koja i najčešće spominjemo.

 

Daleko veći broj onih je koji su se opekli, školski primjer je onaj garažer iz Samobora, a ima ih itekako još..

to se slažem, nedopustivo je za jedan proizvod da mi se npr. isplati kupit povratnu kartu Metković - Zagreb, kupit proizvod negdje drugo, umjesto u vlastitom mjestu

13 godina
protjeran
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
dd.inc kaže...

Glavni razlog zašto u HG ŠROT-u ništa ne kupujem je njihov (ne)odnos prema robi. Nabacuju se s televizorima, HDD-ovima i ostalom osjetljivom tehničkom robom. Šta mi vrijedi kupiti nešto, ako moram potrošiti vrijeme da bih došao po robu, odnio doma i skužio da ne valja, vratio se natrag i tražio drugo. Čekao da to drugo dobijem, a možda niti ne dobijem jer nisam na licu mjesta provjerio da li ima kakvih fizičkih oštećenja, makar je bilo zapakirano.... i da ne nabrajam dalje. Takvo stanej nije unatrag koju godinu, nego od početka njihovog postojanja. Jedino su u početku imali povoljne cijene, pa je ekipa išla mahom kod njih kupovati.

Iskreno se nadam da će se ta firma zatvoriti što prije, za dobrobit njihovih kupaca, zaposlenih i njihovog vlasnika M SAN-a.

ja sam za bozic kod ADM-a narucio jedan laptop kao poklon. dostava overseasom je dosla na badnji dan i dok sam cekao da dostavljac pronadje moj paket nisam mogao vjerovati ono sto sam vidio. letile su kutije na sve strane. pita me dostavljac "je li ovo tvoje?". ja mu kazem da nije jer meni stize laptop a to sto mi daje je bio monitor. vjerovatno ni ne znate da bi se s LG Flatronima moglo dobro igrat na frizbi. kad je konacno pronasao moju kutiju rekao sam mu da priceka da vidim je li laptop ostecen. on mi je rekao da nema vremena jer je i njemu bozic i da ako nesto nije u redu da na zovem centralu. kad sam ga pitao da potpisem dostavnicu rekao mi je da je on to vec ucinio. eto, koliko se god neki trgovci trudili da kupnja kod njih bude ugodna toliko neki kreten moze to sve istraumatizirat. laptop radi :)

15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Commodore kaže...
...

Nista cudno, u HP Expressu nogama sutaju pakete. Hvala bogu sto tvornice dobro pakiraju opremu. Inace bi sve bilo u mrvicama dok stigne do krajnjeg korisnika :) 

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
13 godina
protjeran
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
tnakir kaže...
Commodore kaže...
...

Nista cudno, u HP Expressu nogama sutaju pakete. Hvala bogu sto tvornice dobro pakiraju opremu. Inace bi sve bilo u mrvicama dok stigne do krajnjeg korisnika :) 

Ovo je bilo kao da namjerno zeli ostetiti robu. Svjesan sam da se ti dostavljaci nece odnositi prema kutijama kako bi trebalo ali ovo nisam mogao vjerovati. Mislim da je ostavilo psihicke posljedice na meni.

13 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

e moj thedream....nemoj Ve-mil uspoređivati s HGspotom.....To što je napravila gđa Verica je kriminal....a na kraju će i odgovarati jer protiv nje se piše krivična prijava za prijevaru što ona zaista i je...baba VARALICA.....HGspot je bar sjeo sa svojim vjerovnicima i rješavao korektno koliko toliko a što je napravila gša Verica....skriva se ko Mubarak....nema šanse doći do nje...Rastala se od muža....(našla novog zagondžiju) itd...da ne pišem po formumima jer je to za istragu tj. USKOK....a što drugo...

PrisojeTG
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Commodore kaže...
tnakir kaže...
Commodore kaže...
...

Nista cudno, u HP Expressu nogama sutaju pakete. Hvala bogu sto tvornice dobro pakiraju opremu. Inace bi sve bilo u mrvicama dok stigne do krajnjeg korisnika :) 

Ovo je bilo kao da namjerno zeli ostetiti robu. Svjesan sam da se ti dostavljaci nece odnositi prema kutijama kako bi trebalo ali ovo nisam mogao vjerovati. Mislim da je ostavilo psihicke posljedice na meni.

Ja sa Overseasom imam odlicnih iskustava, ali sam par puta bio predat paket u HP Express... zgadi ti se kad vidis kako se odnose prema paketima.

 

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
13 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
PrisojeTG kaže...

e moj thedream....nemoj Ve-mil uspoređivati s HGspotom.....To što je napravila gđa Verica je kriminal....a na kraju će i odgovarati jer protiv nje se piše krivična prijava za prijevaru što ona zaista i je...baba VARALICA.....HGspot je bar sjeo sa svojim vjerovnicima i rješavao korektno koliko toliko a što je napravila gša Verica....skriva se ko Mubarak....nema šanse doći do nje...Rastala se od muža....(našla novog zagondžiju) itd...da ne pišem po formumima jer je to za istragu tj. USKOK....a što drugo...

Hehe {#}.

Cemetary gates
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
wyks kaže...
Bukva kaže...

.

A sasvim neka druga priča je ovo - HgSpot vs ADM To je, oprostit' će te, ali rađenje budale od kupca...

Iako se to ne vidi po prvoj slici, ali u opisu, kao i na drugoj slici, se vidi da se radi o memoriji za laptop.

Da li ona ima opravdanje za toliku cijenu ne znam, ali usporedba ne stoji jer se radi o dva različita proizvoda.

Greška je u krivom imenovanju artikla i krivoj slici.

Je, ispričavam se.

 

Ali ovo na prvoj slici nije SODIMM da ga ždereš. Niti u imenu proizvoda ne stoji SODIMM. Toliko o profesionalnosti...

(znači nije 350 nego 400 kn vs 950).

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
14 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Ana.Matic kaže...

Baš mi je drago da ste me se sjetili i da se brinete za moj posao : ) Nisam se nadala da ćete me tako dobro prihvatiti jer ipak sam ja žena u IT-u koja brani poduzeće koje je vama trenutačno malo smeta, ali svatko ima pravo na svoje mišljenje i to bi svatko trebao poštovati.


Više pute ste napisali da HGspot propada, ali morat ću vas razočarati. HGspot ne posluje negativno već je to rezultat početka prošle godine odnosno prije restrukturiranja, a krajem godine (od 1.9.) počeli smo poslovati pozitivno. I koliko sam upućena, nije bitna ukupna dobit već je bitan *EBITDA koji će ove godine biti pozitivan. Naše izvještaje svatko može pročitati na stranicama burze www.zse.hr i oni su javni.

 

*EBITDA - Ovaj pokazatelj pruža značajniju mjeru zarađivačke moći kompanije

 

Lp

 

 

 

 

  Ako je tako, onda se ispričavam  {#}

Kadir beneath Mo Moteh
13 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Normalno da je hgspot skuplji. Otvorio skoro u svakom gradu shop,a cjene su visočije jer treba sve te porstore poplaćat i radnike. Tako je se i pevec previše širio iznad svojih mogućnosti pa je propo. Pitanje je koliko će dugo moći tako radit.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 13:11 (fastDraw).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
facewithascar kaže...
Ja osobno najvise volim kupovati u Tehnomaxu iako je najskuplji. Draze mi je da mogu izabrati izmedju siroke ponude i da mi je cisto, toplo, da se mogu sparkati u garazu i iz garaze u ducan nego da li je nesto jeftinije 50 kn. Na ovom forumu je hrpa klinaca kojima je 50 kn tjedni dzeparac i koji imaju dovoljno vremena pretrazivati razne web shopove u potrazi za jeftinijim uredjajem. Ja nemam, a 50 kn mi ne znaci toliko puno koliko mogucnost izbora. Znam da ce sad biti graje oko ovoga, ali sve ovisi koliko imate love. Ja imam i iPad i iPhone i mogu si to priustiti, a oni koji ne mogu neka traze hard disk od terabajta za svoju staru kantu u ADMu.

Koja si ti faca e, klanjam ti se {#}

Video meliora proboque deteriora sequor
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Nije faca nego vjerojatno papak kojeg bi trebalo ostaviti bez "silnih" para na 6 mjeseci da prestane srati uokolo i malo se skulira.

If creativity is a field, copyright is the fence.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
facewithascar kaže...
Ja osobno najvise volim kupovati u Tehnomaxu iako je najskuplji. Draze mi je da mogu izabrati izmedju siroke ponude i da mi je cisto, toplo, da se mogu sparkati u garazu i iz garaze u ducan nego da li je nesto jeftinije 50 kn. Na ovom forumu je hrpa klinaca kojima je 50 kn tjedni dzeparac i koji imaju dovoljno vremena pretrazivati razne web shopove u potrazi za jeftinijim uredjajem. Ja nemam, a 50 kn mi ne znaci toliko puno koliko mogucnost izbora. Znam da ce sad biti graje oko ovoga, ali sve ovisi koliko imate love. Ja imam i iPad i iPhone i mogu si to priustiti, a oni koji ne mogu neka traze hard disk od terabajta za svoju staru kantu u ADMu.

Ja kupim preko web shopa koji je cca 20-30% jeftiniji, dostava mi besplatna i još zaštedim 50kn na benzin i garažu jer ne moram dupetom mrdnuti iz svoga toploga doma.

 

Imam love za preživljavanje na McDonalds hrani 24/7/365, ali to što imam ne znači da nužno moram biti šupak od čovjeka i da se okolo razbacavam... Buhuhu!

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Držimo se teme, moderatori će reagirati a šteta je ugasiti ili zaključati stvar.

Cemetary gates
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Ana.Matic kaže...

Baš mi je drago da ste me se sjetili i da se brinete za moj posao : ) Nisam se nadala da ćete me tako dobro prihvatiti jer ipak sam ja žena u IT-u koja brani poduzeće koje je vama trenutačno malo smeta, ali svatko ima pravo na svoje mišljenje i to bi svatko trebao poštovati.


Više pute ste napisali da HGspot propada, ali morat ću vas razočarati. HGspot ne posluje negativno već je to rezultat početka prošle godine odnosno prije restrukturiranja, a krajem godine (od 1.9.) počeli smo poslovati pozitivno. I koliko sam upućena, nije bitna ukupna dobit već je bitan *EBITDA koji će ove godine biti pozitivan. Naše izvještaje svatko može pročitati na stranicama burze www.zse.hr i oni su javni.

 

*EBITDA - Ovaj pokazatelj pruža značajniju mjeru zarađivačke moći kompanije

 

Lp

 

 

 

 

Smatram da nitko ne bi trebao biti očaran propadanjem HGSpota ili razočaran što on ne propada, jer kako sam već naveo u par postova po različitim topicima, tuđoj nesreći se nikada ne treba veseliti. Meni je osobno drago što HGspot polako napreduje iz razloga što povećanje broja kvalitetnih firmi na našem tržištu, direktno utječe na konkurentnost istih i padanje cijena od čega direktnu korist imamo mi, kranji korisnici. Bez obzira na to, smatram da HGspot u svojem trenutnom stanju i dalje nije konkurentan jer smatram žalosnim da ukoliko određen artikl ne nađem u Linksu u Osijeku, svejedno mi je u 70% slučajeva jeftinije ga naručiti iz zagreba i platiti poštarinu na isti nego otići u HG spot. 

 

Realno isplativnost nije veća, jer mi cijena tada dođe na isto, a artikl moram čekati, ali dovoljno je za reći da ste barem za poštarinu skuplji od ostalih većih trgovina u Hrvatskoj. Jasno je da ponuda i potražnja za odeđenim artiklom određuju cijene, ali kako jedan Magazin RS u Zagrebu koji je manja trgovina od vas može držati niže cijene? Magazin sam naveo čisto jer imam izvrsna iskustva s njima, a sve što sam otamo naručio mi je slano poštom i da se razumijemo, nakon kupovine jedne matične ploče zvao me lik iz servisa i pitao je li uredu da otvori kutiju i isproba ispravnost ploče prije nego ju pošalje, te me nakon slanja ponovno zvao da pita je li sve stiglo i jesam li zadovoljan te ukoliko nešto nevalja trebaju li mi poslati novi artikl. Sama ta činjenica dokazuje da kvaliteta usluge nema veze sa veličinom firme.

 

Evo da ne bude pametovanja na koje artikle ciljam:

 

Razer Deathadder (jedan od najprodavanijih komada gaming periferije): ADM - 450,00 kn, Protis - 478,00 kn, HG Spot - 539,00 kn

Core i7 875k BOX (pošto je i7 u modi): Links - 2.699,00 kn, HG Spot - 2.915,00 kn

 

a da ne pričam da je najveći problem kod cijena memorije gdje koliko vidim vi u HG Spotu za Mushkin BlackLine 2x1Gb Kit DDR3, takta 1600 Mhz (famozno nazvanog Mushkin extreme performance) tražite 939,00 kn, dok u Linksu potpuno istu memoriju u 3x2 Gb kitu kupite za 919,00 kn. 2gb naspram 6gb identične memorije po istoj cijeni, pa tko je ovdje lud... 

Herbalife
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 15:26 (nCh!).
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
nCh! kaže...
Magazin sam naveo čisto jer imam izvrsna iskustva s njima, a sve što sam otamo naručio mi je slano poštom i da se razumijemo, nakon kupovine jedne matične ploče zvao me lik iz servisa i pitao je li uredu da otvori kutiju i isproba ispravnost ploče prije nego ju pošalje, te me nakon slanja ponovno zvao da pita je li sve stiglo i jesam li zadovoljan te ukoliko nešto nevalja trebaju li mi poslati novi artikl. 

Ja bih se zabrinuo radi ovoga. Ko zna sta su ti uvalili :)

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
13 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
naxeem kaže...

Zarada od par stotina (ne želim reći tisuća, jer mislim da je to obilno pretjerivanje) prodanih uređaja, naprosto je smiješna Appleu da bi ih bilo briga za ovo tržište. Uz politiku $1=1€, cijena u Hrvatskoj ne može biti konkurentna niti prilagođena tržištu. U Americi platiš ispod 3000 za isti iPad koji u Londonu i Hrvatskoj platiš 3500, odnosno 4000kn. Za 4000kn odeš u London, ručaš, kupiš iPad i vratiš se doma, umjesto da samo kupiš iPad. :)

Imaj na umu da je za prosječnog Britanca 3500kn daleko manje, nego 4000kn za prosječnog Hrvata; ubaciš li faktor standarda, ako je u Velikoj Britaniji prosječna plaća 2000£, a u Hrvatskoj 500£, imaš razliku od 4x, odnosno prosječnog Britanca iPad (novi!) košta 25% mjesečne plaće, a prosječnog Hrvata 100% mjesečne plaće.

 prava, brutalna, realna činjenica...

 

btw. da se nadovežem na temu o HGšitu (sorry {#})

 

iz male sam sredine (sela), tako da poslovnica u mom obližnjem većem gradiću ima možda 60 kvadratnih metara, 4 police, etc. Tako recimo već 2 tjedna odlazim kupiti proklete coolere za case.

Dođem prvi put: "Imate ventilatora za kućište?"

Prodavač s arhajskim osmjehom: "Nemamo!"

Dođem drugi put: "Imate ventilatore za kućište?"

isti taj lik: "Nemamo!"

.

.

.

tako nekoliko puta, da bih došao u ponedjeljak, pitam je li imaju ventilatore, kad dočeka me odgovor, naravno istog prodavača "DAA, sav sretan jer me vidi. Dobili smo Spireove, no nažalost samo 80mm" {#}

Nakon 2 tjedna čekanja, dobiju samo 80mm. Ok, ako ništa, cijena je ok. 19 kn za solidan Spireov cooler. Cijene ostalih komponenti ne želim ni komentirati... RAM-i su ima skuplji 15ak% u odnosu na ostale...

 

možda sam malo zastranio i otišao u OT, no poruka je jasna, a to ste svi već i zaključili. Tako se ne posluje!!!!

 

 

** Live 4 Music **
16 godina
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Jučer sam nosio stari tv 10m od auta do blagajne za 440 kn..  Damn you, HGSPOT!  {#}

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice