iPhone 6 donosi simetrični USB?

poruka: 21
|
čitano: 3.230
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone 6 donosi simetrični USB?".
12 godina
offline
iPhone 6 donosi simetrični USB?

Ovaj Apple ca napraviti sve samo da s*ebe sanse za standardizaciju. Nadam se da ce im EU zapapriti debelom financijskom kaznom i odbaciti njihova zaobilazenja zakona pomocu raznih adaptera.

Moj PC  
15 32 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 6 donosi simetrični USB?
Sta ti sad ne valja?
14 godina
offline
Re: iPhone 6 donosi simetrični USB?
kerum kaže...

Ovaj Apple ca napraviti sve samo da s*ebe sanse za standardizaciju. Nadam se da ce im EU zapapriti debelom financijskom kaznom i odbaciti njihova zaobilazenja zakona pomocu raznih adaptera.

c/p "Simetrični USB dio je najavljenog standarda USB 3.1, no u Appleu su izgleda osmislili kako korisnicima olakšati priključivanje kabela i u sve postojeće USB portove, bez potrebe da čekaju novi standard."

Jesi siguran da si pričitao članak? Ako jesi, pročitaj još jednom, možda shvatiš!

16 godina
offline
Re: iPhone 6 donosi simetrični USB?
devotion kaže...
kerum kaže...

Ovaj Apple ca napraviti sve samo da s*ebe sanse za standardizaciju. Nadam se da ce im EU zapapriti debelom financijskom kaznom i odbaciti njihova zaobilazenja zakona pomocu raznih adaptera.

c/p "Simetrični USB dio je najavljenog standarda USB 3.1, no u Appleu su izgleda osmislili kako korisnicima olakšati priključivanje kabela i u sve postojeće USB portove, bez potrebe da čekaju novi standard."

Jesi siguran da si pričitao članak? Ako jesi, pročitaj još jednom, možda shvatiš!

koji K imaju patentirati nešto što postoji vec od početka 2011??? 

http://www.engadget.com/2011/01/26/double-usb-concept-ends-your-fear-of-usb-plug-rejection/

10 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 6 donosi simetrični USB?

Ja mislim da mi trebamo bolji standard od microusb-a, vidim da je lightning puno čvrstiji i slabe su sanse da ga slomis. takoder slabije su sanse da prasina i prljavstina osteti konektor. 

Ja sam imao puno slučajeva kada nisam  mogao puniti kako spada, često mi se dešavalo da ga moram pomaknuti recimo malo ulijevo da uhvati kontakt. 

Najgore je kada udje unutra prašina i recimo udje unutra malo vlage pa se ta prašina slijepi. a te microusb utore je jako teško čistiti jer su jako sitni. Mi trebamo definitivno bolje priklučke od microusb-a. 

 

13 godina
offline
Re: iPhone 6 donosi simetrični USB?
Ne trebamo bolje uopće,već trebaš samo bolje izrađene konekore i kvalitetniji kabl.
Nikada nikakvih problema sa USB-om nisam imao.

Apple će dobiti takvu kaznu ako se do 2017. ne odluče kao svi ostali na usb
robimarko@gmail.com
12 godina
offline
Re: iPhone 6 donosi simetrični USB?
devotion kaže...
kerum kaže...

Ovaj Apple ca napraviti sve samo da s*ebe sanse za standardizaciju. Nadam se da ce im EU zapapriti debelom financijskom kaznom i odbaciti njihova zaobilazenja zakona pomocu raznih adaptera.

c/p "Simetrični USB dio je najavljenog standarda USB 3.1, no u Appleu su izgleda osmislili kako korisnicima olakšati priključivanje kabela i u sve postojeće USB portove, bez potrebe da čekaju novi standard."

Jesi siguran da si pričitao članak? Ako jesi, pročitaj još jednom, možda shvatiš!

S uvođenjem standarda 3.1 bi se trebalo preci na novi tip C konektora, ne samo na mobilnim uređajima vec bi se isti lagano krenuo uvoditi u sva racunala i mijenjati postojece tipove A i B. Apple s jos jednim jadnim patentiranjem tople vode pokusava potkopati nastojanja inteligentnog dijela industrije za standarizacijom i usklađivanjem SVIH konektora i tako zeli ojacati poziciju svog lightning konektora, kojeg kako vidim veliki broj forumasa dozivljava kao zlatno tele. Ako ce vecina svijeta koristiti nesto, onda to treba biti svima dostupno po istim uvjetima, a ne u raljama jedne kompanije koja ce onda cijeli svijet drzati za m*da. Mislim da jos jedan M$ u svijetu ne trebamo.

12 godina
offline
iPhone 6 donosi simetrični USB?

Ono što vidim je da taj microUSB 3.1 type C stvarno izgleda dobro.

 

Kada usporedimo s microUSB 3.0 konektorom, razlika je nebo i zemlja.

 

Lijepa je reverzibilna kompatibilnost s 2.0 standardom, ali ovo na slici je živi očaj.

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
iPhone 6 donosi simetrični USB?

Ovo nema veze sa USBom 3.1.

 

Inace, pravila za USB nisu za uredjaje, nego za punjace, koji su prije bili fiksni. Trenutno je dovoljno da imaju USB A na sebi. Nametanje standarda, i to inferiornog, kao obaveznog je jednostavno suludo.

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone 6 donosi simetrični USB?
Markić7 kaže...
Najgore je kada udje unutra prašina i recimo udje unutra malo vlage pa se ta prašina slijepi.

Čovječe pa gdje ti držiš svoje usb-e? Jel ih daješ svinjama da se igraju s njime?

 

Svakakvih sam se usb kabela nagledao, ali toliko prljavih da budu neupotrebljivi, kako ih ti opisuješ, nikada.

15 godina
neaktivan
offline
iPhone 6 donosi simetrični USB?

Ne vidim svrhu ovoga ako je skoro 30 godina normalno radio trenutni usb konektor svi ce sad sjebat starije uređaje uvođenjem tog C modela i usb 3.1

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 6 donosi simetrični USB?
sisko93 kaže...

Čovječe pa gdje ti držiš svoje usb-e? Jel ih daješ svinjama da se igraju s njime?

 

Svakakvih sam se usb kabela nagledao, ali toliko prljavih da budu neupotrebljivi, kako ih ti opisuješ, nikada.

Da vratim na tvoj komentar a ti si sigurno kao onaj Monk (primjer) http://images2.fanpop.com/image/photos/8600000/Monk-Wallpaper-monk-8607399-1280-1024.jpg koji jos razvrstava smeče po obliku i slicno. 

Objasnit cu ti situaciju, ima ljudi koji rade vani, recimo poljoprivreda, građevina, vrtlarstvo i slicno. Postoje uvjeti u kojima je često puno prašine recimo zemlje i slicno. 

Dosta je da malo prašine svako malo udje i recimo kada idući dan zima ili magla ili si u blizini vode neznam recimo para od tuša slično tu prašinu slijepi. Eto ti je sada jasno ??? Inače neki mobovi imaju rješenje tj da imaju vlastite poklopce recimo pomaknes kada želis puniti no nazalost moj to nije imao. 

 

edit

 

bio sam više puta u situaciji kada sam mobitel koristio na kiši, jednostavno mi je trebao tada da pogledam na sat ili da nekoga nazovem itd. Ti valjda stalno provodis u sobi, ali ima ljudi koji rade vani ili su stalno vani u pokretu. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2014 17:25 (Markić7).
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 6 donosi simetrični USB?
zeroname kaže...

Ne vidim svrhu ovoga ako je skoro 30 godina normalno radio trenutni usb konektor svi ce sad sjebat starije uređaje uvođenjem tog C modela i usb 3.1

Svrha ovoga je ''samo'' patent i naravno $$$ povezani s njim. Ipak se ovdje radi o Appleu.

 

Ne mješati ovo sa Type-C USB-om ,čija svrha je manji ,unificirani ,simetrični priključak ,koji će podržavati brzine do 10 Gbps - to je USB 3.1.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2014 20:15 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 6 donosi simetrični USB?
Ako dobro vidim, ovo na slici nema veze sa 3.0.
Bravo Apple, ako nece drugi onda ti. Stvarno je smijesno da od pocetka USB nije simetrican, a micro je dodatno zeznuo stvar.
15 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 6 donosi simetrični USB?
Markić7 kaže...

Objasnit cu ti situaciju, ima ljudi koji rade vani, recimo poljoprivreda, građevina, vrtlarstvo i slicno. Postoje uvjeti u kojima je često puno prašine recimo zemlje i slicno.

Dosta je da malo prašine svako malo udje i recimo kada idući dan zima ili magla ili si u blizini vode neznam recimo para od tuša slično tu prašinu slijepi. Eto ti je sada jasno ??? Inače neki mobovi imaju rješenje tj da imaju vlastite poklopce recimo pomaknes kada želis puniti no nazalost moj to nije imao.

 

edit

 

bio sam više puta u situaciji kada sam mobitel koristio na kiši, jednostavno mi je trebao tada da pogledam na sat ili da nekoga nazovem itd. Ti valjda stalno provodis u sobi, ali ima ljudi koji rade vani ili su stalno vani u pokretu.

Da, Ferrari je teško smeće, raspade se brzo po makadamu.

 

Za tvoje potrebe postoje namjenski uređaji koji imaju riješene navedene probleme:

http://www.samsung.com/hr/consumer/mobile-phones/mobile-phones/smart/GT-S7710TAATWO

http://www.catphones.com/en-gb

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
offline
iPhone 6 donosi simetrični USB?

Urnebesno haha, sad opet novi port,haha

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
iPhone 6 donosi simetrični USB?

Tripp Lite već više od godine dana prodaje kabele s reverzibilnim USB A konektorima (22 modela različitih duljina i sekundarnih konektora - ipak, Lightning nije među njima), a Würth Elektronik od travnja 2013. godine reverzibilnu USB A priključnicu (utičnicu) u koju možete utaknuti standardni USB A konektor u bilo kojem smjeru.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 6 donosi simetrični USB?
hrx kaže...

Tripp Lite već više od godine dana prodaje kabele s reverzibilnim USB A konektorima (22 modela različitih duljina i sekundarnih konektora - ipak, Lightning nije među njima), a Würth Elektronik od travnja 2013. godine reverzibilnu USB A priključnicu (utičnicu) u koju možete utaknuti standardni USB A konektor u bilo kojem smjeru.

Ali vjerojatno nemaju registrirani patent u USA i tu sad uskače Apple.

Oni kažu da su to ''izumili'' Feb. 15, 2013. (kako piše u patentnoj prijavi)

Tripp Lite Tripp Lite
Apple Apple
A onda ,zna se - slijedi tužakanje.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2014 22:03 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 6 donosi simetrični USB?

Malo sam kopao ... izgleda da Tripp Liteov kabel koristi konektor koji je patentirala [PDF] tvrtka UltraTek (prodaje ga pod brandom Flipper USB). Prijava je podnijeta 2009. godine, a patent je dobiven 2010. godine - dakle radi se o prior artu koji nije spomenut u Appleovoj prijavi. Dok je Appleova prijava vrlo detaljna, UltraTekov patent je prilično općenit. Ono što je važno kod prijave je dio s tvrdnjama (claims). Pri razmatranju prijave, ispitivač uspoređuje tvrdnje prijave s tvrdnjama prior art patenata (bilo navedenih u prijavi ili onih koje je pronašao ispitivač tijekom postupka) - ukoliko prijava ne sadrži neku znatnu ili posebnu razliku u odnosu na ranije tvrdnje, patent se odbacuje.

 

Na brzinu sam usporedio tvrdnje - Appleove tvrdnje 1-7 (direktna električna veza kontakata) i 8-14 (električna veza putem vodova na tiskanoj pločici) su u osnovnim crtama pokrivene u UltraTekovom patentu, ali su kod Applea puno detaljnije opisane (materijali, način spajanja, ...) - primjerice, u povezanim tvrdnjama (dependent claims) 3 i 4 Apple specificira lasersko varenje i upotrebu legure bakra i titana.

 

Sada dolazimo do dijela koji nije pokriven UltraTekovim patentom - tvrdnje 15-20. Radi se o konektoru sličnom onome iz tvrdnji 8-14, ali kontakti nisu spojeni putem vodova na tiskanoj pločici nego je osam kontakata spojeno na integrirani krug (sensing circuit) čija je zadaća otkrivanje orijentacije i spajanje odgovarajućih kontakata na odgovarajuće žice kabela. Moguće je da ovih par tvrdnji (možda zajedno s detaljima izrade iz povezanih tvrdnji) bude dovoljno da patent prođe iako je većina tvrdnji 1-14 praktički pokrivena UltraTekovim patentom - da se samo tvrdnje 15-20 nalaze u prijavi, sigurno bi prošao jer uvođenje integriranog kruga predstavlja značajnu razliku u odnosu na UltraTekov patent.

 

Dobar članak o procesu provjere prijave i problemima koje donose povezane tvrdnje nalazi se na stranicama Ars Technice i bavi se Amazonovim patentom na fotografiranje ispred bijele pozadine.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 16:49 (hrx).
14 godina
offline
Re: iPhone 6 donosi simetrični USB?
Markić7 kaže...

Ja mislim da mi trebamo bolji standard od microusb-a, vidim da je lightning puno čvrstiji i slabe su sanse da ga slomis. takoder slabije su sanse da prasina i prljavstina osteti konektor. 

Ja sam imao puno slučajeva kada nisam  mogao puniti kako spada, često mi se dešavalo da ga moram pomaknuti recimo malo ulijevo da uhvati kontakt. 

Najgore je kada udje unutra prašina i recimo udje unutra malo vlage pa se ta prašina slijepi. a te microusb utore je jako teško čistiti jer su jako sitni. Mi trebamo definitivno bolje priklučke od microusb-a. 

 

 

ja, USB je dobar dok ne vidiš bolji, a Lightning od applea je svjetlosnim godinama ispred, po kvaliteti, robusnosti, veličini, izdržljivosti.... al jbga nažalost i po cijeni
16 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 6 donosi simetrični USB?
F10EXX kaže...

Ovo nema veze sa USBom 3.1.

 

Inace, pravila za USB nisu za uredjaje, nego za punjace, koji su prije bili fiksni. Trenutno je dovoljno da imaju USB A na sebi. Nametanje standarda, i to inferiornog, kao obaveznog je jednostavno suludo.

Kažu, to je zbog previše punjača... a svaki mobilni uređaj dolazi sa svojim punjačem koji se nikad ne pokvari. Jedino rješenje bi bilo da uređaji ne dolaze s punjačem, pa tako ova direktiva neće ništa promijeniti...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice