Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om

poruka: 221
|
čitano: 41.873
|
moderatori: Danny_HR, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om".
2 godine

od nekada čudne firme Strong se lijepo profilirao i za malo novaca daje puno, kao prvo kvalitetom...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2 i kodiranje HEVC-om
Anđeo bez falinge kaže...

od nekada čudne firme Strong se lijepo profilirao i za malo novaca daje puno, kao prvo kvalitetom...

Da, nažalost kad nam je za jedan TV bez tunera riknuo stari receiver na brzinu sam išao kupiti drugi, uzeo u Pevecu neki Infinity DVB-T2 HEVC, iako radi na njemu su nakon tjedan dana počele rikavati lampice od displeja koje su pokazivale vrijeme ili broj kanala. Sad radi možda još 4-5 crtica od sve 4 znamenke. Ali sam receiver radi i dalje, ne mogu samo bi me smetalo da je taj receiver kod mene negdje to vidjeti.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
2 godine
JozoBozo121 kaže...

Da, nažalost kad nam je za jedan TV bez tunera riknuo stari receiver na brzinu sam išao kupiti drugi, uzeo u Pevecu neki Infinity DVB-T2 HEVC, iako radi na njemu su nakon tjedan dana počele rikavati lampice od displeja koje su pokazivale vrijeme ili broj kanala. Sad radi možda još 4-5 crtica od sve 4 znamenke. Ali sam receiver radi i dalje, ne mogu samo bi me smetalo da je taj receiver kod mene negdje to vidjeti.

da, kao i u svemu treba pratiti recenzije i iskustva forumaša s drugih foruma...

ne možeš vjerovati ali čitao sam postove sa stranih foruma no i oni imaju problema s hevc prijemom...

taj Strong je jako kvalitetan koliko sam čitao..

eto, ne zove se sony, LG, samsung itd

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
11 godina
Dino55 kaže...

Ma jasno da nema panike ali je glupo što ću sad opet morat natrčit receiver pored tv-a,no jbg šta je tu je,nema jeftinije opcije.

Koji su još dobri receiveri osim tih koje si linkao? 
Vidjeh danas u pevecu opticum,synergy.
Jel ima neki razlog zbog kojeg bih trebao izbjeći ovaj receiver tj imaju li oni u većim formatima kakvih prednosti? https://pevec.hr/tv-receiver-engel-dvb-t2-h-265-hevc-scart-stick-298706.html

Ništa osim Strong i Thomson, pogotovo ne taj mali kepec Engel ili što sitniji to se više grije.Zelena ekipa ima dvogodišnju garanciju, a svi ostali modeli/brendovi za istu ili sličnu cijenu nude samo 12 mjeseci garancije.

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/hrvatska-prelazi-dvb-t2-kodiranje-hevc-om/237610.aspx?page=6&jumpto=5977372&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
13 mjeseci
Dino55 kaže...

Ma jasno da nema panike ali je glupo što ću sad opet morat natrčit receiver pored tv-a,no jbg šta je tu je,nema jeftinije opcije.

Koji su još dobri receiveri osim tih koje si linkao? 
Vidjeh danas u pevecu opticum,synergy.
Jel ima neki razlog zbog kojeg bih trebao izbjeći ovaj receiver tj imaju li oni u većim formatima kakvih prednosti? https://pevec.hr/tv-receiver-engel-dvb-t2-h-265-hevc-scart-stick-298706.html

Jedina "prednost" tog engela je veličina, pa je iza tv-a i povezan putem IR kabela. Međutim SCART je tu višak i s obzirom na to da sada programi idu u 1080p/720p onda je samo HDMI opcija. Bio bi puno bolji kada bi postojao u varijanti HDMI sticka (slično kao oni android ili fire tv stickovi) ali kod nas za sada takvih izvedbi T2 HEVC tunera nema.

Onaj Strong SRT8211 je vjerojatno najbolja opcija u ovome trenutku.

9 godina

Molim one koji ZNAJU, dali ja sa svojim tv-om koji ima tjuner T2 HEVC 264,budem mogao gledati programe,ili moram kupiti onaj spominjani Strong ili neki drugi uređaj?

Samo Canon priznam
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2019 21:32 (mucamica).

0 0 hvala 0
9 godina

Molim one koji ZNAJU, dali ja sa svojim tv-om koji ima tjuner T2 HEVC 264,budem mogao gledati programe,ili moram kupiti onaj spominjani Strong ili neki drugi uređaj?

Samo Canon priznam

0 0 hvala 0
3 godine
mucamica kaže...

I mene zanima.

Miran i skroman život donosi više sreće nego potraga za uspjehom koja podrazumijeva stalnu napetost. - Albert Einstein
9 godina
thekeyofdestiny13 kaže...
mucamica kaže...

Molim one koji ZNAJU, dali ja sa svojim tv-om koji ima tjuner T2 HEVC 264

I mene zanima.

HEVC je 265, a 264 je AVC rečeno je više puta..

Ako vam negdje u specifikacijama od tv-a piše HEVC, onda ćete najvjerojatnije moći gledati..

"Najvjerojatnije" je iz razloga što ima tv-ova koji podržavaju HEVC samo na media playeru, a ne i na tuneru..

Srećom nema puno takvih modela osim nekih od prije par godina kad se krenulo u fazu implementiranja same HEVC tehnologije..

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 20:00 (Crojumper).
5 godina

Tuner nema veze sa vrstama video codec-a , on samo demodulira VF modulaciju ( DVB-T/T2 ) u jedinice i nule .

10 mjeseci
Anđeo bez falinge kaže...

Cudne ? Imam jos uvijek strongov prijemnik za analognu satelitsku. Ne znam koliko mi ih je krepalo prije njega, ali on se jednostavno nije dao

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice