Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju Hype

poruka: 31
|
čitano: 4.504
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju Hype".
15 godina
offline
Re: Intelovi Pentium Kaby Lake procesori dobivaju
ansha kaže...

Sta cu placat slozeni brendirani workstation kad ga "delanec" za iste novce sisa uzduz i popreko. Naravno, sad ti mozes krenit pricat o podrsci itd. al ja pricam cisto o performansama. 

 

Za cijenu dobrog auta se dobije puuno vise procesorske snage od ta dva xeona kod tebe. I jos ubacis par quadra P6000 cisto eto...

Nećemo daljni razgovor u prepirku pretvoriti jer i dalje mišljenja sam da je Lenovo P910 najbolja radna stanica na tržištu (na stolu) a tvoja rješenja nisu prikladna jer sam i ja isto razmišljao kao i ti dok ne dođeš u situaciju da opravdaš kupnju (čitaj garancija + osiguranje).

 

Da, ova dva Xeona (dakle 2 x 6/12 jezgri) izgledaju "siromašno" naspram 2 x 22/44 jezgreni E5-2699V4 ali ovaj potoniji jedan košta $4.115.00. I šta ćeš reći:

- Molim dva Xeona E5-2699V4.

Gospođica za pultom: - nije problem. To bi bilo 10.000 € sa PDV-om.

- Ah da zaboravio sam 2 Quadra P6000, molim ovu verziju od 24 GB RAM-a.

Upravo imamo zadnja dva. Nije problem To bi bilo 12.000 € sa PDV-om dakle sve ukupno 22.000,00€.

 

I šta ćeš kada doneseš na posao ta četiri komada hardwera. U koju ploču i tko uopće pravi ploče za 2 Xeona od 44/88 jezgri? Koji OS će to pogoniti. To se ne slaže. Zove se prodajni savjetnik i daljni Mainframe slaže se u Rackove a mi IT-ovci kao takvi moramo dobro paziti da nas "prodajni savjetnik" ne zavrne, jer šta ekonomista zna o kompjuterima. Naravno da se šalim, jer nije on obični ekonommista ima barem nekoliko Cisco/Red Hat/Microsoft certifikata (barem kojih sam ja upoznao). Zadnji radio u Fortinetu, ali opet treba biti pažljiv pogotovo kada se radi o tuđem novcu.

 

Jednostavno želim reći da za ovakve odluke i kupnju ovakvog HW-a, ne radiš nikakav složenac, nego studiraš 7 dana na poslu tko pravi takve računare i kome se uopće obratiti.

To su neka moja radna iskustva kako stvari stoje kada ih gledaš sa strane (kao gledaoci tenis) i kada učestvuješ u njima. Vjeruj meni su se muda skupila kada je lik u koferu donio P910, jer sešef ne kuži u IT i nije ga bilo, a kolege iz Argentine, Brazila i Ukraine jednostavno zanima: za kojeg boga ti treba pola Terabajta RAM-a?

Da ne idemo u OFFTopic, mišljenja sam da ovi Pentiumi sa HT-om su pravi
 biseri u svijetu IT-a (pogotovo kada znaš da dolaze od Intela). Vidim im primjenu u milion i jednom poslovno/kućnom rješenju čije samo postojanje ne opravdava kupnju Core i3 procesora.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice