iOS pada u Europi i SAD-u

poruka: 24
|
čitano: 2.183
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iOS pada u Europi i SAD-u".
12 godina
offline
iOS pada u Europi i SAD-u

In other news, VW prodaje vise automobila od Audia :)

 

A da malo pogledate ASP tih mobitela.

 
3 4 hvala 0
14 godina
offline
iOS pada u Europi i SAD-u

iOS pada u Europi i SAD-u

 

Do 9.9. a onda će opet biti:

 

6 6
 
13 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
iOS pada u Europi i SAD-u

Istina je da Apple više zaradi prodajom jednog mobitela nego Android 3 u prosjeku, ali budimo realni do kad će oni računat na to? Pa ljudi će se kad tad opametit (nadam se). Osobno imam iPhone ali nekad se pitam zbog čega je on toliko razvikan.

 
7 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: iOS pada u Europi i SAD-u
PlayMaker10 kaže...

Istina je da Apple više zaradi prodajom jednog mobitela nego Android 3 u prosjeku, ali budimo realni do kad će oni računat na to? Pa ljudi će se kad tad opametit (nadam se). Osobno imam iPhone ali nekad se pitam zbog čega je on toliko razvikan.

Pa zato sto ima stvari koje ti se cine zgodnima za imati. Ne samo iPhone nego bilo koji flagship. Uostalom, isto kao i proizvodjaci automobila. Imas li ti neku S-klasu ili imas nekaj racionalnije? Pa opet, S-klase se i dalje prodaju i na njima se zaradjuje.

 

Apple ce uvijek biti poseban, ne razvija bas svaka susa svoje arhitekture procesora i slicno.

12 godina
offline
Re: iOS pada u Europi i SAD-u
F10EXX kaže...
PlayMaker10 kaže...

Istina je da Apple više zaradi prodajom jednog mobitela nego Android 3 u prosjeku, ali budimo realni do kad će oni računat na to? Pa ljudi će se kad tad opametit (nadam se). Osobno imam iPhone ali nekad se pitam zbog čega je on toliko razvikan.

Pa zato sto ima stvari koje ti se cine zgodnima za imati. Ne samo iPhone nego bilo koji flagship. Uostalom, isto kao i proizvodjaci automobila. Imas li ti neku S-klasu ili imas nekaj racionalnije? Pa opet, S-klase se i dalje prodaju i na njima se zaradjuje.

 

Apple ce uvijek biti poseban, ne razvija bas svaka susa svoje arhitekture procesora i slicno.

Pa ne razvijaju ni oni hh. Malo izmjene ARM-ovu arhitekturu, ko i Qualcomm, Samsung i ostala ekipa. Svak na svoj način. Al izmjena nije razvoj.

Moj YouTube kanal, recenzije smartfona, tableta... https://www.youtube.com/user/mislavbusic
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 11:06 (EchoOne).
14 godina
neaktivan
offline
Re: iOS pada u Europi i SAD-u
F10EXX kaže...
PlayMaker10 kaže...

Istina je da Apple više zaradi prodajom jednog mobitela nego Android 3 u prosjeku, ali budimo realni do kad će oni računat na to? Pa ljudi će se kad tad opametit (nadam se). Osobno imam iPhone ali nekad se pitam zbog čega je on toliko razvikan.

Pa zato sto ima stvari koje ti se cine zgodnima za imati. Ne samo iPhone nego bilo koji flagship. Uostalom, isto kao i proizvodjaci automobila. Imas li ti neku S-klasu ili imas nekaj racionalnije? Pa opet, S-klase se i dalje prodaju i na njima se zaradjuje.

 

Apple ce uvijek biti poseban, ne razvija bas svaka susa svoje arhitekture procesora i slicno.

Više manje su to sve slični dijelovi kao i kod drugih mobitel, istina sve malo jače komponente ali opet od drugih proizvođača sastavljeni u kutiju ispod znaka jabuke, istina trebalo je doći do toga, ali realno kad se kupuje iPhone, 1500 kn minimalno plaćaš znak i onda sve ostalo. Trebaju spustit cijenu jer neće još dugo ovim načinom moći funkcionirat.

12 godina
offline
Re: iOS pada u Europi i SAD-u
PlayMaker10 kaže...

Više manje su to sve slični dijelovi kao i kod drugih mobitel, istina sve malo jače komponente ali opet od drugih proizvođača sastavljeni u kutiju ispod znaka jabuke, istina trebalo je doći do toga, ali realno kad se kupuje iPhone, 1500 kn minimalno plaćaš znak i onda sve ostalo. Trebaju spustit cijenu jer neće još dugo ovim načinom moći funkcionirat.

Ja baš mislim da ne. Jer kad drže ovako premium cijenu, onda ga ljudi uzimaju ko statusni simbol i prodaje se. Da mu je cijena niža, izgubio bi ono nešto zbog čega ga ljudi prvenstveno žele.

Moj YouTube kanal, recenzije smartfona, tableta... https://www.youtube.com/user/mislavbusic
16 godina
neaktivan
offline
Re: iOS pada u Europi i SAD-u
stivtim kaže...

mam su ljudi u svjetu   i ovi   v a

merici težaki dosli pameti dosta je pilicami šrota iz applea zele prave smjese pa prelaze na android.Mam sam i ja kao i vi imali iphonea 3gseea i četrticu i petaka mam nis novo vtom mobitelu a ni u ios-u mam s si sad kupil nekog alkatela od osamso kuni i napredniji je od mog iphonea 5 kaj sam platil 5 hiljedarovki a ne vala nis srot vam velim ljudi svjesti dolaze dosta je lazi i cuperita da je idealna velicina 3,5inca ve od prsta do prsta ne a sad kopiraju druge i povecavaju ekrane.Bumo imali tacne i klocne v žepu lažljivi smradovi.

Jebeš mi sve ako sam išta od napisanog razumio... Na čemu si ti? daj napiši da i mi probamo.

Moj PC  
10 1 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: iOS pada u Europi i SAD-u
EchoOne kaže...
PlayMaker10 kaže...

Više manje su to sve slični dijelovi kao i kod drugih mobitel, istina sve malo jače komponente ali opet od drugih proizvođača sastavljeni u kutiju ispod znaka jabuke, istina trebalo je doći do toga, ali realno kad se kupuje iPhone, 1500 kn minimalno plaćaš znak i onda sve ostalo. Trebaju spustit cijenu jer neće još dugo ovim načinom moći funkcionirat.

Ja baš mislim da ne. Jer kad drže ovako premium cijenu, onda ga ljudi uzimaju ko statusni simbol i prodaje se. Da mu je cijena niža, izgubio bi ono nešto zbog čega ga ljudi prvenstveno žele.

Sve to stoji ali danas je konkurencija takva da nudi jednake performanse za znatno manju cijenu, istina neće te uništit ali takvi ti uzimaju dio kolača to je sigurno, a iako se to nama čini malim gubitkom s obzirom na njihovo bogatstvo, Appleu sigurno nije svejedno, kao niti Microsoftu ovaj kiks sa "kvalitetnim ali neprihvaćenim Windowsima 8". A da ne govorim da većinu koju znam ovaj iOS 7 smatra izuzetno ružnim OS-om, onaj 6 i prije je bio puno bolji, ovaj mi više djeluje za djecu nego za odrasle. Baterija im je standardno loša. Sve su to stvari koje ljudi u zadnje vrijeme uzimaju u obzir. Uostalom i da ga spuste na recimo za recimo taj najslabiji model 3000-3500 kn, pa nije to mala cifra, sjetite se da je (iz pouzdanih izvora) S3 mini a i S4 mini hit u prodaji, dolazilo je do nedostatka zaliha koliko je narudžbi bilo a on uopće nije jeftin mobitel u slobodnoj prodaji i to uopće nije ugrozilo ime Galaxy-a S3, S4 kao premium mobitela.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 11:40 (PlayMaker10).
10 godina
offline
Re: iOS pada u Europi i SAD-u
PlayMaker10 kaže...
F10EXX kaže...
PlayMaker10 kaže...

Istina je da Apple više zaradi prodajom jednog mobitela nego Android 3 u prosjeku, ali budimo realni do kad će oni računat na to? Pa ljudi će se kad tad opametit (nadam se). Osobno imam iPhone ali nekad se pitam zbog čega je on toliko razvikan.

Pa zato sto ima stvari koje ti se cine zgodnima za imati. Ne samo iPhone nego bilo koji flagship. Uostalom, isto kao i proizvodjaci automobila. Imas li ti neku S-klasu ili imas nekaj racionalnije? Pa opet, S-klase se i dalje prodaju i na njima se zaradjuje.

 

Apple ce uvijek biti poseban, ne razvija bas svaka susa svoje arhitekture procesora i slicno.

Više manje su to sve slični dijelovi kao i kod drugih mobitel, istina sve malo jače komponente ali opet od drugih proizvođača sastavljeni u kutiju ispod znaka jabuke, istina trebalo je doći do toga, ali realno kad se kupuje iPhone, 1500 kn minimalno plaćaš znak i onda sve ostalo. Trebaju spustit cijenu jer neće još dugo ovim načinom moći funkcionirat.

Da podhitno trebaju poslusat znalca sa Bol-a i odbacit dosadasnji poslovni model zahvaljujuci kojem su u samo desetak godina od predbankrotnog stanja dogurali do statusa najmocnije svjetske kompanije{#}

BTW sta mislis da Samsung, HTC, SONY... "znacku" na svojim top modelima ne neplate s minimalno 1500 kn?

 

 

16 godina
neaktivan
offline
iOS pada u Europi i SAD-u

Ma šta serete, eno Samsung s5 još uvijek košta u T-comu preko oko 5k kn rame uz rame s iPhone-om. Dobro iPhone još uvijek nešto skuplji, al ak mi netko kaže da je 5k kn (iPhone) skupo, a 4,9kn (Samsung s5) nije onda nek odjebe.

 

Šta se uopće pijenite oko cijene za iPhone? Ne razumijem tu potrebu, osim ako se ne radi o bolesnoj ljubomori jer si to ne mozete priustiti. Ne razumijem zašto bi netko srao o cijeni uređaja kojeg ionako nebi nikada kupio. 

 

Prozivanje ljudi ovcama jer kupuju ovo ili ono je najgori oblik licemjerstva. Odjebite s tim pričama, nije na vama da zavirujete u tuđe novcanike i sudite tko gdje troši novce, jer ih niste ni zaradili. A ako ste toliko ograničeni i zatvoreni u svoj mali svijet ljubomore i zlobe, iskreno mi vas je žao. 

 

Neka svatko koristi ono što mu se sviđa i što si može priuštiti i BOK! Sve ostale priče su suvišne.

Moj PC  
12 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: iOS pada u Europi i SAD-u
weedos kaže...

Ma šta serete, eno Samsung s5 još uvijek košta u T-comu preko oko 5k kn rame uz rame s iPhone-om. Dobro iPhone još uvijek nešto skuplji, al ak mi netko kaže da je 5k kn (iPhone) skupo, a 4,9kn (Samsung s5) nije onda nek odjebe.

 

Šta se uopće pijenite oko cijene za iPhone? Ne razumijem tu potrebu, osim ako se ne radi o bolesnoj ljubomori jer si to ne mozete priustiti. Ne razumijem zašto bi netko srao o cijeni uređaja kojeg ionako nebi nikada kupio. 

 

Prozivanje ljudi ovcama jer kupuju ovo ili ono je najgori oblik licemjerstva. Odjebite s tim pričama, nije na vama da zavirujete u tuđe novcanike i sudite tko gdje troši novce, jer ih niste ni zaradili. A ako ste toliko ograničeni i zatvoreni u svoj mali svijet ljubomore i zlobe, iskreno mi vas je žao. 

 

Neka svatko koristi ono što mu se sviđa i što si može priuštiti i BOK! Sve ostale priče su suvišne.

Ma pajdo sve to stoji. Al mi smo došli na forum klafrat. I klaframo ko kake babe u selu. Dođe nam ko ispušni ventil. I zaboli mene neka stvar ko šta kupuje za koje novce, ko što i njega zaboli šta ja mislim o njemu.

Malo se pravimo pametni, ko i svak u ovoj državi. No ne štetimo nikome, ne vidim razloga za uznemiravanje ;)

Moj YouTube kanal, recenzije smartfona, tableta... https://www.youtube.com/user/mislavbusic
16 godina
neaktivan
offline
Re: iOS pada u Europi i SAD-u
EchoOne kaže...
weedos kaže...

Ma šta serete, eno Samsung s5 još uvijek košta u T-comu preko oko 5k kn rame uz rame s iPhone-om. Dobro iPhone još uvijek nešto skuplji, al ak mi netko kaže da je 5k kn (iPhone) skupo, a 4,9kn (Samsung s5) nije onda nek odjebe.

 

Šta se uopće pijenite oko cijene za iPhone? Ne razumijem tu potrebu, osim ako se ne radi o bolesnoj ljubomori jer si to ne mozete priustiti. Ne razumijem zašto bi netko srao o cijeni uređaja kojeg ionako nebi nikada kupio. 

 

Prozivanje ljudi ovcama jer kupuju ovo ili ono je najgori oblik licemjerstva. Odjebite s tim pričama, nije na vama da zavirujete u tuđe novcanike i sudite tko gdje troši novce, jer ih niste ni zaradili. A ako ste toliko ograničeni i zatvoreni u svoj mali svijet ljubomore i zlobe, iskreno mi vas je žao. 

 

Neka svatko koristi ono što mu se sviđa i što si može priuštiti i BOK! Sve ostale priče su suvišne.

Ma pajdo sve to stoji. Al mi smo došli na forum klafrat. I klaframo ko kake babe u selu. Dođe nam ko ispušni ventil. I zaboli mene neka stvar ko šta kupuje za koje novce, ko što i njega zaboli šta ja mislim o njemu.

Malo se pravimo pametni, ko i svak u ovoj državi. No ne štetimo nikome, ne vidim razloga za uznemiravanje ;)

Svaka cast na iskrenosti! :)

13 godina
offline
Re: iOS pada u Europi i SAD-u
weedos kaže...

Ma šta serete, eno Samsung s5 još uvijek košta u T-comu preko oko 5k kn rame uz rame s iPhone-om. Dobro iPhone još uvijek nešto skuplji, al ak mi netko kaže da je 5k kn (iPhone) skupo, a 4,9kn (Samsung s5) nije onda nek odjebe.

 

Šta se uopće pijenite oko cijene za iPhone? Ne razumijem tu potrebu, osim ako se ne radi o bolesnoj ljubomori jer si to ne mozete priustiti. Ne razumijem zašto bi netko srao o cijeni uređaja kojeg ionako nebi nikada kupio. 

 

Prozivanje ljudi ovcama jer kupuju ovo ili ono je najgori oblik licemjerstva. Odjebite s tim pričama, nije na vama da zavirujete u tuđe novcanike i sudite tko gdje troši novce, jer ih niste ni zaradili. A ako ste toliko ograničeni i zatvoreni u svoj mali svijet ljubomore i zlobe, iskreno mi vas je žao. 

 

Neka svatko koristi ono što mu se sviđa i što si može priuštiti i BOK! Sve ostale priče su suvišne.

 

Da, samo kaj iPhone izgleda kao igračka pored ostalih flagshipova, a i kratak je na featuresima. Just saying. ;)

15 godina
offline
Re: iOS pada u Europi i SAD-u
PlayMaker10 kaže...

Sve to stoji ali danas je konkurencija takva da nudi jednake performanse za znatno manju cijenu, istina neće te uništit ali takvi ti uzimaju dio kolača to je sigurno, a iako se to nama čini malim gubitkom s obzirom na njihovo bogatstvo, Appleu sigurno nije svejedno, kao niti Microsoftu ovaj kiks sa "kvalitetnim ali neprihvaćenim Windowsima 8". A da ne govorim da većinu koju znam ovaj iOS 7 smatra izuzetno ružnim OS-om, onaj 6 i prije je bio puno bolji, ovaj mi više djeluje za djecu nego za odrasle. Baterija im je standardno loša. Sve su to stvari koje ljudi u zadnje vrijeme uzimaju u obzir. Uostalom i da ga spuste na recimo za recimo taj najslabiji model 3000-3500 kn, pa nije to mala cifra, sjetite se da je (iz pouzdanih izvora) S3 mini a i S4 mini hit u prodaji, dolazilo je do nedostatka zaliha koliko je narudžbi bilo a on uopće nije jeftin mobitel u slobodnoj prodaji i to uopće nije ugrozilo ime Galaxy-a S3, S4 kao premium mobitela.

Sorry, ali tebi očito nije jasno kakvu tržišnu strategiju vodi Apple.

 

Apple prodaje uređaje u, da se izrazim riječnikom auto-industrije, u visokoj i višoj srednjoj klasi. I to im, kao što i sam možeš vidjeti, ide jako, jako dobro. Kupaca za višu i visoku klasu mobitela će uvijek biti, bez obzira što je njihov broj relativno malen u odnosu na čitavo tržište, ali uvijek će ih biti sasvim dovoljno da Apple i dalje može komotno nastaviti sa istim poslovnim modelom.

 

Konkurencija ne nudi jednake performance za znatno manju cijenu, jer flagship Android uređaji cijenom nisu osjetno skuplji od iPhone-a, a po performansama su također izjednačeni, bez obzira na to što Androidi 'na papiru' imaju bolje specifikacije.

 

'Standardno loša' baterija iPhone-a, ne znam odakle ti taj precizni tehnički podatak, recimo na iPhone-u 5 daje (prema testovima gsmarene) mogućnost surfanja u dužini od 10 sati, a na Motoroli Droid Razr Max za istu 'djelatnost' imaš na raspolaganju nekih 7 i po sati. Ovdje sam namjerno uzeo parcijalni podatak, jer Motorolina baterija traje značajno duže kod razgovora ili gledanja videa, ali ostaje činjenica da iPhone 5 ima bateriju od 1440 mAh, a Motorola 3300 mAh, tako da se baš i ne može govoriti o lošoj bateriji. Jedini problem je to što se ona ne može zamjeniti bez slanja na servis, ali istu boljku ima i priličan broj flagship uređaja (Android i Windows platforme).

 

Možda je Apple nekome skup, ali to ne znači da je nedostupan, ili da će tijekom vremena izgubiti tržište baš zbog toga (tržište može izgubiti samo u slučaju da netko smisli nešto znatno bolje i jednako skupo, a to do sada nije bio slučaj).

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 13:13 (maxym).
16 godina
neaktivan
offline
Re: iOS pada u Europi i SAD-u
weedos kaže...
stivtim kaže...

mam su ljudi u svjetu   i ovi   v a

merici težaki dosli pameti dosta je pilicami šrota iz applea zele prave smjese pa prelaze na android.Mam sam i ja kao i vi imali iphonea 3gseea i četrticu i petaka mam nis novo vtom mobitelu a ni u ios-u mam s si sad kupil nekog alkatela od osamso kuni i napredniji je od mog iphonea 5 kaj sam platil 5 hiljedarovki a ne vala nis srot vam velim ljudi svjesti dolaze dosta je lazi i cuperita da je idealna velicina 3,5inca ve od prsta do prsta ne a sad kopiraju druge i povecavaju ekrane.Bumo imali tacne i klocne v žepu lažljivi smradovi.

Jebeš mi sve ako sam išta od napisanog razumio... Na čemu si ti? daj napiši da i mi probamo.

 

Mjesto radnje: Cakovec, gradski bazen

Junaci: dva klinca cca 15 godina

Razgovor: "ja nisam jos ni na pol ne gotov"

 

 

12 godina
offline
Re: iOS pada u Europi i SAD-u
EchoOne kaže...
PlayMaker10 kaže...

Više manje su to sve slični dijelovi kao i kod drugih mobitel, istina sve malo jače komponente ali opet od drugih proizvođača sastavljeni u kutiju ispod znaka jabuke, istina trebalo je doći do toga, ali realno kad se kupuje iPhone, 1500 kn minimalno plaćaš znak i onda sve ostalo. Trebaju spustit cijenu jer neće još dugo ovim načinom moći funkcionirat.

Ja baš mislim da ne. Jer kad drže ovako premium cijenu, onda ga ljudi uzimaju ko statusni simbol i prodaje se. Da mu je cijena niža, izgubio bi ono nešto zbog čega ga ljudi prvenstveno žele.

Statusni simbol će biti uvijek dok ga gledaš po televiziji, u kinu itd. i to nema veze sa cijenom, jer je cijena ista android flagshipovima. Lupaju oni dosta novca u taj ne baš direktni marketing i to im prolazi vrlo dobro.

 

Da snize cijenu prodavali bi još i više, ali onda ima pada "čista" zarada po uređaju pa je upitno jel im se to uopće isplati pošto ovako ionako gomilaju zalihe novca.

 

 

 

 

15 godina
offline
iOS pada u Europi i SAD-u

Apple ce pocet ponovo rast...moja pretpostavka.

 

 

Taman kad se svijet zasitio iPhonea, dosli su Galaxy S, sad su se i njih zasitili i dolazi veci iPhone i dobar iOS8.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
iOS pada u Europi i SAD-u

Šteta što nema statistike po cjenovnim kategorijama. Negdje je pisalo da za Windows phone i nije toliko loš tržišni udio koliko je loše što im večinu prodaje čine najjeftiniji uređaji.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iOS pada u Europi i SAD-u
EchoOne kaže...
F10EXX kaže...
PlayMaker10 kaže...

Istina je da Apple više zaradi prodajom jednog mobitela nego Android 3 u prosjeku, ali budimo realni do kad će oni računat na to? Pa ljudi će se kad tad opametit (nadam se). Osobno imam iPhone ali nekad se pitam zbog čega je on toliko razvikan.

Pa zato sto ima stvari koje ti se cine zgodnima za imati. Ne samo iPhone nego bilo koji flagship. Uostalom, isto kao i proizvodjaci automobila. Imas li ti neku S-klasu ili imas nekaj racionalnije? Pa opet, S-klase se i dalje prodaju i na njima se zaradjuje.

 

Apple ce uvijek biti poseban, ne razvija bas svaka susa svoje arhitekture procesora i slicno.

Pa ne razvijaju ni oni hh. Malo izmjene ARM-ovu arhitekturu, ko i Qualcomm, Samsung i ostala ekipa. Svak na svoj način. Al izmjena nije razvoj.

Naravno da razvijaju. Samsung radi s Armovom arhitekturom, A8, A15, A9. Qualcomm i Apple rade svoju arhitekturu, baziranu na ARM instrukcijskom setu.

15 godina
odjavljen
offline
iOS pada u Europi i SAD-u

Apple više zaradi padom udjela na tržištu, nego što Samsung zaradi rastom. Takva je otprilike stvarnost. :) 

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
iOS pada u Europi i SAD-u

Kakav je ovo polusamsung na slici? Izgleda ko podloška za pivu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
iOS pada u Europi i SAD-u

Naravno da pada, svi čekaju izlazak novog iPhonea i iOS 8. Ne znam koja korist ovakvih članaka koji nemaju nikakve informativne vrijednosti, samo pokušaj flameanja. A kad smo već na toj temi, vjerujte da će nakon izlaska iPhonea 6 i novog iPada slijediti malo jači rast udjela, tim više što se Androidov balon ispuhao i u segmentu premium uređaja jednostavno ne mogu ponuditi ništa značajno osim bildanja specifikacija. iOS 8 u simbiozi sa novim OS X-om će podići prodaju oba OS-a, tj. uređaja koji ih koriste, dok je Android tu zakinut jer ne postoji mogućnost povezivanja sa nekim desktop OS-om na taj način.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: iOS pada u Europi i SAD-u

Nije Android baš tako loš više. Jako fino to izgleda sada na flagshipima.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice