HTC deblokira bootloadere

poruka: 19
|
čitano: 3.803
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HTC deblokira bootloadere".
15 godina
neaktivan
offline
HTC deblokira bootloadere

hajde napokon da su popustili.

Malo manje muke od sada oko custom ROMova za nove modele.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HTC deblokira bootloadere

Samo što sada treba ostaviti serijski broj mobilnog uređaja pri zahtjevu otključavanja što znači da će prodavačima biti dostupna ta lista i tu nestaje bilo kakav pokušaj ostvarivanja garancije.

 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HTC deblokira bootloadere
sliver kaže...

Samo što sada treba ostaviti serijski broj mobilnog uređaja pri zahtjevu otključavanja što znači da će prodavačima biti dostupna ta lista i tu nestaje bilo kakav pokušaj ostvarivanja garancije.

Sada ću najvjerojatnije ispast neznalica, ali što se tu može kada ne znam u čemu je kvaka, pa mi lijepo objasnite slijedjeće;

1. Bootloaderi, što to je, kada je takva frka, ili to netko pravi od amebe slona,

2. zašto bih ja nekome trebao davati serijski broj mog moba, ili je to navlakuša da nas se može kontrolirati na "još jedan jadan" način

3. zbog čega bih gubio ili izgubio uopće garanciju, pa ne stavljam u mob neznam, 8 GB RAm memorije ili neznam kakav procesor ili kakvog  {#} ili  {#}  ili {#}  ??!!

 

Na kraju, što dobivam ili gubim s tim bootloaderima {#}  {#}?

ATJ Lučko
15 godina
offline
Re: HTC deblokira bootloadere

Ako ne znaš o čemu se radi onda ti to nije ni bitno.

14 godina
offline
Re: HTC deblokira bootloadere
ATJLučko kaže...
sliver kaže...

Samo što sada treba ostaviti serijski broj mobilnog uređaja pri zahtjevu otključavanja što znači da će prodavačima biti dostupna ta lista i tu nestaje bilo kakav pokušaj ostvarivanja garancije.

Sada ću najvjerojatnije ispast neznalica, ali što se tu može kada ne znam u čemu je kvaka, pa mi lijepo objasnite slijedjeće;

1. Bootloaderi, što to je, kada je takva frka, ili to netko pravi od amebe slona,

2. zašto bih ja nekome trebao davati serijski broj mog moba, ili je to navlakuša da nas se može kontrolirati na "još jedan jadan" način

3. zbog čega bih gubio ili izgubio uopće garanciju, pa ne stavljam u mob neznam, 8 GB RAm memorije ili neznam kakav procesor ili kakvog {#} ili {#}  ili {#}  ??!!

 

Na kraju, što dobivam ili gubim s tim bootloaderima {#} {#}?

 

Ukratko. ja imam htc hd2 a to je Windows mobile 6.5 telefon. sada imam na njemu Android 2.3.5....

 

proces kojim stavljaš drugi software je dosta kompliciran i ako ne pratiš točno upute možeš pokvarit mob... i naravno nemaš garanciju.

 

večina moba dolazi sa androidom 2.2 koji je stariji, a skoro za sve mobitele imaš noviji 2.3.2 ili 2.3.3 (XDA developers - imaš na stranici sve). software nije originalan nego modificiran

12 godina
neaktivan
offline
Re: HTC deblokira bootloadere
ATJLučko kaže...
sliver kaže...

Samo što sada treba ostaviti serijski broj mobilnog uređaja pri zahtjevu otključavanja što znači da će prodavačima biti dostupna ta lista i tu nestaje bilo kakav pokušaj ostvarivanja garancije.

Sada ću najvjerojatnije ispast neznalica, ali što se tu može kada ne znam u čemu je kvaka, pa mi lijepo objasnite slijedjeće;

1. Bootloaderi, što to je, kada je takva frka, ili to netko pravi od amebe slona,

2. zašto bih ja nekome trebao davati serijski broj mog moba, ili je to navlakuša da nas se može kontrolirati na "još jedan jadan" način

3. zbog čega bih gubio ili izgubio uopće garanciju, pa ne stavljam u mob neznam, 8 GB RAm memorije ili neznam kakav procesor ili kakvog  {#} ili  {#}  ili {#}  ??!!

 

Na kraju, što dobivam ili gubim s tim bootloaderima {#}  {#}?

 

Dobro ti je onaj tip rekao, ako ne znaš, najvjerojatnije te ni ne treba brinuti to.

 

Otključavanje bootloadera ti donosi mogućnost instaliranja bilo kojeg kompatibilnog operacijskog sustava ( custom ROMovi, itd itd )

13 godina
offline
Re: HTC deblokira bootloadere
ormar kaže...
ATJLučko kaže...
sliver kaže...

 

 

Dobro ti je onaj tip rekao, ako ne znaš, najvjerojatnije te ni ne treba brinuti to.

 

Otključavanje bootloadera donosi ti mogućnost instaliranja bilo kojeg kompatibilnog operacijskog sustava ( custom ROMovi, itd itd )

Ad1; ne slažem se s takvim razmišljanjem, zašto ne bi nešto pokazao i naučio kolege forumaše neznalice kao ja, ako u konačnici imam/o veleike koristi od toga {#}1

Ad2; bilo bi lijepo kada bi se ako nije zabranjena tema ili voće, nešto o tome napraviti kao tema na forumu, ko ste od volje dečki {#}!?

ATJ Lučko
12 godina
neaktivan
offline
Re: HTC deblokira bootloadere
Dejo6, ne se zajebavat sa specijalcima! :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: HTC deblokira bootloadere
ATJLučko kaže...
ormar kaže...
ATJLučko kaže...
sliver kaže...

 

 

Dobro ti je onaj tip rekao, ako ne znaš, najvjerojatnije te ni ne treba brinuti to.

 

Otključavanje bootloadera donosi ti mogućnost instaliranja bilo kojeg kompatibilnog operacijskog sustava ( custom ROMovi, itd itd )

Ad1; ne slažem se s takvim razmišljanjem, zašto ne bi nešto pokazao i naučio kolege forumaše neznalice kao ja, ako u konačnici imam/o veleike koristi od toga {#}1

Ad2; bilo bi lijepo kada bi se ako nije zabranjena tema ili voće, nešto o tome napraviti kao tema na forumu, ko ste od volje dečki {#}!?

 

Gle, svaka osoba koju zanimaju malo naprednije.. zapravo krivo sam se izrazio, svaki napredniji korisnik sam progoogla termine i spoji kraj s krajem, jer je to najefektivniji i najbrži ( uglavnom ) način stjecanja informacija&znanja.

 

Što ne znači naravno da je tvoj način kriv, dapače - najčešće sa direktnim pitanjem možeš dobit odgovor na cijelu materiju, a ne da skupiš dio informacija iz jednog pronađenog threada, a dio iz drugog ( xda-devs forum je npr. čisti clusterfuck za stvari koje već ne znaš prethodno :D ), ja sam se tim načinom koristio kad sam bio mlađi i učio programiranje. Al' danas, jebiga, zasučem rukave i sam skužim 2+2 :p

 

A što se tiče nekakvog threada za takve stvari, postoji već modding topic za par modela ( Sony Ericsson x10 npr. ), ali da postoji topic koji obuhvaća sve to, to baš i nije realno jer svaki model mobitela je drukčija priča s Androidom radi drivera, rezolucije, itd.

 

Ako te stvarno zanimaju te stvari, lijepo odi i registriraj se na forum.xda-developers.com, and have fun :)

15 godina
offline
Re: HTC deblokira bootloadere
http://revolutionary.io

I puno sam rekao...
And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
13 godina
neaktivan
offline
HTC deblokira bootloadere
Ako je Android otvoren, zasto bi proizvodjac ogranicavao stavljanje custom romova? Ok, popusis garanciju, ali ove fore sa otkljucavanjem su jadne.
http://www.youtube.com/watch?v=5Fm7jmkHAxs&feature=feedlik
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: HTC deblokira bootloadere
no tengo dinero kaže...
Ako je Android otvoren, zasto bi proizvodjac ogranicavao stavljanje custom romova? Ok, popusis garanciju, ali ove fore sa otkljucavanjem su jadne.

  android niti je otvoren, niti je slobodan, niti je besplatan

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
offline
Re: HTC deblokira bootloadere
ATJLučko kaže...
Sada ću najvjerojatnije ispast neznalica, ali što se tu može kada ne znam u čemu je kvaka, pa mi lijepo objasnite slijedjeće;

1. Bootloaderi, što to je, kada je takva frka, ili to netko pravi od amebe slona,

2. zašto bih ja nekome trebao davati serijski broj mog moba, ili je to navlakuša da nas se može kontrolirati na "još jedan jadan" način

3. zbog čega bih gubio ili izgubio uopće garanciju, pa ne stavljam u mob neznam, 8 GB RAm memorije ili neznam kakav procesor ili kakvog {#} ili {#}  ili {#}  ??!!

 

Na kraju, što dobivam ili gubim s tim bootloaderima {#} {#}?

Pa eto, da ti ukratko kažem o čemu se radi, bootloader se prvi pokreće i učitava sistem, a ti onda možeš stavljati ovo-ono... ali kada ga otključaš možeš ga i onemogućiti ako zezneš stvar... i tu dolazimo do onoga "zašto bi gubio uopće garanciju". eto staviš neki custom sistem, ili fulaš pa staviš nešto od nekog drugog moba i zezneš ga da ne možeš ni do boot loadera. Kod kompa možeš butati sa CD-a, sticka, ovog, onog ako zezneš sistem na disku pa sredit stvar, ali ovdje bi bilo opsjedanja servisa "neće da upali" a u stvari neko ćeprko sa firmverima, ovak oni peru ruke.

15 godina
offline
HTC deblokira bootloadere

Koji ste vi krelci... covjek vas je lijepo pitao.

 

Dakle... ATJ... Bootloader ti je nesto ko bios na PC-u, on ti (ne)dozvoljava instalaciju custom romova. Sada kada je otkljucan, moci ces staviti bilo koji rom koji ti pase na mob. Rom je ekvivalent OS-u na PC-u.

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC deblokira bootloadere
Problem je u tome što proizvođač uređaja krajnjem korisniku direktno ne proda ni jedan promil od ukupnog broja prodanih uređaja - sve prodaju pružatelji mobilnih usluga, koji mobitele prodaju ispod cijene a zarađuju na ugovornim obvezama.
I onda kad T-Mobile ili Vipnet kažu HTC-u da mobitel mora imati zaključan bootloader (ne znam iz kojih razloga jer mislim da boot loader nema veze sa simlock-om) onda HTC zaključa bootloader i ne raspravlja se :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: HTC deblokira bootloadere
grimyHR kaže...
no tengo dinero kaže...
Ako je Android otvoren, zasto bi proizvodjac ogranicavao stavljanje custom romova? Ok, popusis garanciju, ali ove fore sa otkljucavanjem su jadne.

  android niti je otvoren, niti je slobodan, niti je besplatan

  Tako ispada.Znaci ista stvar kao i ostala konkurencija.

http://www.youtube.com/watch?v=5Fm7jmkHAxs&feature=feedlik
15 godina
protjeran
offline
Re: HTC deblokira bootloadere
no tengo dinero kaže...
grimyHR kaže...
no tengo dinero kaže...
Ako je Android otvoren, zasto bi proizvodjac ogranicavao stavljanje custom romova? Ok, popusis garanciju, ali ove fore sa otkljucavanjem su jadne.

  android niti je otvoren, niti je slobodan, niti je besplatan

  Tako ispada.Znaci ista stvar kao i ostala konkurencija.

  jedino sto su nazivno to troje, pa se tako mogu reklamirati, ali u praksi to ispada jako drugacije od onoga u sto nas google pokusava uvjeriti

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
13 godina
offline
Re: HTC deblokira bootloadere
tnakir kaže...

Koji ste vi krelci... covjek vas je lijepo pitao.

 

Dakle... ATJ... Bootloader ti je nesto ko bios na PC-u, on ti (ne)dozvoljava instalaciju custom romova. Sada kada je otkljucan, moci ces staviti bilo koji rom koji ti pase na mob. Rom je ekvivalent OS-u na PC-u.

Polako vas čitam i kapiram onoliko koliko stignem obzirom sam baziran na neke drukčije teme, ali nije da nisam zainteresiran i da ne očekujem željno svako post koji će me još malo više uputiti i udubiti u poantu problema u kojem zecu leži grm {#}!

 

Ipak, imam još jedno pitanje/konstataciju ako sam ispravno zbrojio 2+2, onaj po meni {#}  T - Wise pilot navigacija, koji kao dobiješ po defaultu sa mobom kupljenim u T-com-u, da li je on izravna poslijedica i kolateralna šteta (bar ga ja tako doživljavam), nečega što su dečki zaposleni u T-com-u a koji su zbog tih bootloadera i valjda ključeva za njih mogli ući u software moba i instalirati isti, a ovako bih ga ja prebrisao ili uglavnom na neki način maknuo "fizički" iz moba, jer mi jednostavno smeta!?

 

Činjenica kako je jednom, relativno davno prije a barem 5 godina, mali OT, ali razumijete me, nadam se, T-com pustio u prodaju Nokiu N80, srebrnu, u koju su neki dečki iz T-com-a prčkali, pa je čovjeku u roku od 4 dana riknula Nokia načisto, ekran zacrnio napola, uglavnom mob je pobenavio. A sve zbog onog famoznog T-com početnog zaslona pri podizanju OS-a moba, konkretno tada je čini mi se počeo biti aktualan Symbian malo jače s pojavom takvih mobova. A da se nadovežem, smeta me također i ono od VIP-a uključivanje, stoga, ako mi otključan bootloader pomaže maknuti takve gluposti, mogu samo reći glasno VAU, NAPOKON!!!!     {#}

ATJ Lučko
15 godina
offline
Re: HTC deblokira bootloadere

Da makneš te gluposti što operateri stavljaju dovoljno je rootati mob.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice