Informativna kampanja BSA

poruka: 25
|
čitano: 9.582
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Informativna kampanja BSA".
14 godina
offline
Informativna kampanja BSA

Mene su kaznili sa 1000kn. Nisu mi mogli naći ništa jer radim doma a imam nekakav fiktivan ured di stoji hp laptop star 7 godina sa win xp sp3 orinlinal! Imam račun za laptop na firmu sve.

Laptop kompletno open source software dakle ne freeware jer se tu krije čavlina zato što su većina tih free for private use i tu te oni nag...

Dakle open source.

 

I nakraju nakon što su uzeli laptop i pregledali ga u svom uredu tamo rekli su mi da ce me kaznit sa 1000kn jer nemam naziv firme na vratima.

Rekao mi je ili 1000kn odmah u gotovini ili ovo ide na sud pa će biti i više - kako oćeš.

Oni se predstavljaju kao inspekcija a u biti radu za bsa.

...

 

En taro kaboom
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Informativna kampanja BSA

Najlakše je stisnuti siromašne i korumpirane zemlje.

http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Informativna kampanja BSA

zalažem se za korištenje legalnog sw u poslovne svrhe al mi bsa fakat ide na na onu stvar

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Informativna kampanja BSA

Gledaju li još išta osim Microsofta?{#}

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Informativna kampanja BSA

-gledaju veće aplikacije, Office, Corel, Photoshop...

 

Inače, inspektorat nema veze s BSA (niti imaju službene ovlasti...) no teško im je reči 'NE'...

Država uzme po nelicencnom softtwareu 10.000kn, ili se rješi 'nagodbom'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
RE: Informativna kampanja BSA
KIKI3ooo kaže...

Mene su kaznili sa 1000kn. Nisu mi mogli naći ništa jer radim doma a imam nekakav fiktivan ured di stoji hp laptop star 7 godina sa win xp sp3 orinlinal! Imam račun za laptop na firmu sve.

Laptop kompletno open source software dakle ne freeware jer se tu krije čavlina zato što su većina tih free for private use i tu te oni nag...

Dakle open source.

 

I nakraju nakon što su uzeli laptop i pregledali ga u svom uredu tamo rekli su mi da ce me kaznit sa 1000kn jer nemam naziv firme na vratima.

Rekao mi je ili 1000kn odmah u gotovini ili ovo ide na sud pa će biti i više - kako oćeš.

Oni se predstavljaju kao inspekcija a u biti radu za bsa.

...

 

Katastrofa.

 

Znaći ako ja imam firmu i imam jedno računalo u toj firmi sve original osim recimo Avira free mogu me za to k@r@t?

 

Mislim ovo sa nazivom firme je koma, mislim kaj te boli k jel ja imam natpis ili ne.

Super Secret Secret Squirrel
15 godina
offline
RE: Informativna kampanja BSA
Exploder kaže...
..

Katastrofa.

 

Znaći ako ja imam firmu i imam jedno računalo u toj firmi sve original osim recimo Avira free mogu me za to k@r@t?

 

Mislim ovo sa nazivom firme je koma, mislim kaj te boli k jel ja imam natpis ili ne.

 katastrofa je tako razmišljati. -vidi konačni ishod, kažnjen je zbog nepostojanja natpisa firme (to je zakon) dok nije kažnjen zbog korištenja freewarea (to je samo zastrašivanje kojim te drži na uzdi..)

-to što nema natpis je jednako da automobil nema tablice, OK?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Informativna kampanja BSA

Nek ponude software po cijenama kakve su vani ili nek uvedu god. pretplatu sa mogučnošću nadogradnje za manje love pa neće biti toliko piratluka po firmama, ali ne njima paše da je ovako, mogu više love izmust.

Umjesto da ti ponude recimo win i office u paketu za soma kuna po računalu i nadogradnja na slijedeće verzije za recimo 50-75% cijene.

Super Secret Secret Squirrel
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Informativna kampanja BSA
KIKI3ooo kaže...
...

 

Morali su tako da nisu dolazili džaba.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Informativna kampanja BSA
Exploder kaže...

Nek ponude software po cijenama kakve su vani ili nek uvedu god. pretplatu sa mogučnošću nadogradnje za manje love pa neće biti toliko piratluka po firmama, ali ne njima paše da je ovako, mogu više love izmust.

Umjesto da ti ponude recimo win i office u paketu za soma kuna po računalu i nadogradnja na slijedeće verzije za recimo 50-75% cijene.

godišnja pretplata, software assurance i slično već godinama postoji i svaka pametnija firma sa preko pet zaposlenika koristi te prednosti

kod mene normalno radi.....
15 godina
offline
RE: Informativna kampanja BSA
Exploder kaže...

Nek ponude software po cijenama kakve su vani ili nek uvedu god. pretplatu sa mogučnošću nadogradnje za manje love pa neće biti toliko piratluka po firmama, ali ne njima paše da je ovako, mogu više love izmust.

Umjesto da ti ponude recimo win i office u paketu za soma kuna po računalu i nadogradnja na slijedeće verzije za recimo 50-75% cijene.

-čitaš li? pitanje, dali je platio kaznu za korištenje softwarea?

-kakve sad ima veze cijena softwarea i konkretnog slučaja - za natpis=1.000kn. (kao što je netko napisao, da nisu đaba dolazili..)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Informativna kampanja BSA

Opet, kao i u svim sličnim člancima dosad, nedostaje ključna i najzanimljivija informacija: koliko (ne)legalnog softvera koriste na svojim poslovnim i privatnim računalima članovi same BSA, inspekcija, itd. Naravno da je, prema Occamovoj oštrici, trivijalno zaključiti zašto je tako... {#}

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Informativna kampanja BSA

...

Ima još tu nešto šta nisam rekao - kad sam malo ispitivao inspektora za što se sve može globat neka tvrtka ali to su bile neke tolike sitnice da je to stvarno ali stvarno nevjerovatno - ja sam samo lijepo izvadia 1000kn i iduće jutro na opčinu otišao i zatvorio obrt te u banku zatvorio žiro račun. To je bila kap koja je prelila čašu jer koliko sam samo poreza morao platit za godinu i po dana što sam imao tvrtku (10 000 kn) i to bez da sam imao troškove računovodstva jer mi roditelji imaju računovodstveni servis, tu su i troškovi žiro računa. Uglavnom neisplativo barem u mom slučaju.

 

Ja danas radim na ugovor neki što se ovjerava u javnog bilježnika (na crnjaka) i imam preko 150 referenci i 5 godina iskustva. Ljudi mi bez problema davaju iznose i preko 8000kn! Ako baš treba tvrka poslužim se tvrtkom od oca ili mogu od kuma ili mogu od brata ili rođaka ali je cijena veća za pdv + porez na dobit tj. to dvoje povećava cijenu za 50 % pa ko voli neka izvoli.

 

Kao obrtnik država Vas ne podržava nego uzima samo od vas, globaje vas i samo vas ciclaju sa svih strana. Ja sam se presta i veselit novcima čak. Dobijem npr. 6000kn i u roku 3 minute imam 0 kn na računu tj. platim zaostatke i još sam u dugu.

 

Danas se opet radujem novcima. Sve što zaradim je moje i samo moje. I 100kn mi vraća smješak na usta!

Ovo je moja poruka svima da eventualno neko nešto može izvući iz moga iskustva. Netreba firma da bi vam čovjek povjerovao. Ako znate radit i ako volite radit imaćete posla! A sistem je kapara prije početka radova npr. 500kn a ostatak u gotovini po završetku posla - jednostavno. Old school style!

 

Skužajte na piskaranju - neću više!

En taro kaboom
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 18:21 (KIKI3ooo).
 
4 0 hvala 2
16 godina
offline
Informativna kampanja BSA

Koliko je legalno staviti Office Starter edition na računala koja sa njime nisu došla ali su nova i recimo OEM windowsi su gore?

Super Secret Secret Squirrel
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Informativna kampanja BSA
Exploder kaže...

Koliko je legalno staviti Office Starter edition na računala koja sa njime nisu došla ali su nova i recimo OEM windowsi su gore?

 ako se dobro sjećam, ako je OEM onda bi moglo ić

kod mene normalno radi.....
13 godina
protjeran
offline
RE: Informativna kampanja BSA
Exploder kaže...
KIKI3ooo kaže...

Mene su kaznili sa 1000kn. Nisu mi mogli naći ništa jer radim doma a imam nekakav fiktivan ured di stoji hp laptop star 7 godina sa win xp sp3 orinlinal! Imam račun za laptop na firmu sve.

Laptop kompletno open source software dakle ne freeware jer se tu krije čavlina zato što su većina tih free for private use i tu te oni nag...

Dakle open source.

 

I nakraju nakon što su uzeli laptop i pregledali ga u svom uredu tamo rekli su mi da ce me kaznit sa 1000kn jer nemam naziv firme na vratima.

Rekao mi je ili 1000kn odmah u gotovini ili ovo ide na sud pa će biti i više - kako oćeš.

Oni se predstavljaju kao inspekcija a u biti radu za bsa.

...

 

Katastrofa.

 

Znaći ako ja imam firmu i imam jedno računalo u toj firmi sve original osim recimo Avira free mogu me za to k@r@t?

 

Mislim ovo sa nazivom firme je koma, mislim kaj te boli k jel ja imam natpis ili ne.

avira je frree -.- lame

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2011 15:35 (NoDiggity).
15 godina
offline
RE: Informativna kampanja BSA
KIKI3ooo kaže...

...

Ima još tu nešto šta nisam rekao - kad sam malo ispitivao inspektora za što se sve može globat neka tvrtka ali to su bile neke tolike sitnice da je to stvarno ali stvarno nevjerovatno - ja sam samo lijepo izvadia 1000kn i iduće jutro na opčinu otišao i zatvorio obrt te u banku zatvorio žiro račun. To je bila kap koja je prelila čašu jer koliko sam samo poreza morao platit za godinu i po dana što sam imao tvrtku (10 000 kn) i to bez da sam imao troškove računovodstva jer mi roditelji imaju računovodstveni servis, tu su i troškovi žiro računa. Uglavnom neisplativo barem u mom slučaju.

 

Ja danas radim na ugovor neki što se ovjerava u javnog bilježnika (na crnjaka) i imam preko 150 referenci i 5 godina iskustva. Ljudi mi bez problema davaju iznose i preko 8000kn! Ako baš treba tvrka poslužim se tvrtkom od oca ili mogu od kuma ili mogu od brata ili rođaka ali je cijena veća za pdv + porez na dobit tj. to dvoje povećava cijenu za 50 % pa ko voli neka izvoli.

 

Kao obrtnik država Vas ne podržava nego uzima samo od vas, globaje vas i samo vas ciclaju sa svih strana. Ja sam se presta i veselit novcima čak. Dobijem npr. 6000kn i u roku 3 minute imam 0 kn na računu tj. platim zaostatke i još sam u dugu.

 

Danas se opet radujem novcima. Sve što zaradim je moje i samo moje. I 100kn mi vraća smješak na usta!

Ovo je moja poruka svima da eventualno neko nešto može izvući iz moga iskustva. Netreba firma da bi vam čovjek povjerovao. Ako znate radit i ako volite radit imaćete posla! A sistem je kapara prije početka radova npr. 500kn a ostatak u gotovini po završetku posla - jednostavno. Old school style!

 

Skužajte na piskaranju - neću više!

Otvori obrt i radi na crnjaka :)

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
16 godina
offline
Informativna kampanja BSA

Realna je situacija da vjerojatno 5% firmi ima sve legalno, a 95% nelegalno. Koliko opet od ovih 95% ima nelegalnog softwarea, a od sveg SW-a koji imaju instaliran, vjerujem da je manje od 25%. NPR državne firme su dobile licence za neke Microsoft proizvode, ali opet imaju ilegalne Phostoshop, Winrar i mnogo toga drugoga.

Što se pak tiče kućnih korisnika (u HR), ljudi em nemaju novaca za normalan život, a niti naviku kupovanja nečega što nije opipljivo.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Informativna kampanja BSA
dd.inc kaže...

Realna je situacija da vjerojatno 5% firmi ima sve legalno, a 95% nelegalno. Koliko opet od ovih 95% ima nelegalnog softwarea, a od sveg SW-a koji imaju instaliran, vjerujem da je manje od 25%. NPR državne firme su dobile licence za neke Microsoft proizvode, ali opet imaju ilegalne Phostoshop, Winrar i mnogo toga drugoga.

Što se pak tiče kućnih korisnika (u HR), ljudi em nemaju novaca za normalan život, a niti naviku kupovanja nečega što nije opipljivo.

A ovo je u drzavnim firmama instalirano na svakom racunalu?

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Informativna kampanja BSA
Exploder kaže...

Nek ponude software po cijenama kakve su vani ili nek uvedu god. pretplatu sa mogučnošću nadogradnje za manje love pa neće biti toliko piratluka po firmama, ali ne njima paše da je ovako, mogu više love izmust.

Umjesto da ti ponude recimo win i office u paketu za soma kuna po računalu i nadogradnja na slijedeće verzije za recimo 50-75% cijene.

 

Ima ti Microsoft takav način licenciranja, mislim da se to zove PLA licence, znaći kupuš SW i otplačuješ ga obročno, nabolje u svemu ti je da plačaš kada ti treba i koliko ti treba, sve u svem kontaktiraj MS Hrvatska i pitaj ih za PLA licenciranje. 

 

 

I'm from Hollywood
13 godina
offline
Informativna kampanja BSA

Stvarno nije teško pročitati uvjete pod kojima se distribuira pojedini softver. Dosta onoga što se predstavlja kao freeware je besplatno za osobnu upotrebu dok kod korištenja u komercijalne svrhe za isti se moraju izdvojiti novci. Sama ideja je logična, ako sa softverom zarađuješ red je da ga i platiš. Kako sam u uredu zadužen za IT, jako pazim na to što je instalirano na pojedino računalo i imam 0-tu toleranciju za instaliranje piratskog softvera. Ako želiš imati taj softver instaliraj si ga doma pa isprobavaj na poslu ništa od toga.

 

Inače o BSA mislim isto loše kao i o ZAMP-u to je sustav krvopija koji nastoji izvući čim više love samo za sebe. Način na koji oni djeluju (zastrašivanje i ucjene) je u stilu američkih mafijaša iz 30-tih godina prošlog stoljeća. Legendarna su njihova pisma koja šalju po defaultu valjda svakoj tvrtci.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Informativna kampanja BSA
mario.L_hr kaže...

Stvarno nije teško pročitati uvjete pod kojima se distribuira pojedini softver. Dosta onoga što se predstavlja kao freeware je besplatno za osobnu upotrebu dok kod korištenja u komercijalne svrhe za isti se moraju izdvojiti novci. Sama ideja je logična, ako sa softverom zarađuješ red je da ga i platiš. Kako sam u uredu zadužen za IT, jako pazim na to što je instalirano na pojedino računalo i imam 0-tu toleranciju za instaliranje piratskog softvera. Ako želiš imati taj softver instaliraj si ga doma pa isprobavaj na poslu ništa od toga.

 

Inače o BSA mislim isto loše kao i o ZAMP-u to je sustav krvopija koji nastoji izvući čim više love samo za sebe. Način na koji oni djeluju (zastrašivanje i ucjene) je u stilu američkih mafijaša iz 30-tih godina prošlog stoljeća. Legendarna su njihova pisma koja šalju po defaultu valjda svakoj tvrtci.

Samo malo, nije mi jasno.

Ako u uredu bez servera imam 4 računala i na sva 4 instalirana je AVIRA free personal, kako ja nju koristim u komercijalne svrhe, tako što mi štiti poslovno računalo on gamadi?

Jasno mi je kada radiš nešto u PS-u ili AE-u itd. ali ove sinice sa kojima isključivo ne ostvaruješ dobit nisu kršenje zakona, zar ne?

Super Secret Secret Squirrel
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.2.2011 10:23 (Exploder).
13 godina
offline
RE: Informativna kampanja BSA
Exploder kaže...
mario.L_hr kaže...

Samo malo, nije mi jasno.

Ako u uredu bez servera imam 4 računala i na sva 4 instalirana je AVIRA free personal, kako ja nju koristim u komercijalne svrhe, tako što mi štiti poslovno računalo on gamadi?

Jasno mi je kada radiš nešto u PS-u ili AE-u itd. ali ove sinice sa kojima isključivo ne ostvaruješ dobit nisu kršenje zakona, zar ne?

Za Aviru ne znam jer je nisma koristio pa tako i nisma čitao kakva su joj ograničenja. Softver koji je besplatan samo za osobnu upotrebu ne može se koristit kao besplatni softver u poslovnom okruženju. Mislim može se koristiti ali to nije legalno i ako te posjeti BSA isto je kao da gore imaš neki komercijalni softver.

 

Inače u BSA ne sudjeluju svi proizvođači softvera ali to nema veze ako te ulove sa softverom koji koristiš nelegalno, bez obzira je li prozvođač njihov član, plaćaš kaznu.

15 godina
offline
RE: Informativna kampanja BSA
dd.inc kaže...

Realna je situacija da vjerojatno 5% firmi ima sve legalno, a 95% nelegalno. Koliko opet od ovih 95% ima nelegalnog softwarea, a od sveg SW-a koji imaju instaliran, vjerujem da je manje od 25%. NPR državne firme su dobile licence za neke Microsoft proizvode, ali opet imaju ilegalne Phostoshop, Winrar i mnogo toga drugoga.

Što se pak tiče kućnih korisnika (u HR), ljudi em nemaju novaca za normalan život, a niti naviku kupovanja nečega što nije opipljivo.

 -a brojeve si dobio iz soca šalice kave? Čemu takvo nabacivanje brojkama...

Firme moraju imati legalan soft. Prvi posjet inspektora uz poticaj BSA i nitko više ne želi probleme. Sitne firme koje nemaju ni jednu osobu nisu firme (osim papirnatog-statističkog podatka).

Photoshop ili WinRar? ... naravno, firme koriste i CoD-MW2? Svašta. Firma koristi plaćeni poslovni soft, sve ostalo je zero tolerance, pa i fb.com ako se pretjera.

 

Exploder kaže...

..Samo malo, nije mi jasno.

Ako u uredu bez servera imam 4 računala i na sva 4 instalirana je AVIRA free personal, kako ja nju koristim u komercijalne svrhe, tako što mi štiti poslovno računalo on gamadi?

Jasno mi je kada radiš nešto u PS-u ili AE-u itd. ali ove sinice sa kojima isključivo ne ostvaruješ dobit nisu kršenje zakona, zar ne?

 -odgovor si dao, ili razlika između osobnog i poslovnog korištenja nije jasna?

Kriterij da ti AVom ne ostvaruješ dobit? Onda ga makni, ... i ostvaruješ dobit ili porpadaš. Zapravo je nevažna tvoja dobit, možeš biti gubitaš pa to ništa ne mijenja.

Nekomercijalne djelatnosti su neprofitne organizacije, da ih ne nabrajamo. Sve ostalo je komercijala. Osobna upotreba je osobna, to valjda netreba objašnjavati, uključuje osobno računalo (ne poslovno) u osobnom prostoru (ne u firmi-javno)...

Ako se pak sjetiš naziva za PC=personal computer pa ti to da ideju.. -sorry, neće proći ta spika kod inspektora..

I zašto ti je jasno ako radiš u PSu ili AEu? Recimo to je za platiti - možda Office i Corel nisu? ili neki antivirus nije... -hmm, neobično.

Još neobičnije nisi ti taj koji to određuje, to određuje vlasnik, ti samo pristaješ i plaćaš ili ne plaćaš. Kao sladoled....

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.2.2011 11:43 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Informativna kampanja BSA

Iako je tema stara skoro 2 mj. nema veze, čisto da se zna. Ukucavanjem pojma "avira" u Google, prvi rezultat koji izlazi je njihova stranica s naslovom: "Avira anti-virus for home and for business". Nakon što odemo na njihovu stranicu i otvorimo For Business dio:

 

http://www.avira.com/en/for-business

 

fino se vidi kaj sve nude te naravno za koju cijenu.

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice