HGspot i dalje gomila gubitak zaključana tema

poruka: 195
|
čitano: 38.146
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HGspot i dalje gomila gubitak".
15 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
tnakir kaže...
nCh! kaže...
Magazin sam naveo čisto jer imam izvrsna iskustva s njima, a sve što sam otamo naručio mi je slano poštom i da se razumijemo, nakon kupovine jedne matične ploče zvao me lik iz servisa i pitao je li uredu da otvori kutiju i isproba ispravnost ploče prije nego ju pošalje, te me nakon slanja ponovno zvao da pita je li sve stiglo i jesam li zadovoljan te ukoliko nešto nevalja trebaju li mi poslati novi artikl. 

Ja bih se zabrinuo radi ovoga. Ko zna sta su ti uvalili :)

Imao sam previše matičnih u rukama da nebih primijetio da je uvaljeno, nemožeš baš podvaliti rabljeno pod novo a da se ne primjeti. Inače matična i dalje radi, a u ono vrijeme je bila među boljima pošto je imala 2x PCI-E x16 što je bilo rijetkost u vrijeme njenog izlaska. Gigabyte M59-SLI-S4.

Herbalife
13 godina
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

da ne pricam koje probleme imam vec mjesec dana oko nabavke jednog volana...zanima me sta bi rekla ana matic da joj postavim par pitanja i primjedbi - ali ostat cu kulturan...vrte me ko lutku oko spaga...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
RuskeGTT kaže...

da ne pricam koje probleme imam vec mjesec dana oko nabavke jednog volana...zanima me sta bi rekla ana matic da joj postavim par pitanja i primjedbi - ali ostat cu kulturan...vrte me ko lutku oko spaga...

 Ponudila bi ti kavicu koju ti ne bi mogao odbiti i skroz bi zaboravio na volanček,hehe,još bi se mogao hvaliti pred frendovima.

Jesi te informacije izvuka iz PES-a ili ?
13 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Prilicno je tesko ocijeniti HGspot.

Primjerice, kad sam radio recenzije trgovina za kupnju televizora izblamirali su se svjetski:

http://www.preporucamo.com/recenzija-trgovine-hgspot/2010/11/15/

E sad, navodno je doslo do kratkog spoja, nije mi pristupila prava osoba, niti je covjek iza pulta smio objasnjavati specifikacije televizora.

Dodatno, mjesec dana nakon toga, kod sređivanja cijena, jedino se u HGspotu nije nitko iz prvog, drugog niti treceg poziva javio - samo je sekretarica zamolila da se ostavi broj.

No, s druge strane, dok je trajala akcija 10% za stari TV, neki televizori su kod njih bili najjeftiniji. Tako da ne bih generalizirao da su uvijek (pre)skupi...

Zao mi je sto nikako da izadju iz crvenih brojki... Koliko ce banke imati strpljenja? Ne mogu gomilati gubitke unedogled.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
muhaqeri kaže...
RuskeGTT kaže...

da ne pricam koje probleme imam vec mjesec dana oko nabavke jednog volana...zanima me sta bi rekla ana matic da joj postavim par pitanja i primjedbi - ali ostat cu kulturan...vrte me ko lutku oko spaga...

  Ponudila bi ti kavicu koju ti ne bi mogao odbiti i skroz bi zaboravio na volanček,hehe,još bi se mogao hvaliti pred frendovima.

  kako si ti pametan!!!! ja pricam o "poslu" a ti o zabavi...slobodno ti uzmi moje mjesto - ja se ionako nebi hvalio ljudima...dok ces ti to razglasiti na sva zvona...

 

ja samo trazim da se hg spot  (rijeka, zagreb i split)  drzi onoga sta je rekao

16 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

Kako jednom jedan mudar lik rekoše:

 

"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak!"

 

E sad mislim da su ljudi izgubili povjerenje i najbolje bi bilo napraviti rebrand recimo nešto kao Glumina Banka Spot, ili nešto u tom stilu.

Geekovih svih zemalja, ujedinite se!
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
nCh! kaže...
Imao sam previše matičnih u rukama da nebih primijetio da je uvaljeno, nemožeš baš podvaliti rabljeno pod novo a da se ne primjeti. Inače matična i dalje radi, a u ono vrijeme je bila među boljima pošto je imala 2x PCI-E x16 što je bilo rijetkost u vrijeme njenog izlaska. Gigabyte M59-SLI-S4.

Ma sve 5, mene bi malo brinula ta njihova zabrinutost "Jel mozemo istestirat, jel sve radi?". Ma u glavnom, bitno je da radi.

 

RuskeGTT kaže...

da ne pricam koje probleme imam vec mjesec dana oko nabavke jednog volana...zanima me sta bi rekla ana matic da joj postavim par pitanja i primjedbi - ali ostat cu kulturan...vrte me ko lutku oko spaga...

Mjesec dana cekati za nabavu? Ja bih se vec okrenuo drugim ducanima, pa makar morao i vise platiti. Mjesec dana je ipak puno.

 

sasa666 kaže...

E sad, navodno je doslo do kratkog spoja, nije mi pristupila prava osoba, niti je covjek iza pulta smio objasnjavati specifikacije televizora.

Dodatno, mjesec dana nakon toga, kod sređivanja cijena, jedino se u HGspotu nije nitko iz prvog, drugog niti treceg poziva javio - samo je sekretarica zamolila da se ostavi broj.

 

Sta to nije posao prodavaca? Da bude educiran o onome sto prodaje?

 

Ormuz kaže...

Kako jednom jedan mudar lik rekoše:

 

"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak!"

 

E sad mislim da su ljudi izgubili povjerenje i najbolje bi bilo napraviti rebrand recimo nešto kao Glumina Banka Spot, ili nešto u tom stilu.

Istina, rebranding bi im bilo svakako najbolje rijesenje.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
13 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
tnakir kaže...
sasa666 kaže...

E sad, navodno je doslo do kratkog spoja, nije mi pristupila prava osoba, niti je covjek iza pulta smio objasnjavati specifikacije televizora.

Dodatno, mjesec dana nakon toga, kod sređivanja cijena, jedino se u HGspotu nije nitko iz prvog, drugog niti treceg poziva javio - samo je sekretarica zamolila da se ostavi broj.

 

Sta to nije posao prodavaca? Da bude educiran o onome sto prodaje?

 

 

Da svakako, ali prema HGspotu to treba odraditi prodajni savjetnik... Kako sam glumio neinformiranog kupca, očito se djelatnik za pultom osjetio pozvanim "objasniti" mi neke stvari, pa je tako, na pitanje o razlici G20 i V20 Panasonic plazmi ustvrdio, gledavši u očito krive specifikacije, da je potonja ima višu rezoluciju :-)

 

 

 

15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
sasa666 kaže...
Da svakako, ali prema HGspotu to treba odraditi prodajni savjetnik... Kako sam glumio neinformiranog kupca, očito se djelatnik za pultom osjetio pozvanim "objasniti" mi neke stvari, pa je tako, na pitanje o razlici G20 i V20 Panasonic plazmi ustvrdio, gledavši u očito krive specifikacije, da je potonja ima višu rezoluciju :-)

 

 

 

Meni cak nebi smetalo ni da kaze "Neznam, ajmo vidit specifikaciju na netu pa cu Vam moci malo vise reci o tome". Ne ocekujem od njega da u detalje zna specifikacije 100 televizija.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
16 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Evo, da se ne svađamo više predlažem sljedeće kako bi potakli smanjenje cijena u IT dućanima:

 

1.) Uredbom Vlade RH (tjelo koje, po novom, zapovjeda Državom :-)) zabraniti sve fizičke maloprodajne trgovine tehničkom robom osim u iznim slučajevima kad trgovci žele imati par izložbenih artikala na površinu do 50m2. (potrebna regulacija tržišta)

2.) Dozvoliti prodaju tehničke robe samo na online dućanima (eventualno tabletima i telefonima uz striktnu regulaciju cijena)

3.) Napraviti brošure za kupce da odu pogledati i isprobati  proizvode koje žele kupiti u Sloveniju, Mađarsku ili neke od zemalja EU. jer u Hrvatskoj to neće biti moguće

4.) Uputiti kupce da se prije kupnje informiraju na internetu, doma, u školi ili posebno otovrenim Vladinim ustanovama o tehničkim specifikacijama proizvoda koje žele kupiti

5.) ukoliko kupac želi pogledati veći asortiman proizvoda kako bi bio siguran da mu to doista treba, uputiti ga u zemlje navedene pod 3.

6.) ostalih 95% kupaca koji ne kupuju proizvode preko interneta uputiti na velike prehrambene lance ili potaknuti izvoz kupaca u zemlje BIRCa kako bi popravili platnu bilancu

7.) otpustiti svih 2000 ljudi (6000 osoba koje zavise od plaće donosioca dohotka)  koje rade u maloprodaji tehničke robe i predložiti im da se prekvalificiraju u web developere.

8.) zabraniti kupnju proizvoda na kartice i bezkamatne kredite kako bi kupcu napokon dali mogućnost da kupi proizvod jednokratno u gotovini po stvarnim cijenama

 

Napomena: Svjesni smo da će kupci imati određenih problema u biranju proizvoda kao i u informiranosti o proizvodima. istina je da neće biti u prilici pogledati ih fizički i usporediti sa ostalim proizvodima koje bi možda kupili. No kupac će biti iznimno sretan jer će plaćati najmanju cijenu za proizvod koji izabere.

 

Istina je da će biti dosta nesretnih kupaca jer će kupiti proizvod koji nisu htjeli i jednostavno nije to što su htjeli ali to je komponenta troška koja je izbačena iz cijene proizvoda i prebaćena na kupca u vidu "premije rizika" te gubitka pogodnosti donošenja prave odluke o kupnji proizvoda, sasvim svjesno naravno.

 

uh krenulo me... {#}  Tko je shvatio shvatio je, tko nije možda nije gledao film. LoL

 

 

=WZ= Dado_mt http://www.bfwarzone.net
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2011 20:00 (dado_mt).
 
2 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Meni je super to s "pokazivanjem proizvoda". Dođeš u HG-Spot i imaš namjeru potrošiti dvije-tri tisuće eura na prijenosnik. Dolaziš do police i tražiš prodavača da prijenosnik upali i pokaže ti kvalitetu ekrana, nešto što ne možeš vidjeti iz specifikacija. Odgovor prodavača je da ne pale prijenosnike, jer kad ga upale moraju dovršiti instalaciju Windowsa.

Možda da Ana odgovori koji glupan je izmislio to pravilo? Osim što se svaki prijenosnik može resetirati na tvorničko stanje, odakle im ideja da će netko pljunuti 2-3k eura na neviđeno? Kako demonstracija prijenosnika i monitora ne stvara probleme trgovinama vani? Koja je svrha izloženosti proizvoda koji se ne može pogledati? Bez mogućnosti demonstracije, isti su kao i svaki web shop, samo skuplji.

Osim što je i staro i novo vodstvo HG-Spota već pokazalo da nisu pretjerani poznavatelji web tržišta ni tržišta hardvera općenito (odabir ponude), čini se kako nisu poznavatelji ni vlastite, trgovačke struke u svijetu IT-a.
Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
13 godina
neaktivan
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

i da zajebeš gomilu švecera što se trgovcima zovu? pa cijela ekonomija nam se bazira na prodaji, preprodaji i opet prodaji.

prodjite preko grane u bilo kojem smjeru i pogledajte cijene i marže. sve će vam bit jasno. al dokle god ima weba ili tražilica proizvoda ja ću birat.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
RuskeGTT kaže...
muhaqeri kaže...
RuskeGTT kaže...

da ne pricam koje probleme imam vec mjesec dana oko nabavke jednog volana...zanima me sta bi rekla ana matic da joj postavim par pitanja i primjedbi - ali ostat cu kulturan...vrte me ko lutku oko spaga...

  Ponudila bi ti kavicu koju ti ne bi mogao odbiti i skroz bi zaboravio na volanček,hehe,još bi se mogao hvaliti pred frendovima.

  kako si ti pametan!!!! ja pricam o "poslu" a ti o zabavi...slobodno ti uzmi moje mjesto - ja se ionako nebi hvalio ljudima...dok ces ti to razglasiti na sva zvona...

 

ja samo trazim da se hg spot  (rijeka, zagreb i split)  drzi onoga sta je rekao

 Nadam se da će pročitati ovo i vidjeti da si previše ljut te ispuniti što brže tvoj zahtjev normalno uz neki dar za pretrpljenu bol,hehe

Jesi te informacije izvuka iz PES-a ili ?
15 godina
odjavljen
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
naxeem kaže...
Meni je super to s "pokazivanjem proizvoda". Dođeš u HG-Spot i imaš namjeru potrošiti dvije-tri tisuće eura na prijenosnik. Dolaziš do police i tražiš prodavača da prijenosnik upali i pokaže ti kvalitetu ekrana, nešto što ne možeš vidjeti iz specifikacija. Odgovor prodavača je da ne pale prijenosnike, jer kad ga upale moraju dovršiti instalaciju Windowsa.  

Zašto bi to uopće bilo važno, osim ako ga ne misle na kraju zapakirati u kutiju i prodati kao novi laptop (što mislim da po zakonu ne smiju ako je bio izložbeni primjerak - prevara kupca)?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
MrBlc kaže...
naxeem kaže...
Meni je super to s "pokazivanjem proizvoda". Dođeš u HG-Spot i imaš namjeru potrošiti dvije-tri tisuće eura na prijenosnik. Dolaziš do police i tražiš prodavača da prijenosnik upali i pokaže ti kvalitetu ekrana, nešto što ne možeš vidjeti iz specifikacija. Odgovor prodavača je da ne pale prijenosnike, jer kad ga upale moraju dovršiti instalaciju Windowsa.  

Zašto bi to uopće bilo važno, osim ako ga ne misle na kraju zapakirati u kutiju i prodati kao novi laptop (što mislim da po zakonu ne smiju ako je bio izložbeni primjerak - prevara kupca)?

U linksu imas kategoriju   "rabljene stvari", odnosno stvari koje su bile izlozene, ili su pak bile poslane raznim casopisima na testiranja i slicno. Redovito se prodaju za nesto manju cijenu i sa full garancijom. 

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
16 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
MrBlc kaže...
naxeem kaže...
Meni je super to s "pokazivanjem proizvoda". Dođeš u HG-Spot i imaš namjeru potrošiti dvije-tri tisuće eura na prijenosnik. Dolaziš do police i tražiš prodavača da prijenosnik upali i pokaže ti kvalitetu ekrana, nešto što ne možeš vidjeti iz specifikacija. Odgovor prodavača je da ne pale prijenosnike, jer kad ga upale moraju dovršiti instalaciju Windowsa.  

Zašto bi to uopće bilo važno, osim ako ga ne misle na kraju zapakirati u kutiju i prodati kao novi laptop (što mislim da po zakonu ne smiju ako je bio izložbeni primjerak - prevara kupca)?

E, to ne znam. Ali svakako, 15k kn otišlo je M-Computersu, umjesto HG-Spotu, zajedno sa svakom mogučnošću da izdašan kupac ikad više navrati u HG-Spot (s pretpostavkom da će doživjeti isti tretman).

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
15 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
tnakir kaže...
MrBlc kaže...
naxeem kaže...
Meni je super to s "pokazivanjem proizvoda". Dođeš u HG-Spot i imaš namjeru potrošiti dvije-tri tisuće eura na prijenosnik. Dolaziš do police i tražiš prodavača da prijenosnik upali i pokaže ti kvalitetu ekrana, nešto što ne možeš vidjeti iz specifikacija. Odgovor prodavača je da ne pale prijenosnike, jer kad ga upale moraju dovršiti instalaciju Windowsa.  

Zašto bi to uopće bilo važno, osim ako ga ne misle na kraju zapakirati u kutiju i prodati kao novi laptop (što mislim da po zakonu ne smiju ako je bio izložbeni primjerak - prevara kupca)?

U linksu imas kategoriju   "rabljene stvari", odnosno stvari koje su bile izlozene, ili su pak bile poslane raznim casopisima na testiranja i slicno. Redovito se prodaju za nesto manju cijenu i sa full garancijom. 

Ej! Ne možeš mi uspoređivati Links i HGspot! U Linksu imaju najnovije stvari i gomilu tih stvari (pogotovo kućišta od po 200 i više eura) možeš prije kupnje pogledati, rastaviti i prepipati. Po meni, Links je pravi primjer kako treba izgledati i funkcionirati IT store. Nikad tamo nisam bezobrazluk doživio. Dapače, čak su jednom i ispravljali nepravdu koju sam doživio (50% svojom nepažnjom) i ispričavali se toliko brutalno da je i meni na kraju bilo neugodno gledati na šta ih šef tjera samo da sve bude fer i pošteno. Linksu ne zamjeram ni cijene, jer znam da je u tu cijenu uključena raznovrsna aktualna ponuda, ljubaznost, profesionalnost i najvažnije iskrenost. Ako prodavač u Linksu ne zna nešto, on će ti to otvoreno reći i uputiti te na kolegu ili te pak zamoliti da pričekaš dok se informira. To veoma cijenim, jer mrzim kad se prodavač pravi mudar i laže mi u facu. Stvarno ne znam gdje bi naša država bila da nam Links propadne. Taj dućan je ZAKON!

If creativity is a field, copyright is the fence.
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
naxeem kaže...
...
Osim što je i staro i novo vodstvo HG-Spota već pokazalo da nisu pretjerani poznavatelji web tržišta ni tržišta hardvera općenito (odabir ponude), čini se kako nisu poznavatelji ni vlastite, trgovačke struke u svijetu IT-a.

 -upravo zato jer im to nije struka, sjeti se tko upravlja (izostavi angažiranog 'spasioca'). Bankari vide samo jedan artikl -kamatu.

Kako to ameri zovu sciming ili sharking?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
The Man kaže...

Ej! Ne možeš mi uspoređivati Links i HGspot! U Linksu imaju najnovije stvari i gomilu tih stvari (pogotovo kućišta od po 200 i više eura) možeš prije kupnje pogledati, rastaviti i prepipati. Po meni, Links je pravi primjer kako treba izgledati i funkcionirati IT store. Nikad tamo nisam bezobrazluk doživio. Dapače, čak su jednom i ispravljali nepravdu koju sam doživio (50% svojom nepažnjom) i ispričavali se toliko brutalno da je i meni na kraju bilo neugodno gledati na šta ih šef tjera samo da sve bude fer i pošteno. Linksu ne zamjeram ni cijene, jer znam da je u tu cijenu uključena raznovrsna aktualna ponuda, ljubaznost, profesionalnost i najvažnije iskrenost. Ako prodavač u Linksu ne zna nešto, on će ti to otvoreno reći i uputiti te na kolegu ili te pak zamoliti da pričekaš dok se informira. To veoma cijenim, jer mrzim kad se prodavač pravi mudar i laže mi u facu. Stvarno ne znam gdje bi naša država bila da nam Links propadne. Taj dućan je ZAKON!

u potpunosti se slažem! Bio sam nedavno u Osijeku i super je u odnosu na Vinkovački HG Spot (jest manji grad i to sve, ali ipak). Linksovci stvarno ono što znaju, kažu ti, a ono što ne znaju, kako si rekao upute te dalje. Imaju super izbor, relativno pristojne cijene, no razumljivo...

a što bi bilo da propadne, ne znam. vratili bismo se u kameno doba mi koji nemam protis, adm, feniks, h2 shop, etc...

** Live 4 Music **
16 godina
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

vidim da puno pišete o ljubaznosti i profesionalnosti, ne znam, obišao sam stvarno puno trgovina s informatičkom opremom i po meni je u pogledu i ljubaznosti i profesionalnosti bilo na jednakoj razini. recimo HG u Vukovaru, Osijeku, Vinkovcima i Metkoviću se po osoblju nije puno razlikovao od recimo Linksa ili Vemila u Osijeku.

Tu je možda i previše subjektivizma kod kupaca, no ja sam uvijek kupovao na način da sam znao što hoću i nisam tražio savjet (pa možda o stručnosti radnika ne mogu govoriti).

 

Slažem se s naxeemom na bi izloženost proizvoda mogla biti bolja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Marohas kaže...
...

- slažem se s točnim navodima.

objašnjenje: tko je postavio Češnovara? Kada? ... Tko je bio prije 'spasioca', tj tko je nabio kredite... tko je postavio takvu upravu., itd..

Tako da argument da trojica nabrojenih nešto znaju (slažem se..) ali nisu oni doveli do problema. Oni su postavljeni za sanaciju. (Ako nije prekasno).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HGspot i dalje gomila gubitak

Zar ne postoji nekakav zakon protiv svjesno loseg vodjenja firme? Gospodarski kriminal ili nesto?

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

-postoji, .... možda negdje. Negdje gdje su recimo bankari odgovarali za posljednju krizu. (ali nisam siguran gdje je to, Obama je bio ljut zbog bonusa, Merkelica je spominjala Linhenšajn dok Irci otplaćuju GB kredite..) -neobično?{#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak

daj pogle večernjak današnji.. bankari u 2010. isplatili najveće bonuse u povijesti! preko 130 milijardi.. a prije 2 godine su kukali capitol hill-u da ih spase..

ne bi li umjesto tih silnih bonusa bilo u redu vraćat državi posuđene milijarde? svašta bih mogao sada reći al bi me filter odbio..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
nixass kaže...

daj pogle večernjak današnji.. bankari u 2010. isplatili najveće bonuse u povijesti! preko 130 milijardi.. a prije 2 godine su kukali capitol hill-u da ih spase..

ne bi li umjesto tih silnih bonusa bilo u redu vraćat državi posuđene milijarde? svašta bih mogao sada reći al bi me filter odbio..

 da... nažalost, pohlepa nije ekskluzivni brand made in croatia.

Inače, Češnovara i Prpića znam osobno... Propićevu priču vjerojatno svi znate,

a Češnovar je počeo kao serviser u tadašnjem podrumu 2M computersa... pa bio

voditelj nabave i izbora brandova za Recro i Hgspot, prije Msana.

zna svakako i firme i nabave dijelova, no trenutno su u biti samo maloprodaja Msana i

ne biraju brandove. Kao što ljudi govore, problem je u velikim inicijalnim troškovima

vođenja tih ranije nabujalih prodajnih mjesta, podfutrano krizom i nemanjem gotovine,

a i saniranjima kamata gubitaka.

Vjerojatno bi bilo najbolje raskrstiti s time i proglasiti bankrot, pa iz stečajne mase

namiriti što se namiriti da. Jer trenutni uteg je prevelik za bilo kakvo vodstvo, ma kako

si dečki umislili da su poslovni geniji. Naravno, kad bi Msan (i donekle zaba) mogli pregristi.

16 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Zasto bi pregrizli neciju nesposobnost i muljanje? Pa nisu Caritas.
Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
16 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
tnakir kaže...
Commodore kaže...
...

Nista cudno, u HP Expressu nogama sutaju pakete. Hvala bogu sto tvornice dobro pakiraju opremu. Inace bi sve bilo u mrvicama dok stigne do krajnjeg korisnika :) 

Ja sam imao nesreću sa novim monitorom kojeg sam preuzimao (Samsung XL2370HD), a kojem je displaj bio posječen na sredini ekrana. Inače je monitor bio zaštićen sa stiroporom na svim mjestima osim na jednom dijelu monitora, na kojem se oštećenje i desilo na žalost.

Problem je naravno nastao kad sam išao reklamirati taj monitor, jer kako dokazati da ga nisam ja oštetio. Na prvu su me naravno odbili, dok nisam napisao malo poduži mail, te sam nakon cca 2 mjeseca dobio monitor natrag s novom matricom.

S obzirom da sam monitor ipak dobio popravljen, neću navoditi gdje sam ga kupio/servisirao. Sve u svemu ljudi, provjeravajte sve što kupujete ako ikako možete (a trgovina po zakonu vam to mora omogućiti).

15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
dd.inc kaže...
Nista cudno, u HP Expressu nogama sutaju pakete. Hvala bogu sto tvornice dobro pakiraju opremu. Inace bi sve bilo u mrvicama dok stigne do krajnjeg korisnika :) 

Ja sam imao nesreću sa novim monitorom kojeg sam preuzimao (Samsung XL2370HD), a kojem je displaj bio posječen na sredini ekrana. Inače je monitor bio zaštićen sa stiroporom na svim mjestima osim na jednom dijelu monitora, na kojem se oštećenje i desilo na žalost.

Problem je naravno nastao kad sam išao reklamirati taj monitor, jer kako dokazati da ga nisam ja oštetio. Na prvu su me naravno odbili, dok nisam napisao malo poduži mail, te sam nakon cca 2 mjeseca dobio monitor natrag s novom matricom.

S obzirom da sam monitor ipak dobio popravljen, neću navoditi gdje sam ga kupio/servisirao. Sve u svemu ljudi, provjeravajte sve što kupujete ako ikako možete (a trgovina po zakonu vam to mora omogućiti).

Cudno jer kada saljes HP Expressom mozes osigurati robu na odredjeni iznos, ako se sto dogodi sa robom oni ti isplacuju stetu. Mi smo poslali bar 2000 paketa HP Expressom i nikad se nije dogodilo da su nam klijenti zugali da je nesto doslo odvaljeno. Sada saljemo Overseasom, i tu je (za sada) sve u redu, samo su dosta jeftiniji.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
16 godina
neaktivan
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
dado_mt kaže...

 

uh krenulo me... {#} 

 

 

Nije, melješ gluposti.

A vezano za HGSpot- kad loše firme propadnu to je dobro za ekonomiju, u tome i je poanta - da preživljavaju samo najbolje, jer tako kupci imaju najbolju uslugu. Samo što to valjda ovim likovima kojima su dužni pare ne odgovara pa se prave da ce HGS magijom početi opet biti profitabilan. Najbolje što mogu napraviti je prodati se Linksu, ADMu ili nekoj sličnoj firmi da se loše katastrofalne reputacije, i izvuku barem nešto love.

15 godina
offline
RE: HGspot i dalje gomila gubitak
Zoidberg kaže...
Nije, melješ gluposti.

A vezano za HGSpot- kad loše firme propadnu to je dobro za ekonomiju, u tome i je poanta - da preživljavaju samo najbolje, jer tako kupci imaju najbolju uslugu. Samo što to valjda ovim likovima kojima su dužni pare ne odgovara pa se prave da ce HGS magijom početi opet biti profitabilan. Najbolje što mogu napraviti je prodati se Linksu, ADMu ili nekoj sličnoj firmi da se loše katastrofalne reputacije, i izvuku barem nešto love.

Zasto bi ih ovi kupili? Njima ide jako dobro i bez njih, a u ostalom, kupili bi samo dug.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice