Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će na

poruka: 40
|
čitano: 6.356
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će na ".
16 godina
offline
Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će na

Ufff...

 

Intel će se nagutati prašine!!!

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
11 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će

18 jezgreni ce jedva ulovit 2.2ghz

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će na

Kupci tih procova ce si otvoriti ovdje temu "3Ghz club u 2017.oj" :)

Moj PC  
26 1 hvala 2
9 godina
offline
Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će na

Ne znam je li to neka Intelova šala jer možda spremaju nešto revolucionarno ili stvarno nisu očekivali ovaj povratak AMD-a... 

AMD mi se sad čini puuuno bolji izbor u cijenovnim rangovima 1000 kn pa na više.

Moj PC  
6 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će
pqweasdyxc kaže...

Ne znam je li to neka Intelova šalajer možda spremaju nešto revolucionarno ili stvarno nisu očekivali ovaj povratak AMD-a... 

AMD mi se sad čini puuuno bolji izbor u cijenovnim rangovima 1000 kn pa na više.

Nema nikakve šale to je realnost, i kao šlag na tortu uz dva predstavljena AMD Threadriper proca iči če i vodeno hlađenje u paketu.

 

https://www.techpowerup.com/235244/amd-to-include-aio-liquid-coolers-with-ryzen-threadripper-processors

 

Nema nikakve Intel CPU revolucije, jer ništa nisu niti planirali a nove CPU arhitekture nema nigdje na vidiku.Što je manji proizvodni proces 14nm pa na dole, to ima više problema pogotovo kaj se tiče hlađenja procesora od 10+ CPU jezgri.

 

Ako hočeš ozbiljnije klokat i9 7920X, ništa bez barem standardnog vodenog hlađenja kojeg moraš posebno kupit ili platit.

 

 

 

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će
Hahahaha, INTEL RIP😂😂😂😂😂lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
11 4 hvala 0
11 godina
offline
Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će na

Nisam fan Intela,znaci vise naginjem AMDu,ali zato vjerujem da nece nimalo los biti Intel sa svojim novim procevima i vjerujem da ce uvjek imati svoju vjernu publiku.Kao sto i sam AMD ima.

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će na

rip intel... a cijena sig ko svetog petra kajgana..

xfact
Moj PC  
10 1 hvala 0
12 godina
offline
Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će na

Nikakvi taktovi, broj jezgri, threadova... samo cinebench/$

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će na

Kad se uzme u obzir sa kojim novcem raspolaže Intel i koliko puno može ulagati u razvoj, ispada da su u AMD-u čisti geneijalci ili su dobili tehnologiju od vanzemaljaca.

Moj PC  
6 1 hvala 0
13 godina
offline
Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će na
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će
Bio je relativno nedavno na redditu AMA od jednog intelovog zaposlenika. Jedno od pitanja je bilo sta misle o kolegama iz AMD-a i veli covjek da im se svi dive tamo kako uspijevaju sve napraviti sa ohoho manjim sredstvima nego oni u Intelu.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će

 Priprema za startne pozicije među-patentiranja emulacije x86-ice na ARM-u, za Windows na Qualcommu

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
11 godina
offline
Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će na

I Srbi su '91 imali puno više tenkova od nas. Ali Intel ne uči na povjesti. U stvari ljudi ne uće na povjesti, a u Intelu rade samo ljudi. Nisu oni prvi.

 

Ali, kako se AMD vratio ...

 
1 11 hvala 0
12 godina
offline
Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će na

Pa jel nije AMD uvijek bio jači što se tiče MHz a slabiji u perfomansama. 

Moj PC  
0 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će
nex987 kaže...

Pa jel nije AMD uvijek bio jači što se tiče MHz a slabiji u perfomansama. 

 Ne. Bio je samo slabiji u podmićivanju. Hint: Opteron

http://www.silicon.co.uk/workspace/dell-pays-65million-to-settle-intel-bribe-probe-8577?inf_by=59726349681db820508b4a37

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
6 godina
offline
Re: Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će
Istina, BIO JE JAČI U MHz , a slabiji u performansama, ali kako je AMD napravio ovaj povratak , rezultat se izjednačava , AMD bi sad sa ovim ryzenom 3 mogao cak biti u prednosti, jer trebaju pod hitno pokriti dio trzista -1000kn
13 godina
offline
Re: Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će
nex987 kaže...

Pa jel nije AMD uvijek bio jači što se tiče MHz a slabiji u perfomansama. 

 U vrijeme Pentiuma 4, INTEL je bio "jači" što se tiče MHz, a slabiji u performansama

Origin (Battlefield): Dead_Body_cRo
15 godina
odjavljen
offline
Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će na

Nista novoga. Povijest se samo vrti ukrug. Nesto slicno je bilo i u vrijeme kada je AMD izbacio Slot A CPU.

Koji istina, nije nesto potrajao, jer je vrlo brzo uslijedila tranzicija na Socket A. No, tu je prvi puta AMD pravo pokazao 'zube'.

Onda se sjetim socketa 939. Pa 754 i dodje mi muka koliko ih je bilo relativno kratkog vijeka. Mjenjali su ih cesce nego carape, a osim Socketa A i nisu nesto dugo trajali.

Tako to ide. I kod grafickih. Danas jedan, sutra drugi. Sve u svemu, za nezagrizene kupce je dobro dok postoji konkurencija.

Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će
Kad je izasao Ryzen, Stjepanj je rekao da nebi nikad kupio proc koji ne ide iznad 5 Ghz :) Kako mi se čini da ćemo uskoro gledati high end procesore i ispod 2 Ghz ali s sve većim brojem jezgri.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će na

Ni Intel ni AMD ne mogu tako lako propasti jer kao i svi veliki danas nemaju samo jedan proizvod oko kojeg se sve vrti, niti jednu grupu korisnika.

Uostalom, kod cpu/gpu čipova postoji fanbase koji su vjerni jednom ili drugom proizvodu pa neće sigurno kupiti drugi samo zato što je jeftiniji.

 

Istina, većina gleda odnos cijena/performanse, ali postoje ljudi (uključujući i mene) kojima je važnija stabilnost i dugotrajnost i možda neke druge stvari.

 

A za usporedbu, ovo se već događalo u povijesti, AMD je imao brže i jeftinije procesore koje su svi kupovali, ali nije imao termalnu zaštitu pa kad se pregrije gotovo je

dok se Intelov samo resetirao u slučaju pregrijavanja. To su možda male stvari nebitne gamerima koji svako malo mijenjaju cpu/gpu (iako se puno ljudi žalilo na pregorene procesore), ali meni je to bilo jako bitno.

Kad kupujem nove komponente onda kupujem high end i očekujem da traje godinama, tako da sam od tada vjeran Intelu i drago mi je da nije spuštao kvalitetu da bi bio konkurentniji

cijenom. Cijenim kvalitetu i profesionalizam, a to znam da od Intela uvijek mogu očekivati.

 

Ne kažem da to danas ne nudi i AMD, ali jebat ga, ne mogu da ne budem skeptičan.

 
3 5 hvala 2
12 godina
offline
Re: Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će
Meni niti jedan AMD od durona,bartona,tbirda nije zgoril,a bome sam ih jurio i pržio.Jedino kaj je kod AMD bilo koma je pucanje jezgre ako si malo fulo kod montaže hladila.
16 godina
odjavljen
offline
Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će na

Ja bi da sutra vrate proceve bez IHS-a....današnja ugradnja je skroz bez stresa, fale mi stara vremena 

Moj PC  
4 0 hvala 1
8 godina
offline
Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će na

Prvi procesor Athlon XP i od onda samo AMD. Nikad nikakvih problema nisam imao.

 

Čak sam ga i clockao sa 1.3 na 1.5 GHz više od toga se rušilo pa valjda je imalo nekakvu zaštitu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će na

Ne kuzim zakaj se ljudi tak ljepe za brandove... pa vi njima dajete novce,a  ne oni vama.

Ja kupim ono kaj je u tom trenutku isplativije. Boli me kifla dal je amd ili intel. 

Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će
Gogy7 kaže...
Kad je izasao Ryzen, Stjepanj je rekao da nebi nikad kupio proc koji ne ide iznad 5 Ghz :) Kako mi se čini da ćemo uskoro gledati high end procesore i ispod 2 Ghz ali s sve većim brojem jezgri.

 Vidis vraga prekjucer uzeo i7 5820k

 , htio sam ryzena no ti taktovi kod njega su mi smjesni, kod intela novi cpu zali boze uzeo malo starije i provjereno😎lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.7.2017 16:46 (Stjepanj).
12 godina
offline
Re: Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će

Intel nije spustao kvalitetu? Zasto je onda pasta na die-u umjesto lema?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će
Stjepanj kaže...
Gogy7 kaže...
Kad je izasao Ryzen, Stjepanj je rekao da nebi nikad kupio proc koji ne ide iznad 5 Ghz :) Kako mi se čini da ćemo uskoro gledati high end procesore i ispod 2 Ghz ali s sve većim brojem jezgri.

 Vidis vraga prekjucer uzeo i7 5820k , htio sam ryzena no ti taktovi kod njega su mi smjesni, kod intela novi cpu zali boze uzeo malo starije i provjereno😎lp

 Pa za koga onda Intel radi nove procesore. Samo za Lucidius-a? . Koliko si pljunio, 300, 400 € ? 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
12 godina
protjeran
offline
Re: Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će
Bolje da neznas😎 sramota me!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: Intelov 12-jezgreni i9-7920X procesor radit će
ivanzu kaže...

Intel nije spustao kvalitetu? Zasto je onda pasta na die-u umjesto lema?

Neke činjenice:

 

- mikro frakture u lemu mogu uništiti CPU nakon određenog broja termalnih ciklusa

- konvencionalna termalna pasta ne odrađuje posao tako dobro kao lem ali ima veću trajnost

- lemljenje je u ovom slučaju vrlo kompliciran proces i iziskuje korištenje rijetkih i skupih materijala (zlato je rijedak i skup materijal a indium ekstremno rijedak i skup materijal)

- rudarenje tih materijala je komplicirano i zagađuje

 

Obzirom na sve navedeno, a posebno na to da se vjerojatnost pojave mikro fraktura značajno povećava sa smanjenjem površine čipa, kao što su Haswell-DT i Skylake, sasvim je jasno zašto su se inženjeri u Intelu odlučili na pastu kod ovih procesora,

a to je upravo ZBOG ZADRŽAVANJA KVALITETE a ne suprotno!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice