Hrvati predlažu osmu osnovnu mjernu jedinicu "bosc

poruka: 13
|
čitano: 3.064
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvati predlažu osmu osnovnu mjernu jedinicu "bosc".
16 godina
neaktivan
offline
Hrvati predlažu osmu osnovnu mjernu jedinicu "bosc
Kasno marko na kosovo stiže
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hrvati predlažu osmu osnovnu mjernu jedinicu "bosc

Šta nije bolje boshcovich? To bi se čitalo boškovič umjesto boscovich šta se čita boskovič.

 

 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Hrvati predlažu osmu osnovnu mjernu jedinicu "bosc

sry ako sam glup ali nevidim nikakvog praktićnog smisla u ovome

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Hrvati predlažu osmu osnovnu mjernu jedinicu "bosc

Bolje da po njemu nazovu neku elementarnu česticu pošto je prvi koji je opisao model atoma na način kako ga mi i danas shvatamo. Uradio je to puno prije Bora, Hajzenberga, Paulija i Planka, te do toga došao vlastitom percepcijom bez mogućnosti za fizičke eksperimente. Možda neki kvark nazvati po njemu (odvratni su mi nazivi Charm i Strange), ili jednu od tri neutrino čestice.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Hrvati predlažu osmu osnovnu mjernu jedinicu "bosc

Moram priznati da je ovo doista neobičan slučaj da se takve nebulozne stvari nađu u nekom mainstreamu, u Knjižnici grada Zagreba, na portalima kao što je BOL itd.. Sudeći po članku od "izumitelja" nove konstante koji nigdje nije objavljen, ovo predstavlja veliko nerazumijevanje fizikalnih koncepata - tu se priča o korekcijama na sve moguće osnovne jednadžbe, npr. "ispravak" Schrödingerove valne jednadžbe s jednadžbom koja niti nije valna (nema derivacije u vremenu u izrazima od 90 do 97), a da se ne spominju drugi dijelovi tog rada. Ostali radovi su objavljeni također po sumnjivim lokacijama (researchgate je sajt gdje svatko može registrirati račun i uploadati svoje dokumente, a Journal of Modern Physics je neki OpenAccess časopis bez ikakve relevantnosti koji želi valjda dovesti u zabludu čitatelja po nazivu jer postoji i poznati International Journal of Modern Physics, a uz to se mole autori da nešto objave u tom časopisu, što znači da recenzija onda ni ne postoji). Zapanjujuća je samo činjenica da je toliko ljudi na to u konačnici i nasjelo, a ne radi se o prvom Aprilu (moram priznati da sam sam dva puta provjeravao koji je datum u pitanju). Ajde da je i taj Pavuna pokazao da je konzistentno lud na svim poljima, a ne da mu je fizika nekakva iznimka.

 

Ako zanemarimo i sve ovo, urnebesna je samo ideja da se koncept kvalitete (ovdje kvalitete tvari, što god to značilo) izražava preko kvantitete - to je logički apsurdno jer ako se nešto može izraziti brojem onda ne predstavlja kvalitet.

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 8:28 (4ndY).
 
18 1 hvala 7
16 godina
offline
Re: Hrvati predlažu osmu osnovnu mjernu jedinicu "
Ima jedna stara: "besposlen pop i jarice krsti..."
Samo se nadam da za ovaj genijalni prijedlog nije nitko izvukao novce iz proracuna...
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvati predlažu osmu osnovnu mjernu jedinicu "

oh ne, Pavuna sudjeluje na tribini.

mozda dobijemo i mjernu jedinicu za Boga. mogla bi biti Klemm, Markić, ili šator..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 10:45 (nixass).
14 godina
neaktivan
offline
Hrvati predlažu osmu osnovnu mjernu jedinicu "bosc

Super mi je i detalj kako bi ti vrli dr.sc. uvodili mjernu jedinicu, a ne znaju na engleskom napisati za šta uvode mjernu jedinicu...

 

"Za tu novu fizikalnu veličinu – poredak tvari (eng. order of supstance) - treba nam, dakle, nova mjerna jedinica: boscovich."

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 11:13 (Mirko935).
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Hrvati predlažu osmu osnovnu mjernu jedinicu "
Mirko935 kaže...

Super mi je i detalj kako bi ti vrli dr.sc. uvodili mjernu jedinicu, a ne znaju na engleskom napisati za šta uvode mjernu jedinicu...

 

"Za tu novu fizikalnu veličinu – poredak tvari (eng. order of supstance) - treba nam, dakle, nova mjerna jedinica: boscovich."

 To su alternativni doktori moguce plagijatori. Ali nema veze, dok god mogu zadiviti neuku seljacku masu bit ce znanstvenici i doktori od kalibra.

10 godina
offline
Hrvati predlažu osmu osnovnu mjernu jedinicu "bosc

cekam daria hrupeca da komentira ovo (moze i zeljko ivankovic)

naravno i raos, ali on bas ne pise konfliktne kolumne...

 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Hrvati predlažu osmu osnovnu mjernu jedinicu "bosc

predlažem osnovnu jedinicu za korupciju: 1 bandich = 10 sanadera = 100 vidoshevicha = 1000 kalmeta. jedinica bi se izražavala u postotku vrijednosti posla, pri čemu je vršna (1 bandich) prema opsegu gotovo jednaka jednom faradu kapaciteta. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
22 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Hrvati predlažu osmu osnovnu mjernu jedinicu "
Ajar kaže...

predlažem osnovnu jedinicu za korupciju: 1 bandich = 10 sanadera = 100 vidoshevicha = 1000 kalmeta. jedinica bi se izražavala u postotku vrijednosti posla, pri čemu je vršna (1 bandich) prema opsegu gotovo jednaka jednom faradu kapaciteta. 

 A kako će onda jadni Skandinavci i Japanci. Morat će koristiti piko i nano bandice, sanadere i ostale.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvati predlažu osmu osnovnu mjernu jedinicu "
izracunao sam da u svojem govnu, onome od maloprije, postoji par stotinjak BOSKOVIČA.
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice