Ideje znanstvene fantastike koje bi uskoro mogle p

poruka: 9
|
čitano: 2.176
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ideje znanstvene fantastike koje bi uskoro mogle p".
8 godina
offline
Ideje znanstvene fantastike koje bi uskoro mogle p

od sci fi-ja najvecu sansu da se ostvari  ima   distopijsko drustvo , meni se cini da je civilizacija  vec zakoracila u tom smjeru

waaagh
 
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Ideje znanstvene fantastike koje bi uskoro mogle p
Točno je da su se mnoge znanstveno-tehnološke zamisli (poput Verneovih i Clarkeovih) obistinine, no mnogo ih je više koje se nikad nisu obistinile. Ima dakako i takvih koje su se obistinile, makar ih nitko nije imao ni u peti. Čitam brojeve časopisa "Savremena tehnika" iz 60-gih godina. Čega svega tamo nema: atomskih vlakova, nuklearnim bombama prokopanih kanala, a naročito mi se sviđa članak o robotima koji će nas kod kuće posluživati (kuhati i servirati kavu, npr.) umjesto kućne posluge. Zanimljivo je čitati takve predviđanja... nakon 20-30 godina.
 
6 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ideje znanstvene fantastike koje bi uskoro mog
Ako BRICS potopi cijenu nafte budemo se mi zadovoljili kremenom i granama, a ne poboljšanjem životnog okruženja AI-em, autonomnim vozilima, etc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ideje znanstvene fantastike koje bi uskoro mog
danen kaže...
Točno je da su se mnoge znanstveno-tehnološke zamisli (poput Verneovih i Clarkeovih) obistinine, no mnogo ih je više koje se nikad nisu obistinile. Ima dakako i takvih koje su se obistinile, makar ih nitko nije imao ni u peti. Čitam brojeve časopisa "Savremena tehnika" iz 60-gih godina. Čega svega tamo nema: atomskih vlakova, nuklearnim bombama prokopanih kanala, a naročito mi se sviđa članak o robotima koji će nas kod kuće posluživati (kuhati i servirati kavu, npr.) umjesto kućne posluge. Zanimljivo je čitati takve predviđanja... nakon 20-30 godina.

 O tim nekadašanjim najavama i doživljenoj stvarnosti, pisao je nedavno Drago u tekstu: Ja hoću robota, a oni meni daju IoT i "pametni dom"

...
14 godina
neaktivan
offline
Ideje znanstvene fantastike koje bi uskoro mogle p

Čak i uz današnji prosjek života ima nas 7 milijardi. Resursa je sve manje. Globalno zatopljavanje bi u narednih xy godina moglo uzrokovat podizanje razine mora, smanjenje iskoristive površine. Umjesto na produljenje života trebali bi više resursa ulagati u izvore energije i kolonizaciju/teraformiranje planeta. Jer nas je 7 milijardi!

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.5.2017 17:39 (peroko).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Ideje znanstvene fantastike koje bi uskoro mog
danen kaže...
Točno je da su se mnoge znanstveno-tehnološke zamisli (poput Verneovih i Clarkeovih) obistinine, no mnogo ih je više koje se nikad nisu obistinile. Ima dakako i takvih koje su se obistinile, makar ih nitko nije imao ni u peti. Čitam brojeve časopisa "Savremena tehnika" iz 60-gih godina. Čega svega tamo nema: atomskih vlakova, nuklearnim bombama prokopanih kanala, a naročito mi se sviđa članak o robotima koji će nas kod kuće posluživati (kuhati i servirati kavu, npr.) umjesto kućne posluge. Zanimljivo je čitati takve predviđanja... nakon 20-30 godina.

 

Danas mnoga kućanstva imaju de facto robote u vidu perilice rublja, perilice posuđa, autonomnih usisavača, espresso mašina za kavu, daljinskih upravljača za sve živo, itd. Znaš li koliko je primjerice bilo posla oko grijanja kuće? Cijepanje drva, nošenje cjepanica, punjenje kamina, čišćenje kamina... danas samo okreneš termostat... :D

15 godina
offline
Ideje znanstvene fantastike koje bi uskoro mogle p

"... Računalo u tijelu, računalo u kućanskim uređajima, računalo u četkici za zube, pametno ogledalo, pametne naočale, pametno sve i svašta…"

 

Hm, jedva čekam se*s sa utičnicom .

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Ideje znanstvene fantastike koje bi uskoro mog
Micek kaže...

"... Računalo u tijelu, računalo u kućanskim uređajima, računalo u četkici za zube, pametno ogledalo, pametne naočale, pametno sve i svašta…"

 

Hm, jedva čekam se*s sa utičnicom .

 

Seks sa tosterom nije tako daleko..

 

10 godina
offline
Re: Ideje znanstvene fantastike koje bi uskoro mog
Mayo kaže...

 

Danas mnoga kućanstva imaju de facto robote u vidu perilice rublja, perilice posuđa, autonomnih usisavača, espresso mašina za kavu, daljinskih upravljača za sve živo, itd. Znaš li koliko je primjerice bilo posla oko grijanja kuće? Cijepanje drva, nošenje cjepanica, punjenje kamina, čišćenje kamina... danas samo okreneš termostat... :D

 Takvi kućanski aparati nemaju veze sa robotima. Kad perilice rublja same budu prebrale i odvojile veš, uzele deterdžent i omekšivač i na kraju izvadile i objesile veš a suđerice same posložile suđe onda će bit robotizirane.

I ako već uspoređuješ loženje drva onda uspoređuj sa centralnim na drva, guess what nije samo okrenuti termostat. Opet treba nacijepati, donjeti, napuniti ložište, zapaliti i čistiti dimnjak.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice