Internet Explorer 11 browser broj jedan na tržištu

poruka: 25
|
čitano: 3.004
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Internet Explorer 11 browser broj jedan na tržištu".
11 godina
offline
Internet Explorer 11 browser broj jedan na tržištu

Valjda su to mokri snovi statisticara :D ali dalekooooooo je to od istine, dalekoooooo :D

 
3 13 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Internet Explorer 11 browser broj jedan na tržištu

svaki mjesec jedna informacija kako je IE jos uvijek broj jedan ?!

jako zanimljivo

 

tko ima ima a tko nema tko ga j.....
 
2 5 hvala 0
15 godina
offline
Internet Explorer 11 browser broj jedan na tržištu

istraživanje je obavljeno na svih 8 stanovnika zabitog sela u Transilvaniji, na samo 152 km od Sibiua?

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 7 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Internet Explorer 11 browser broj jedan na tržištu

Ne kužim ovakve komentare... to što vi ne koristite IE, i što ga vaši poznanici ne koriste to ništa ne znači u nekim globalnim postocima.

A ako malo razmislite o tome kako stvari stoje bit će vam i potpuno logično da je IE najkorišteniji browser.

A uz to je još i sasvim solidan, pogotovo u svojoj 10oj i 11oj inkarnaciji.

Moj PC  
24 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Internet Explorer 11 browser broj jedan na trž
miki1981 kaže...

Ne kužim ovakve komentare... to što vi ne koristite IE, i što ga vaši poznanici ne koriste to ništa ne znači u nekim globalnim postocima.

A ako malo razmislite o tome kako stvari stoje bit će vam i potpuno logično da je IE najkorišteniji browser.

A uz to je još i sasvim solidan, pogotovo u svojoj 10oj i 11oj inkarnaciji.

 ma kaj oni znaju ...

10 godina
odjavljen
offline
Internet Explorer 11 browser broj jedan na tržištu

IE je zakon. Još kad stigne Microsoft Edge....

Moj PC  
2 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Internet Explorer 11 browser broj jedan na tržištu

Ljudi pljuju po Exploreru a meni brže radi i od Chromea i od Firefoxa. Ljudi su puni mržnje umjesto da koriste šta im paše.

 
10 1 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Re: Internet Explorer 11 browser broj jedan na trž
PlayMaker10 kaže...

Ljudi pljuju po Exploreru a meni brže radi i od Chromea i od Firefoxa. Ljudi su puni mržnje umjesto da koriste šta im paše.

 Nije sve u brzini :)

http://www.soundstream.com/
14 godina
offline
Re: Internet Explorer 11 browser broj jedan na trž
miki1981 kaže...

Ne kužim ovakve komentare... to što vi ne koristite IE, i što ga vaši poznanici ne koriste to ništa ne znači u nekim globalnim postocima.

A ako malo razmislite o tome kako stvari stoje bit će vam i potpuno logično da je IE najkorišteniji browser.

A uz to je još i sasvim solidan, pogotovo u svojoj 10oj i 11oj inkarnaciji.

 

Problem je u tome što zapravo nije "najkorišteniji" (u smislu korištenost=pageviews, ne broja različitih korisnika).

I to se vjerojatno navodi globalna NetApps statistika, poglupljena CIA-inim iskrivljenim utezima.

 

Mislim da bi za procjenu naše lokalne situacije ovo moglo biti relevantnije:

http://gs.statcounter.com/#all-browser_version_partially_combined-eu-monthly-201411-201504

11 godina
offline
Internet Explorer 11 browser broj jedan na tržištu

Meni je dovoljno da vidim statistiku nekih od mojih najposjećenijih stranica.

 

 

 
5 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Internet Explorer 11 browser broj jedan na trž
Eol kaže...

 

Problem je u tome što zapravo nije "najkorišteniji" (u smislu korištenost=pageviews, ne broja različitih korisnika).

I to se vjerojatno navodi globalna NetApps statistika, poglupljena CIA-inim iskrivljenim utezima.

 

Mislim da bi za procjenu naše lokalne situacije ovo moglo biti relevantnije:

http://gs.statcounter.com/#all-browser_version_partially_combined-eu-monthly-201411-201504

 Zasto bi bilo relevantnije kad su u ovu statistiku ukljuceni i mobilni browseri a u clanku se kovori iskljucivo o desktop browserima? Danas ima valjda 6x vise android smartphonea i tableta nego desktop racunala.

U ovakvim statistikama nema relevantnosti. Sve je to naruceno istrazivanje.

15 godina
offline
Re: Internet Explorer 11 browser broj jedan na trž
BlueMax kaže...

 Zasto bi bilo relevantnije kad su u ovu statistiku ukljuceni i mobilni browseri a u clanku se kovori iskljucivo o desktop browserima? Danas ima valjda 6x vise android smartphonea i tableta nego desktop racunala.

U ovakvim statistikama nema relevantnosti. Sve je to naruceno istrazivanje.

 evo i rezultata osobnih promatranja, do kojih sam došao dugogodišnjim obilascima klijenata i održavanjem računala: uporaba IE je u rvat'na naznaka informatičke nepismenosti. najviše se upotrebljava po državnim institucijama (nemaju pojma ni o čemu pa im je sve default), većim firmama (neki nacist-informatičar im je tako postavio i onemogućio instaliranje preglednika prema želji) i mase papaka (domaćice, penzići, bla...) koji jedva i da znaju što je računalo ("ma meni je to samo za malo internet i to ..."). čim netko imalo dozna nešto o softveru, prelazi na ostale preglednike. oni koji imaju pojma o informatici a unatoč tome upotrebljavaju samo IE, e to je već za neku od struka koje nisu obuhvaćene ovim forumom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2015 15:44 (Ajar).
15 godina
offline
Re: Internet Explorer 11 browser broj jedan na trž
BlueMax kaže...
..

U ovakvim statistikama nema relevantnosti. Sve je to naruceno istrazivanje.

- svaka statistika je narućena/plaćena i tako je treba čitati (ne sa zrncem, nego šakom soli). .. i da, statistika je svemoguća.

- Ja sam korisnik i ja za sebe, po svojim željama (koje ne moraju biti objektivne, pa i pogrešan izbor) biram browser, to s ostatkom nema veze kao ni izbor sladoleda, tako da ne vidim nekog smisla od navođenja npr naziva ili rata oko browserskih bunkera. Ta statistika je bitna proizvođaču koji time pumpa status/ego.. i nekako zarađuje, npr reklame, google itd. Korisnik neće tim grafikonom imati ništa bolji/gori browser pa da su brojke i sasvim suprotne/različite.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Internet Explorer 11 browser broj jedan na tržištu

Prilicno je jasno da ce u ovakvom "istrazivanju" losije proci verzijski fragmentirani browseri - a to su svi osim IE-a.

 

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Internet Explorer 11 browser broj jedan na trž
BlueMax kaže...

 Zasto bi bilo relevantnije kad su u ovu statistiku ukljuceni i mobilni browseri a u clanku se kovori iskljucivo o desktop browserima? Danas ima valjda 6x vise android smartphonea i tableta nego desktop racunala.

U ovakvim statistikama nema relevantnosti. Sve je to naruceno istrazivanje.

 

Na Mikijevoj .hr domeni piše "Uskoro stize nova stranica sa novim CMS-om" pa sam mislio da ga možda situacijski više zanima... ;)

 

U svakom slučaju - friends don't let friends use NetApps.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Internet Explorer 11 browser broj jedan na trž
Nisu napisali da je najpretrazivanije u internet exploreru "chrom" i "firefox"
12 godina
neaktivan
offline
Re: Internet Explorer 11 browser broj jedan na trž
miki1981 kaže...

Ne kužim ovakve komentare... to što vi ne koristite IE, i što ga vaši poznanici ne koriste to ništa ne znači u nekim globalnim postocima.

A ako malo razmislite o tome kako stvari stoje bit će vam i potpuno logično da je IE najkorišteniji browser.

A uz to je još i sasvim solidan, pogotovo u svojoj 10oj i 11oj inkarnaciji.

 Može se reći da je današnji IE krenuo od verzije 9, jer je očigledno da je potpuno novi browser u odnosu na IE8. Kada je krenula i IE Test Drive stranica. A IE10 i 11 su samo poboljšane verzije IE9.

Ajar kaže...
BlueMax kaže...

 Zasto bi bilo relevantnije kad su u ovu statistiku ukljuceni i mobilni browseri a u clanku se kovori iskljucivo o desktop browserima? Danas ima valjda 6x vise android smartphonea i tableta nego desktop racunala.

U ovakvim statistikama nema relevantnosti. Sve je to naruceno istrazivanje.

 evo i rezultata osobnih promatranja, do kojih sam došao dugogodišnjim obilascima klijenata i održavanjem računala: uporaba IE je u rvat'na naznaka informatičke nepismenosti. najviše se upotrebljava po državnim institucijama (nemaju pojma ni o čemu pa im je sve default), većim firmama (neki nacist-informatičar im je tako postavio i onemogućio instaliranje preglednika prema želji) i mase papaka (domaćice, penzići, bla...) koji jedva i da znaju što je računalo ("ma meni je to samo za malo internet i to ..."). čim netko imalo dozna nešto o softveru, prelazi na ostale preglednike. oni koji imaju pojma o informatici a unatoč tome upotrebljavaju samo IE, e to je već za neku od struka koje nisu obuhvaćene ovim forumom. 

 Zapravo je korištenje Chromea znak informatičke nepismenosti, ili ovca sindroma. Ili one vidjela žaba kako se konj potkiva pa i ona digla noge. I većina ih je instalirano putem nekog drugog programa, klikajući next, next, next. I tako ti ostane uključena opcija download Chrome. A ostatak ga je instaliralo zbog popularnosti gugleta, i njegovog reklamiranja na njihovom pretraživaču. Čak i ako sa njega ulaziš na google izbacuje ti poruku download Chrome 

NixHR kaže...

Prilicno je jasno da ce u ovakvom "istrazivanju" losije proci verzijski fragmentirani browseri - a to su svi osim IE-a.

 

 Jesi li ti uopšte pogledao vijest, ili samo čitaš komentare? Nisi vidio postotke za IE8, IE9, IE10?

Zapravo je IE fragmentiraniji od svih ostalih. IE8 je zadnji koji se može skinuti na XP-u. Mislim da je IE9 zadnji koji može na Visti. A IE11 se može instalirati i na sedmici. Zato je postotak IE-a 10 najmanji.

Dok svi ostali imaju autoupdate...

15 godina
neaktivan
offline
Internet Explorer 11 browser broj jedan na tržištu

No, prema izvještaju tvrtke Net Market Share, Internet Explorer 11 se još uvijek opire Microsostovim željama za umirovljenje.

IE11 se opire?   Da se IE6 još uvijek opire, rečenica bi imala smisla, budući da je MS imao veliku kampanju za njegovu eliminaciju, ali IE11? Prema MS-u, što bi trebalo koristiti - Chrome, Firefox ili nešto treće, budući da Edge još nije gotov (zadnja preview verzija je 0.11.10074.0), a neće niti biti dostupan na Win7 koji pogoni većinu desktop računala u svijetu?

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Internet Explorer 11 browser broj jedan na trž
Bilal kaže...
Može se reći da je današnji IE krenuo od verzije 9, jer je očigledno da je potpuno novi browser u odnosu na IE8. Kada je krenula i IE Test Drive stranica. A IE10 i 11 su samo poboljšane verzije IE9.
----------------cut------------------

bla, bla, bla...

Da se preglednik koji se zove Prdex 11 mora instalirati jer je sastavni dio Windowsa taj bi bio najkoristeniji.

 

Je li tebi uopce jasno zasto je IE "broj jedan" ?!

 

Je li tebi jasno zasto je uopce i Chrome toliko popularan ?!

Nema skoro vise aplikacije koju instaliras da ti ne natura Chrome preglednik.

tko ima ima a tko nema tko ga j.....
15 godina
offline
Re: Internet Explorer 11 browser broj jedan na trž
Strahoslav Trta kaže...
Bilal kaže...
Može se reći da je današnji IE krenuo od verzije 9, jer je očigledno da je potpuno novi browser u odnosu na IE8. Kada je krenula i IE Test Drive stranica. A IE10 i 11 su samo poboljšane verzije IE9.
----------------cut------------------

bla, bla, bla...

Da se preglednik koji se zove Prdex 11 mora instalirati jer je sastavni dio Windowsa taj bi bio najkoristeniji.

 

Je li tebi uopce jasno zasto je IE "broj jedan" ?!

 

Je li tebi jasno zasto je uopce i Chrome toliko popularan ?!

Nema skoro vise aplikacije koju instaliras da ti ne natura Chrome preglednik.

-za prdex, točno.

-jer je MS broj jedan (desktopa s par jakih poluga).

-jer gazda ima novac/utjecaj (ili broj jedan).

 

a pitanja/odgovori će nešto bitnog promijeniti? Statistiku, kvalitetu? Nešto osim navijačkih strasti? Kolačić?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Internet Explorer 11 browser broj jedan na trž
Strahoslav Trta kaže...
Bilal kaže...
Može se reći da je današnji IE krenuo od verzije 9, jer je očigledno da je potpuno novi browser u odnosu na IE8. Kada je krenula i IE Test Drive stranica. A IE10 i 11 su samo poboljšane verzije IE9.
----------------cut------------------

bla, bla, bla...

Da se preglednik koji se zove Prdex 11 mora instalirati jer je sastavni dio Windowsa taj bi bio najkoristeniji.

 

Je li tebi uopce jasno zasto je IE "broj jedan" ?!

 

Je li tebi jasno zasto je uopce i Chrome toliko popularan ?!

Nema skoro vise aplikacije koju instaliras da ti ne natura Chrome preglednik.

 Na čemu si?

Da si barem pročitao post do kraja, a ne samo prvu rečenicu, možda nebi ispo tako glup, i moda bi i tebi neke stvari bile jasnije... I kakve veze ima uopšte taj dio što si citirao sa tim glupostima koje si napisao? 

A kao što rekoh, da si pročitao post do kraja, vidio bi i sam šta sam napisao za Chrome. Nek je tebi jasno...

A kao što sam gore rekao IE8 je još uvijek drugi zato što je to zadnja verzija IE-a za XP. IE11 na Win7...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Internet Explorer 11 browser broj jedan na trž
IE sam koristio zadnji put 2005 god.Ova statistika pokazuje da MS uvjetuje firmama koje imaju licencirane Windowze na svojim PC-ima da koriste IE.Tako da me ne čudi što je IE na prvome mjestu.Ja ostajem i dalje na Chrome-u iako su se pokvarili po pitanju brzine i gladi za RAM memorijom.
STEAM - L3giONaR ORIGIN-L3Gi0naR UPLAY- L3giONaR
15 godina
offline
Re: Internet Explorer 11 browser broj jedan na trž
Ajar kaže...
BlueMax kaže...

 Zasto bi bilo relevantnije kad su u ovu statistiku ukljuceni i mobilni browseri a u clanku se kovori iskljucivo o desktop browserima? Danas ima valjda 6x vise android smartphonea i tableta nego desktop racunala.

U ovakvim statistikama nema relevantnosti. Sve je to naruceno istrazivanje.

 evo i rezultata osobnih promatranja, do kojih sam došao dugogodišnjim obilascima klijenata i održavanjem računala: uporaba IE je u rvat'na naznaka informatičke nepismenosti. najviše se upotrebljava po državnim institucijama (nemaju pojma ni o čemu pa im je sve default), većim firmama (neki nacist-informatičar im je tako postavio i onemogućio instaliranje preglednika prema želji) i mase papaka (domaćice, penzići, bla...) koji jedva i da znaju što je računalo ("ma meni je to samo za malo internet i to ..."). čim netko imalo dozna nešto o softveru, prelazi na ostale preglednike. oni koji imaju pojma o informatici a unatoč tome upotrebljavaju samo IE, e to je već za neku od struka koje nisu obuhvaćene ovim forumom. 

Uze mi riječ iz usta. Respect. Evo se zabavljam godinu-dvije razvojem web stranica i u kontaktu s klijentima, a i temeljem redovnog posla gdje svakodnevno radim kao informatičar-krpa-za-sve pa radim i s ljudima, izjavljujem da bolje sročene dijagnoze situacije oko browsera od ove tvoje pročitao nisam. Još bih dodao da sa strane razvoja web stranica potrošim u principu barem dan vremena (i puno više živaca) na pretumbavanje html-a i css-a za ukleti IE da bi smeće žvakalo kod koji uredno i propisno radi na svemu ostalome najnormalnije (uključujući i custom mobilne browsere iz pradoba smartfonije). Ali ne, IE mora imati svoju filozofiju. A kad se još zaletim peglati CSS za IE8 kako bi i zadnji papak koji je zapeo na XP-u i koji nije uspio za života dokučiti da si može staviti neki moderni web browser na taj drlog od OS-a, počnem dovoditi u smisao moje nastojanje da se i dalje bavim webom. A nije da nisam naletio na bisere s još starijim verzijama smeća. I ove si statistike mogu nakačiti mačku za rep, nađeš na netu za 10 sekundi browsanja statistike koje nemaju dodirne točke s ovima. Evo recimo ja sam više za ovu w3schools browsers stats  (ima na dnu Statistics Can Be Misleading za pročitati, a ja sam po tom pitanju radikalist totalni, i to radi svekolike harmonije u eteru usera i developera).

Deckard
11 godina
offline
Re: Internet Explorer 11 browser broj jedan na trž
Bilal kaže...

 Zapravo je korištenje Chromea znak informatičke nepismenosti, ili ovca sindroma. Ili one vidjela žaba kako se konj potkiva pa i ona digla noge. I većina ih je instalirano putem nekog drugog programa, klikajući next, next, next. I tako ti ostane uključena opcija download Chrome. A ostatak ga je instaliralo zbog popularnosti gugleta, i njegovog reklamiranja na njihovom pretraživaču. Čak i ako sa njega ulaziš na google izbacuje ti poruku download Chrome 

 http://i.imgur.com/7NswLhq.jpg

16 godina
offline
Internet Explorer 11 browser broj jedan na tržištu

IE, zatim Chrome, pa FireFox.. već dobro poznati postoci, ništa novoga pod suncem.

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice