iOS 8 je Trojanac

poruka: 90
|
čitano: 18.256
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iOS 8 je Trojanac".
11 godina
neaktivan
offline
iOS 8 je Trojanac

Kolega ga je stavio na 4S i pi*di :) Sve je usporeno i dosta zbugano...

Moj PC  
2 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
iOS 8 je Trojanac
ZASTO????? Uzeo sam 4s prvog dana kada ga je bilo moguce kupiti u Hrvatskoj. Do sad mi je odlicno radio, bio sam siguran da cu ove godine uzeti novi 6+, iako za to nije bilo prevelike potrebe, a onda ovako nesto naprave.... Da je Stevica tu, to se sigurno nebi dogodilo.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2014 13:41 (Bruno Matejcic).
Moj PC  
3 13 hvala 0
11 godina
offline
iOS 8 je Trojanac

Eh isto su napravili i sa iPhone-om 3G s updateom 4.0,  malo su ispravili kasnije ali nikad vise  nije bilo dobro ko prije.  Jbg moraju nekako isforsirat nove uređaje. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: iOS 8 je Trojanac
Bruno Matejcic kaže...
ZASTO????? 

Da ti uzmu novac...

its summer in here...
14 godina
offline
Re: iOS 8 je Trojanac
Montarinari kaže...

Kolega ga je stavio na 4S i pi*di :) Sve je usporeno i dosta zbugano...

 

 

stvarno ne vidim razlog stavljat iOS8 na 4S,, kao ni iOS7 na 4,, za to nema potrebe, i ne kužim ljude općenito koji rade update ne samo iOSa nego općenito i operacijskih sistema, Win, OSx, linuxa,, ako točno neznaju zašto to rade šta dobivaju a šta gube

 

 

ako ti baš trebaju funkcije novog OSa, ona uzmi i novi smartphon a stari prodaj i tako još ima dobru cijenu

11 godina
offline
Re: iOS 8 je Trojanac

Stvar je najvise u tome sto dobar dio aplikacija prestane podrzavati stari os nakon odredenog vremena.  Sto se tice mobitela. 

 

9 godina
offline
iOS 8 je Trojanac

Zadnji software najbolje radi s zadnjim modelom iPhona. Apple radi prekvalitetne uredaje pa stare modele treba nekako umiroviti. Meni stari ima iPhone 4 s iOS 4 na njemu i sve naprosto leti. Ja mu niti ne zelim stavljati nesto novije.

 
3 22 hvala 0
12 godina
offline
iOS 8 je Trojanac

Pa i na Androidu za svaku novu verziju OS-a kazu kako ce manje gutati resurse a kad tamo nema teorije da normalno radi na starim modelima.

 
5 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
iOS 8 je Trojanac

Imam 4S i požalio sam i nadogradnju na iOS 7, imam osjećaj da se RAM prepolovio i rado bih se vratio na šesticu da mogu. Ne pada mi na pamet staviti osmicu.

 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: iOS 8 je Trojanac
Bryon kaže...

Zadnji software najbolje radi s zadnjim modelom iPhona. Apple radi prekvalitetne uredaje pa stare modele treba nekako umiroviti. Meni stari ima iPhone 4 s iOS 4 na njemu i sve naprosto leti. Ja mu niti ne zelim stavljati nesto novije.

Plakat cu {#}

15 godina
offline
Re: iOS 8 je Trojanac
Bryon kaže...

Zadnji software najbolje radi s zadnjim modelom iPhona. Apple radi prekvalitetne uredaje pa stare modele treba nekako umiroviti. Meni stari ima iPhone 4 s iOS 4 na njemu i sve naprosto leti. Ja mu niti ne zelim stavljati nesto novije.

Ahahahahaha

 

"iPhone 5 mi je bio prekvalitetan, pa sam odlučio kupiti iP4."

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
12 godina
offline
iOS 8 je Trojanac

Takođe imam 4s, koristio sam ga na iOS 7.1.2 te update na iOS8, ne osjetim veliki pad performansi od zadnjeg updatea, meni je sve podnosljivo, mada to nije više onaj stari dobri 4s koji je radio perfekt na iOS 6 verziji....

 

 

Moj PC  
3 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 8 je Trojanac
black_mamba kaže...

Imam 4S i požalio sam i nadogradnju na iOS 7, imam osjećaj da se RAM prepolovio i rado bih se vratio na šesticu da mogu. Ne pada mi na pamet staviti osmicu.

mogao bi, da ga flashas,  kao oni na servisu. 

 

Inače mozda je apple trebao nadogradnju omogučiti uz nadoplatu i ništa ne usporavati tako nebi ispalo da besplatno rade. 

Recimoi 200 ili 500kuna za iOS8 itd. Oni inače daju dobre pogodnosti kada je riječ o nadogradnji na Macbooku itd. 

15 godina
offline
iOS 8 je Trojanac

A sjećam se sad onih koji su pričali kako fragmentacija na iOS ne postoji niti će ikad postajati.

 

2011. high-end Androidi tipa Droid RAZR i Galaxy Nexus ne trzaju na zadnjoj inačici koja je dostupna (4.1, odnosno 4.3), a čekajmo tek da izađe Android One KitKat...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
8 6 hvala 0
13 godina
offline
iOS 8 je Trojanac

Sad sam se malo igrao sa 4S i iOS8...po meni to radi potpuno jednako kao iOS7, ali napravio sam restore kod nadogradnje i onda preko itunesa vratio sve slike i aplikacije.

 
4 2 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
iOS 8 je Trojanac

Ne znam o čemu ovaj govori. Nakon nadogradnje na iOS 8, moj 4S (16 GB) radi slično kao i prije nadogradnje.

 

Istina, sve je rikavalo prvih pola sata nakon nadogradnje (vjerojatno nekakvi post-upgrade jobovi i migracije), ali kad je sve to obavljeno, sad radi normalno.

 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: iOS 8 je Trojanac
Markić7 kaže...
black_mamba kaže...

Imam 4S i požalio sam i nadogradnju na iOS 7, imam osjećaj da se RAM prepolovio i rado bih se vratio na šesticu da mogu. Ne pada mi na pamet staviti osmicu.

mogao bi, da ga flashas,  kao oni na servisu. 

 

Inače mozda je apple trebao nadogradnju omogučiti uz nadoplatu i ništa ne usporavati tako nebi ispalo da besplatno rade. 

Recimoi 200 ili 500kuna za iOS8 itd. Oni inače daju dobre pogodnosti kada je riječ o nadogradnji na Macbooku itd

Od OS X 10.9 Maverics nadogradnje su besplatne za sve uređaje koji podržavaju, prijašnje verzije su bile po 20$. Nekako mislim da naplaćivanje nadogradnji nebi imalo smisla. Iako čudim se da se Petric žali, valjda je updateao svoj 4s pa je sada izrevoltiran {#}

He who is brave is free.
9 godina
offline
Re: iOS 8 je Trojanac

Apple ce kao i uvijek do sada ispegalti zadnju verziju tako da ce i iOS 8 raditi dobro i s uredajem starim 4 godine. Ja s ip5 ne vidim nikakvu razliku u brzini s zadnjom nadogradnjom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2014 14:22 (Bryon).
9 godina
protjeran
offline
iOS 8 je Trojanac

Ovaj članak je trojanac. Kao pljuje po Appleu a toliko hvalospjeva (npr. "nadogradnja iOS-a svemirski je brod u odnosu na nadogradnju bilo kojeg drugog operacijskog sustava") o istom nema ni na njihovom keynoteu. I onda to još samodopadno stavi kao komentar dana.

 
8 6 hvala 1
12 godina
offline
Re: iOS 8 je Trojanac
Mitch kaže...

A sjećam se sad onih koji su pričali kako fragmentacija na iOS ne postoji niti će ikad postajati.

 

2011. high-end Androidi tipa Droid RAZR i Galaxy Nexus ne trzaju na zadnjoj inačici koja je dostupna (4.1, odnosno 4.3), a čekajmo tek da izađe Android One KitKat...

Vidit ces sad fragmentacije aplikacija kad su se odmakli od standardnog skaliranja rezolucije.

14 godina
neaktivan
offline
Re: iOS 8 je Trojanac
Bryon kaže...

Zadnji software najbolje radi s zadnjim modelom iPhona. Apple radi prekvalitetne uredaje pa stare modele treba nekako umiroviti. Meni stari ima iPhone 4 s iOS 4 na njemu i sve naprosto leti. Ja mu niti ne zelim stavljati nesto novije.

Čak i da to je istina, umiroviti telefon na ovakav način je đavolji potez, posebice s obzirnom da novi iPone plaćaš 3 bubrega i lijevu nogu.

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
13 godina
offline
iOS 8 je Trojanac

Nije sve tako crno Petricu. Imam iPhone 4s i napravio sam update. Prvenstveno zbog toga što je iOS 7 drastično smanjio trajanje baterije. Naknadni updatei su nešto malo popravili situaciju ali ništa značajno.

 

Iskustvo s novim iOS-om je relativno kratko ali ne vidim ništa katastrofično u njemu a posebice ga ne vidim kao razlog za zamjenu postojećeg mobitela. Na razini korištenja neke značajne pomake ne vidim. Maloprije pogledah par videa i nema trzanja ili pucanja, veći je problem kad nemam 3G signal. Ovo su prvi utisci ali meni se čini da iOS 8 neće umiroviti moj iPhone 4s (dok ne dođu uređaji s Ubuntu Touch-om).

 

EDIT: Ne znam da li je to samo kod mene ali nakon update se smanjio prostor za podatke za nekih cca 500 MB.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2014 14:40 (mario.L_hr).
 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
iOS 8 je Trojanac

Znaci, iPhone 4S, koji je star 3 godine, dobija nadogradnju iz koje se izbacuju one glavne novine, i koja ga cini nepodnosljivim. Isti slucaj je bio i za iPhone 4 i iOS7. Sto znaci da i Apple ustvari daje iskoristivu nadogradnju samo za uredjaje stare 2 godine i manje, a za uredjaje starije od 2 godine sistematski i podlo te tjera da mijenjas mobitel. Vjerovatno ce sljedece godine na red doci 5-ca da je uniste.

 

Naravno, uvijek je tu dezurna ekipa koja kaze: meni sve radi ok.

 

 

 
12 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
iOS 8 je Trojanac

koje bombardiranje iVijesti...

Da li BUG uopce poznaje ikoje druge OS-ove osim Androida i iOS-a?

 

Moj PC  
1 4 hvala 0
11 godina
online
Re: iOS 8 je Trojanac
BlueMax kaže...

Pa i na Androidu za svaku novu verziju OS-a kazu kako ce manje gutati resurse a kad tamo nema teorije da normalno radi na starim modelima.

Upravo suprotno. Novi KitKat poprilično oživljava stare uređaje.

Na Samsung Galaxy S1, koji je sa starim Gingerbreadom bio gotovo neupotrebljiv za današnje pojmove, stavio sam 4.4.2 Cyanogenmod 11 i radi praktički bez ikakvih trzaja.

PSN - DeniZg80
13 godina
offline
iOS 8 je Trojanac
Glupost... Tako je bilo i sa iPhone 4 kad je izašao iOS7... Doslovno ga je zaklao, ali od updatea na 7.1. radi OK... Općenito se zna da Apple starijim uređajima više pažnje posvećuje u tim .1 updateima, i tko ih ima, pametno je pričekati te update...
Moj PC  
3 1 hvala 0
11 godina
offline
iOS 8 je Trojanac

Čitam tekst i ne vjerujem...

Sinoć sam svoj LG F6 nadogradio sa 4.1.2 na Kitkat 4.4.2 i mob mi se cini malo brzi nego sto je bio...ali ako je stvarno Apple ovo 4S napravio iOS-u 8 onda zbilja neznam sta bih rekao...umjesto da su onda onemogucili nadogradnju i kao iOS7 na iphone4 onda su mogli na 4s ili onemoguciti ili ostaviti da iOS8 bude zadnji update za taj model...

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2014 14:51 (mp3david).
Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
iOS 8 je Trojanac

Potrebno je malo vise citati prije nego se napravi update...

 

http://www.ifixit.hr/novosti/ne-radite-update-svog-iphone-4s-na-ios-8/

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2014 14:54 (drahic).
Moj PC  
7 0 hvala 2
10 godina
protjeran
offline
Re: iOS 8 je Trojanac
Petric drobi po obicaju, da bi vi lemingsi natukli klikova.
13 godina
offline
Re: iOS 8 je Trojanac
H4X0R kaže...

Znaci, iPhone 4S, koji je star 3 godine, dobija nadogradnju iz koje se izbacuju one glavne novine, i koja ga cini nepodnosljivim. Isti slucaj je bio i za iPhone 4 i iOS7. Sto znaci da i Apple ustvari daje iskoristivu nadogradnju samo za uredjaje stare 2 godine i manje, a za uredjaje starije od 2 godine sistematski i podlo te tjera da mijenjas mobitel. Vjerovatno ce sljedece godine na red doci 5-ca da je uniste.

 

Naravno, uvijek je tu dezurna ekipa koja kaze: meni sve radi ok.

Ne znam na osnovu čega si zaključio da je 4s nepodnošljiv nakon update-a. Isprobao si ili govoriš na osnovu napisa?

 

Da sam član dežurne ekipe koja brani Apple. Na to se mogu samo nasmijati. Mislim da je ovo prva tema u kojoj ga branim jer smatram da napisano ne stoji.

drahic kaže...

Potrebno je malo vise citati prije nego se napravi update...

 

http://www.ifixit.hr/novosti/ne-radite-update-svog-iphone-4s-na-ios-8/

Jesi li pročitao jedne i druge brojke i mjerne jedinice? Vjerujem da su brojevi točni ali tu se radi o sekundi ili dijelu sekunde. Zar su to katastrofični rezultati? Naravno da bi mi bilo draže da su bolji.

Stručnjak za odmaganje...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice