Inicijativa za reformu informatičkog obrazovanja i

poruka: 9
|
čitano: 1.920
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Inicijativa za reformu informatičkog obrazovanja i".
12 godina
neaktivan
offline
Inicijativa za reformu informatičkog obrazovanja i

Obavezno programiranje? To nije loša ideja, ali ima puno bolja stvar koju bi ja umijesto toga stavio. To su financije, djeca nemaju pojma raspolagati novcem, a i njihovi roditelji na žalost ne znaju.

Po meni je bolje naučiti kako ulagati novac što kupovati a što ne kupovati itd, nego znanje programiranja. Programiranje je super, i poboljšava logičko razmišljlanje. Ali istu stvar radi i matematika i fizika.

 

Koj bi jezik učili? C++, java, php, ruby....?

 

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
 
4 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Inicijativa za reformu informatičkog obrazovan
Po meni je glupavo to forsiranje programiranja u osnovne skole ,kao da svi zele biti programeri , mislim nije to fizika ,matematika bez toga se moze u zivotu ,ne zele svi biti programeri lupam sad 5/100 zeli ,zasto tlaciti ovih 95 ostalih
McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Moj PC  
5 6 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Inicijativa za reformu informatičkog obrazovan
1/100 se zeli bavit likovnom umjetnoscu pa ju sve jedno forsiraju.
16 godina
offline
Re: Inicijativa za reformu informatičkog obrazovan
77ari kaže...

Obavezno programiranje? To nije loša ideja, ali ima puno bolja stvar koju bi ja umijesto toga stavio. To su financije, djeca nemaju pojma raspolagati novcem, a i njihovi roditelji na žalost ne znaju.

Po meni je bolje naučiti kako ulagati novac što kupovati a što ne kupovati itd, nego znanje programiranja. Programiranje je super, i poboljšava logičko razmišljlanje. Ali istu stvar radi i matematika i fizika.

 

Koj bi jezik učili? C++, java, php, ruby....?

 

 C

14 godina
offline
Re: Inicijativa za reformu informatičkog obrazovan

Ja mislim da je s likovnim cilj potaknuti kreativnost , iako se i likovni odrađuje onako bezveze ,predmet za popravit prosjek ...btw. misliš da ces djecu drzati koncentriranom na programiranju , jako tesko pogotovo ako bi se s time islo vec od prvog-cetvrtog raz. ,dok mislim da je na likovnom ipak lakše

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2015 8:17 (loky4i4).
16 godina
offline
Inicijativa za reformu informatičkog obrazovanja i

Po meni ne treba forsirati programiranje kao takvo nego razvijanje logičkog razmišljanja, a za to ne trebaš nužno programirati.

 

Ja često srećem ljude koji ne kuže jednostavno uzročno posljedične veze ako su iole kompliciranije, a to je zato što ih se nikada na to nije poticalo.

 

Ako bi se išlo na takav pristup to se može primjeniti na puno stvari ne samo na programiranje.

 
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Inicijativa za reformu informatičkog obrazovan
Brajki kaže...

Po meni ne treba forsirati programiranje kao takvo nego razvijanje logičkog razmišljanja, a za to ne trebaš nužno programirati.

 

Ja često srećem ljude koji ne kuže jednostavno uzročno posljedične veze ako su iole kompliciranije, a to je zato što ih se nikada na to nije poticalo.

 

Ako bi se išlo na takav pristup to se može primjeniti na puno stvari ne samo na programiranje.

 Baš to, kreativnost i logičko razmišljanje se treba razvijati više nego samo trpanje informacija u glavu. Jbt sto ce ti informacije ako ih ne znaš iskoristiti?

Programiranje je ništa više nego riješavanje problema, i razmišljanje o postupku. Redosljed radnji itd.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Inicijativa za reformu informatičkog obrazovan
77ari kaže...

Programiranje je super, i poboljšava logičko razmišljlanje. Ali istu stvar radi i matematika i fizika.

 

Koj bi jezik učili? C++, java, php, ruby....?

Isto radi matematika kad se dobro objasni i kad se pokaze da postoji vise nacina dobivanja istog rjesenja. Nazalost, kad pogledam knjige i vjezbenice matematike za djecu nizih razreda, dobijem dojam da su napisane za idiote koji moraju rijesiti problem na trazeni nacin i nikako drugacije. 

 

Programski jezik nije bitan, zapravo, najbolje je uciti u pseudo-kodu. Postoje genijalni programski "jezici", npr. Scratch (https://scratch.mit.edu) koji postoje iskljucivo s ciljem edukacije djece. Scratch se moze prevesti, no vidim da hr prijevod bas i ne napreduje (jasno, stvar je crowd sourceana, ovisi o volji pojedinaca koji ga zele prevesti). Sajt projekta prijevoda na Hrvatski: http://translate.scratch.mit.edu/hr/

 

16 godina
offline
Inicijativa za reformu informatičkog obrazovanja i

Moji klinci uče programirati na https://studio.code.org/

 

Fenomenalno napravljeno, barrem ovih prvih 10ak lekcija koje sam s njima prošao.

Na zabavan način i uz postupno povećavanje kompleksnosti odlično ih potiče na logičko zaključivanje.

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice