iOS 10.1 donosi bolje snimanje portreta na iPhone

poruka: 7
|
čitano: 1.291
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iOS 10.1 donosi bolje snimanje portreta na iPhone ".
15 godina
offline
iOS 10.1 donosi bolje snimanje portreta na iPhone

Ne znam je li do mene, ali nije mi jasno kako to OS donosi bolje snimanje portreta. Valjda mogućnosti vezane za fotografisanje donosi kamera app, a ne OS.

No, ostavljam mogućnost da je do mene.

morrisoN
 
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 10.1 donosi bolje snimanje portreta na iPh
morrisoN kaže...

Ne znam je li do mene, ali nije mi jasno kako to OS donosi bolje snimanje portreta. Valjda mogućnosti vezane za fotografisanje donosi kamera app, a ne OS.

No, ostavljam mogućnost da je do mene.

Kod Applea je uvijek sve naopako.

 

Možda su za do morali nešto dodati u drivere ili neka tako fora pa stvarno ima veze sa širim dijelom sustava od same aplikacije. Ili samo tako pričaju gluposti da zvuči zanimljivije.

8 godina
offline
Re: iOS 10.1 donosi bolje snimanje portreta na iPh
Do software-a kamere je, koji nije bio riješen u 10.0 verziji.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iOS 10.1 donosi bolje snimanje portreta na iPh
morrisoN kaže...

Ne znam je li do mene, ali nije mi jasno kako to OS donosi bolje snimanje portreta. Valjda mogućnosti vezane za fotografisanje donosi kamera app, a ne OS.

No, ostavljam mogućnost da je do mene.

Portrait mode koristi 56mm objektiv što na f2.8 nije dovoljno za značajniji bokeh pa stoga softverski "zamuti" pozadinu u odnosu na subjekt te na taj način postiže DSLR-like bokeh (dakle digitalni bokeh). Pri izlasku, ta opcija nija bila ugrađena u OS, dok sad je.

 

12 godina
offline
iOS 10.1 donosi bolje snimanje portreta na iPhone

Radije nek poprave freezanje kamere pri "naglom" otvaranju (5SE),a ne neki fancy shmensi potreti..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iOS 10.1 donosi bolje snimanje portreta na iPh
Cordas kaže...
morrisoN kaže...

Ne znam je li do mene, ali nije mi jasno kako to OS donosi bolje snimanje portreta. Valjda mogućnosti vezane za fotografisanje donosi kamera app, a ne OS.

No, ostavljam mogućnost da je do mene.

Portrait mode koristi 56mm objektiv što na f2.8 nije dovoljno za značajniji bokeh pa stoga softverski "zamuti" pozadinu u odnosu na subjekt te na taj način postiže DSLR-like bokeh (dakle digitalni bokeh). Pri izlasku, ta opcija nija bila ugrađena u OS, dok sad je.

 

 Razumijem ja to, samo, digitalnikvazibokeh radi aplikacija (bilo kamera tokom postprocesinga između okidanja i spremanja fotografije, bilo neka od milion aplikacija za naknadnu obradu) i nema veze sa OS-om, kako naslov i tekst sugeriraju. Ta mogućnost je stvar upgrade-a same aplikacije kamere, a ne OS-a, i mogla je biti implementirana jednostavnim upgrade-om kamera app-a, a ne OS-a.

morrisoN
12 godina
offline
Re: iOS 10.1 donosi bolje snimanje portreta na iPh
morrisoN kaže...

 Razumijem ja to, samo, digitalnikvazibokeh radi aplikacija (bilo kamera tokom postprocesinga između okidanja i spremanja fotografije, bilo neka od milion aplikacija za naknadnu obradu) i nema veze sa OS-om, kako naslov i tekst sugeriraju. Ta mogućnost je stvar upgrade-a same aplikacije kamere, a ne OS-a, i mogla je biti implementirana jednostavnim upgrade-om kamera app-a, a ne OS-a.

Vidim sad da se nismo razumjeli. Uglavnom, "digitalnikvazibokeh" zapravo dobro radi u praksi, koliko se da vidjeti po primjerima koji se daju naći na internetu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice