Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 jezgri

poruka: 49
|
čitano: 7.811
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 jezgri".
16 godina
offline
Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 jezgri

E nesto od ovog bi se ispaltio uzest naspram skylake-a khmm khmm :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 jezgri

Nemaju svi toliko para... Ovo će po 10k koštat

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 jezgri

6800k + mbo + ddr4 ram + air fan nema sanse 10 keka 

A past ce cijena jos tih konponenti. ;-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 jezgri

samo 10? samo na 3 Ghz? pih. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 jezgri

Opaaa, ovo je tako nice :) steta da ce top model kostati pun klinac... ali nekakav bi se upgrade mozda i dao izgurati, na recimo 6800K

 

P.S. Ako bi netko dao kakvu paru za 4770k i ASRock Z97 Extreme6 nek se javi

There are some things so serious you have to laugh at them. -Niels Bohr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 jezgri

Da li zna netko jel u planu izbaciti 6core ili cak 8core core i7 koji košta kao dnašnji 4core i7? Mislim da tek kad tako nešto vidim mjenjam svoj proc. JEdnostavno nema smisla inace ATM

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 jezgri

Tesko jer se radi o extreme chipsetu koji u startu nudi vise od vulgarisa pogotvo za cf sli radi stazica ,tehnologija i veceg bandwitcha samog rama..ukratko on je za entuzijaste ,garfichare,prognamere, ocere i extreme gamere i zato kostaju vise ali su more f proof te se ne mjenjaju cesto i furaju se na dulje staze ;-)

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2015 10:42 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 je
mislav_01 kaže...

Da li zna netko jel u planu izbaciti 6core ili cak 8core core i7 koji košta kao dnašnji 4core i7? Mislim da tek kad tako nešto vidim mjenjam svoj proc. JEdnostavno nema smisla inace ATM

 Danasnji 4 core 6700K kosta vise od 6 core 5820K, tako da to vec imas..

 

 

13 godina
offline
Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 jezgri

Treba netko 5820k?  

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 jezgri

Valjda će pojeftiniti prethodna serija procesora za X99 čipset.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 je

ovo je zapravo desktop E5 26xx Xeon, cak ni frekvencije nisu previse dirali.. jedina prednost je to kaj se da klokat.

inace imao sam se prilike igrati sa tim procesorima i stvarno ne znam za kaj bi korisnicima mogli sluziti osim za profi rad. za igre svakako nisu (tj. jesu al je proc debelo neiskoristen)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2015 12:51 (nixass).
16 godina
offline
Re: Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 je

@ nixass

 

Pa, zašto bi i morali služiti za nešto drugo osim profi rada? Nije sve za svakoga (niti treba biti), a nije ni da nema izbora za one kojima (realno) ovaj CPU ne treba.

Split your lungs with Blood and Thunder
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2015 14:31 (fler).
16 godina
offline
Re: Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 je
fler kaže...

@ nixass

 

Pa, zašto bi i morali služiti za nešto drugo osim profi rada? Nije sve za svakoga (niti treba biti), a nije ni da nema izbora za one kojima (realno) ovaj CPU ne treba.

 zato jer se na te brojke uglavnom najvise pale oni koji ih ne bi ni 20% iskoristili i takvi uglavnom pricaju o "igricama", cpu/gpu bottlenecku i slicnim nebitnim stvarima

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2015 14:33 (nixass).
16 godina
offline
Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 jezgri

Nixass pretjerujes....

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2015 15:22 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 jezgri

Već vidim Stjepka kako razbija kasicu prasicu

Moj PC  
3 0 hvala 4
16 godina
offline
Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 jezgri

Haha jesi me sad dobro nasmijao 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 je
4mal kaže...

Nixass pretjerujes....

 

 sorry al tak je, klasican desktop user (a tu su i gameri) od ovoga nema nikakve koristi niti vidljivog napretka. slicno kao i trpanje SSDa u raid setupe radi dodatne brzine na klasicnom desk racunalu, vidljivo i osjetiljivo u benchmarcima a u svakodnevnom radu nista.

interesantno je jedino onima koji su prije koristili i uspjeli iskoristiti X seriju i7ica.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2015 15:48 (nixass).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 je
Izzy kaže...

Valjda će pojeftiniti prethodna serija procesora za X99 čipset.

Oce oce, ko sto uvijek pojeftine...

16 godina
offline
Re: Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 je
nixass kaže...

 sorry al tak je, klasican desktop user (a tu su i gameri) od ovoga nema nikakve koristi niti vidljivog napretka. slicno kao i trpanje SSDa u raid setupe radi dodatne brzine na klasicnom desk racunalu, vidljivo i osjetiljivo u benchmarcima a u svakodnevnom radu nista.

interesantno je jedino onima koji su prije koristili i uspjeli iskoristiti X seriju i7ica.

 

To stoji.

Čudi me da dosad nije bilo komentara u stilu "preseravanje", "ma kome to treba", "preskupo" itd.,

kako već slične teme završe.

Split your lungs with Blood and Thunder
16 godina
offline
Re: Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 je
dax-lax kaže...

Treba netko 5820k?  

 pošto?

nixass kaže...

ovo je zapravo desktop E5 26xx Xeon, cak ni frekvencije nisu previse dirali.. jedina prednost je to kaj se da klokat.

inace imao sam se prilike igrati sa tim procesorima i stvarno ne znam za kaj bi korisnicima mogli sluziti osim za profi rad. za igre svakako nisu (tj. jesu al je proc debelo neiskoristen)

 Da, baš pokušavam prokljuviti jel ovdje ekipa koja trlja ruke zna na što pikira jer, mislim, nazivnih 3GHz puta 6 jezgri baš i nije specka za gamera... koliko ja znam, za gamere su čak i i7 sa 4 HT jezgre beskorisni, i svi koji ciljano kupuju za igre uzimaju nabrijane čiste i5 bez HT-a, nafrlje uz bijesne kulere i OCane DDR trice na skoro 5Ghz a poslije odriješe kesu na grafikama, ne?

ansha kaže...
Izzy kaže...

Valjda će pojeftiniti prethodna serija procesora za X99 čipset.

Oce oce, ko sto uvijek pojeftine...

 e baš... ne samo to. Gledam ovih dana, i totalno mi nije jasno: i7 serija procesora tipa i7 920 se nemože prodati za 300 kn, a za prastaru seriju, 
tipa Q9450, Phenom X4, redom po oglasima traže i po 500 kn. Dakle ne neki poremećeni iz rubrike "njuškalo biseri", nego je to prosjek. Jesam ja nešto propustio, ima neka caka sa time?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 je
Izzy kaže...

Valjda će pojeftiniti prethodna serija procesora za X99 čipset.

Neće pojeftinit nego će nestat.  

Nisam baš tražio al sve mi se čini da će ovaj 10 jezgreni doći na cijenu starog 8 jezgrenog i7-5960X dok bi novi 8 jezgreni trebao biti nešto jeftiniji.

13 godina
offline
Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 jezgri
Malo osoba ima 1366 socket dok su 775 i AM2/AM3 i dalje prilično zastupljeni
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 je
overhaul kaže...

 e baš... ne samo to. Gledam ovih dana, i totalno mi nije jasno: i7 serija procesora tipa i7 920 se nemože prodati za 300 kn, a za prastaru seriju, 
tipa Q9450, Phenom X4, redom po oglasima traže i po 500 kn. Dakle ne neki poremećeni iz rubrike "njuškalo biseri", nego je to prosjek. Jesam ja nešto propustio, ima neka caka sa time?

 prije dvije godine su Q9X50 procesori isli skoro na 1000kn.

srecom pa su se pojavili ultra jeftini 775 xeoni na ebayu pa je i ovima pocela padati cijena..

1366 i7 cijena pada a maticnima bas i ne raste al ju mozes bez problema utopiti sa 100+ eura.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
protjeran
offline
Re: Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 je
nixass kaže...
fler kaže...

@ nixass

 

Pa, zašto bi i morali služiti za nešto drugo osim profi rada? Nije sve za svakoga (niti treba biti), a nije ni da nema izbora za one kojima (realno) ovaj CPU ne treba.

 zato jer se na te brojke uglavnom najvise pale oni koji ih ne bi ni 20% iskoristili i takvi uglavnom pricaju o "igricama", cpu/gpu bottlenecku i slicnim nebitnim stvarima

 Cak i obicni useri mogu debelo iskoristiti ove procesorske zvijeri. Primjer 2 ili 3 monitora setup. Igras na jednom monitoru, na drugom je otvoreno jedno 30-100 tabova sa aktivnim flash videom koji se loadiraju svi u isto vrijeme, na trecem monitoru gledas seriju/film, mozda ti je je jos lagano upaljen internet radio u pozadini, torrent lagano pici 30 sezona Santa Barbare, i onda usuput jos pises komentar na bugu ako imas extra monitor. Tu je naravno otvoren email klijent, skype, par word dokumenata, google keep da na brzinu zapises vazne stvari i mozda na jednoj virtualki testiras mac os x. 

Kad se sve skupi za ugodan rad ce se vjerojatno trebati i overclockirati ovaj proc sa 10 jezgri.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 je
nixass kaže...

ovo je zapravo desktop E5 26xx Xeon, cak ni frekvencije nisu previse dirali.. jedina prednost je to kaj se da klokat.

inace imao sam se prilike igrati sa tim procesorima i stvarno ne znam za kaj bi korisnicima mogli sluziti osim za profi rad. za igre svakako nisu (tj. jesu al je proc debelo neiskoristen)

 E5 26xx su Haswell arhitektura tako da je njihov desktop pandan i7 58xx/5960.

 

Ove nove broadwell-e i7-mice bi se lako moguce mogle losije clockat od haswell-e, kao sta je slucaj sa i7 5775. Kad se tome doda i beznacajan porast performansi na istom taktu, dosta lose zvuci..

16 godina
offline
Re: Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 je
Magnolia_fan kaže...
nixass kaže...
fler kaže...

@ nixass

 

Pa, zašto bi i morali služiti za nešto drugo osim profi rada? Nije sve za svakoga (niti treba biti), a nije ni da nema izbora za one kojima (realno) ovaj CPU ne treba.

 zato jer se na te brojke uglavnom najvise pale oni koji ih ne bi ni 20% iskoristili i takvi uglavnom pricaju o "igricama", cpu/gpu bottlenecku i slicnim nebitnim stvarima

 Cak i obicni useri mogu debelo iskoristiti ove procesorske zvijeri. Primjer 2 ili 3 monitora setup. Igras na jednom monitoru, na drugom je otvoreno jedno 30-100 tabova sa aktivnim flash videom koji se loadiraju svi u isto vrijeme, na trecem monitoru gledas seriju/film, mozda ti je je jos lagano upaljen internet radio u pozadini, torrent lagano pici 30 sezona Santa Barbare, i onda usuput jos pises komentar na bugu ako imas extra monitor. Tu je naravno otvoren email klijent, skype, par word dokumenata, google keep da na brzinu zapises vazne stvari i mozda na jednoj virtualki testiras mac os x. 

Kad se sve skupi za ugodan rad ce se vjerojatno trebati i overclockirati ovaj proc sa 10 jezgri.

 skoro sam odgovorio na ovo ne shvacajuci ironiju :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 je
Magnolia_fan kaže...
nixass kaže...

 zato jer se na te brojke uglavnom najvise pale oni koji ih ne bi ni 20% iskoristili i takvi uglavnom pricaju o "igricama", cpu/gpu bottlenecku i slicnim nebitnim stvarima

 Cak i obicni useri mogu debelo iskoristiti ove procesorske zvijeri. Primjer 2 ili 3 monitora setup. Igras na jednom monitoru, na drugom je otvoreno jedno 30-100 tabova sa aktivnim flash videom koji se loadiraju svi u isto vrijeme, na trecem monitoru gledas seriju/film, mozda ti je je jos lagano upaljen internet radio u pozadini, torrent lagano pici 30 sezona Santa Barbare, i onda usuput jos pises komentar na bugu ako imas extra monitor. Tu je naravno otvoren email klijent, skype, par word dokumenata, google keep da na brzinu zapises vazne stvari i mozda na jednoj virtualki testiras mac os x. 

Kad se sve skupi za ugodan rad ce se vjerojatno trebati i overclockirati ovaj proc sa 10 jezgri.

 Hm, ok. Kako se to istovremeno gleda 30-100 tabova sa aktivnim flash videom, igra igru i gleda film? Ne treba ostatak sa santabarbarama, radiom, email klijentom, skypeom, word dokumentima, google keepom i testiranjem virtualke...može samo prvo?  S obzirom da spominješ da je riječ o običnim userima, može li filmić da to vidim? Jedino ako pod gamingom ne misliš na solitaire. Ali on baš neće opteretiti 10 jezgri. Niti išta od navedenog.

nixass kaže...
Magnolia_fan kaže... 


Kad se sve skupi za ugodan rad ce se vjerojatno trebati i overclockirati ovaj proc sa 10 jezgri.

 skoro sam odgovorio na ovo ne shvacajuci ironiju :D

 Aaaa ok, izgleda da ja uz posao nisam skontao. Bit će da mi nije dovoljno samo dva monitora i 6 jezgri, idem uštekat i treći, ironijski monitor:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2015 17:43 (overhaul).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 je
Jedna iz AMDovog tabora:
s obzirom na cijenu (ocekivanu), ja bih ipak pricekao ZEN arhitekturu. Mozda i bude nesto od njih, ne? SMT (slicno Intelovom Hyperthreading) bi mogao biti ok, IPC bi narasao, novi AM4 socket te podrska za ddr4. Te unofficial podatci kazu da ce imati 16 jezgreni model.
Hardwell - Young Again
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 je
leon98 kaže...
Jedna iz AMDovog tabora:
s obzirom na cijenu (ocekivanu), ja bih ipak pricekao ZEN arhitekturu. Mozda i bude nesto od njih, ne? SMT (slicno Intelovom Hyperthreading) bi mogao biti ok, IPC bi narasao, novi AM4 socket te podrska za ddr4. Te unofficial podatci kazu da ce imati 16 jezgreni model.

 Da, ali hm, AMD i njihova obećanja... Koliko znam, na Bugu su rekli da se ta arhitektura odgađa barem do kraja 2016. Dakle Minimum još cijelu godinu čekanja. 
Intel će za to vrijeme, čak i bez konkurencije za vratom vjerojatno biti već na cannonlakeu. Ako i nebudu(upravo zato jer nemaju konkurencije), vjerojatnije je da će AMD pokušavati dostići performansama intelov konzumer roster, dakle ako je suditi po dosadašnjim situacijama, trgat će se da im na kraju te slijedeće godine najjači procesor nekako 
dostigne sadašnji i5-6600K, ako ne možda i lanjski i5-4690K, da ne spominjem i7, i i7-E klasu. Tako je bilo posljedjnih godina nažalost. Unatoč samohvali prije svakog izdavanja, i unatoč davanju famoznog FX sufixa (koji je prije deset godina stvarno predstavljao najbrži desktop proc koji je tadašnje intele ostavljao u prašini).

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
9 godina
neaktivan
offline
Re: Intelova nova procesorska zvijer imat će 10 je
A cuj, nikad ne reci nikad. Da cekat ce se Q3 ili cak Q4 2016. sa "premjerom", pa dok se dovuce na nase trziste cak i Q1 2017.
A nadajmo se najboljemu, pa da bar intel spusti cijenu.
Hardwell - Young Again
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice