Internet Explorer 6 i dalje kod 4,2% korisnika

poruka: 16
|
čitano: 2.254
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Internet Explorer 6 i dalje kod 4,2% korisnika".
15 godina
offline
Internet Explorer 6 i dalje kod 4,2% korisnika

"oprosti im, Gospodine, jer ne znaju što čine" {#}

Moj PC  
9 1 hvala 0
15 godina
offline
Internet Explorer 6 i dalje kod 4,2% korisnika

Nije tragedija što se ta skalamerija još uvijek koristi, nego što nerjetki developer i dalje troši vrijeme i energiju u razvoj web stranica kompatibilnih s tim drlogom nauštrb modernim tehnologijama.

Deckard
Moj PC  
14 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Internet Explorer 6 i dalje kod 4,2% korisnika
deckard kaže...

Nije tragedija što se ta skalamerija još uvijek koristi

Zapravo je tragedija, jer je riječ o užasnom, slabo funkcionalnom i nesigurnom komadu softvera.

 

deckard kaže...

nego što nerjetki developer i dalje troši vrijeme i energiju u razvoj web stranica kompatibilnih s tim drlogom nauštrb modernim tehnologijama.

Ne vjerujem ovo. Ni jedan normalan developer neće trošiti vrijeme i energiju na razvoj web-stranica kompatibilnih s IE6, a oni rijetki koji bi to eventualno morali jer možda imaju ActiveX kontrole koje rade samo pod IE6, to si onda valjda i dobro naplate ili im je to u opisu radnog mjesta pa se im to ni ne bi trebalo smetati. Užas zvan IE6 je danas praktički stvar prošlosti.

11 godina
neaktivan
offline
Internet Explorer 6 i dalje kod 4,2% korisnika

Može savjet kako si izveo ovaj citat prelomivši njegovu rečenicu,a da ispadne ovako kao višestruki citat?  Ja to neznam.

ex specijala
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Internet Explorer 6 i dalje kod 4,2% korisnika
Siskin kaže...

Može savjet kako si izveo ovaj citat prelomivši njegovu rečenicu

Prvo citiraš, pa označiš sve, napraviš copy paste i onda samo u gornjem i donjem citatu pobrišeš šta je viška hh

Siskin kaže...

a da ispadne ovako kao višestruki citat?  Ja to neznam.

Android zablude, RAM, Task Killeri, grebanje Gorilla Glassa - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 23:01 (EchoOne).
15 godina
offline
Internet Explorer 6 i dalje kod 4,2% korisnika

Pad sa 4,9% na 4,2% nije pad od 0,7% nego pad od 14,3% ili pad za 0,7 postotnih poena (što se ne piše kao 0,7%).

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Internet Explorer 6 i dalje kod 4,2% korisnika
mbaksa kaže...
deckard kaže...

Nije tragedija što se ta skalamerija još uvijek koristi

Zapravo je tragedija, jer je riječ o užasnom, slabo funkcionalnom i nesigurnom komadu softvera.

Kad bolje razmislim imaš pravo, tragedija je, nadasve kraj sile alternative koja je još k tome i besplatna. Što se tiće developera, nailazim po forumima na delegate koji se još uvijek trude dati rješenja kompatibilna s ie6.

Deckard
16 godina
moderator
offline
Re: Internet Explorer 6 i dalje kod 4,2% korisnika
Siskin kaže...

Može savjet kako si izveo ovaj citat prelomivši njegovu rečenicu,a da ispadne ovako kao višestruki citat?  Ja to neznam.

Dakle, klikneš na gumb Citiraj pa dobiš praznu poruku s citatom. Onda ispod citata napišeš par slova za bezveze i stisneš Enter (ako to ne napišeš, citati bi ti se mogli lijepiti jedan za drugi i onda ih nikako nećeš rastaviti), zatim označiš sve (najlakše tipkovničkom kraticom Ctrl+A), zatim kopiraš u clipboard s Ctrl+C, zatim se postaviš na kraj poruke i pasteaš (Ctrl+V) koliko puta želiš i onda iz pojedinačnih citata obrišeš višak. Kod brisanja viška može doći do problema ako su citati na više razina. Da bi to izbjegao, označi dio citata koji želiš obrisati, Poništi oblikovanje (zadnji gumb u traci iznad okvira za unos teksta) pa onda obriši.

 

Možda je malo nezgodno opisano, ali ne vidim drugog načina, osim da napravim neki videotutorijal. Opisao sam postupak kod korištenja Chromea - kod Firefoxa se neki koraci mogu preskočiti, jer bolje raditi s editorom.

16 godina
moderator
offline
Re: Internet Explorer 6 i dalje kod 4,2% korisnika
deckard kaže...
Što se tiće developera, nailazim po forumima na delegate koji se još uvijek trude dati rješenja kompatibilna s ie6.

Valjda glasni pojedinci kojim silom svog radnog mjesta u konkretnoj firmi moraju osigurati podršku za IE6. Jadna firma koja tjera korisnike (a samim tim i developere) da koriste IE6. Nailaziš na takve delegate zato jer svi oni koji se ne opterećuju s kompatibilnošću s IE6 o tome ne pišu na forumima, jer je IE6 stvar prošlosti. {#}

 

A ako netko samovoljno ide osiguravat kompatibilnost s IE6... Ne znam što bih takvoj osobi rekao. Umjesto da se bavi nečim pametnim, korisnim, kreativnim, gubi vrijeme na bedastoće.

15 godina
neaktivan
offline
Internet Explorer 6 i dalje kod 4,2% korisnika

Ja mogu posvjedočit na svoje oči sam vidio da u bankama još koriste internet explorer 6 i windows xp , toliko o sigurnosti naših para.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Internet Explorer 6 i dalje kod 4,2% korisnika
zeroname kaže...

.. toliko o sigurnosti naših para.

 -kojoj sigurnosti? btw, to ispadne nevezano s IE ver. pa jedna izvedena tvrdnja može glasiti, da je ie6 sigurniji, jer se na njemu (u njegovo vrijeme) to nije dešavalo.

 

u tekstu fraze: omiljeni, preferirani, .. ili u upotrebi, korišteni nisu istoznačnice. Npr u webcafeu juzer koristi ono što je gore, ne preferira ništa, a statistika to tumači proizvoljno.  = ''Nas i rusa 300milijona..''

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Internet Explorer 6 i dalje kod 4,2% korisnika
zeroname kaže...

Ja mogu posvjedočit na svoje oči sam vidio da u bankama još koriste internet explorer 6 i windows xp , toliko o sigurnosti naših para.

Zamisli da netko ide fotkati ta računala u banci i uploadati po netu sa imenima banaka, kojom brzinom bi se onda prebacili na noviji OS kada bi ljudi saznali i počeli pljuvati po njima {#}

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation
16 godina
moderator
offline
Re: Internet Explorer 6 i dalje kod 4,2% korisnika

E, kad bi samo banke bile u pitanju... Velik problem su recimo i naše financijske ustanove, koje od računovođa i knjigovođa zahtijevaju predavanje materijala putem web-browsera, uz korištenje njihovih Java apleta za potpisivanje. Računovođe/knjigovuđe su u strahu od svake pojave nove verzije jave (koliko to često ide? jednom mjesečno? jednom u dva mjeseca?) jer se već hrpu puta dogodilo da korištenje servisa nakon nadogradnje Jave više ne funkcionira. A i tu je problem što pod jednim OS-om i jednim browserom radi na jednom računalu, a u tom istom browseru ne radi na drugom računalu i slične nebuloze. Koriste Javu valjda kako bi bilo "platform independent", a ne samo da na kraju ne ispadne platform-independent, nego nit ne radi na svim browserima na istoj platformi - sretan si ako proradi na jednom browseru i to nakon akrobacija.

 

Tak da... IE6 je možda otišao, ali tu je još uvijek Java "piši jednom, izvodi svugdje" koja knjigovođama utjeruje strah u kosti.

15 godina
offline
Internet Explorer 6 i dalje kod 4,2% korisnika

Meni je neshvatljivo da instalacijom WINXPSP3 i dalje imaš IE6!!!

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Internet Explorer 6 i dalje kod 4,2% korisnika
BlackMoon kaže...

Meni je neshvatljivo da instalacijom WINXPSP3 i dalje imaš IE6!!!

Microsoftu je 7-ica trebala na Visti, jer se još tada nadao riješiti XP-a. Ali se ljudi nisu dali. {#} Stvar je u politici. Mogli su i trebali su, ali nisu jer su htjeli ljude pogurati s XP-a na Vistu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Internet Explorer 6 i dalje kod 4,2% korisnika
Šta je ovo, neki vic?
"If you are going through hell...keep going." - Winston Churchill
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice