Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

poruka: 365
|
čitano: 70.790
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
lllnuclearlll kaže...
Gam3r kaže...

meni vec par mjeseci tako dolaze paketi i svaki put trazi lovu, ja kazem da nemam, stricek da zuti papiris i dodem taj dan popodne ili iduci dan u postu i podignem paket bez da ista platim. Sva sreca da mi je posta 5 min od kuce :)
Po meni potruno bespotrebno ali ajde ako ih to veseli sta im mozemo...

Opet ne čitaš kao ni ostali.

 

Dakle:

 

OD DANAS ĆETE PLAĆATI 4.5kn DONOSIO VAM POŠTAR PAKET ILI IŠLI SAMI PO NJEGA U POŠTU. DAKLE PLAĆATE 4.5kn KAK GOD OKRENETE!

 

Što im mi možemo? Pa ne znam, mogli bi se pobunit, bojkotirat poštu i njene usluge, žalit se, napravit prosvijete. Bilo šta...

 

Ali očekivat to u ovoj državi je ravno čudu.

 Zašto se dereš? Čemu drama?

pero_HR
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
peroko kaže...

 Zašto se dereš? Čemu drama?

Isključi zvučnike ;)

 

Nema drame, nego jednostavno veliko i podebljano da svi vide...

16 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

@mbaksa je to ovdje lijepo objasnio i mislim da nema smisla da se prepirete dalje u nedogled

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Evo i citat s mob.hr pa ako se kome da pitati i žaliti na "svjetsku poštarsku organizaciju"

 

Samsa
Hrvatska pošta, kao član "Universal Postal Union" (više ima na Wiki) trebala bi se pridržavati njenih osnovnih načela, a to su:
1. There should be a uniform flat rate to mail a letter anywhere in the world.
2. Postal authorities should give equal treatment to foreign and domestic mail.
3. Each country should retain all money it has collected for international postage.

P.S. Našao sam kontakt spomenute organizacije, predlažem da im masovno šaljemo upite smije li naša pošta to raditi.
http://www.upu.int/nc/en/contact.html
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2016 14:36 (lllnuclearlll).
Moj PC  
7 1 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

@lllnuclearlll Hvala na linku, ja sam poslao upit da provjere legalnost i ispravnost takve odluke.

14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

Da bar naplaćuju preuzimanje poziva na sud i kazne.

16 godina
online
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

LOL lijepa nasa Hrvatska LOL
Kod mene u Austriji imam free shipping sa Amazona.de da ne pricamo samo o tome da kinezi salju sve za badava.
Kad i ako netko unutar EU spakira paket i preda na postu za mene onda me app od austrijske poste upozori da je paket za mene u pripremi. Paket mogu pratit unutar aplikacije i ako me nema doma i ostave zutu ceduljicu tu istu imam unutar appa na telefonu. Znaci poslije posla ne moram doma po ceduljicu tj. poslije posla ne dodem doma da bi skuzil ceduljicu nego odma odem na postu s telefonom. Oni na posti iscitaju barcode kod, ja pokazem vozacku i idem doma s paketom.
Sve skupa me kosta 0 €.
Kaj je najbolje kad je paket na putu imam opciju u aplikaciji reci da sam se predomislil i promijenit adresu dostave na neku drugu. Npr. dolazi paket, zena je otisla negdi na par dana i nema nikoga doma, fino zatrazim dostavu na adresu gdi radim.
Sve skupa me kosta 0 €.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2016 12:40 (NEW_MAN).
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
NEW_MAN kaže...

LOL lijepa nasa Hrvatska LOL
Kod mene u Austriji imam free shipping sa Amazona.de da ne pricamo samo o tome da kinezi salju sve za badava.
Kad i ako netko unutar EU spakira paket i preda na postu za mene onda me app od austrijske poste upozori da je paket za mene u pripremi. Paket mogu pratit unutar aplikacije i ako me nema doma i ostave zutu ceduljicu tu istu imam unutar appa na telefonu. Znaci poslije posla ne moram doma po ceduljicu tj. poslije posla ne dodem doma da bi skuzil ceduljicu nego odma odem na postu s telefonom. Oni na posti iscitaju barcode kod, ja pokazem vozacku i idem doma s paketom.
Sve skupa me kosta 0 €.
Kaj je najbolje kad je paket na putu imam opciju u aplikaciji reci da sam se predomislil i promijenit adresu dostave na neku drugu. Npr. dolazi paket, zena je otisla negdi na par dana i nema nikoga doma, fino zatrazim dostavu na adresu gdi radim.
Sve skupa me kosta 0 €.

 Di smo mi od Austrije ili od EU ... Hrvatska je u EU samo geografski i na papiru ... Sve ostalo nam je ostalo na balkanu i niže

14 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Posta je smece, ali evo njihovog pojasnjenja :

http://www.posta.hr/hr/urucenje-malih-paketa

Moja preporuka je da im SVI pocnemo placati u lipama i cekamo dok izbroje, i to uvijek upola manje platitie tako da ne moze samo uzeti novce, nego mora izbrojat. Pa kada odjednom mu bude trebalo 4h vise da dostavi pakete dnevno, brzo ce promjentiti to.

U fini razmjenite 10kn u lipe, po lipu i dvije, i to je dovoljno za 4 paketa ako nece brojat, ako ce brojat nek broji.
Samo trebamo svi to raditi u ubrzo ce promjeniti nacin rada.

Izmedju ostalog, mozete prilikom kupnje preko Ebay-a zatraziti od prodavaca da ne oznaci "small packeg" ako je postarina besplatna i upozoriti ga da ce dobiti negativan review ako to napravi.

[M|C] ex_Co7
Moj PC  
13 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Dali ovo ima veze samo s paketima koji free dolaze iz kine ili? Recimo, ja posaljem necaku igru za PS4 iz irske, na koju uredno platim postarinu. dali ce oni morati platiti dodatne 4,5 kn pri preuzimanju?

HAKOSUKA
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Bacelj kaže...

Dali ovo ima veze samo s paketima koji free dolaze iz kine ili? Recimo, ja posaljem necaku igru za PS4 iz irske, na koju uredno platim postarinu. dali ce oni morati platiti dodatne 4,5 kn pri preuzimanju?

 

Joj, vi irci...

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

daj šta kukate jebeš 5kn

 
2 36 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Sljedeći korak (policija), naplata pregleda osobne iskaznice na ulici!

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Bacelj kaže...

Dali ovo ima veze samo s paketima koji free dolaze iz kine ili? Recimo, ja posaljem necaku igru za PS4 iz irske, na koju uredno platim postarinu. dali ce oni morati platiti dodatne 4,5 kn pri preuzimanju?

 small packages, tako pise

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2016 13:59 (denix).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
NEW_MAN kaže...

LOL lijepa nasa Hrvatska LOL
Kod mene u Austriji imam free shipping sa Amazona.de da ne pricamo samo o tome da kinezi salju sve za badava.
Kad i ako netko unutar EU spakira paket i preda na postu za mene onda me app od austrijske poste upozori da je paket za mene u pripremi. Paket mogu pratit unutar aplikacije i ako me nema doma i ostave zutu ceduljicu tu istu imam unutar appa na telefonu. Znaci poslije posla ne moram doma po ceduljicu tj. poslije posla ne dodem doma da bi skuzil ceduljicu nego odma odem na postu s telefonom. Oni na posti iscitaju barcode kod, ja pokazem vozacku i idem doma s paketom.
Sve skupa me kosta 0 €.
Kaj je najbolje kad je paket na putu imam opciju u aplikaciji reci da sam se predomislil i promijenit adresu dostave na neku drugu. Npr. dolazi paket, zena je otisla negdi na par dana i nema nikoga doma, fino zatrazim dostavu na adresu gdi radim.
Sve skupa me kosta 0 €.

 

A u ne takoj davnoj povijesti rekli smo "NE" Beču, eto nam ga sad.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Co7 kaže...

Posta je smece, ali evo njihovog pojasnjenja :

http://www.posta.hr/hr/urucenje-malih-paketa

Moja preporuka je da im SVI pocnemo placati u lipama i cekamo dok izbroje, i to uvijek upola manje platitie tako da ne moze samo uzeti novce, nego mora izbrojat. Pa kada odjednom mu bude trebalo 4h vise da dostavi pakete dnevno, brzo ce promjentiti to.

U fini razmjenite 10kn u lipe, po lipu i dvije, i to je dovoljno za 4 paketa ako nece brojat, ako ce brojat nek broji.
Samo trebamo svi to raditi u ubrzo ce promjeniti nacin rada.

Izmedju ostalog, mozete prilikom kupnje preko Ebay-a zatraziti od prodavaca da ne oznaci "small packeg" ako je postarina besplatna i upozoriti ga da ce dobiti negativan review ako to napravi.

 E sad si naletio na jos jedan hrvatski biser.... 1 i 2 lipe se nekuju vec godinama, u opticaju ih ima mislim al jedva da mozes naletit na njih....i tu je taj drugi biser gdje u trgovinama stvari masovno imaju cijene na x.98 i x.99 lipa i nitko ti nevraca kusur skoro.... i tako todoricu kupujemo poklon od 50 000 eura godisnje svako po lipicu, dve, ...

VenAtoR#2231
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Co7 kaže...

Posta je smece, ali evo njihovog pojasnjenja :

http://www.posta.hr/hr/urucenje-malih-paketa

Moja preporuka je da im SVI pocnemo placati u lipama i cekamo dok izbroje, i to uvijek upola manje platitie tako da ne moze samo uzeti novce, nego mora izbrojat. Pa kada odjednom mu bude trebalo 4h vise da dostavi pakete dnevno, brzo ce promjentiti to.

U fini razmjenite 10kn u lipe, po lipu i dvije, i to je dovoljno za 4 paketa ako nece brojat, ako ce brojat nek broji.
Samo trebamo svi to raditi u ubrzo ce promjeniti nacin rada.

Izmedju ostalog, mozete prilikom kupnje preko Ebay-a zatraziti od prodavaca da ne oznaci "small packeg" ako je postarina besplatna i upozoriti ga da ce dobiti negativan review ako to napravi.

 E da, kad bi svi ovako počeli razmišljati u RH puno stvari bi se promijenilo. Na žalost, ljudi će ovo prihvatiti kao i puno gora i veća sranja koja se dešavaju u ovoj banana državi.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Onda rec kinezicima da mi iduci put led lampicu stave u kutiju od velicine mikrovalne s par kamenja
...i tako dalje
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Co7 kaže...

Posta je smece, ali evo njihovog pojasnjenja :

http://www.posta.hr/hr/urucenje-malih-paketa

Moja preporuka je da im SVI pocnemo placati u lipama i cekamo dok izbroje, i to uvijek upola manje platitie tako da ne moze samo uzeti novce, nego mora izbrojat. Pa kada odjednom mu bude trebalo 4h vise da dostavi pakete dnevno, brzo ce promjentiti to.

U fini razmjenite 10kn u lipe, po lipu i dvije, i to je dovoljno za 4 paketa ako nece brojat, ako ce brojat nek broji.
Samo trebamo svi to raditi u ubrzo ce promjeniti nacin rada.

Izmedju ostalog, mozete prilikom kupnje preko Ebay-a zatraziti od prodavaca da ne oznaci "small packeg" ako je postarina besplatna i upozoriti ga da ce dobiti negativan review ako to napravi.

 Realno, ovako samo gnjaviš ljude koji nisu odgovorni. Zadržavaš poštara koji ionako ima krvav posao.

16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Upravo tako.
Moj je poštar, recimo, izrazito korektan i generalno sjajan tip - ne pada mi na pamet maltretirati ga zbog nečega čemu nije on kriv.
Split your lungs with Blood and Thunder
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Danny_HR kaže...

 Realno, ovako samo gnjaviš ljude koji nisu odgovorni. Zadržavaš poštara koji ionako ima krvav posao.

 Daj molim te. Kod mene poštari više vremena provode u birtiji nego što raznose poštu a poštari su postali jer su "zna se" jel te. Nimalo mi nije žao niti jedog od tih poštara koji meni nosi poštu.

 

A što se tiče ovoga, platio sam što mi je stvarno trebalo, a još mi stiže par gluposti koje mi nisu neophodne i to ne mislim podizati. pa nek vraćaju u kinu ili će uzeti sebi. baš me zanima

15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
udarnik60 kaže...
Danny_HR kaže...

 Realno, ovako samo gnjaviš ljude koji nisu odgovorni. Zadržavaš poštara koji ionako ima krvav posao.

 Daj molim te. Kod mene poštari više vremena provode u birtiji nego što raznose poštu a poštari su postali jer su "zna se" jel te. Nimalo mi nije žao niti jedog od tih poštara koji meni nosi poštu.

 

A što se tiče ovoga, platio sam što mi je stvarno trebalo, a još mi stiže par gluposti koje mi nisu neophodne i to ne mislim podizati. pa nek vraćaju u kinu ili će uzeti sebi. baš me zanima

 kod mene rade od 10-13h, sub i ned neradna

9 godina
protjeran
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Ne slusajte ove polu retardirane uhljebe, koji su se uhvatili Kine. Sva medjunarodna posta podlijeze ovom pravilniku. Dakle nebitno da li je iz Kine, EU, Bosne ili vec odakle. Ovo sto oni rade nije slucaj nigdje u EU jer je postarina placena. Ako kaze free shipping to samo znaci da je isti uracunat u cijenu.

 

Zakonski su ti dužni uručiti paket, i zakonski te ne mogu prisiliti da platiš za uslugu koju nisi tražio. Zato u internacionalnome poštanskome prometu, nemoguće je poslati bilo koju vrstu pošiljke, a da ju ne platite, odnosno, ne može ići na račun primatelja. Ovaj njihov propis, krši se sa aktima svjetske i europske poštanske unije, a također krši se i sa njihovim vlastitim pravilima, kao i raznim drugim pravnim aktima

Moj PC  
12 1 hvala 0
13 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Moj poštar je prosječan ;) hahahah

Ali on već mjesec dana po kvartu viče (a po vlastitom pričanju i šefu u lice) da nema šanse da će on ikad od primatelja tražiti da plati taj iznos. Po njegovoj priči, on je šefu rekao: evo ti, pa ti idi po kućama i traži ljude da ti to plate.

 

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Za njemacku mogu potvrditi da ako je free shiping ne mora se nista dodatno placati, to izgleda samo kod nas prolazi.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Patrick_cro kaže...
Za njemacku mogu potvrditi da ako je free shiping ne mora se nista dodatno placati, to izgleda samo kod nas prolazi.

Ma kod nas obično svašta prolazi...

 

Nahranimo uhljebe!!!

13 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Ljepo je krenulo kod nas,

 

Jos ce se sjetit mom ocu naplatit jos jednom davanja za kucu koju je napravio u proslom stoljecu... mislim `96te.

Sad je Zapravo novo tisucljece pa nek plati jos jednom.

 

Svasta im pada na pamet, to je postala otimacina, jer jednostavno otimaju od ljudi, sad samo smisljaju kako.

 

Znam da je posta naplacivala 5 kn, ako je morala ponovno paket dostavit, ili ga odnjet na drugu adresu, i to je sasvim opravdano.

 

Alo ako je free shipping onda je free shipping. Naprimjer ako saljem paket DHLom, i sve platim u DHLu mislim da to primatelj mora primit bez dodatnih davanja.

 

 

Alienware m17x R4,7970m,16gb ram,1x256gb ssd 840pro,1x500gb hdd
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Patrick_cro kaže...
Za njemacku mogu potvrditi da ako je free shiping ne mora se nista dodatno placati, to izgleda samo kod nas prolazi.

Ja cu sljedeci put kada dodjem u postu lijepo reci kako postoji postanska konvencija, da se paketi ispod 500grama ne smiju naplacivati dodatno. 

Ako me ignoriraju ili odbiju lijepo cu naglasiti, znate sta, lijepo vi to saljite nazad sto ce vas dodatno kostati a ja cu zatraziti povrat novaca i nista izgubiti necu :P :P :P

 

i tako za svaki paket kojeg kupim a krelci nastoje naplatiti....

 

Posta je tu da vrsi uslugu za koju je namjenjena, placamo ju mi, porezni obveznici a ako nisu u stanju, neka se to privatizira!

12 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

trebali bi mozda zatrapat mailovima hakom,upu, radi upita o zakonitosti ovoga i onda poreznoj radi ne izdavanja računa, ebay.amazon,aliexpres, reći im kako zbog ovog necemo narucivat vise pa nek rade pritisak na postu da maknu to, pa ko ima volje nek napravi fejsbuk grupu/stranicu da se povezemo i da masovne mailove pocnemo slati

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Ajmo raščistit jednu stvar - free shipping.

 

Da li sam ja krivog uvjerenja ako mislim da je to to shipping uračunat u cijenu proizvoda, s ciljem da prodavač automatski dobije 5 zvjezdica za cijenu poštarine (govorim za ebay, dakako)? Znači, može stavit npr. 1$ za shipping i 4$ za predmet i da mu daješ 4 ocjene, ili može stavit 5$ za predmet i free shipping pa odmah dobije jednu ocjenu od 5 zvjezdica.

 

Ako je tako, ako sam ja to dobro zaključio, ajde onda molim vas prekiniti pričat o shippingu kao da ga nitko ne plaća. Plaćate ga vi, samo vam to nije prikazano zasebnom cijenom (a i kad je zasebna, tko zna je li to stvarna cijena). Taman posla da kinez ide na svoju štetu poslovat, to ne bi nitko.

 

A ukoliko je moj zaključak kriv, molim vas da me netko ispravi i ukaže mi na to

 
2 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice