Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pola sa

poruka: 28
|
čitano: 2.578
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pola sa".
16 godina
odjavljen
offline
Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pola sa

Ovo da HAC napravi natjecaj kostalo bi kao vanjski dug SAD-a

Freak Show Inc.
 
23 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pol
Kome treba nešto takvo? Kao da svaki 5 Finac radi u Stokholmu ili svaki 8 Šved u Helsinkiju. A vole se skoro kao Srbi i Hrvati. Kao tehno geek pozdravljam nešto ovako ali ne vidim neku matematiku koja će opravdati ovu investiciju. To je otprilike kad bi neko napravio hyperloop ZG BG. Trebalo bi nekih 18 minuta plus vrijeme zaleta i zaustavno vrijeme. Ako bi cijena bila 29 kn u jednom pravcu ja bih išao u BG na pljeskavicu a moj drug Mika bi dolazio kod mene na kavu. Ali to neće biti ni ovdje ni na sjeveru.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
2 6 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pol
ned kaže...
Kome treba nešto takvo? Kao da svaki 5 Finac radi u Stokholmu ili svaki 8 Šved u Helsinkiju. A vole se skoro kao Srbi i Hrvati. Kao tehno geek pozdravljam nešto ovako ali ne vidim neku matematiku koja će opravdati ovu investiciju. To je otprilike kad bi neko napravio hyperloop ZG BG. Trebalo bi nekih 18 minuta plus vrijeme zaleta i zaustavno vrijeme. Ako bi cijena bila 29 kn u jednom pravcu ja bih išao u BG na pljeskavicu a moj drug Mika bi dolazio kod mene na kavu. Ali to neće biti ni ovdje ni na sjeveru.

 

Ovo je govor mrznje

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pol
Friday kaže...

Ovo da HAC napravi natjecaj kostalo bi kao vanjski dug SAD-a

 misliš sa sedamnaesterostrukim farbanjem (tzv. "prva ruka" iliti "grund") ili sa bez? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2016 14:29 (Ajar).
16 godina
offline
Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pola sa

21 milijarda je kikiriki za Svede i Fince. Ne vidim problem.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pol

Ti ne vidis potrebu, no vjeruj mi postoje puno pametniji i ukljuceniji ljudi u proces pa vide. Mislis da je tebi prvom palo na pamet da tu nema racunice? Znaci ili je ima ili je nema jos. Jel ti palo na pamet da se mora neki prototip hypreloopa napravit prije nego rade preko oceana? Mozda je tu racunica. Super su mi ljudi koji znaju 3 informacije i blebnu da projekt od 21 miljardu nije isplativ. Pravo rvacki. Znan ja. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pol
ned kaže...
Kome treba nešto takvo? Kao da svaki 5 Finac radi u Stokholmu ili svaki 8 Šved u Helsinkiju. A vole se skoro kao Srbi i Hrvati. Kao tehno geek pozdravljam nešto ovako ali ne vidim neku matematiku koja će opravdati ovu investiciju. To je otprilike kad bi neko napravio hyperloop ZG BG. Trebalo bi nekih 18 minuta plus vrijeme zaleta i zaustavno vrijeme. Ako bi cijena bila 29 kn u jednom pravcu ja bih išao u BG na pljeskavicu a moj drug Mika bi dolazio kod mene na kavu. Ali to neće biti ni ovdje ni na sjeveru.

 

Helsinki kao grad ima veci BDP nego cijela Hrvatska, dok Stockholm kao grad ima veci BDP nego cijela Hrvatska i Srbija zajedno. Usporedivati ta dva grada sa icime na nasim prostorima je uopce smijesno, Beograd i Zagreb su potpuno minorni i nebitni u svijetu i europi, za razliku od ta dva skandinavska grada. Takoder je smjesna ideja da bi se taj transport koristio za obicne sljakere ili za otic na pivo. Jos nisam vidio da netko avionom putuje na pivo ili svako jutro na baustelu.

 

Kome treba nešto takvo? Svima onima koji putuju avionom izmedu ta dva grada, pogledaj koliko ljudi dnevno leti izmedu ta dva grada pa ces dobit odgovor.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2016 15:51 (DanijelX).
9 godina
protjeran
offline
Re: Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pol
ned kaže...
Kome treba nešto takvo? Kao da svaki 5 Finac radi u Stokholmu ili svaki 8 Šved u Helsinkiju. A vole se skoro kao Srbi i Hrvati. Kao tehno geek pozdravljam nešto ovako ali ne vidim neku matematiku koja će opravdati ovu investiciju. To je otprilike kad bi neko napravio hyperloop ZG BG. Trebalo bi nekih 18 minuta plus vrijeme zaleta i zaustavno vrijeme. Ako bi cijena bila 29 kn u jednom pravcu ja bih išao u BG na pljeskavicu a moj drug Mika bi dolazio kod mene na kavu. Ali to neće biti ni ovdje ni na sjeveru.

 Svedi i Finci se ne mrze, ne znam odakle ti to. Evo ja kao doseljeni Sved sam ozenio Finkinju i nikad nisam imao problema.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pol
Magnolia_fan kaže...

 Svedi i Finci se ne mrze, ne znam odakle ti to. Evo ja kao doseljeni Sved sam ozenio Finkinju i nikad nisam imao problema.

 

Vjerojatno si jaci od nje pa ti se ne usudi nista reci.

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pol

Ne trkeljaj!
16 godina
online
Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pola sa

Koliko košta izrada dva aerodroma i 10 aviona koji bi vozili vamo tamo? Za usporedbu.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pola sa

Google kaže avion košta oko 100 milijona, a aeordrom oko 3 milijarde. No kad se hyperoloop raširi, postat će puno isplatljiviji. 

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pol
kowach kaže...

Google kaže avion košta oko 100 milijona, a aeordrom oko 3 milijarde. No kad se hyperoloop raširi, postat će puno isplatljiviji. 

 

Vjerojatno su i troskovi prijevoza manji sa hyperloop-om...

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pol
Friday kaže...
kowach kaže...

Google kaže avion košta oko 100 milijona, a aeordrom oko 3 milijarde. No kad se hyperoloop raširi, postat će puno isplatljiviji. 

 

Vjerojatno su i troskovi prijevoza manji sa hyperloop-om...

 Vrijeme je manje s ovakvim sustavom. Zato hyperloop nije za vece udaljenosti, nego taman za nesto sto je predugacko za metropolitanski prijevoz do cca 100 km a preblizu za avione.

16 godina
offline
Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pola sa

Sve je to super. Nego, mene interesira, cemu to boldanje teksta? Ajde da nesto ima posebno bitno za razumijevanje teksta pa zele to istaknuti, ali ovo je totalno bezvezno boldanje. Od kud je autor dosao, 24sata?

 
1 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pol
I na kraju ćeš vidit da ovaj projekt neće niti doc u obzir....eto toliko o tim pametnim ljudima.

Stvar je ne isplativa....
A ova izjava da hyperloop mora negdi počet kao koncept da bi iša preko oceana je jednostavno za ludnicu ...
7 godina
protjeran
offline
Re: Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pol
Naravno ako pričamo o tome (A svi pricate) da će ta dva grada podnositelj troškove izgradnje....
 
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pola sa

Ovdje me je netko optuzio za govor mrznje sto je glupo da ne moze biti gluplje. Mozda Stokholm i Helsinki upimaju GDP kao cijeli Balkan zajedno i mozda zaista dnevno 5 tisuca ljudi leti u ona pravca u sto cisto sumnjam. Pitanje je da li nesto ovakvo ima ekonomski opravdanost. Ako ima super. Ja bih zaista volio vidjeti takvo sto i kod nas recimo mrezu Ljubljna Zagreb Beograd Sofija sa odvajanjima Pza Atenu i Solun ili pak Zagreb Split ili Osjek Dubrovnik preko Sarajeva. No nema od toga nista. 

 
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pol
ned kaže...

Ovdje me je netko optuzio za govor mrznje sto je glupo da ne moze biti gluplje. Mozda Stokholm i Helsinki upimaju GDP kao cijeli Balkan zajedno i mozda zaista dnevno 5 tisuca ljudi leti u ona pravca u sto cisto sumnjam. Pitanje je da li nesto ovakvo ima ekonomski opravdanost. Ako ima super. Ja bih zaista volio vidjeti takvo sto i kod nas recimo mrezu Ljubljna Zagreb Beograd Sofija sa odvajanjima Pza Atenu i Solun ili pak Zagreb Split ili Osjek Dubrovnik preko Sarajeva. No nema od toga nista. 

 

Evo sad si i slovence ukljucio u svoju malu prljavu jednadzbu. Ovakvo zveckanje oruzjem je zadnji puta dovelo do rata...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pol
DanijelX kaže... 

 

Helsinki kao grad ima veci BDP nego cijela Hrvatska, dok Stockholm kao grad ima veci BDP nego cijela Hrvatska i Srbija zajedno. Usporedivati ta dva grada sa icime na nasim prostorima je uopce smijesno, Beograd i Zagreb su potpuno minorni i nebitni u svijetu i europi, za razliku od ta dva skandinavska grada. Takoder je smjesna ideja da bi se taj transport koristio za obicne sljakere ili za otic na pivo. Jos nisam vidio da netko avionom putuje na pivo ili svako jutro na baustelu.

 

Kome treba nešto takvo? Svima onima koji putuju avionom izmedu ta dva grada, pogledaj koliko ljudi dnevno leti izmedu ta dva grada pa ces dobit odgovor.

Beograd će vjerojatno u doglednoj budućnosti postati hub za prekooceanske letove na ovim prostorima (istina, Air Serbia ima samo jedan Airbus A330 za sada), a Zagreb?

K
10 godina
online
Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pola sa

To ce bit direktan udar na aviokompanije, konkurencija kakvu ni u najgoroj nocnoj mori nisu mogli zamislit. Bit ce tu svasta. 

 

Mene zanima kolike su sanse da padnu cijene zrakoplovnih letova u tom slucaju posto ce im uzet hrpetinu klijenata! 

 

Bilo bi lijepo da se prosiri na cijeli svijet.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pol
Kakva je to usporedba, za avion su uzeli ukupno vrijeme, a za hyperloop samo vrijeme putovanja? Zar na hyperloopu neće biti čekiranja karata, sigurnosne kontrole i svog ostalog overheada? Kad mi netko tako očito maže oči odmah se prebacujem u suspicious mode.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pol
Visak kaže...
Kakva je to usporedba, za avion su uzeli ukupno vrijeme, a za hyperloop samo vrijeme putovanja? Zar na hyperloopu neće biti čekiranja karata, sigurnosne kontrole i svog ostalog overheada? Kad mi netko tako očito maže oči odmah se prebacujem u suspicious mode.

 A kolike su sigurnosne provjere za vlakove i magleve?

 

Avioni imaju red velicina vece kontrole jer su neovisni i mogu poslutiti kao projektili, sto smo vec vidjeli. A i pasivna sigurnost je nikakva.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pol
Znači tebi je usporedba neto vremena za samu vožnju s bruto vremenom za avion u redu?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pola sa

Šta sve neće izmisliti, šta je sljedeće, auti koji voze sami?

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pol
Friday kaže...
ned kaže...

Ovdje me je netko optuzio za govor mrznje sto je glupo da ne moze biti gluplje. Mozda Stokholm i Helsinki upimaju GDP kao cijeli Balkan zajedno i mozda zaista dnevno 5 tisuca ljudi leti u ona pravca u sto cisto sumnjam. Pitanje je da li nesto ovakvo ima ekonomski opravdanost. Ako ima super. Ja bih zaista volio vidjeti takvo sto i kod nas recimo mrezu Ljubljna Zagreb Beograd Sofija sa odvajanjima Pza Atenu i Solun ili pak Zagreb Split ili Osjek Dubrovnik preko Sarajeva. No nema od toga nista. 

 

Evo sad si i slovence ukljucio u svoju malu prljavu jednadzbu. Ovakvo zveckanje oruzjem je zadnji puta dovelo do rata...

 koju prljavu jednadzbu,o cemu  ti pricas....ispran si totalno

10 godina
neaktivan
offline
Re: Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pol
F10EXX kaže...
Visak kaže...
Kakva je to usporedba, za avion su uzeli ukupno vrijeme, a za hyperloop samo vrijeme putovanja? Zar na hyperloopu neće biti čekiranja karata, sigurnosne kontrole i svog ostalog overheada? Kad mi netko tako očito maže oči odmah se prebacujem u suspicious mode.

 A kolike su sigurnosne provjere za vlakove i magleve?

 

Avioni imaju red velicina vece kontrole jer su neovisni i mogu poslutiti kao projektili, sto smo vec vidjeli. A i pasivna sigurnost je nikakva.

hyperloop je puno sigurniji, naprimjer u avionu ako napraviš mali ekploziv ili pucas sa pištoljom riskiraš pucanje u trup ili prozor i sruši se tlak u kabini i ode zrakoplov. Dok kod hypeloopa nema toga.

Ako avion ostane bez goriva, pilot je prisiljen se spustiti prisilno.  Ako se u gradu di se avion spušta dođje velika skroz nepregledna magla dakle u večini slučajeva pilot nema izbora nego da se spusti riskirajuči rušenje. 

Hyperlop bude čak mogao biti brži od aviona, ovo kaj su spomenuli nisu konačne brzine, dok je hyperloop u cijevi sigurnost je puno veča jer zrak, magneti ili kaj bude držat ce vagon na sredini. Putovanjem nečete imati straha od turbulencije, od nedostatka goriva, od magle itd. 

Jednom kada naprave hypeloop cijevi, putovanje se bude daleko više isplatilo. Osim toga zagađenje zraka bi moglo drastično dosta opasti. Da pogledate koliko aviona redovito prolaze kroz Hrvatsku, srušili bi se . 

 

 

16 godina
offline
Re: Hyperloopom od Stockholma do Helsinkija za pol
Markić7 kaže...
F10EXX kaže...
Visak kaže...
Kakva je to usporedba, za avion su uzeli ukupno vrijeme, a za hyperloop samo vrijeme putovanja? Zar na hyperloopu neće biti čekiranja karata, sigurnosne kontrole i svog ostalog overheada? Kad mi netko tako očito maže oči odmah se prebacujem u suspicious mode.

 A kolike su sigurnosne provjere za vlakove i magleve?

 

Avioni imaju red velicina vece kontrole jer su neovisni i mogu poslutiti kao projektili, sto smo vec vidjeli. A i pasivna sigurnost je nikakva.

hyperloop je puno sigurniji, naprimjer u avionu ako napraviš mali ekploziv ili pucas sa pištoljom riskiraš pucanje u trup ili prozor i sruši se tlak u kabini i ode zrakoplov. Dok kod hypeloopa nema toga.

Ako avion ostane bez goriva, pilot je prisiljen se spustiti prisilno.  Ako se u gradu di se avion spušta dođje velika skroz nepregledna magla dakle u večini slučajeva pilot nema izbora nego da se spusti riskirajuči rušenje. 

Hyperlop bude čak mogao biti brži od aviona, ovo kaj su spomenuli nisu konačne brzine, dok je hyperloop u cijevi sigurnost je puno veča jer zrak, magneti ili kaj bude držat ce vagon na sredini. Putovanjem nečete imati straha od turbulencije, od nedostatka goriva, od magle itd. 

Jednom kada naprave hypeloop cijevi, putovanje se bude daleko više isplatilo. Osim toga zagađenje zraka bi moglo drastično dosta opasti. Da pogledate koliko aviona redovito prolaze kroz Hrvatsku, srušili bi se . 

 

 

 Hrpa nabacanih teorija/bedastoca bez ikakve "brojcane" tezine, ko da babe na placu pricaju

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice