Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

poruka: 365
|
čitano: 70.654
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
8 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

Kupio sam ruksak iz kine za 65$, sada mi dode pismo da je na carinjenju i to pismo od 24.6, sada 28.6 i imam 8 dana tj 4 dana da ovo posljem, jeli itko imao iskustva s ovim?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Kresimir4 kaže...

Kupio sam ruksak iz kine za 65$, sada mi dode pismo da je na carinjenju i to pismo od 24.6, sada 28.6 i imam 8 dana tj 4 dana da ovo posljem, jeli itko imao iskustva s ovim?

 pošalji im račun od ruksaka i na temelju toga ti budu lupili PDV i carinske troškove te budeš sve skupa platil poštaru kad ti dostavi na kućnu adresu.vrlo jednostavno

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2016 17:35 (jura).
11 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
jura kaže...
Kresimir4 kaže...

Kupio sam ruksak iz kine za 65$, sada mi dode pismo da je na carinjenju i to pismo od 24.6, sada 28.6 i imam 8 dana tj 4 dana da ovo posljem, jeli itko imao iskustva s ovim?

 pošalji im račun od ruksaka i na temelju toga ti budu lupili PDV i carinske troškove te budeš sve skupa platil poštaru kad ti dostavi na kućnu adresu.vrlo jednostavno

 Samo da napomenem da OBAVEZNO smanjis vrijednost ruksaka na 25-35USD kako bi izbijegao placanje carina, pdva i inih pizdarija.

Radim to redovito prilikom kupnje tehnike i ostalih skupljih igrackica i nikada imao problema.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
LudaRajcica kaže...

 Samo da napomenem da OBAVEZNO smanjis vrijednost ruksaka na 25-35USD kako bi izbijegao placanje carina, pdva i inih pizdarija.

Radim to redovito prilikom kupnje tehnike i ostalih skupljih igrackica i nikada imao problema.

I onda te traže račun pa im pokažeš što, PDF prepravljen u paintu?

 

Nisi za niš drugo nego u zatvor ili ludaru.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Sum_of_all_fears kaže...
LudaRajcica kaže...

 Samo da napomenem da OBAVEZNO smanjis vrijednost ruksaka na 25-35USD kako bi izbijegao placanje carina, pdva i inih pizdarija.

Radim to redovito prilikom kupnje tehnike i ostalih skupljih igrackica i nikada imao problema.

I onda te traže račun pa im pokažeš što, PDF prepravljen u paintu?

 

Nisi za niš drugo nego u zatvor ili ludaru.

 Gle ne pametuj meni koji to radi i ne mislim prestati :D Nisam krelac da hranim ovu ustasoidnu tvorevinu.

 

Mobitel iz kine koji kosta 179usd bez problema mozes predstaviti kao onaj od 39 ili 49usd

Tenisice/majice/hlace koje platis 149usd bez problema predstavis kao one od 39 ili 49 usd :D

 

Ja to radim na dva nacina. 

Ako web stranica ima sucelje u kojem se prikazuje moja digitalna faktura, tada editiram HTML i uradim printscreen, to saljem ovima mailom.

Ako pak stranica di sam kupio nudi PDF fakturu, ja nju printscreenam, eitiram sto zelim u paintu i saljem na istu email adresu.

 

simple as that

16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Kresimir4 kaže...

Kupio sam ruksak iz kine za 65$, sada mi dode pismo da je na carinjenju i to pismo od 24.6, sada 28.6 i imam 8 dana tj 4 dana da ovo posljem, jeli itko imao iskustva s ovim?

Detaljno pročitaj ovo: http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
LudaRajcica kaže...
Gle ne pametuj meni koji to radi i ne mislim prestati :D Nisam krelac da hranim ovu ustasoidnu tvorevinu.

Možda nisi krelac, ali si seronja time što one koji pokušavaju biti pošteni i korektni nazivaš krelcima. Još gore - misliš da si neki veliki mudrac time što ćeš tu i tamo krivotvorenjem dokumenata uštediti koju kunu, a svejedno ipak kroz plaću i cijene proizvoda plaćaš poreze i doprinose i "hraniš ovu ustašoidnu državu" - ovi iznosi za PDV kod carinjenja su kikiriki prema tome. Hm... Možda onda ipak zapravo i jesi krelac. A uz to i seronja. 

15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
LudaRajcica kaže...
Sum_of_all_fears kaže...
LudaRajcica kaže...

 Samo da napomenem da OBAVEZNO smanjis vrijednost ruksaka na 25-35USD kako bi izbijegao placanje carina, pdva i inih pizdarija.

Radim to redovito prilikom kupnje tehnike i ostalih skupljih igrackica i nikada imao problema.

I onda te traže račun pa im pokažeš što, PDF prepravljen u paintu?

 

Nisi za niš drugo nego u zatvor ili ludaru.

 Gle ne pametuj meni koji to radi i ne mislim prestati :D Nisam krelac da hranim ovu ustasoidnu tvorevinu.

 

Mobitel iz kine koji kosta 179usd bez problema mozes predstaviti kao onaj od 39 ili 49usd

Tenisice/majice/hlace koje platis 149usd bez problema predstavis kao one od 39 ili 49 usd :D

 

Ja to radim na dva nacina. 

Ako web stranica ima sucelje u kojem se prikazuje moja digitalna faktura, tada editiram HTML i uradim printscreen, to saljem ovima mailom.

Ako pak stranica di sam kupio nudi PDF fakturu, ja nju printscreenam, eitiram sto zelim u paintu i saljem na istu email adresu.

 

simple as that

 Bolje da si ostao tiho, takve stvari ako radis, radi da što manji ljudi zna za to, jer ovako bivaš eto sad popljuvan od nekih.

Jer to inače radi brdo ljudi samo što su tiho i ne pričaju okolo  o tome rađe napišu takav ''savjet'' osobi dirket na pm

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
LudaRajcica kaže...
 

Mobitel iz kine koji kosta 179usd bez problema mozes predstaviti kao onaj od 39 ili 49usd

Tenisice/majice/hlace koje platis 149usd bez problema predstavis kao one od 39 ili 49 usd :D

Možeš probati, ali ponekad ti ne mora proći, a onda kreće kontra - procjene i slično da puno više platiš.

Na stranu o kaznenom djelu i slično.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

A tek kad opale kaznu za krivotvorenje službene dokumentacije... Ta kazna je veća od od svega što je do sada "uštedio"....

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Često naručujem preko Ebaya i generalno nemam ništa protiv pošte, ali napisat ću ovdje svoje mišljenje. Bezbroj puta mi se događalo da mi poštarica uredno ostavlja papirić u sandučiću, bez da je provjerila da li je netko kod kuće. Kada sam bio zvao poštu i pitao za taj problem, rekli su mi da se to događa zato jer paket nije preporučen, i poštarica to ne mora ostavljati u sandučiću, odnosno nije dužna zvoniti nego samo ostaviti obavijest. Također mi je nelogično bilo kada sam dobio obavijest u sandučiću za preporučenu pošiljku, a poštarica mi nije zvonila. Nakon toga sam isto zvao poštu i obavijestio ih o problemu da poštarica ne dostavlja preporučene pošiljke, na što su oni odgovorili u kontekstu: "Mi tu ništa ne možemo napraviti". Također smatram da je ova naknada bezazlena, jer bismo onda istom analogijom stvari mogli od pošte tražiti novac kada nam se izgube pošiljke. Imao sam više slučajeva u kojima sam naručivao pošiljke iz Velike Britanije, samo iz razloga da mi brže dođu i da imam uređaj odmah na korištenje, ali nikad određene uređaje nisam dobio. Problem je bio da su se paketi netragom izgubili od Branimirove do jednog naselja u Zagrebu (ime naselja totalno nebitno). Ne razumijem zašto bismo mi morali plaćati neku naknadu koja do sad nije bila uvedena, a kada se izgube određeni paketi, nikome ništa. Naravno, o tome da poštari ne žele raditi svoj posao, a ima ljudi koji su na burzi i koji bi svjesno i odgovorno radili svoj posao, mislim da nema smisla gubiti vrijeme i trošiti riječi.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
alen4430 kaže...

Često naručujem preko Ebaya i generalno nemam ništa protiv pošte, ali napisat ću ovdje svoje mišljenje. Bezbroj puta mi se događalo da mi poštarica uredno ostavlja papirić u sandučiću, bez da je provjerila da li je netko kod kuće. Kada sam bio zvao poštu i pitao za taj problem, rekli su mi da se to događa zato jer paket nije preporučen, i poštarica to ne mora ostavljati u sandučiću, odnosno nije dužna zvoniti nego samo ostaviti obavijest. Također mi je nelogično bilo kada sam dobio obavijest u sandučiću za preporučenu pošiljku, a poštarica mi nije zvonila. Nakon toga sam isto zvao poštu i obavijestio ih o problemu da poštarica ne dostavlja preporučene pošiljke, na što su oni odgovorili u kontekstu: "Mi tu ništa ne možemo napraviti". Također smatram da je ova naknada bezazlena, jer bismo onda istom analogijom stvari mogli od pošte tražiti novac kada nam se izgube pošiljke. Imao sam više slučajeva u kojima sam naručivao pošiljke iz Velike Britanije, samo iz razloga da mi brže dođu i da imam uređaj odmah na korištenje, ali nikad određene uređaje nisam dobio. Problem je bio da su se paketi netragom izgubili od Branimirove do jednog naselja u Zagrebu (ime naselja totalno nebitno). Ne razumijem zašto bismo mi morali plaćati neku naknadu koja do sad nije bila uvedena, a kada se izgube određeni paketi, nikome ništa. Naravno, o tome da poštari ne žele raditi svoj posao, a ima ljudi koji su na burzi i koji bi svjesno i odgovorno radili svoj posao, mislim da nema smisla gubiti vrijeme i trošiti riječi.

 Hehe.. Kod mene u PU 10010 isti slučaj. Možda je ista poštarica u pitanju :-). Piši im prigovor. Uvijek je netko doma ali uredno papirići u sandučiću. Zadnji mi je bio ubačen 3 dana nakon isteka roka za preuzimanje.

13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Dario5432 kaže...
alen4430 kaže...

Često naručujem preko Ebaya i generalno nemam ništa protiv pošte, ali napisat ću ovdje svoje mišljenje. Bezbroj puta mi se događalo da mi poštarica uredno ostavlja...

 Hehe.. Kod mene u PU 10010 isti slučaj. Možda je ista poštarica u pitanju :-). Piši im prigovor. Uvijek je netko doma ali uredno papirići u sandučiću. Zadnji mi je bio ubačen 3 dana nakon isteka roka za preuzimanje.

 Ma nema smisla, koliko sam prijava pisao i sve, nitko ništa nije poduzeo. Nemam više ni vremena ni živaca za trošenje..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
11 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
mbaksa kaže...
LudaRajcica kaže...
Gle ne pametuj meni koji to radi i ne mislim prestati :D Nisam krelac da hranim ovu ustasoidnu tvorevinu.

Možda nisi krelac, ali si seronja time što one koji pokušavaju biti pošteni i korektni nazivaš krelcima. Još gore - misliš da si neki veliki mudrac time što ćeš tu i tamo krivotvorenjem dokumenata uštediti koju kunu, a svejedno ipak kroz plaću i cijene proizvoda plaćaš poreze i doprinose i "hraniš ovu ustašoidnu državu" - ovi iznosi za PDV kod carinjenja su kikiriki prema tome. Hm... Možda onda ipak zapravo i jesi krelac. A uz to i seronja. 

 lol, izokretati cinjenice volis, ha? ajd smiri se :)

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

A šta je editiranje PDFa/HTMLa/emaila sa računom nego krivotvorenje dokumenata?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Sum_of_all_fears kaže...

A šta je editiranje PDFa/HTMLa/emaila sa računom nego krivotvorenje dokumenata?

To "krivotvorenje dokumenata" je ostalo podebljano od moje poruke. Njega muči to što je mislio da je to što radi "građanski neposluh", a to njegovo krivotvorenje dokumenata prelazi granice građanskog neposluha, to zapravo ni ne radi radi građanskog neposluha ili nekog višeg razloga, nego jednostavno za svoj osobni džep, radi svoje osobne koristi (čitaj: krivotvori dokumente da bi se osobno okoristio). Nije poentirao time jer je to zbilja sitnica prema onome što inače daje državi kroz poreze i doprinose (od 25 pa i preko 50%!). Drugim riječima, muči ga što po svojoj definiciji krelca i sam ispada krelac

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2016 2:06 (mbaksa).
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Svaki kruh i mlijeko itd koji kupiš platiš i državi njen dio ne boj se. Sada budi gladan ili naruči kruh i mlijeko iz kine i prepravljaj račune.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Mali off topic, idem 2 tjedna na godišnji, a baš u to vrijeme bi mi trebala doći 2 paketića iz Kine.

Mogu li i na koji način obavijestiti Poštu da pakete duže zadrže kod sebe, da ih ne vraćaju/uništavaju dok se ne vratim i preuzmem ih?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Mislim da bi trebali editirat ili obrisat post LudeRajcice da to ne bi pročitao neko ko ne treba pa bi moglo dovest do provjeravanja svega i svačega jer neki očito nemaju dovoljno pameti pa takve stvari pišu javno
 
7 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Neka ostane, možda baš zbog njega krene sa jačom kontrolom. Nas to pretjerano ne zanima jer ne krivotvaramo dokumente a njega će prokužit kad-tad pa će pjevat borbene radi 20kn uštede.
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Matozan kaže...
Mogu li i na koji način obavijestiti Poštu da pakete duže zadrže kod sebe, da ih ne vraćaju/uništavaju dok se ne vratim i preuzmem ih?

 Možeš, u pošti zatraži zahtjev za zadržavanje dospjele pošte u poštanskom uredu.

Plaća se (ne sjećam se koliko, nije puno) i traje 30 dana, no iz mog iskustva usluga im nije ni malo pouzdana. Bolje rečeno - katastrofa.

Od 10ak paketa pola ih je bilo vraćeno, jedan i malo vrijedniji.

Od (predpostavljam) voditeljice poštanskog ureda sam na kraju dobio samo odgovor "oprostite ne znamo kako se to dogodilo".

 

Imao sam samo sreće što su baš svi pošiljatelji ponovno poslali pakete.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2016 10:41 (sisko93).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Sum_of_all_fears kaže...
Neka ostane, možda baš zbog njega krene sa jačom kontrolom. Nas to pretjerano ne zanima jer ne krivotvaramo dokumente a njega će prokužit kad-tad pa će pjevat borbene radi 20kn uštede.

 Ne pretjeruj, nema potrebe da mi carina otvara paket i da ga čekam još par dana duže, a unutra npr maska za mob ili sl. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2016 15:51 (kbenzema).
8 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

hebali mater, 65$ ruksak i sad mi naplatili jos 176kn carina pdv sto vec ne...

16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Kresimir4 kaže...

hebali mater, 65$ ruksak i sad mi naplatili jos 176kn carina pdv sto vec ne...

Oko 135 kuna si ionako morao očekivati. http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

 

Ova razlika od 40-ak kuna su one pizdarije po novome - ležarina, rengen i tko zna što sve ne.

8 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
mbaksa kaže...
Kresimir4 kaže...

hebali mater, 65$ ruksak i sad mi naplatili jos 176kn carina pdv sto vec ne...

Oko 135 kuna si ionako morao očekivati. http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

 

Ova razlika od 40-ak kuna su one pizdarije po novome - ležarina, rengen i tko zna što sve ne.

 zapravo je 106kn pdv a ovo ostalo je valjda te pizdarije -.-

15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

Dobro su te oderali. :)

Treba nahranit sve birokrate u državi :)

U Ponedeljak stigla roba od nekih 25k € na carinu, sveukupna davanja na nju 56k kn :)

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Kresimir4 kaže...
mbaksa kaže...
Kresimir4 kaže...

hebali mater, 65$ ruksak i sad mi naplatili jos 176kn carina pdv sto vec ne...

Oko 135 kuna si ionako morao očekivati. http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

 

Ova razlika od 40-ak kuna su one pizdarije po novome - ležarina, rengen i tko zna što sve ne.

 zapravo je 106kn pdv a ovo ostalo je valjda te pizdarije -.-

Oko 110 kuna je PDV, ako ne i koju kunu više (ovisno o tečaju), 9 kuna (osim ako to nisu promijenili) carinjenje paketa, 12,9 kuna je slanje poziva za dostavu računa. I tu si već na barem 132 kune. To je znači ono "pod normalno", koliko si morao očekivati da će te to minimalno koštati. I toliko bi te i koštalo pred koji mjesec, dok nisu uveli ležarinu i druge pizdarije.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.7.2016 16:15 (mbaksa).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Slanje poziva i postupak carinjenja? Tko je tu lud? Carinska pristojba i PDV pune državni proračun, od kojeg se financiraju državne službe poput Carine. A oni ti još naplate svoj rad i troškove? Dobro da ne postoje stavke na računu za najam njihovih prostorija i uniforme. Zapravo ležarina je ovo prvo, znači samo uniforme i gablec još ne naplaćuju.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

sto je najgore, doslo mi pismo 30.6 s datumom 26.6 da imam 8 dana,a ostalo 4 dana sad zamisli da je bio vikend i jos praznik... poslat racun da je to ta stvar koju sam kupio. I cekam ja hoce tko sto odgovorit ili zvat nitko nista, jucer 5.7  9 dana nakon sto je ruksak stigao u zagreb stoji mi u sanducicu da je jucer oko XX sati postar pokusao dostaviti paket, ali nije uspio sto nije istina jer sam bio doma i evo danas 6.7 nakon 10 dana dobijem paket.... nije dovoljno sto sam cekao ruksak preko 3 tjedna da dode i sad sam morao cekat jos 10 dana ovih cigana. Znaci u njih paket stoji i samo traze racun, ja posaljem i oni nista, pa odgovori u pm... glavno da u pismu pise ako se ne posalje racun u roku 8 dana da se paket salje nazad posiljatelju.. Sva sreca pa vidim da ovaj sajt nesalje nikakav racun s paketom, pa cu iduci put samo editirate cijenu slike paypala i proizvoda na stranici pa cu vidit hoce li proci mamu im krofnarsku.

9 godina
odjavljen
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Jel radi kome link na praćenje statusa pošiljke na stranici od pošte? Trebam provjerit jedan paket al mi uopće ne otvara stranicu kak se spada

 
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice