HP treba nastaviti prodavati TouchPad

poruka: 15
|
čitano: 2.950
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HP treba nastaviti prodavati TouchPad".
13 godina
protjeran
offline
HP treba nastaviti prodavati TouchPad

"Hewlett Packard bi trebao ponovno razmisliti o nastavku prodaje svojih tableta po iznimno povoljnoj cijeni obzirom da uz pomoć tih uređaja može udvostručiti vrijednost svojeg odjela za proizvodnju računala"

 

Znači u tom grmu leži zec..

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
HP treba nastaviti prodavati TouchPad

Koliko njih košta proizvodnja toga touchpada? Dali su oni sa ovom prodajom od 99$ imali kakvog profita ili su gubitka? Jer ako i dalje imaju profita, pa makar i jedan dolar pa brate štancajte onda pa ćemo svi da ga kupimo{#}

Stoja
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
HP treba nastaviti prodavati TouchPad

Joj da ga se barem nekako mogu docepati...

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HP treba nastaviti prodavati TouchPad

I ja bi ga rado kupio za 100 dolara.

 

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
online
HP treba nastaviti prodavati TouchPad

Pa zato se tako i prodaje... kada konkurencija nudi više manje istu stvar za 4 i više puta veću cijenu, motorola xoom ako se ne varam se prodaje po 700-800$ pa više je nego očigledno da ću prije uzeti ovoga za višestruko manje para a dobiti možda isti ako ne i bolji uređaj...

Stoja
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HP treba nastaviti prodavati TouchPad
Stoja kaže...

Koliko njih košta proizvodnja toga touchpada? Dali su oni sa ovom prodajom od 99$ imali kakvog profita ili su gubitka? Jer ako i dalje imaju profita, pa makar i jedan dolar pa brate štancajte onda pa ćemo svi da ga kupimo{#}

ma gube bar 100 do 200 dolara po komadu. S druge strane je to nekakva reklama i osvajanje tržišta pa to vraćaju ... ali ako će ekipa na tome vrtiti androide neznam što ima HP od svega na kraju ...

16 godina
offline
HP treba nastaviti prodavati TouchPad

Da mi ga se dočepati i za 200$ bilo bi super... Zanimljiv rasplet i barem nešto zanimljivo / sapunasto na tržištu tableta :)

h=f^3
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
HP treba nastaviti prodavati TouchPad

Mora biti da je ekipa iz Canalys-a jako dugo razmišljala dok je došla do zaključka da bi za HP bilo dobro prodavati nešto po dampinškim cijenama (nižim od troškova proizvodnje), zbog povećanja udjela na tržištu i povećanja vrijednosti dijela firme koja se time bavi (iako samom prodajom 'stvara' financijski gubitak). Samo su u cijeloj priči zaboravili da je prodaja po dampinškim cijenama strogo zabranjena i da bi u tom slučaju vrlo brzo reagirao tržišni regulator. Ipak nije ista stvar rasprodaja preostalih zaliha po bilo kakvim cijenama (sa ciljem pražnjena zaliha i spašavanjem onoga što se spasiti da), i prodaja aktualnog proizvoda po dampinškim cijenama (da bi se nerelano niskim cijenama osvojio veći dio tržišta).

 

Bravo Canalys, sjedi: jedan (1)

 

;-)

 
4 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
HP treba nastaviti prodavati TouchPad

Ne treba mu cijena biti 100$, neka je 300$ to je super. Koliko znam PS3 i xbox360 su se dugo prodavali dok nisu poceli donositi profit MS i Sony-u, tako da HP samo treba biti uporan i uspjet ces webOS-om {#}

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HP treba nastaviti prodavati TouchPad

Mogao bi im se i RIM pridruziti u rasporodaji.

http://www.youtube.com/watch?v=5Fm7jmkHAxs&feature=feedlik
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HP treba nastaviti prodavati TouchPad

Treba ljude na taj način "navući" na WebOS, ovo sve bi čak mogao biti marketinški trik, i to vrlo dobar. I onda kasnije izdavati nove tablete i mobitele, po normalnim cijenama :)

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HP treba nastaviti prodavati TouchPad
Lion King kaže...

Ne treba mu cijena biti 100$, neka je 300$ to je super. Koliko znam PS3 i xbox360 su se dugo prodavali dok nisu poceli donositi profit MS i Sony-u, tako da HP samo treba biti uporan i uspjet ces webOS-om {#}

Microsoft i Sony dobivaju postotak od svake prodane igre i uz to imaju svoje ekskluzive tj. aplikacije zbog koje se te konzole kupuju.

 

Što ima HP? Ni neku kvalitetnu aplikaciju/uslugu, ni developere.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
12 godina
neaktivan
offline
Re: HP treba nastaviti prodavati TouchPad
Paolo2612 kaže...
Lion King kaže...

Ne treba mu cijena biti 100$, neka je 300$ to je super. Koliko znam PS3 i xbox360 su se dugo prodavali dok nisu poceli donositi profit MS i Sony-u, tako da HP samo treba biti uporan i uspjet ces webOS-om {#}

Microsoft i Sony dobivaju postotak od svake prodane igre i uz to imaju svoje ekskluzive tj. aplikacije zbog koje se te konzole kupuju.

 

Što ima HP? Ni neku kvalitetnu aplikaciju/uslugu, ni developere.

Kako šta imaju, pa imaju app store na kojem mogu zarađivati 30% po prodanoj aplikaciji.

16 godina
neaktivan
offline
Re: HP treba nastaviti prodavati TouchPad
zoki.zlikowski kaže...
Paolo2612 kaže...
Lion King kaže...

Ne treba mu cijena biti 100$, neka je 300$ to je super. Koliko znam PS3 i xbox360 su se dugo prodavali dok nisu poceli donositi profit MS i Sony-u, tako da HP samo treba biti uporan i uspjet ces webOS-om {#}

Microsoft i Sony dobivaju postotak od svake prodane igre i uz to imaju svoje ekskluzive tj. aplikacije zbog koje se te konzole kupuju.

 

Što ima HP? Ni neku kvalitetnu aplikaciju/uslugu, ni developere.

Kako šta imaju, pa imaju app store na kojem mogu zarađivati 30% po prodanoj aplikaciji.

Imaju appstore koji u dvije godine (od lansiranja Pre-a) jedva ima 2000 aplikacija dok WP7 u manje od godinu dana ih ima preko 30000+. Nisu znali privući developere prije, ne vjerujem da bi mogli sada kada ke konkurencija još jača.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
neaktivan
offline
Re: HP treba nastaviti prodavati TouchPad
Stoja kaže...

Koliko njih košta proizvodnja toga touchpada? (...)

Prema procjeni, 306 dolara za 16GB model, 328 dolara za 32GB model. Redovne cijene bile su 499 dolara za manji, 599 dolara za veći model; na sniženju se prodaju po 99 odnosno 149 dolara.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice