ICS iznad 7%

poruka: 26
|
čitano: 3.784
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ICS iznad 7%".
16 godina
neaktivan
offline
ICS iznad 7%

A zna li se koji procenat ICS korisika koristi Google+ ?

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ICS iznad 7%

eh kad bi i nizi segment pametnih mobitela (poput xperie x 8 ) podrzavao android 2.3(nativno) di bi nam bio kraj :) al to su samo puste zelje :(

Samobor je lepa varoš :))
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
ICS iznad 7%

ICS raste sporo zbog prilagodbe na starije uređaje. ICS je skoro pa novi OS i treba ga prilagodit svom starijem hardveru. da je to tak lako već bi sad imali potpuno funkcionalne romove ali ih nemamo.

Sporo ali bude nadam se :) jer svi poznatiji uređaji ovaj mjesec dobivaju ICS tak da bude više od 7%

hobi:moj-android.net
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ICS iznad 7%

Idalje stvarno nije u redu da nizi urdjaji nemaju update za ICS. Zar ne bi novi OS trebao biti laksi i uredniji? Mislim da je onda potrebniji nizim telefonima nego I ovako brzim high end telefonima.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ICS iznad 7%
dragan225 kaže...

Idalje stvarno nije u redu da nizi urdjaji nemaju update za ICS. Zar ne bi novi OS trebao biti laksi i uredniji? Mislim da je onda potrebniji nizim telefonima nego I ovako brzim high end telefonima.

Da lakši je, sigurno, ali u većini drugačji od GB i starijih. i može radit na skoro svima, ali ipak ih neće dobit zbog prodaje novih uređaja. znam da u ovom trenutku oko 2 godine stari uređaji dobivaju update, a ostali nažalost ne. ali opet ovisi o proizvođaču.

istina da je malo više posla dat update icsa na stare uređaje, ali da su se mogli požuriti, mogli su.

hobi:moj-android.net
16 godina
neaktivan
offline
ICS iznad 7%
" no ukoliko se pogledaju udjeli starijih verzija Androida, 7,1% i ne izgleda tako puno."

Inače 7% djeluje enormno, ali tek kad ga usporediš s 19% vidiš da nije. :)

Veliki strateški propust Googla je što ne obvezuje proizvođače na brze nadogradnje starijih modela (do neke granice,). A proizvođači se neće pretrgnuti sami od sebe jer nemaju koristi od toga.
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ICS iznad 7%
ICS bas i nije toliko novi OS. Kao sto vidimo gotovo da nije ni zastupljen, a Google vec najavljuje novu verziju. Sto bi bilo da MS ili Linux izlaze svake godine sa novim verzijama?
Takodjer mi nije jasmo sto je tako velik problem prilagodit hardware na novi/stari OS? Naravno, ako Google nije zas... stvar svojim neznanjem.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ICS iznad 7%
Drazen kaže...
ICS bas i nije toliko novi OS. Kao sto vidimo gotovo da nije ni zastupljen, a Google vec najavljuje novu verziju. Sto bi bilo da MS ili Linux izlaze svake godine sa novim verzijama?
Takodjer mi nije jasmo sto je tako velik problem prilagodit hardware na novi/stari OS? Naravno, ako Google nije zas... stvar svojim neznanjem.

nije novi, ali je veća razlika nego između 2.1 i 2.2 i 2.3. jako velika. 

Linux izlazi :P

ma nije ništ zasrano,evo primjer, kapacitivne tipke, stariji uređaji imaju 4 a ics imaju 3 i drugačije su mapirane. nije to tak veliki problem, ali razlika je.

nova verzija JB nije 5.0 nego nadogradnja na ICS 4.1, tak tvrdi google.

a nakon njega dolazi ili neka međuverzija ili 5.0 koji obuhvaća smartphone, tablete i desktop računala.

zato ranije izlaženje nove verzije.

hobi:moj-android.net
14 godina
neaktivan
offline
Re: ICS iznad 7%
Ustvari, vecina starijih androida osim Motorola i Htca ima 3 tipke.
4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag Prodajem PC iz profila za 2600kn
16 godina
offline
ICS iznad 7%

I meni nije nikako jasno kako moze uzeti nadogradnja preko 6mj. To mi izgleda kao da Google izmjeni pola sistema sa svakom verzijom, pa treba drugima vremena da to sve prilagode. Ali to je naravno preglupo da bude. Jedna od mogucnosti je da svaka veca firma ima nekoliko timova koji rade odvojeno na razlicitim verzijama za razlicita trzista, sto je opet debilno. Prije bi se reklo da je to ipak nezainteresovanost za gubljenjem vremena na necemu sto nece donijeti nikakav profit samoj firmi.

 

Ali opet, to je sve do neke granice ok za ostale firme, ali zasto je trebalo Nexusu S vise od 2 mjeseca da dobije update?! Koliko znam dobio je tek krajem decembra prosle godine, a ICS je predstavljen u oktobru.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ICS iznad 7%
8ax kaže...
Ustvari, vecina starijih androida osim Motorola i Htca ima 3 tipke.

to sam naveo kao primjer :)

H4X0R kaže...

I meni nije nikako jasno kako moze uzeti nadogradnja preko 6mj. To mi izgleda kao da Google izmjeni pola sistema sa svakom verzijom, pa treba drugima vremena da to sve prilagode. Ali to je naravno preglupo da bude. Jedna od mogucnosti je da svaka veca firma ima nekoliko timova koji rade odvojeno na razlicitim verzijama za razlicita trzista, sto je opet debilno. Prije bi se reklo da je to ipak nezainteresovanost za gubljenjem vremena na necemu sto nece donijeti nikakav profit samoj firmi.

 

Ali opet, to je sve do neke granice ok za ostale firme, ali zasto je trebalo Nexusu S vise od 2 mjeseca da dobije update?! Koliko znam dobio je tek krajem decembra prosle godine, a ICS je predstavljen u oktobru.

Pa može, vidiš da može :)

Ne ne mjenja pol sistema, velim ti da je 4.0 velika izmjena , nego među starijim verzijama.

Google je predstavio ICS , a Galaxy Nexus je predstavio ako se ne varam u 11.mj,nisam siguran, pa normalno da nebude prije dao update na stariji uređaj nego izda novi s premijerno novim OSom.

 

A vi ne shvaćate da je ovo normalan mali postotak ( je premali ali ne možete očekivat neki jako veliki) jer ne uzimaju se tu samo mobiteli, androida ima na mobitelima, tabletima, playerima, STBevima... neki su izdali tablet s 2.3 i odustali od proizvodnje, neki izdali media player na 2.3 i ne misle nadograđivat jer nema potrebe. sve to ulazi u statistiku

hobi:moj-android.net
13 godina
neaktivan
offline
Re: ICS iznad 7%
nsoul kaže...

Da lakši je, sigurno, ali u većini drugačji od GB i starijih. i može radit na skoro svima, ali ipak ih neće dobit zbog prodaje novih uređaja. znam da u ovom trenutku oko 2 godine stari uređaji dobivaju update, a ostali nažalost ne. ali opet ovisi o proizvođaču.

istina da je malo više posla dat update icsa na stare uređaje, ali da su se mogli požuriti, mogli su.

Ne bih se složio da je ICS lakši po resursima od GB.

 

Recimo, Sony je na sto muka baš sa ICS-om na svojim telefonima, a koji nakon updatea rade puno sporije (npr. Arc, Neo i sl.).

Čak je službeno obrazloženje Sonyevih developera kako je ICS gladniji resursa i da je kao "normalno" da radi sporije?! Po stranim forumima (XDA i sl.) ljudi mahom žale što su napravili update, a oni manje brzopleti još vrte GB. Osobno, na Xperia S sam ostavio GB.

 

Onda opet, znam dva čovjeka koji su tražili da im SGSII downgrade-am sa ICS-a na GB ?!
Sigurno je da i sve navedeno utječe na loše statističke podatke ICS-a:-( 

13 godina
offline
Re: ICS iznad 7%
Koje su to gluposti,najnoviji android uvijek ide samo na uber high end uređaje.Google i ostali proizvođači moraju shvatit da mnogi korisnici kolko god glupi bili žele updatove jer kad vide kako je iPhone 3GS brzi i fluidniji od nekih puno noviji high end uređaja normalno da će rade uzet to.Google umjesto da radi os
13 godina
offline
Re: ICS iznad 7%
Koje su to gluposti,najnoviji android uvijek ide samo na uber high end uređaje.Google i ostali proizvođači moraju shvatit da mnogi korisnici kolko god glupi bili žele updatove jer kad vide kako je iPhone 3GS brzi i fluidniji od nekih puno noviji high end uređaja normalno da će rade uzet to.Google umjesto da radi os za koji treba ultra jaki hw
13 godina
offline
Re: ICS iznad 7%
Koje su to gluposti,najnoviji android uvijek ide samo na uber high end uređaje.Google i ostali proizvođači moraju shvatit da mnogi korisnici kolko god glupi bili žele updatove jer kad vide kako je iPhone 3GS brzi i fluidniji od nekih puno noviji high end uređaja normalno da će rade uzet to.Google umjesto da radi os za koji treba ultra jaki hw bi bilo bolje da ga malo prilagode a ne da ga dobije samo high end uređaj svakog proizvođača vec barem 2/3 uređaja
15 godina
offline
Re: ICS iznad 7%
Luciano kaže...
nsoul kaže...

Da lakši je, sigurno, ali u većini drugačji od GB i starijih. i može radit na skoro svima, ali ipak ih neće dobit zbog prodaje novih uređaja. znam da u ovom trenutku oko 2 godine stari uređaji dobivaju update, a ostali nažalost ne. ali opet ovisi o proizvođaču.

istina da je malo više posla dat update icsa na stare uređaje, ali da su se mogli požuriti, mogli su.

Ne bih se složio da je ICS lakši po resursima od GB.

 

Recimo, Sony je na sto muka baš sa ICS-om na svojim telefonima, a koji nakon updatea rade puno sporije (npr. Arc, Neo i sl.).

Čak je službeno obrazloženje Sonyevih developera kako je ICS gladniji resursa i da je kao "normalno" da radi sporije?! Po stranim forumima (XDA i sl.) ljudi mahom žale što su napravili update, a oni manje brzopleti još vrte GB. Osobno, na Xperia S sam ostavio GB.

 

Onda opet, znam dva čovjeka koji su tražili da im SGSII downgrade-am sa ICS-a na GB ?!
Sigurno je da i sve navedeno utječe na loše statističke podatke ICS-a:-( 

Ako ICS radi na LG GT540 sa 168 MB memorije onda mora raditi i na x8 i na svim ostalima. Jedino sto ja vidim je  da proizvodjaci hoce da uvale novi uredjaj. A novi sa ics om kosta pola place pa nek se sada cude sto je samo na 7%, kod nas je i na manje..

 

Jedino sretnici sa motorolom defy su uspjeli za male pare 2.1 - 2.2 - 2.3 - 4.0 - ? hehe  {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.6.2012 7:49 (bnaci).
15 godina
offline
Re: ICS iznad 7%
Luciano kaže...
nsoul kaže...

Da lakši je, sigurno, ali u većini drugačji od GB i starijih. i može radit na skoro svima, ali ipak ih neće dobit zbog prodaje novih uređaja. znam da u ovom trenutku oko 2 godine stari uređaji dobivaju update, a ostali nažalost ne. ali opet ovisi o proizvođaču.

istina da je malo više posla dat update icsa na stare uređaje, ali da su se mogli požuriti, mogli su.

Ne bih se složio da je ICS lakši po resursima od GB.

 

Recimo, Sony je na sto muka baš sa ICS-om na svojim telefonima, a koji nakon updatea rade puno sporije (npr. Arc, Neo i sl.).

Čak je službeno obrazloženje Sonyevih developera kako je ICS gladniji resursa i da je kao "normalno" da radi sporije?! Po stranim forumima (XDA i sl.) ljudi mahom žale što su napravili update, a oni manje brzopleti još vrte GB. Osobno, na Xperia S sam ostavio GB.

 

Onda opet, znam dva čovjeka koji su tražili da im SGSII downgrade-am sa ICS-a na GB ?!
Sigurno je da i sve navedeno utječe na loše statističke podatke ICS-a:-( 

Lakši je, pa ja sam imao i GB i ICS rom na dhdu i s icsom je letio doslovno.  sad dal zbog boljeg upravljanja memorijom ili gpu akceleracije  ili kaj  ali jako brže radi i manje rama troši a i procesor radi na manjem taktu.

Sony bi vraga izmislio zašto ne stave ICS na nek uređaje, ali o tome sam pričao, i nije problem u sporosti nego o drugačijem OSu.

Arc i ekipa budu dobili ICS a gdje je Xperia S? Gdje je ICS za nju? A predstavljena je kad i ostatak ekipe u veljači koji su odma dobili ICS.

hobi:moj-android.net
13 godina
offline
ICS iznad 7%

Mišljenja sam kada bi iz Google-a "pustili u opticaj" (dakako naknadno) ICS za više uređaja koji karakteristikama podržavaju ICS zasigurno bi postotak bio veči u odnosu ovog "sadašnjeg".

Kao primjer navodim Samsung galaxy mini, koji kao što sam već naveo karakterisitkama i "zahtjevima" ICS-a u potpunosti odgovara.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: ICS iznad 7%
gamer34 kaže...
Koje su to gluposti,najnoviji android uvijek ide samo na uber high end uređaje.Google i ostali proizvođači moraju shvatit da mnogi korisnici kolko god glupi bili žele updatove jer kad vide kako je iPhone 3GS brzi i fluidniji od nekih puno noviji high end uređaja normalno da će rade uzet to.Google umjesto da radi os za koji treba ultra jaki hw

Ajde bolje šuti jer kad vidim kako se 3GS vuče na ios 5 muka mi je.Čak je moj Galaxy 3 brži na CM7 i na ICS-u od 3GS-a dako da ako nemaš šta pametno za reći bolje šuto

robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: ICS iznad 7%
Gale92 kaže...

Mišljenja sam kada bi iz Google-a "pustili u opticaj" (dakako naknadno) ICS za više uređaja koji karakteristikama podržavaju ICS zasigurno bi postotak bio veči u odnosu ovog "sadašnjeg".

Kao primjer navodim Samsung galaxy mini, koji kao što sam već naveo karakterisitkama i "zahtjevima" ICS-a u potpunosti odgovara.

 

 

O čemu ti? kakve veze ima Google s tim?

Oni izdaju ICS bez ičeg, osnovni android bez drivera , a proizvođači to sami sređuju.

Kaj ti misliš da npr. Samsung dobije gotov Android spreman za instalaciju?

Zato Google radi s njima da se hardver više manje standardizira da nadogradnje dolaze brže i na više uređaja. 

hobi:moj-android.net
16 godina
neaktivan
offline
ICS iznad 7%
Ispravite me ako sam u krivu. Driveri se pisu u C++ za Linux, a user aplikacije su Java (ima nesto C++). Sto se tice CPUa nemaju problema jer je ARM, svega par proizvodjaca procova odmah i napravi drivere za procove. Kako su graficke dio proca odmah je i taj driver sredjen, a osim toga postoji nekoliko grafickih i sve podrzavaju OpenGL. Kamere su takodjer dio proca i standard je definiran (driver sredio proizvodjac proca).
I sto ostaje firmi za napravit? GSM koristi uart ako je zasebni modul ili linux kod (C++) ako proc vrti dekodiranje. Razni kompasi i akcelerometri od prije imaju napisane drivere koji bi trebali radit, a za low level komunikaciju koriste linux driver (I2C ili SPI).

E sada, dal su user aplikacije za ICS kompatibilne sa GB i ostalima? Mislim da jesu. Po meni najveci problem je u stupidnoj arhitekturi kojom je krenuo Google. Ipak, oni su Internet firma sa neogranicenim resourcima i nemaju pojma o pisanju OSa (ocu rec da ne znaju pisati kod za slabe uredjaje).
Zasto to kazem? Opet ja sa mojim smecem od 2.3 tableta. Evo, mail kuzi rotaciju ali nema zoom. Hrpa aplikacija ne kuzi ni zoom ni rotaciju. Sto mogu zakljucit? Te dve funkcionalnosti nisu napravljene potpuno na nivou OSa i zahtjevaju velik anganzman aplikacije (npr zoom zahtjeva da aplikacija promijeni fontove).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: ICS iznad 7%
robimarko kaže...
gamer34 kaže...
Koje su to gluposti,najnoviji android uvijek ide samo na uber high end uređaje.Google i ostali proizvođači moraju shvatit da mnogi korisnici kolko god glupi bili žele updatove jer kad vide kako je iPhone 3GS brzi i fluidniji od nekih puno noviji high end uređaja normalno da će rade uzet to.Google umjesto da radi os za koji treba ultra jaki hw

Ajde bolje šuti jer kad vidim kako se 3GS vuče na ios 5 muka mi je.Čak je moj Galaxy 3 brži na CM7 i na ICS-u od 3GS-a dako da ako nemaš šta pametno za reći bolje šuto

 

Jesi li siguran da imas 3GS, a ne 3G? 3GS na iOSu 5 radi brze nego na iPhone OSu 3, a to je prilicno brzo, definitivno u rangu mid-high end androida.
While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
15 godina
offline
Re: ICS iznad 7%
Drazen kaže...
Ispravite me ako sam u krivu. Driveri se pisu u C++ za Linux, a user aplikacije su Java (ima nesto C++). Sto se tice CPUa nemaju problema jer je ARM, svega par proizvodjaca procova odmah i napravi drivere za procove. Kako su graficke dio proca odmah je i taj driver sredjen, a osim toga postoji nekoliko grafickih i sve podrzavaju OpenGL. Kamere su takodjer dio proca i standard je definiran (driver sredio proizvodjac proca).
I sto ostaje firmi za napravit? GSM koristi uart ako je zasebni modul ili linux kod (C++) ako proc vrti dekodiranje. Razni kompasi i akcelerometri od prije imaju napisane drivere koji bi trebali radit, a za low level komunikaciju koriste linux driver (I2C ili SPI).

E sada, dal su user aplikacije za ICS kompatibilne sa GB i ostalima? Mislim da jesu. Po meni najveci problem je u stupidnoj arhitekturi kojom je krenuo Google. Ipak, oni su Internet firma sa neogranicenim resourcima i nemaju pojma o pisanju OSa (ocu rec da ne znaju pisati kod za slabe uredjaje).
Zasto to kazem? Opet ja sa mojim smecem od 2.3 tableta. Evo, mail kuzi rotaciju ali nema zoom. Hrpa aplikacija ne kuzi ni zoom ni rotaciju. Sto mogu zakljucit? Te dve funkcionalnosti nisu napravljene potpuno na nivou OSa i zahtjevaju velik anganzman aplikacije (npr zoom zahtjeva da aplikacija promijeni fontove).

A gle u pravu si, ali kaj netreba svaki kernel mjenjat zbog novog OSa i podesit ga? mislim nisam stručnjak za to, ali kod prijelaza s 2.1. na 2.2 i 2.3 nije bilo problema s tim, ali sad je tu novi kernel za novi os koji radi neke stvari drugačije od starijih. ne da mi se sad puno pisati, već sam polako gladan :) ali ics rdi pino stvari drugačije, puno toga treba posložiti, istina moglo je brže, ali eto nije, nažalost. 

Onda ovo o kodu za slabije uređaje se ne slažem, pa ICS je manje gladan resursa i radi na svim na kojima je radio GB i na onima slabijima, dakako sa custom romovima.

Google izbaci android i novi uređaj s njim, onda tek ostali proizvođači jer google hoće bolje svoj mobitel prodat. to se podrazumijeva.

No u budućnosti bi se trebalo to promjeniti, barem tak google veli, radit će se novi OS, paralelno sa proizvođačima, i tek se onda izbaci, tak da svi dobiju nadogradnju u isto vrijeme. a ne da ostali dobiju kod tek kad google izbaci nexus.

Lako je appleu koji ima jedan uređaj, dobro u nekoliko verzija, ali oni naprave novi OS, novi uređaj, to sve podese, pa onda to podese na stari iphone, i izdaju nadogradnju na sve. bez problema. kod androida to nije tak, google izbaci android, proizvođači ga sređuju, ljepe gore svoj UI i tak redom...

Pogledaj onda WP, microsoft je izbavio kako neće neki uređaji dobit novu verziju OSa. 

 

EDIT: ne kužim ovo o zoomu i fontovima

 

hobi:moj-android.net
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.6.2012 11:14 (nsoul).
16 godina
neaktivan
offline
ICS iznad 7%
Kernel je Linux koji dize JVM i koji je most izmedju hadwarea i softwarea. Za neke stvari driveri su pod Linuxom, dok za jednostavnije mogu biti i u Javi. Kako na nivou hardwarea imamo Linux koji je pametno napisan i koji se bez velikih problema porta od mikrokontrolera do super kompjutera ne bi trebalo bit problema. Ali vidimo da ima ogromnih problema i to oni koji su vec jednom to napravili. Ne znam kak to dela pod Androidom, ali u Windovsima imas driver koji se vrti u svom svijetu bez velikih ogranicenja i pruza tocno definirani interface prema gore, tj aplikaciji. Aplikacija pristupa driveru putem IOCtl funkcija. Pretpostavljam da je tako i pod Linuxom. Android je u stvari Linux aplikacija koja pruza interface user aplikaciji, tj user aplikacija poziva vec gotove funkcije, npr crtanje linije po ekranu. Jedino moze biti problem ako je Google promjenio taj interface i sada se moraju aplikacije napisat ispocetka. Ako su to napravili onda su totalni idioti.
Zasto Apple nema tih problema? Zato jer vec 20 godina imaju svoj OS i znaju kako ga napisat. Jedino sto Google zna su enormno velike Java aplikacije koje se razbacuju brzinom i memorijom.

Sto se tice rotacija i zooma stvar je jednostavna. Evo kako je to na Windowsima od prvih dana (3.1). Postoje mapping modovi koji konvertiraju "virtualne" koordinate u stvarne. Najjednostaniji je MM_TEXT mod gdje je mapiranje 1 : 1. Aplikacija radi u svom svijetu sa virtualnim koordinatama koje idu iz gornjeg lijevog ugla prema dole i desno. Za aplikaciju je uvijek gornja lijeva tocka 0,0. Sto znaci rotacija? Jednostavno preracunavanje virtualne u stvarne koordinate. Isto tako i zoom. Rotacija za 90 u desno znaci promjenu x i y koordinata. Sve to desava se na nivou OSa bez ikakva upleta aplikacije. U Windowsima se jednostavno sve preracunava ovisno o mapping modu. Ako zoomiram nesto 2x tada ce kreiranje fonta velicine 10 vratit font velicine 20. Jednostavno i vrlo brzo. Naravno, Win takodjer podrzava i vrlo komplicirane modove gdje se sve radi pomocu matrica (rotacije za bilo koji kut, sheer, offset, itd).
Stvari sa rotacijama mogu biti jos jednostavnije jer rotacije ispisa na lcd (za 90 stupnjeva) se bazira na inkrementu ili decrementu slijedece adrese (dal ce adrese rast s lijeva na desno ili padat). Velika vecina lcd kontrolera to podrzava i rotacija je promjena vrijednosti jednog registra. Zoom isto tako se vrlo jednostavno rijesava na nivou hardwarea.
Pod Win se takve stvari rjesavaju na nivou drivera. Ako lcd kontroler podrzava hardwareski zoom tada ce driver jednostavno preprogramirati kontroler, a ako ne onda ce sam pretvarati koordinate. Naravno, bez ikakva uplita OSa i aplikacije. Tako se to radi u Chikagi :)

 
1 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: ICS iznad 7%

Čini se da su i kontrole za glasnoću uspjeli zeznuti, svaki proizvođać ih radi po svom kad ih već sustav ne definira kako spada:

http://evolver.fm/2012/05/23/developer-explains-why-android-sucks-for-some-audio-apps/

Jel itko pokušavao razvijati neku glazbenu aplikaciju da zna iz prve ruke?

Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
15 godina
offline
Re: ICS iznad 7%
Drazen kaže...
Kernel je Linux koji dize JVM i koji je most izmedju hadwarea i softwarea. Za neke stvari driveri su pod Linuxom, dok za jednostavnije mogu biti i u Javi. Kako na nivou hardwarea imamo Linux koji je pametno napisan i koji se bez velikih problema porta od mikrokontrolera do super kompjutera ne bi trebalo bit problema. Ali vidimo da ima ogromnih problema i to oni koji su vec jednom to napravili. Ne znam kak to dela pod Androidom, ali u Windovsima imas driver koji se vrti u svom svijetu bez velikih ogranicenja i pruza tocno definirani interface prema gore, tj aplikaciji. Aplikacija pristupa driveru putem IOCtl funkcija. Pretpostavljam da je tako i pod Linuxom. Android je u stvari Linux aplikacija koja pruza interface user aplikaciji, tj user aplikacija poziva vec gotove funkcije, npr crtanje linije po ekranu. Jedino moze biti problem ako je Google promjenio taj interface i sada se moraju aplikacije napisat ispocetka. Ako su to napravili onda su totalni idioti.
Zasto Apple nema tih problema? Zato jer vec 20 godina imaju svoj OS i znaju kako ga napisat. Jedino sto Google zna su enormno velike Java aplikacije koje se razbacuju brzinom i memorijom.

Sto se tice rotacija i zooma stvar je jednostavna. Evo kako je to na Windowsima od prvih dana (3.1). Postoje mapping modovi koji konvertiraju "virtualne" koordinate u stvarne. Najjednostaniji je MM_TEXT mod gdje je mapiranje 1 : 1. Aplikacija radi u svom svijetu sa virtualnim koordinatama koje idu iz gornjeg lijevog ugla prema dole i desno. Za aplikaciju je uvijek gornja lijeva tocka 0,0. Sto znaci rotacija? Jednostavno preracunavanje virtualne u stvarne koordinate. Isto tako i zoom. Rotacija za 90 u desno znaci promjenu x i y koordinata. Sve to desava se na nivou OSa bez ikakva upleta aplikacije. U Windowsima se jednostavno sve preracunava ovisno o mapping modu. Ako zoomiram nesto 2x tada ce kreiranje fonta velicine 10 vratit font velicine 20. Jednostavno i vrlo brzo. Naravno, Win takodjer podrzava i vrlo komplicirane modove gdje se sve radi pomocu matrica (rotacije za bilo koji kut, sheer, offset, itd).
Stvari sa rotacijama mogu biti jos jednostavnije jer rotacije ispisa na lcd (za 90 stupnjeva) se bazira na inkrementu ili decrementu slijedece adrese (dal ce adrese rast s lijeva na desno ili padat). Velika vecina lcd kontrolera to podrzava i rotacija je promjena vrijednosti jednog registra. Zoom isto tako se vrlo jednostavno rijesava na nivou hardwarea.
Pod Win se takve stvari rjesavaju na nivou drivera. Ako lcd kontroler podrzava hardwareski zoom tada ce driver jednostavno preprogramirati kontroler, a ako ne onda ce sam pretvarati koordinate. Naravno, bez ikakva uplita OSa i aplikacije. Tako se to radi u Chikagi :)

Hm , pogubio sam se, iskreno :)

ma gle, ak ne bude stock romova, tu je uvijek xda.

ALi znam da se aplikacije ne moraju pisat ponovo :)

Ali ak već spominješ iphone i wp, onda valjda i shvaćaš da nekima ne odgovaraju, bez obzira kolko brže dobili nadogradnje. 

probao sam i iphone 4 i 4s, i wp7 na omnii, ali jednostavno, neide, nije to to. ali gle ak tebi odgovara iphone, super, koristi ga, ak ti odgovara wp, odlično , koristi ga, dobro je to da imamo izbor. meni odgovara android, ma kak god kasnile nadogradnje, ali bolje da prije stignu.

samo ne kužim jednu stvar, zakaj ljudi ne shvaćaju to? čim negdje spomeneš platformu koju koristiš odma se pojavi desetak onih koji pokušaju naglasit sve pluseve svoje platforme a da drugo nisu probali?

Koristite kaj vam odgovara.

A evo drago mi je da nismo otišli u flame :) ili svađu

hobi:moj-android.net
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice