iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata

poruka: 45
|
čitano: 3.439
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata".
13 godina
offline
iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata

Nekako ne vjerujem da su se korisnici drugih platformi navikli na stabilnost OSa i update za isti.

 

(jfyi imam WP i android)

Moj PC  
10 3 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
Zna li netko kada se moze kod nas sluzbeno u Hr kupiti?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
soft kaže...

Nekako ne vjerujem da su se korisnici drugih platformi navikli na stabilnost OSa i update za isti.

 

(jfyi imam WP i android)

Mozda za 6-7 updatea dobijes ono sto korisnici drugih platforma imaju godinama. I ja doma imam iPhone pa ti sto se stabilnosti OS-a mogu reci da HTC One nimalo ne zaostaje za iOS-om, dapace.

13 godina
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
BlueMax kaže...

Mozda za 6-7 updatea dobijes ono sto korisnici drugih platforma imaju godinama. I ja doma imam iPhone pa ti sto se stabilnosti OS-a mogu reci da HTC One nimalo ne zaostaje za iOS-om, dapace.

U vrijeme KitKat-a pričati o stabilnosti je mislim jednako kao pričati o mogućnsosti prilagodbe iOS-a.

 


Što se teme tiče, nije mi jasno.
Cijeli je Internet preplavljen posprdnim reakcijama donedavnih "fanova" iPhonea, a oni se hvale ovakvim brojkama.
Očito ima bud..ups, kupaca koji će kupovati ovaj poluproizvod s rezolucijom 2012. {#}

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
Ne znam sto bi mi i 10k rezolucija znacila na telefonu, vama kojima samo brojka na papiru nesto znaci, blago vama 😂😂
12 godina
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
sudy_freak kaže...
BlueMax kaže...

Mozda za 6-7 updatea dobijes ono sto korisnici drugih platforma imaju godinama. I ja doma imam iPhone pa ti sto se stabilnosti OS-a mogu reci da HTC One nimalo ne zaostaje za iOS-om, dapace.

U vrijeme KitKat-a pričati o stabilnosti je mislim jednako kao pričati o mogućnsosti prilagodbe iOS-a.

Y U say so? :(

 

Meni KK radi skroz ok, dapače, ne mogu se sjetit kad se zadnji put srušio il nešto slično.. (vjerujem da čak nije nikad, al lago bi kad bi to reko jer se ne sjećam)

10 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
Po meni su narudzbe velike jer je dosta ljudi preskocilo 5s model, koji je tek blago osvjezenje modela 5 bio.
12 godina
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
skilly kaže...
Po meni su narudzbe velike jer je dosta ljudi preskocilo 5s model, koji je tek blago osvjezenje modela 5 bio.

Izgledom osvježenje, a unutra ogroman korak, 5s ima duplo jači hardver u odnosu na 5-icu.

 

A recimo ovi novi modeli imaju chipset koji ima 25% jači processing power i 50% jaču grafiku (tako kažu u Appleu)

(Unutra je zapravo isti overclockani chipset kao i kod 5s, možda s više grafičkih jezgri i dodatni 1GB rama kod Plus modela)

16 godina
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
soft kaže...

Nekako ne vjerujem da su se korisnici drugih platformi navikli na stabilnost OSa i update za isti.

 

(jfyi imam WP i android)

 

Ti si navikao na ono sto ti je Apple rekao, i nemas veze o cemu govoris. Cak i nakon onih par studija u kojima je dokazano da se aplikacije na iOS-u ruse vise nego na Androidu, dodje pametnjakovic i prica o stabilnosti.

 

miki-os kaže...
Ne znam sto bi mi i 10k rezolucija znacila na telefonu, vama kojima samo brojka na papiru nesto znaci, blago vama 😂😂

 

Bolji su i oni koji tragaju za besmislenim brojkama (kao tvojih "10k") prije nego nesto kupe, nego ti koji tragas za znakom jabuke.

14 godina
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
EchoOne kaže...
sudy_freak kaže...
BlueMax kaže...

Mozda za 6-7 updatea dobijes ono sto korisnici drugih platforma imaju godinama. I ja doma imam iPhone pa ti sto se stabilnosti OS-a mogu reci da HTC One nimalo ne zaostaje za iOS-om, dapace.

U vrijeme KitKat-a pričati o stabilnosti je mislim jednako kao pričati o mogućnsosti prilagodbe iOS-a.

Y U say so? :(

 

Meni KK radi skroz ok, dapače, ne mogu se sjetit kad se zadnji put srušio il nešto slično.. (vjerujem da čak nije nikad, al lago bi kad bi to reko jer se ne sjećam)

 

a interesantno, ja znam 2 korisnika S4 kojima se redovno blokira i blokira pozive, tj. korisnik je nedostupan,, ?? mozda je do mreze ili, al i neki drugi frendovi koji imaju druge proizvođače sa androidom, svako toliko ih ne mogu dobit, i moraju vaditi bateriju jer je mreža nedostupna??? wtf.
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
miki-os kaže...
Zna li netko kada se moze kod nas sluzbeno u Hr kupiti?

Iz HT vele da vjerojatno u 11. mj. Tako je do sada bila praksa.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 8:22 (ROADRUNNER).
16 godina
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
sudy_freak kaže...
Očito ima bud..ups, kupaca koji će kupovati ovaj poluproizvod s rezolucijom 2012. {#}

Naravno, 400 ppi je jednostavno premalo za bilo koji ozbiljan mobitel.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
13 godina
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
H4X0R kaže...
soft kaže...

Nekako ne vjerujem da su se korisnici drugih platformi navikli na stabilnost OSa i update za isti.

 

(jfyi imam WP i android)

 

Ti si navikao na ono sto ti je Apple rekao, i nemas veze o cemu govoris. Cak i nakon onih par studija u kojima je dokazano da se aplikacije na iOS-u ruse vise nego na Androidu, dodje pametnjakovic i prica o stabilnosti.

 

Hmm, ne, nego sam se navikao na ono šta sam imao dok sam imao 3GS i 4S. Uglavnom iP star 4 generacije će dobiti update na ovi iOS, kada to naprave WP i android onda bi bio red da se te platforme uspoređuju.

13 godina
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
assassin.st kaže...
skilly kaže...
Po meni su narudzbe velike jer je dosta ljudi preskocilo 5s model, koji je tek blago osvjezenje modela 5 bio.

Izgledom osvježenje, a unutra ogroman korak, 5s ima duplo jači hardver u odnosu na 5-icu.

 

A recimo ovi novi modeli imaju chipset koji ima 25% jači processing power i 50% jaču grafiku (tako kažu u Appleu)

(Unutra je zapravo isti overclockani chipset kao i kod 5s, možda s više grafičkih jezgri i dodatni 1GB rama kod Plus modela)

Mislim da je razilka između A7 i A8 malo više nego marketinško ime, nova generacija VR grafike i novi proizvodni proces.

16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
Stvarno mi nije jasno vase prepucavanje. Kaj imate dionice pa se brinete za bolju zaradu?
Nakon 4 god bio sam prisiljen kupit novi mob jer su mi "ugasili" SkyPe koji mi je iznimno vazan. Naravno da sam uzeo WP81 sa quad core na 1.5GHz i 1G RAMa i gle cuda, ne dela nista brze od mog starog HD2 sa WP78. Uz svu tu silnu snagu svaki puta kada pokrenem neku aplikaciju imam par sekundi na ekranu "resuming" ili "loading". Ali ono sto je razlika naspram Androida da kada kazem da se aplikacije spremaju na SD onda se tamo u potpunosti i spremaju.
I da se ponovim, sve to je smece, nedoradjeno i bugovito smece koje sluzi za pljacku. Na prste mozete nabrojat telefone koji dobiju bug fixove nakon 2 god, a i taj se period skracuje. Nije razlika ni sa PC softom. Dok EU donasa stupidne zakone ovakovu softwaresku pljacku tolerira.
I da se vratim na SkyPe, zasto su totalno zmenjali API?
16 godina
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
soft kaže...
H4X0R kaže...
soft kaže...

Nekako ne vjerujem da su se korisnici drugih platformi navikli na stabilnost OSa i update za isti.

 

(jfyi imam WP i android)

 

Ti si navikao na ono sto ti je Apple rekao, i nemas veze o cemu govoris. Cak i nakon onih par studija u kojima je dokazano da se aplikacije na iOS-u ruse vise nego na Androidu, dodje pametnjakovic i prica o stabilnosti.

 

Hmm, ne, nego sam se navikao na ono šta sam imao dok sam imao 3GS i 4S. Uglavnom iP star 4 generacije će dobiti update na ovi iOS, kada to naprave WP i android onda bi bio red da se te platforme uspoređuju.

 

Kao sto ti je neko iznad rekao, novi update koji ce doci na tvoj mobitel star 4 godine nece nista novo "bitno" donijeti sto mobiteli na Androidu nisu imali vec 4 godine.

13 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
update je kriva rijec za ios nadogradnje
to bi znacilo da su u korak s konkurencijom
sto svi znamo da nije slucaj...
13 godina
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
miki-os kaže...
Ne znam sto bi mi i 10k rezolucija znacila na telefonu, vama kojima samo brojka na papiru nesto znaci, blago vama 😂😂

Buuuurrrnnnn.

Hoćeš reći da današnji pravi mobiteli imaju samo na papiru 1080p, a u ekranima 480p i manje?

 

{#}{#} 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
12 godina
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
sudy_freak kaže...
miki-os kaže...
Ne znam sto bi mi i 10k rezolucija znacila na telefonu, vama kojima samo brojka na papiru nesto znaci, blago vama 😂😂

Buuuurrrnnnn.

Hoćeš reći da današnji pravi mobiteli imaju samo na papiru 1080p, a u ekranima 480p i manje?

 

{#}{#}

Ja osobno ne shvaćam zašto ići preko 1080p rezolucije na mobitelima. Po meni, preko 500ppi je žestoki overkill.

 

Furaju 2K zaslone, a takav zaslon imaju u ponudi za samo rijetke (preskupe) monitore. A 4K TV, gdje takva rezolucija ima smisla košta preko 100k kuna. Doduše, što se kvalitete našeg TV signala tiče, 480p.

9 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
miki-os kaže...
Ne znam sto bi mi i 10k rezolucija znacila na telefonu, vama kojima samo brojka na papiru nesto znaci, blago vama 😂😂

Nisi se bunio kad je Apple pokrenuo to ludilo sa svojim retina rezolucijom na malecnom zaslonu? Blago vama.

12 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata

Daj mi molim te objasni kaj je to Retina?

Crkva je zlo 21. stoljeća
9 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
daniel.hajdinjak666 kaže...

Daj mi molim te objasni kaj je to Retina?

Ne znam, pitaj mikija :D

9 godina
neaktivan
offline
iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata

Možete reći što hoćete ali Apple je najbolji, ista stvar je i sa Intelom i Nvidiom, na ovom forumu (koji je jako dobro ogeldalo hrvatskog mentaliteta) je zabranjeno reći bilo što u prilog onoga tko jhako dobro zarađuje pa makar pravio dobre proizvode.

Nedaj Bože da reći nešto protiv AMD-a, Androida ili Linuxa, također je Windows Phone izvrstan, u drugu ruku je apsolutno zavranjeno dati podršku za Intelove procesore koji su godinama ispred AMD-a, Microsoftove Windowse koji nemaju realne konkurencije, i Nvidia gpu kartica.

No kome je zapravo bitno što mislite vas nekoliko dežurnih znalaca, o kakvim vi specifikacijama pričate, preko 80% korisnika Apple iphonea nerazumiju da je uređaj uopće sastavljen od djelova - a vi očito nerazumijete da je ideja da to tako i bude.

Back up your data, allways!
Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
Steve Jobs kaže...

Možete reći što hoćete ali Apple je najbolji, ista stvar je i sa Intelom i Nvidiom, na ovom forumu (koji je jako dobro ogeldalo hrvatskog mentaliteta) je zabranjeno reći bilo što u prilog onoga tko jhako dobro zarađuje pa makar pravio dobre proizvode.

Nedaj Bože da reći nešto protiv AMD-a, Androida ili Linuxa, također je Windows Phone izvrstan, u drugu ruku je apsolutno zavranjeno dati podršku za Intelove procesore koji su godinama ispred AMD-a, Microsoftove Windowse koji nemaju realne konkurencije, i Nvidia gpu kartica.

No kome je zapravo bitno što mislite vas nekoliko dežurnih znalaca, o kakvim vi specifikacijama pričate, preko 80% korisnika Apple iphonea nerazumiju da je uređaj uopće sastavljen od djelova - a vi očito nerazumijete da je ideja da to tako i bude.

Kolega @Steve Jobs, budi te tako ljubazni pa malo deblje elaborirajte ove neke vaše navode!!!!

 

Ad1; ubrajate li se vi u te znalce?!

Ad2a; pa od čega bi trebao biti sastavljen, unybody komada kriptonita?!?!

Ad2b; od čega su onda sastavljeni, ili bolje rečen kako su sastavljeni, drugi gdgeti drugih prisutnih OS-ova na tržištu?!?! 

ATJ Lučko
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 21:10 (ATJLučko).
16 godina
neaktivan
offline
iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata

Razlika između retine i "običnih" ekrana se vidi, ali onaj tko vidi razliku između FullHD i 2K (ili kako se to već zove) - svaka čast. Definitivno se slažem da sve više od FullHD na mobitelu nema smisla. I stvarno je ironično da se na ekranima na laptopima kao standard pojavi 1366x768, a na mobitelima ispada da 2K nije dosta...

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
soft kaže...

Nekako ne vjerujem da su se korisnici drugih platformi navikli na stabilnost OSa i update za isti.

 

(jfyi imam WP i android)

 

Kad sam kupio iPad 4 i stavio iOS 7 na njega to je tada bio najnestabilniji uređaj koji sam u životu isprobao, freezao se nekoliko puta po danu, strašno.

 

Nakon 1. apdejta se to smanjilo na cca. 15 puta mjesečno (ali sam taj apdejt čekao par mjeseci), a sa ovim zadnjim apdejtom nema freezanja. Hvala bogu.

 

A moj bivši mob (Z) se nikad u životu nije freezao ili nešto slično, dok se moj sadašnji (HTC One M8) jedanput zblesirao, ekran se ugasio, a glazba je i dalje "išla", pa sam ga morao resitirati pomoću Pow + Vol Down jer se ekran nije palio lol.

13 godina
offline
iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
Sto vise pixela to bolje, problem je samo ako se krivo posloze prioriteti pa umjesto fluidnog sucelja i sat autonomije vise ide na 500ppi umjesto 450ppi samo da bi bolje izgledalo na spec sheetu. skok na retinu je bio bitan jer je to granica razlucivosti pikselizacije za prosjecno zdravo oko koju jos nismo na svim laptopima i desktop monitorima dosegli (apple je i tu među pionirima). Razliku između 400 i 500 px je navodno isto moguce viditi pod nekim okolnostima :D
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata

Retina nije ništ više nego marketing. Retinom su počeli nazivati i ekrane na laptopima tak da nema neki prag kaj se tiče PPI-a. Bitno je da se zove Retina i da narod puši foru.

Crkva je zlo 21. stoljeća
10 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
ATJLučko kaže...
Steve Jobs kaže...

Možete reći što hoćete ali Apple je najbolji, ista stvar je i sa Intelom i Nvidiom, na ovom forumu (koji je jako dobro ogeldalo hrvatskog mentaliteta) je zabranjeno reći bilo što u prilog onoga tko jhako dobro zarađuje pa makar pravio dobre proizvode.

Nedaj Bože da reći nešto protiv AMD-a, Androida ili Linuxa, također je Windows Phone izvrstan, u drugu ruku je apsolutno zavranjeno dati podršku za Intelove procesore koji su godinama ispred AMD-a, Microsoftove Windowse koji nemaju realne konkurencije, i Nvidia gpu kartica.

No kome je zapravo bitno što mislite vas nekoliko dežurnih znalaca, o kakvim vi specifikacijama pričate, preko 80% korisnika Apple iphonea nerazumiju da je uređaj uopće sastavljen od djelova - a vi očito nerazumijete da je ideja da to tako i bude.

Kolega @Steve Jobs, budi te tako ljubazni pa malo deblje elaborirajte ove neke vaše navode!!!!

 

Ad1; ubrajate li se vi u te znalce?!

Ad2a; pa od čega bi trebao biti sastavljen, unybody komada kriptonita?!?!

Ad2b; od čega su onda sastavljeni, ili bolje rečen kako su sastavljeni, drugi gdgeti drugih prisutnih OS-ova na tržištu?!?! 

Nekada si smjesan, a nekad stvarno komican, odnostno tragikomican.

Covjek je htio reci da vecina korisnika mobitela ne mari za komponente, odnosno - nisu svjesni da su mobiteli sastavljeni od komponenata, niti kolika je njihova vaznost.

16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 6: četiri milijuna u 24 sata
Deawood kaže...
soft kaže...

Nekako ne vjerujem da su se korisnici drugih platformi navikli na stabilnost OSa i update za isti.

 

(jfyi imam WP i android)

 

Kad sam kupio iPad 4 i stavio iOS 7 na njega to je tada bio najnestabilniji uređaj koji sam u životu isprobao, freezao se nekoliko puta po danu, strašno.

 

Nakon 1. apdejta se to smanjilo na cca. 15 puta mjesečno (ali sam taj apdejt čekao par mjeseci), a sa ovim zadnjim apdejtom nema freezanja. Hvala bogu.

 

A moj bivši mob (Z) se nikad u životu nije freezao ili nešto slično, dok se moj sadašnji (HTC One M8) jedanput zblesirao, ekran se ugasio, a glazba je i dalje "išla", pa sam ga morao resitirati pomoću Pow + Vol Down jer se ekran nije palio lol.

Zaista čudno, imam istu kombinaciju i nikakvih problema. Ja bih ga vratio jer vjerojatno je uređaj u kvaru.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice