HT pokrenuo LTE mrežu

poruka: 93
|
čitano: 18.781
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HT pokrenuo LTE mrežu".
15 godina
online
HT pokrenuo LTE mrežu

Jedva čekam da sad nabe cijenu onoliko puta višu od 3G-a koliko je LTE brzina veća nego HSDPA

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
HT pokrenuo LTE mrežu

Zanimljivo, ali još je zanimljivije da na nekim dijelovima Knežije koja je praktički u centru grada i dalje zapinje 3G. :)

I used to play a little, but a little wouldn't do it, so the little got more and more.
 
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HT pokrenuo LTE mrežu

Ali naš je LTE drugačiji nego američki, tako da oni i dalje neće moći kod nas n LTE, a ni mi ako kupimo jeftinije mobove u Americi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 9:34 (logik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: HT pokrenuo LTE mrežu
Danny_HR kaže...

Zanimljivo, ali još je zanimljivije da na nekim dijelovima Knežije koja je praktički u centru grada i dalje zapinje 3G. :)

Al šta mi vrijedi i optika i 4G kad dolazi ACTA i slična sra.nja

 

 

Jedino bitno od Long-term-evolutiona je koliki će ping davat......T-HT i Austria (Vip) jedini imaju para za uložit u opremu, ali mi nemamo para za iskorištavanje :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
offline
HT pokrenuo LTE mrežu
Napokon! Svaka čast da su to konačno uveli. Samo ostaje otvoreno pitanje cijene :/ sad ćemo brže trošiti pakete, a T-mobile bolje zarađivati :P kad bi ponudili pravi flat bez ograničenja brzine to bi bilo zakon, makar teško.
Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
 
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HT pokrenuo LTE mrežu

f*ck YEAH

 

Ain`t nothin` else like L.A.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: HT pokrenuo LTE mrežu
Tau kaže...
Napokon! Svaka čast da su to konačno uveli. Samo ostaje otvoreno pitanje cijene :/ sad ćemo brže trošiti pakete, a T-mobile bolje zarađivati :P kad bi ponudili pravi flat bez ograničenja brzine to bi bilo zakon, makar teško.

Prodavat će onaj svoj stick koji će opet bit namjerno često limitiran. Ovaj put na HSPA, kao 3G stick na EDGE...

 

 

U HR ovo neće zaživit još par godina...u SAD-u i Japanu se slabo prodaju 4G verzije uređaja jer su striktno na CDMA...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
offline
Re: HT pokrenuo LTE mrežu
Tau kaže...
Napokon! Svaka čast da su to konačno uveli. Samo ostaje otvoreno pitanje cijene :/ sad ćemo brže trošiti pakete, a T-mobile bolje zarađivati :P kad bi ponudili pravi flat bez ograničenja brzine to bi bilo zakon, makar teško.

Eh, da, kad bi nam dali.

Ja sam upravo potrošio svojih 512 MB i surfam na ultra-brzih 64 kbps (ali to je tematika za ovu temu)

 

 

 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
14 godina
offline
Re: HT pokrenuo LTE mrežu
Danny_HR kaže...

Zanimljivo, ali još je zanimljivije da na nekim dijelovima Knežije koja je praktički u centru grada i dalje zapinje 3G. :)

Svugdje mi radi 3G ali kad dodes u kneziju ma kakvi, nema sanse da to loada stranicu brzo {#}

Nothing lasts forever
12 godina
neaktivan
offline
HT pokrenuo LTE mrežu

 

Sreca da barem ovo nije uspio stopirati hakom, kao sto je ucinio sa optikom.

 
1 1 hvala 0
15 godina
online
Re: HT pokrenuo LTE mrežu
letterz kaže...

 

Sreca da barem ovo nije uspio stopirati hakom, kao sto je ucinio sa optikom.

Banda HT-a je htjela neke pare izvuć kroz širenje fibera.

Zato drugi operateri (Iskon - druga uprava od HT-a, Amis, B.net) šire legalno ali relativno sporo.

 

 

Ja samo znam da će do kraja 2013. 50% Zagreba (sveti duh - centar - maksimir) bit pod Amisovom optikom. (tako se oni reklamiraju barem)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
offline
HT pokrenuo LTE mrežu

Kad smo poceli vec optikom. Meni jos uvijek nije jasno zasto je cijela bistra pokrivena optikom ( HT ) po stupovima, navodno " javili " su se dobrovoljno da ce platit.  A zagreb nije?

Nothing lasts forever
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
online
Re: HT pokrenuo LTE mrežu
Fake_Alert kaže...

Kad smo poceli vec optikom. Meni jos uvijek nije jasno zasto je cijela bistra pokrivena optikom ( HT ) po stupovima, navodno " javili " su se dobrovoljno da ce platit.  A zagreb nije?

Shvatili su da u Zagrebu nemogu izvuć monopol

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
odjavljen
offline
HT pokrenuo LTE mrežu

Poanta LTE-a i jest u tome što bolje i lakše pokriva prostor od 3G-a. Cijene vani nisu bitno veće pa nebi trebale ni u nas.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: HT pokrenuo LTE mrežu
Tonči kaže...

Poanta LTE-a i jest u tome što bolje i lakše pokriva prostor od 3G-a. Cijene vani nisu bitno veće pa nebi trebale ni u nas.

U Japanu je besplatan 4-8 mbitni ADSL, kod nas je ta cijena 100x skuplja :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
HT pokrenuo LTE mrežu

Da, al pitanje kad će biti dostupan u ostalim gradovima, te koliko će uopće biti područje pokrivenosti u HR.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HT pokrenuo LTE mrežu

Japan i hrv nemozes parirat {#}

Nothing lasts forever
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HT pokrenuo LTE mrežu

Internet na mobitelu/tabletu - bankrot. Zato ja najrađe surfam na dobrom starom flat rateu na PC-u. Vani mi ne treba, tako sam si zamislio, i sad imam za jesti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: HT pokrenuo LTE mrežu
Mitch kaže...
Tonči kaže...

Poanta LTE-a i jest u tome što bolje i lakše pokriva prostor od 3G-a. Cijene vani nisu bitno veće pa nebi trebale ni u nas.

U Japanu je besplatan 4-8 mbitni ADSL, kod nas je ta cijena 100x skuplja :)

U Poljskoj je LTE vrlo jeftina usluga (jeftinija je i infrastruktura od 3G-a).

13 godina
offline
Re: HT pokrenuo LTE mrežu
Tonči kaže...

Poanta LTE-a i jest u tome što bolje i lakše pokriva prostor od 3G-a. Cijene vani nisu bitno veće pa nebi trebale ni u nas.

Tonči kaže...

U Poljskoj je LTE vrlo jeftina usluga (jeftinija je i infrastruktura od 3G-a).

That's the point!

 

Daleko smo mi od toga.
Uz dužno poštovanje. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
16 godina
neaktivan
offline
HT pokrenuo LTE mrežu

LTE se reklamira kao 4G mreža. Ali nije li u stvari 3.9G?! Mislio sam da je UMTS 3G, HSDPA 3.5G, a LTE 3.9G. Ili je ipak 4G?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HT pokrenuo LTE mrežu
Valkic kaže...

LTE se reklamira kao 4G mreža. Ali nije li u stvari 3.9G?! Mislio sam da je UMTS 3G, HSDPA 3.5G, a LTE 3.9G. Ili je ipak 4G?

Nije 4G, barem ne prema specifikacijama Međunarodne telekomunikacijske unije. LTE Advanced je 4G mreža, LTE bi bio kao pre-4G.

I don't always live on this planet but when I do, I don't want to.
13 godina
offline
Re: HT pokrenuo LTE mrežu
LTE ti je 3GPP.Pre 4G
robimarko@gmail.com
13 godina
protjeran
offline
HT pokrenuo LTE mrežu

To vrijedi i može se koristiti samo u flat ratama. Amerikanci koji imaju pakete od 2GB na novom ipadu potroše paket u 17 minuta.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HT pokrenuo LTE mrežu
Tonči kaže...

Poanta LTE-a i jest u tome što bolje i lakše pokriva prostor od 3G-a. Cijene vani nisu bitno veće pa nebi trebale ni u nas.

 

Ne nužno. Ovisi o frekvenciji. Ova što radi na 800 mHz sigurno bolje pokriva teren nego 3G (2100 mHz). LTE na 1700 Mhz baš i neće.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 11:26 (Bizarro).
15 godina
online
Re: HT pokrenuo LTE mrežu
zatojeto kaže...

To vrijedi i može se koristiti samo u flat ratama. Amerikanci koji imaju pakete od 2GB na novom ipadu potroše paket u 17 minuta.

Ja sam u 12 dana na 3Gu potrošio 7.64 GB ovaj mjesec.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: HT pokrenuo LTE mrežu
escobar_ kaže...
Valkic kaže...

LTE se reklamira kao 4G mreža. Ali nije li u stvari 3.9G?! Mislio sam da je UMTS 3G, HSDPA 3.5G, a LTE 3.9G. Ili je ipak 4G?

Nije 4G, barem ne prema specifikacijama Međunarodne telekomunikacijske unije. LTE Advanced je 4G mreža, LTE bi bio kao pre-4G.

Najprije je samo LTE Advanced bio prihvaćen kao 4G. http://mob.hr/wimax-2-i-lte-advanced-su-mreze-4-generacije/

 

Kasnije su popustili pa je i "obični" LTE dobio tu oznaku. Što je najgore čak i HSPA+ se naziva 4G. http://mob.hr/itu-popustio-pritiscima-operatera-wimax-lte-i-hspa-postaju-4g/

16 godina
neaktivan
offline
Re: HT pokrenuo LTE mrežu
Bilo bi lijepo da prvo cijelu zemlju pokriju s 3G signalom. Na moru u sezoni mi ne prelazi 64kbs, pa ni ne primjetim kad sam potrošio paket, jer se brzina ne promijeni. To je pravi flat :-P
15 godina
odjavljen
offline
Re: HT pokrenuo LTE mrežu
Visak kaže...
Bilo bi lijepo da prvo cijelu zemlju pokriju s 3G signalom. Na moru u sezoni mi ne prelazi 64kbs, pa ni ne primjetim kad sam potrošio paket, jer se brzina ne promijeni. To je pravi flat :-P

Ne. Kako ne shvaćate da je LTE zamjena za 3G, ne nešto uz 3G. LTE na 800MHz ima daleko bolju pokrivenost.

12 godina
neaktivan
offline
HT pokrenuo LTE mrežu

ništa to ne vrijedi dok se ne skupi kritična masa korisnika koja neće plaćati "maksimalnu moguću razinu usluge" nego stvarnu i garantiranu uslugu. alternativno, da budu spremni ponuditi maksimalno moguće plaćanje računa operateru, ovisno o primanjima koje ostvare taj mjesec.

 

pitam se što bi korisnik taksija rekao da mu taksist kaže "teoretski vas mogu odbaciti do aerodroma za 100kn" pa ga ostavi na pola puta.

 

ili da poslodavac kaže "teoretski vam mogu platiti za rad do 10 000kn" i to još stavi u ugovor... smijeh.

 

ništa, stati u red za 24mj šišanja, na trajni nalog :)

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice