Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

poruka: 59
|
čitano: 13.966
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o".
13 godina
offline
Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

A jesu postali p****! SoC 1151 , za 1 pin! za 1 f******* pin moraš kupovat novu ploču.

 
4 1 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
maximus007 kaže...

A jesu postali p****! SoC 1151 , za 1 pin! za 1 f******* pin moraš kupovat novu ploču.

 

Zašto bi kupovao ako imaš dovoljno dobar stroj?

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

Pa kad ima ljudova koji nemilice kupuju skupo sve nove modele kao i u slucaju smartphonea.

Ne znam po cemu je ovaj najnoviji i5-6600 K toliko bolji od mog i5-2500 K da bi ja svog trebao prodati s plocom za sitnu lovu da bih imao "najnovije"

 

Aj da "ONI" mogu (proizvesti) roknuti default brzinu bez boosta na 6000 MHz (a ne mogu (i znamo zasto ne mogu)) pa bi covjek i razmislio a ovako, ne kontam. (dobar ovaj jutarnji dupli cokoladni kapucino)

tko ima ima a tko nema tko ga j.....
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2015 8:30 (Strahoslav Trta).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

Nisu još broadwelli došli na desktop a već laprdamo o skylake-u. Meh.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
Strahoslav Trta kaže...

Pa kad ima ljudova koji nemilice kupuju skupo sve nove modele kao i u slucaju smartphonea.

Ne znam po cemu je ovaj najnoviji i5-6600 K toliko bolji od mog i5-2500 K da bi ja svog trebao prodati s plocom za sitnu lovu da bih imao "najnovije"

 

Aj da "ONI" mogu (proizvesti) roknuti default brzinu bez boosta na 6000 MHz (a ne mogu (i znamo zasto ne mogu)) pa bi covjek i razmislio a ovako, ne kontam. (dobar ovaj jutarnji dupli cokoladni kapucino)

 ti si svjestan da ghz nije mjerilo brzine ?

 

10 godina
offline
Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

Ne kuzim ovaj dio da ce raditi na brzoj defualt frekvenciji nego bilo koji prije ? Pa i7 4790K (Devils Canyon) ima default 4.0GHZ i Turbo boost na 4.4GHz.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
9 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
Lewis kaže...

Ne kuzim ovaj dio da ce raditi na brzoj defualt frekvenciji nego bilo koji prije ? Pa i7 4790K (Devils Canyon) ima default 4.0GHZ i Turbo boost na 4.4GHz.

 

Ima nas dosta zamišljenih nad time...

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
maximus007 kaže...

A jesu postali p****! SoC 1151 , za 1 pin! za 1 f******* pin moraš kupovat novu ploču.

 

Čisto sumnjam da ćemo se opet vratiti u vremena kada je svaka nova generacija bila i više nego osjetno moćnija od starije. 

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
12 godina
protjeran
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
zmaz kaže...
ti si svjestan da ghz nije mjerilo brzine ?

 

Da, vec jako dugo.

Nisam JA napisao test gdje se "velica" brzina u Ghz nego autor clanka, ili autor originalnog clanka.

tko ima ima a tko nema tko ga j.....
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
NiramX kaže...

 

Čisto sumnjam da ćemo se opet vratiti u vremena kada je svaka nova generacija bila i više nego osjetno moćnija od starije. 

 

Nema više toliko mjesta za napredak ali skroz se dodavaju nove instrukcije, smanjuje se TDP, clock-per-clock performanse sa svakom novom generacijom rastu... Ja zadovoljan. Iako sam mislio da ćemo do danas već imati mainstream 8 core procesore iz intela. Bit će da im se ne žuri...

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
maximus007 kaže...

A jesu postali p****! SoC 1151 , za 1 pin! za 1 f******* pin moraš kupovat novu ploču.

Pa za to je barem vrlo jednostavan odgovor, da se ne nađe lik koji bi utrpao novi proc na ploču sa starim čipsetom ili obrnuto i onda vrištao da mu neradi.

Zaboravljaš da se Intel drži onog svog pravila izmjene arhitekture svake druge generacije.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
12 godina
protjeran
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
Friday kaže...

Iako sam mislio da ćemo do danas već imati mainstream 8 core procesore iz intela. Bit će da im se ne žuri...

 

Da, zaista, zaboravio sam na te modele. Čini se da zaista uzimaju svoje vrijeme po tom pitanju. 

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
12 godina
offline
Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

Upadam u temu ali kad sam vidio ime procesora, prvo mi je palo na pamet dobro da nije Skynet. I'll be back.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D
 
5 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

Ovo planiram preskočiti mislim da realno nema potrebe za prelazak ako imate Sandy Brigde i novije.

Zmaj od Bosne
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

Hm, u radnoj sam kanti još uvijek na i7 860 iz 2009./2010. Čekam i7 u rangu 2k kn (koliko je koštao taj Lynnfield) koji će davati dvostruke performanse. Izgleda ću se još načekati.

Deckard
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
Friday kaže...
NiramX kaže...

 

Čisto sumnjam da ćemo se opet vratiti u vremena kada je svaka nova generacija bila i više nego osjetno moćnija od starije. 

 

Nema više toliko mjesta za napredak ali skroz se dodavaju nove instrukcije, smanjuje se TDP, clock-per-clock performanse sa svakom novom generacijom rastu... Ja zadovoljan. Iako sam mislio da ćemo do danas već imati mainstream 8 core procesore iz intela. Bit će da im se ne žuri...

 Mislim da to nema nikakve veze sa napretkom, nego se radi o cistoj ekonomiji. Cinjenica je da Intel vec  godinama nema postene konkurencije u desktop segmentu pa i nemaju potrebe za velikim skokovima u porastu performansi...

 

A na ruku im ide i sindrom "ovce" kod potrosaca koji zele uvijek imati najnovije... pa im se svaka generacija i5 i i7 procesora prodaje ka vruce kifle... musti ce nas dokle dokle god mogu...

Što imamo manje potreba, to manje nam prijeti oskudica!
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2015 10:24 (anarchyST).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
Entry Point kaže...

Nisu još broadwelli došli na desktop a već laprdamo o skylake-u. Meh.

Šuška se da će u razmaku od par mjeseci izaći i Broadwell i Skylake. Haswell refresh je trebao biti Broadwell al 14nm nije bi spreman..

 

Puls3 kaže...

Ovo planiram preskočiti mislim da realno nema potrebe za prelazak ako imate Sandy Brigde i novije.

Ali postoje negdje rani testovi Skylakea pa znaš koliki će bit porast u performansama?

14 godina
neaktivan
offline
Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

Da sad kupujem računalo možda bi i razmislio o tim procesorima međutim s ovog stajališt sad ne namjeravam kupiti novi procesor još dugo vremena....zašto..... jer sam 2008 otprilike ubrzo nakon što se pojavio kupio i7 920.....koliko dugo ga imam nisam nikad vidio da je radio nešto na više od 40% zauzeća..... razumijem kompanije koje prodaju i rade procesore ali hardver od prije 10 godina sasvim se dobro nosi i sa današnjim windowsima i aplikacijama..... za igre je ionako bitna samo grafička RAM i od nedavno SSD...... mislim da će moj i7 još dugo vremena biti u mom posjedu ne zato što ne bi kupio nešto novo nego jedno0stavno za to uopće nema potrebe.....

 
4 4 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
Penryn kaže...
Puls3 kaže...

Ovo planiram preskočiti mislim da realno nema potrebe za prelazak ako imate Sandy Brigde i novije.

Ali postoje negdje rani testovi Skylakea pa znaš koliki će bit porast u performansama?

Naravno da ne. Ali uzmimo u obzir da je Sandy Brigde naprema Nehalemu bio prilično visok skok nakon toga je došao Ivy koji je imao nešto malo više perfomanse isto tako dogodilo se sa Haswell-om pa pretpostavljam kako će se to i nastaviti. Ovo ne mora biti točno možda sa 14nm naprave puno veći skok u perfomansama ali to samo oni znaju ja samo prepostavljam. 

 

Test svih 5 generacija Intel-ovih procesora na Anadtech-u.

Zmaj od Bosne
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina

a čuj intel je pokušao parirati sa sandy bridge amd-ovom fm1 socketu i Apu-ima(onda). dokazalo se da su AMD-ovi APU-i totalni promašaj;intelovom pariranju koje se "dokazalo" da su do koljena amd-ovom APU na testovima...dosta priče...

M
12 godina
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
Igor150 kaže...

a čuj intel je pokušao parirati sa sandy bridge amd-ovom fm1 socketu i Apu-ima(onda). dokazalo se da su AMD-ovi APU-i totalni promašaj;intelovom pariranju koje se "dokazalo" da su do koljena amd-ovom APU na testovima...dosta priče...

 Nelogicniju, nepovezaniju i bezvezniju recenicu odavno ne procitah.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina

znači da davno nisi čitao "nelogičnosti,nepovezanosti i bezveznije"...vrati se u 2009 - 2012e...kada je to bilo aktualno.

M
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2015 11:42 (Igor150).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
Igor150 kaže...

znači da davno nisi čitao "nelogičnosti,nepovezanosti i bezveznije"...vrati se u 2009 - 2012e...kada je to bilo aktualno.

 

Ti, dakle, tvrdiš da amd ima bolje procesore od intela?

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
Friday kaže...

 

Nema više toliko mjesta za napredak ali skroz se dodavaju nove instrukcije, smanjuje se TDP, clock-per-clock performanse sa svakom novom generacijom rastu... Ja zadovoljan. Iako sam mislio da ćemo do danas već imati mainstream 8 core procesore iz intela. Bit će da im se ne žuri...

 
Hmm ali u ovom slucaju ispada da ni to nije bas poboljsano, znaci manji Turbo GHZ nego postojeci 4790K i veci TDP (4790K je 88W  ovaj je 95W). Jedino ako su te informacije lose/krive, inace nevidim bas napredak posto i dalje ostaje na 4jezgre+4sa HTom..

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina

evo ga to sam čekao !!! amd vs intel vrati se čitaj ponovo. spomenio sam jednu seriju procesora AMDovi APUi i intelovi sandy bridge...rmoj odg je: da AMD je bolji na jednom polju;a Intel je bolji na drugom polju. Citiram kako se to onda pokazalo kao totalni promašaj sa obje strane.

M
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2015 11:48 (Igor150).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina
Friday kaže...
Igor150 kaže...

znači da davno nisi čitao "nelogičnosti,nepovezanosti i bezveznije"...vrati se u 2009 - 2012e...kada je to bilo aktualno.

 

Ti, dakle, tvrdiš da amd ima bolje procesore od intela?

 Meni se cini da on nema pojma sta je napisao...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina

tko to?

M
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intelovi Skylake procesori radit će pri brzina

a čuj što se samog takta tiče..teško da će se išta mjenjat. u pitanju je prije potrošnja,jezgre,proizvodnja,instrukcije i sve ostao.

M
12 godina
protjeran
offline
Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

14nm ce definitivno biti zanimljivo vidjeti sto ce donijeti, ovi pusti brojevi..., ako ostanu na istoj arhitekturi bez znacajnih promjena a ocigledno budu! vece perfomanse od 10% necemo gledati niti u najboljem slucaju(cpu testovi)! Moore-ov zakon je izgleda odavno propaoLP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2015 12:57 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intelovi Skylake procesori radit će pri brzinama o

Mislim da ću svojeg i5-4440 nadograditi na i7 i pričekati "tock" za skylake. ne sviđa mi se ovaj TDP.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice