Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa Inter

poruka: 78
|
čitano: 12.365
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa Inter".
13 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I

pretplate u DE nisu bas jeftine ni za mobitel ni za net.... no za razliku od "nasih" sve radi kako treba....

 

i za novce se dosta dobije...

 

1un1 je jedan od najjeftinijih

Alienware m17x R4
9 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
bill_jobs kaže...
10alex kaže...

Ocigledno ni Njemacka gdje je je jos uvijek DT najjaci nije puno bolja. To komentiram jer i kod nas koce pa vidim da ni u maticnoj zemlji nisu puno darezljiviji.

 Nema to puno veze s njima, očito i tamo postoji regulatorna agencija kao što ovdje postoji šugavi HAKOM koji je svrha sam sebi.

Pa onda taj isti HAKOM zabranjuje HT-u snižavanje cijena i koče bilo kakav napredak jer oni to tumače kao damping i nepoštenu tržišnu utakmicu.

Dovoljno je reći da su prije koju godinu naredili HT-u i Iskonu da podignu svoje cijene, sve radi toga da bi zaštitili hrpu malih providera koji su usput rečeno zastupljeni samo u većim gradovima.

Da HT značajno digne brzinu, onda bi ih ovi obvezali da dignu i cijene, za nepovjerovat.

 

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/dijelu-gradzana-poskupljuju-internet-i-tv-paketi-doznajte-zasto---284588.html

 Ne kakaj molim te. Da Hakom uopce nesto radi ne bi dozvolio kupovinu iskonu i masu drugih. Sjecam se kad su svi poceli uvoditi ADSL, "nas" HT je poceo reklamirati ISDN. Hakom is sigurn ne sprjecava da rade nadogradjnu mreze.

T-com nece nista ekstra napraviti dok god dolazi profit, s obzirom da smo uz prodaju telekoma prodali i infratrukture, nista se nece promjeniti jako dugo vremena. Slicno je i u Njemackoj gledaj da cijede bakar dokle god mogu.

13 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
HAKOM je kočio razvoj optike dugo vremena svojim uvjetom da si obvezan svim telekomima iznajmiti neiskorištenu optiku da oni mogu nuditi istu uslugu kao i ti.
Zašto bi išta ulagao i onda svi imaju istu uslugu.

Također prošle godine su naredili poništavanje ugovora i uklanjanje iz cjenika promotivnih paketa jer su cijene preniske.
robimarko@gmail.com
12 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Magnolia_fan kaže...

 Ne kakaj molim te. Da Hakom uopce nesto radi ne bi dozvolio kupovinu iskonu i masu drugih. Sjecam se kad su svi poceli uvoditi ADSL, "nas" HT je poceo reklamirati ISDN. Hakom is sigurn ne sprjecava da rade nadogradjnu mreze.

T-com nece nista ekstra napraviti dok god dolazi profit, s obzirom da smo uz prodaju telekoma prodali i infratrukture, nista se nece promjeniti jako dugo vremena. Slicno je i u Njemackoj gledaj da cijede bakar dokle god mogu.

 Daj se nemoj petljati ako veze nemaš šta radi hakom, a iz napisanog je očito da veze nemaš.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Robert_84 kaže...

samo sto ovdje na svu srecu ima puno alternative tako da ja imam 100/20 za 220 kn 

 

 

Na čemu si?

Jel flat? Šta je sve uključeno u paket?

U mene je VDSL T-Com, 50/10 i telefon sa 60 min i lovcem za 235 kn/mj

13 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I

dsl 100

 

ping 16ms il manji

Alienware m17x R4
15 godina
offline
Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa Inter

A što će nam brži net kad ga 95% ljudi koristi za kenjanje po "news" portalima koji im i tako podvaljuju govno...ne mislim tu na Bug, da ne bude zabune ;)

Ja imam nominalnih10, dobivam 5 uz predivna pucanja svakih 20-30 minuta i na rubu sam da u motorku ulijem benge i posjetim centralu i natjeram ih da se "ažuriraju" 

origin: mrxa
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa Inter

Evo vec kad se pise o tome koliko se placa pa da I ja kazem za sebe.Inace sam u BiH koristim telemach duo paket TV+Internet cijena je 42.90KM ako se nevaram sa PDV brzina interneta 80/6mbps 50-60 tv programa od toga sto mi je najbitnije da ima sva 4 hrt kanala nova i rtl, oni ostali bosanski programi koje uopce I ne gledam mislim sta imam na njima  vidjet samo turske sapunice itd.Sto se tice ostalih programa sportski nekoliko njih neznam tocno koji national geographic history itd.Pa evo vi koji ste iz hrvatske mozda nekih vecih gradova vjerujem da puno vise placate preplatu od mene i ako sam iz malog mjesta tocnije provincije hehe. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa Inter

ja imam Bnet HCF, 193 kn zadnji račun:

 

IPTV (s dodatnim setom kanala)

tulifon

+ 10 kn doplate (u tih 193 kn)

za

 

110/15 Mb/s  20 ms pinga

 

znači osnovni set TV kanal i 50/10 brzina bi mi bila cca 135 kn

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa Inter

Citam i ne vjerujem.

 

Evo sada sam bas u procesu kupovine stana u HR. I jedna od bitnih stvari mi je bilo da je pokriven ili sa HT oprikom ili sa Bnetom. Radim preko interneta i jako mi treba ok veza na net, javise zbog webex sastanaka i da audio i video ne kasne. Neznam koliko sam stanova prekrizio jel imaju samo ADSL dostupan, sto mi ne odgovara...

 

Isto tako trenutno sam u DE i kada sam trazio stan u najam obavezno je bilo da mogu dobiti dovoljnu brznu interneta, isto sam nekoliko stanova odbio zbog toga, dok nisam nasao jedan gdje je Unitymedia dostupna...

 

A rodbina u DE zivi toliko daleko od centrale da na bakru imaju 386kbps dsl. Vise ne ide... I zamislite nitko ne ulaze u infrastrukturu da bi 10-15 kuca imalo brzi net...

 

Jeste mozda razmislili da je problem gdje zivite i preseliti se i prilagoditi?

 
2 7 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Mr.ddevil kaže...

Ja sam umao ADSL router i download je bio max 2mbit, rekli su mi da san daleko od centrale, i tada sam uzeo 4g router, download je sada max 7mbit , dok je upload u najboljem slučaju 0.5 , katastrofa, al zato ne zaborave poslat račun 

 Danas mi rekli istu stvar, da sam daleko od centrale.

Šta sad, npr ako ja uzmem paket, nezz do 10mbit stavim neki malo bolji router, mogao ici na vecu brzinu?

 

Btw, gdije se moze obratiti za te centrale, za izgradu novih, jer u mom mjestu bar 50-ak kuća nema internet iznad 4mbit.

9 godina
offline
Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa Inter

Ne zaboravite da su navedene brzine neki prosjek, isto tako postoje kod nas u Hrvatskoj dijelovi velikih gradova gdje je nedostupan i sam ADSL a optika nije još niti u planu. Samo za usporedbu, u Sloveniji znam za slučaj gdje korisnik ima brzinu 120/120 na optici, TV i telefon za 25€, samo za orijentaciju prema našim cijenama i tehničkim karakteristikama ponude.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Robert_84 kaže...

dsl 100

 

ping 16ms il manji

 

Koji operater?

13 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I

1und1

 

ili 1&1 deutchland

Alienware m17x R4
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I

Ja mislio ti u Rvatskoj. 

15 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
nasa je ponuda zapravo super, usporedivao sam strane zemlje i nas, al je problem sto samo Zagreb ima optiku...kod nas je jeftinije imati 200 mbps brzinu nego u Njemackoj, Americi, Francuskoj,Svicarskoj itd...ali to je samo nekih 30% ljudi u hrvatskoj koji imaju pristup optici...
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Taman prije odlaska na more sam doma u kaslic (Zagreb, Cvjetno naselje) dobio pismo od Ericssona da kao rade neki projekt instalacije optike po kvartu, nisam predobro pogledao nabrzinu, ali prvi glas o necem takovom. Ima tko kakovu ideju sta su naumili?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Mad Ant kaže...
Taman prije odlaska na more sam doma u kaslic (Zagreb, Cvjetno naselje) dobio pismo od Ericssona da kao rade neki projekt instalacije optike po kvartu, nisam predobro pogledao nabrzinu, ali prvi glas o necem takovom. Ima tko kakovu ideju sta su naumili?

 Objava namjere gradnje svjetlovodne distribucijske mreže obuhvat ZAGREB – CVJETNO
NASELJE
Naziv, adresa i OIB investitora: Hrvatski Telekom d.d., Roberta Frangeša Mihanovića 9, 10 000
Zagreb, OIB: 81793146560
Područje/teritorij obuhvata SDM (km²): 0,3794
Broj postojećih i planiranih stanova, poslovnih prostora i drugih subjekata na području obuhvata: 1286
Adresa i vrsta distribucijskog čvora: Odranska 12, Zagreb; pasivni (uz mogućnost smještaja aktivne
opreme na adresi čvora)
Planirana veličina distribucijskog čvora: 4 m2
Planirani kapacitet svjetlovodne distribucijske mreže (broj svjetlovodnih niti): ukupno: 1824 niti, Faza
1: 514 kućanstava, Faza 2: 772 kućanstava
Planirani datum početka postavljanja: 28.7.2017.
Planirani datum završetka postavljanja: Faza 1: 15.10.2017.; Faza 2: 31.12.2019.
Pristup i korištenje SDM-a:
mjesečna naknada za korištenje svjetlovodne niti od distribucijskog čvora do korisnika,
uključujući i dio instalacije u zgradi: 62,20 HRK *
mjesečna naknada za najam prostora u distribucijskom čvoru za smještaj pasivne opreme
(djelitelja, kazete itd.) – jedinica 1RU (44,45 mm) visine: 24,52 HRK*
U Zagrebu, 28.5.2017.
Hrvatski Telekom
* Cijene iz ove objave podliježu promjenama ovisno o konačnim cijenama koje će biti utvrđene u Standardnoj ponudi
Hrvatskog Telekoma d.d. za uslugu pristupa pasivnoj pristupnoj svjetlovodnoj mreži na lokaciji djelitelja sukladno
Odluci Hrvatske regulatorne agencije za mrežne djelatnosti o analizi tržišta veleprodajnog lokalnog pristupa koji se
pruža na fiksnoj lokaciji od 9. srpnja 2015.g., klasa: UP/I-344-01/15-03/02, ur.broj: 376-11-15-18

 

 

Pocetak gradnje 21.9, završetak radova 31.12.2019

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
E to je bilo to, zahvaljujem na postu dado16.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Hebes mi sve ak' su ovi, koji su pravili tablicu, normalni.

"Economically advanced countries".
Hrvatska.

Rofl
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
dreadmoore kaže...

Evo vec kad se pise o tome koliko se placa pa da I ja kazem za sebe.Inace sam u BiH koristim telemach duo paket TV+Internet cijena je 42.90KM ako se nevaram sa PDV brzina interneta 80/6mbps 50-60 tv programa od toga sto mi je najbitnije da ima sva 4 hrt kanala nova i rtl, oni ostali bosanski programi koje uopce I ne gledam mislim sta imam na njima  vidjet samo turske sapunice itd.Sto se tice ostalih programa sportski nekoliko njih neznam tocno koji national geographic history itd.Pa evo vi koji ste iz hrvatske mozda nekih vecih gradova vjerujem da puno vise placate preplatu od mene i ako sam iz malog mjesta tocnije provincije hehe. 

 Koliko vidim bosanac niste naveli tačne podatke. Paket  za koji ste naveli cijenu ima brzinu D/U: 40Mbps/4Mbps.

https://telemach.ba/paketi/paketi?tab=duo-net

 

Da li je neko pokusao da testira brzinu interneta na ovoj stranici na koju se tekst članka poziva? Koliko vidim zahtjeva se britanski postanski broj za pristup mjerenju i mislim da nije isto ako mjerimo brzinu Zagreb-London, kao kad mjerimo Zagreb-Zagreb. Mozda je dijelom i to razlog sto su podaci za HR tako slabi??

https://www.cable.co.uk/tools/broadband-speed-test/

 

 

6 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
četvrtko kaže...
Mr.ddevil kaže...

Ja sam umao ADSL router i download je bio max 2mbit, rekli su mi da san daleko od centrale, i tada sam uzeo 4g router, download je sada max 7mbit , dok je upload u najboljem slučaju 0.5 , katastrofa, al zato ne zaborave poslat račun 

 Danas mi rekli istu stvar, da sam daleko od centrale.

Šta sad, npr ako ja uzmem paket, nezz do 10mbit stavim neki malo bolji router, mogao ici na vecu brzinu?

 

Btw, gdije se moze obratiti za te centrale, za izgradu novih, jer u mom mjestu bar 50-ak kuća nema internet iznad 4mbit.

 Jbga, ja sam stvarno pokušava svašta al uvik se oni ograđuju od toga dok mi nisu ponudili 4G router pa sad nekako navučem 7.3 mbit.

PS.  Sreća im je da moj djed ne koristi internet, uzeo bi 2 bombe s tavana pa bi odma rjesili probleme s centralom  

Trust nobody, become the best !
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Maxi16 kaže...

Koji operater?

Cifra je bomba. 

 B.Net, osnovni TV paket.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I

Po promotivnoj ponudi sam dobio ovaj paket pa eto ako ti sto govori hoces ugovor da ti slikam 

14 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Imam srece pa koristim mobilni internet od tele dva, brzina mi je 50 upload i dl 50.Zivim u malom mjestu ne tako daleko od centrale, znam da u buducnosti kad ce vise ljudi koristiti mobilni internet brzina mi nece puno past jer ipak nije to veliko mjesto tako da sam siguran :)
Black Spider
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Do prije nekih 2 mjeseca u Osijeku sam na Bnetu imao 20Mb za 140 kn i ponudise mi 120Mb (neka promotivna akcija navodno, moguce da jos uvijek traje) za dodatnih 10kn bez ugovorne obveze.

I eto sad imam 120/15-20 za 150 kn i ne mogu se zalit, sve radi dobro.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I

Do prije nekih 2 mjeseca u Osijeku sam na Bnetu imao 20Mb za 140 kn i ponudise mi 120Mb (neka promotivna akcija navodno, moguce da jos uvijek traje) za dodatnih 10kn bez ugovorne obveze.

I eto sad imam 120/15-20 za 150 kn i ne mogu se zalit, sve radi dobro.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 10:10 (valjo98).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
AquaDomba kaže...

Citam i ne vjerujem.

 

Evo sada sam bas u procesu kupovine stana u HR. I jedna od bitnih stvari mi je bilo da je pokriven ili sa HT oprikom ili sa Bnetom. Radim preko interneta i jako mi treba ok veza na net, javise zbog webex sastanaka i da audio i video ne kasne. Neznam koliko sam stanova prekrizio jel imaju samo ADSL dostupan, sto mi ne odgovara...

 

Isto tako trenutno sam u DE i kada sam trazio stan u najam obavezno je bilo da mogu dobiti dovoljnu brznu interneta, isto sam nekoliko stanova odbio zbog toga, dok nisam nasao jedan gdje je Unitymedia dostupna...

 

A rodbina u DE zivi toliko daleko od centrale da na bakru imaju 386kbps dsl. Vise ne ide... I zamislite nitko ne ulaze u infrastrukturu da bi 10-15 kuca imalo brzi net...

 

Jeste mozda razmislili da je problem gdje zivite i preseliti se i prilagoditi?

Želiš reći da bi problem sporog interneta riješio tako da prodam stan i kupim novi na lokaciji gdje je dostupna optika? U najmanju ruku - zanimljivo rješenje...

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa I
Svakih nekoliko tjedana u novinama objave takav tekst o izgradnji optičke infrastrukture. Nažalost, ne vidim pozitivni pomak premda je isti takav tekst objavljen i za moj kvart odavno.
16 godina
online
Hrvatska na dnu ljestvice po brzini pristupa Inter

200Mbps/100Mbps - Optika, TV, Telefon - 35€/mj - Zagreb, ne znam šta ovi pričaju...

 

Na mobitelu imam 125/70Mbps 4G, isto ne vidim problem...?

Keep it simple!
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.8.2017 20:18 (Sa_Stilom).
Moj PC  
0 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice