HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama

poruka: 22
|
čitano: 2.803
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama".
13 godina
offline
HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama

Proizvođači mobilnih uređaja su kao Lemminzi čini se. Kud veliki bijeli vođa, tud i mi. Nema više normalnih...

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama

Onda ce netko za par godina vratit 3.5 mm jack i kurcit se kak je to *eben feature.

 
7 3 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama
Arto kaže...

Proizvođači mobilnih uređaja su kao Lemminzi čini se. Kud veliki bijeli vođa, tud i mi. Nema više normalnih...

 Po kojoj se to logici Motorola (ili Lenovo) naziva velikim bijelim vođom?

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2016 12:37 (miki1981).
16 godina
neaktivan
offline
Re: HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama

Apple, ne Motorola.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
7 godina
online
Re: HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama
1domagoj1 kaže...

Apple, ne Motorola.

 U ovom slučaju Motorola, jer su prvi izbacili 3,5 mm utor.

Kruha i igala...
14 godina
neaktivan
offline
Re: HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama
1domagoj1 kaže...

Apple, ne Motorola.

 Pa ok, ali Motorola, tj Lenovo su prvi izbacili 3,5mm, pa ih je potom slijedio Apple...

Mislim ni ja to nisam znao, ali piše u tekstu, koji je i prilično kratak...pa zato ne kužim onakav komentar u kojem se aludira na Apple, a u samom tekstu piše da nije Apple nego Motorola to prva napravila.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2016 12:47 (miki1981).
12 godina
neaktivan
offline
HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama

3.5 mm i slični audio utori imaju mogucnost spajanja konektora bilo kako okrenutog, 360°, a na ovim novim je inovacija to da se može bilo kako okrenuti (a ima 2 načina samo), uvijek me kod tih konektora zanima zakaj ne dizajniraju usb konektor koji bi bio manji od 3.5 mm, ali u tom stilu, ali isto tak 360°, 4 kontakta, izvedivo

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2016.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama

Vidjela žaba da se konji potkivaju, pa i ona podignula nogu! 

 

Nemam ovog puta namjeru previše ocrniti, da se tako blago izrazim, niti jedan brend, pa niti HTC, ali poučen svime do sada viđenim, niti će HTC ikada postati nešto klase "Velikog vođe", bilo koje boje, niti će postati tako skoro značajni na tržištu. 

Sa zadnjim gadgetom su izgleda konačno  uradili pravu stvar, ali shodno uspjesima od prije nekih šest i više godina, trenutno ih vidim kao Samsunga sa SGS2 ili Apple sa iPhone 3GS. 

Vrijeme će pokazati koliko jesam, ili koliko nisam, bio u pravu! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama
Diplomirani pješak kaže...

3.5 mm i slični audio utori imaju mogucnost spajanja konektora bilo kako okrenutog, 360°, a na ovim novim je inovacija to da se može bilo kako okrenuti (a ima 2 načina samo), uvijek me kod tih konektora zanima zakaj ne dizajniraju usb konektor koji bi bio manji od 3.5 mm, ali u tom stilu, ali isto tak 360°, 4 kontakta, izvedivo

Samo što USB 3.0 ima 9 kontakata, a type C ukupno 24, 2x12, s tim da je napajanje duplicirano i radi simetrije i radi veće struje.

 

Međutim, čak USB 2.0 nije pogodan za TRRS konektor jer postoji opasnost od kratkog spoja pri uštekavanju, ali i uštekavanje pogrešnog uređaja.

 

 

On topic: zašto nigdje nema slike gornje strane? Čitavo nagađanje se temelji na tome da se na slikama ne vidi jack, ali ako je gore, ne bi se ni mogao vidjeti. Možda je ovo ispitivanje tržišta - pustiš slike na kojima se ne vidi jack, pa pratiš komentare.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
offline
Re: HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama

Vidio sam to, ali da je ostalo samo na Lenovu, mislim da se nitko od ostalih proizvođača ne bi dva puta na to osvrnuo. Apple je napravio od toga "revoluciju", priču i sljedeću #novu_stvar pa je postalo očito stvar prestiža nemati 3.5 mm jack. Nisam htio pljucati po Appleu specifično, htio sam pljucati po izostavljanju jacka.

16 godina
neaktivan
offline
Re: HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama
fer-de-lance kaže...

U ovom slučaju Motorola, jer su prvi izbacili 3,5 mm utor.

miki1981 kaže...

Pa ok, ali Motorola, tj Lenovo su prvi izbacili 3,5mm, pa ih je potom slijedio Apple...

Mislim ni ja to nisam znao, ali piše u tekstu, koji je i prilično kratak...pa zato ne kužim onakav komentar u kojem se aludira na Apple, a u samom tekstu piše da nije Apple nego Motorola to prva napravila.

Samo kazem na sto je autor sintagme "veliki bijeli voda" mislio.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
13 godina
neaktivan
offline
HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama

Ovo sve počnije bacati na neki dogovor između proizvođača.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama
Najbolje da je motorola izbacila to prva. Oppo je to napravio s modelom R5, ja vec vise od godinu dana koristim R5S i ama bas nikad mi nije usfalio. Imam adapter i bok. Natavno, pomaze sto Oppo ima VOOC koji napuni mob do preko 80% u pol sata pa ti ne moze faliti istodobno punjenje i slusanje
 
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama

Oh ne, tko je to mogao predvidjeti???

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama

A u idućoj iteraciji izbacuju konektor za punjenje, dam se kladit? Punit ćemo svi bežično...  

 

Bilo koji iole pametniji proizvođač ostavit će konektor, a HTCovi poslovni potezi su krasni zadnjih 5 godina, toliko krasni da gomilaju samo gubitke... HTC nije apple i ne može si baš priuštiti svašta...

 

Telefon bez 3.5mm teško da ću kupiti... Jednostavno mi treba taj konektor.

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama
axos kaže...

Ovo sve počnije bacati na neki dogovor između proizvođača.

 Naravno da jest. Intel to gura već koliko, desetljeće?

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama
lllnuclearlll kaže...

 

Bilo koji iole pametniji proizvođač ostavit će konektor, a HTCovi poslovni potezi su krasni zadnjih 5 godina, toliko krasni da gomilaju samo gubitke... HTC nije apple i ne može si baš priuštiti svašta...

 Kako danas kapitalizam funkcionira, pametno je izbaciti konektor. 200 miliona uređaja na godinu po 10 centi komad i evo uštede od 20 miliona. Uz to ide drugi tip slušalica koji se naplaćuje znatno više i prema tome - sad kada je lavina krenula, nadrapali smo.

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama
Feudalac kaže...

 Kako danas kapitalizam funkcionira, pametno je izbaciti konektor. 200 miliona uređaja na godinu po 10 centi komad i evo uštede od 20 miliona. Uz to ide drugi tip slušalica koji se naplaćuje znatno više i prema tome - sad kada je lavina krenula, nadrapali smo.

 ne baš... sumnjam da su svi budale i da će to napravit jer past će im prodaja, broj ljudi koji sluša glazbu na mobitelu je ogroman... a drugi tip slušalica ti ne treba pošto postoji adapter....

8 godina
offline
Re: HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama
lllnuclearlll kaže...
Feudalac kaže...

 Kako danas kapitalizam funkcionira, pametno je izbaciti konektor. 200 miliona uređaja na godinu po 10 centi komad i evo uštede od 20 miliona. Uz to ide drugi tip slušalica koji se naplaćuje znatno više i prema tome - sad kada je lavina krenula, nadrapali smo.

 ne baš... sumnjam da su svi budale i da će to napravit jer past će im prodaja, broj ljudi koji sluša glazbu na mobitelu je ogroman... a drugi tip slušalica ti ne treba pošto postoji adapter....

 Ne budi bedast, 95% ljudi nikad nije raspakiralo slušalice koje su dobili uz telefon. A ako svi proizvođači to promijene, nemaš kome otići pa ništa neće ni pasti.

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama
Feudalac kaže...

 Ne budi bedast, 95% ljudi nikad nije raspakiralo slušalice koje su dobili uz telefon. A ako svi proizvođači to promijene, nemaš kome otići pa ništa neće ni pasti.

 Pa naravno kad su slušalice koje dobiješ uz telefon teško smeće. Imam svoje slušalice... A broj ljudi koji slušaju glazbu na mobitelu nije zanemariv... A svi proizvođači to neće promijeniti, u tom je kvaka...

8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama
Glupost...gdje su bas te iŠrotovce nasli kopirati 🔫💩🔫
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: HTC ide Motorolinim i Appleovim stopama
MrBlc kaže...
Diplomirani pješak kaže...

3.5 mm i slični audio utori imaju mogucnost spajanja konektora bilo kako okrenutog, 360°, a na ovim novim je inovacija to da se može bilo kako okrenuti (a ima 2 načina samo), uvijek me kod tih konektora zanima zakaj ne dizajniraju usb konektor koji bi bio manji od 3.5 mm, ali u tom stilu, ali isto tak 360°, 4 kontakta, izvedivo

Samo što USB 3.0 ima 9 kontakata, a type C ukupno 24, 2x12, s tim da je napajanje duplicirano i radi simetrije i radi veće struje.

 

Međutim, čak USB 2.0 nije pogodan za TRRS konektor jer postoji opasnost od kratkog spoja pri uštekavanju, ali i uštekavanje pogrešnog uređaja.

 

 

Hvala na official info ali to je totalna glupost. U 21. stoljeću, da ne možeš istestirati je li jack gurnut do kraja pa da tek onda pusti napon... no da. Jbt danas imaš i indukcijska i razna druga bežična napajanja, nanoelemente - ali se "nemere" riješiti 360° konektor jer - ima 24 kontakta pa još i napon. A gle, da puštaš 50-230V izmjenično i štajaznam... ili neki luđački streaming podataka... pa pogledaj WDSL UTP konektor, kako je to ovdje riješeno - a tu doslovce elektroni mogu preskakati sa pina na pin.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice