iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

poruka: 84
|
čitano: 8.244
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije".
10 godina
neaktivan
offline
iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

Ovo nije iphone vs android post. Iako ima i androida bez microsd-a 

ja bi naglasio da su najbolji smartphoneovi oni sa microsd. 

 

Zašto ?

 

Ako rikne mob ili zamjenujem za novog, samo izvadim karticu i prebacim u novog i opet imam slike i sve podatke koji su mi vrijedni.  Kameru treba odma podesiti da snima direktno na microsd. 

 

Neznam koliko i kako fukcionira ako vam rikne smartphone a vama su ti podaci vrijedni, sigurno budete morali uložiti dosta para da oni izvuku podatke . Moram naglasiti da večina servisa prije popravka naglase da ne garantiraju za sigurnost podataka i večinom rade flashanje

OS-a nanovo. 

 

Mana je to što neki  kupuju prespore kartice, pa zbog toga smartphone ne radi kako treba raditi, pa je taj razlog jedan od proizvođača naveo kao razlog zašto ne nudi microsd. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 23:31 (Markić7).
 
8 7 hvala 0
11 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

Dobra večer, ja sam g. Cloud; dobrodošli u 2017.

 

LP, Cloud

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
15 godina
neaktivan
offline
iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

Nikakav problem nije instalirat dropbox i onda ovi problemi su nebitni jer je sve u cloudu, dostupno u svakom trenutku s svakog uređaja. I SD kartice su podložne kvarenju stoga ... bez obzira koliko se mogu brzo preselit podaci s SD kartice, dešavalo mi se da moram koruptiranu SD karticu spašavat. Istina je da je to puno jeftinije nego spašavat podatke primjerice iz mobitela koji je iz nekog razloga prestao radit no opet znam kolika je gnjavaža spasit podatke SD kartice (i usto niko ne garantira) da će svi tamo podaci bit čitljivi.

Stoga nije jednom kazano napravite kopiju bitnih stvari jer poslje može bit kasno.

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Jovanka kaže...

Dobra večer, ja sam g. Cloud; dobrodošli u 2017.

 

LP, Cloud

 Imam cloud i povremeno znam staviti u njega kada je riječ o sadržaju koji želim podjeliti više ljudi. Ali tu je usko grlo internet, čak i sa wifijem je sporo učitati video naprimjer, nepotrebna gnavaža kaja usput ždere bateriju iako mogu to uraditi preko noči dok je na punjaču. 

 

Snimim video koji je evo u trajanju 30 minuta, pretpostavljam da si svijesna koliko je to dugo potrebno za upload. 

 

uzmimo u obzir da evo naprimjer Google drive ima 15gb prostora besplatno a ako poželiš više onda moras platiti proširenje i to na određeni rok. Možda sam zastario ali više volim hdd-u nego podatke cloudu :)  

 

 

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Slike, kontakti, sms, pozivi i dokumenti su mi uvijek sinkronizirani. Video sinkroniziram po potrebi.
13 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Tja, iskreno, mene osobno zaboli za sd card. Kontatki, notesi, adrese, sve mi se synca na gcloud. Fotke idu na google photos neograniceni storage, automatski. 4g/3g imam svuda danas, sync je u backgroundu, za promet mi je svejedno uz danasnje tarife.

Ako imam nesto vece/vaznije, to ide na gdrive/dropbox gdje za par $ imam dosta prostora za iducih podosta godina.

Neke poslovne stvari idu u cloud kriptirane, kljuc je na mobu, koji lagano exportiram na novi mob/promjenim po potrebi.

Video od pola sata koji spominjes mi se od kuce (wifi) synca na gdrive za 5 minuta, sa 4g moba za 10 minuta.. kakav crni sdd / hdd ? :)

Salu na stranu, razumljivo da netko ne zeli ili nema mogucnost cloudiranja, ili ne zeli fotke/video u cloudu, ja osobno nejdem natrag na kartice pa kopiranje po kompovima. :)
12 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Markić7 kaže...
Jovanka kaže...

Dobra večer, ja sam g. Cloud; dobrodošli u 2017.

 

LP, Cloud

 Imam cloud i povremeno znam staviti u njega kada je riječ o sadržaju koji želim podjeliti više ljudi. Ali tu je usko grlo internet, čak i sa wifijem je sporo učitati video naprimjer, nepotrebna gnavaža kaja usput ždere bateriju iako mogu to uraditi preko noči dok je na punjaču. 

 

Snimim video koji je evo u trajanju 30 minuta, pretpostavljam da si svijesna koliko je to dugo potrebno za upload. 

 

uzmimo u obzir da evo naprimjer Google drive ima 15gb prostora besplatno a ako poželiš više onda moras platiti proširenje i to na određeni rok. Možda sam zastario ali više volim hdd-u nego podatke cloudu :)  

 

 

 

 

 

 Cloud je u biti najjednostavniji način za imati sve podatke na lokalnom HDD-u. Nema kablova, spajanja, kopiranja... 

Sve što jedan dan snimim mobitelom najdalje nakon prespavane noći imam na HDD-u. Ako mi se cloud prostor popuni onda ga obrišem a sve ostaje na HDD-u i NAS-u.

8 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Markić7 kaže...

Ovo nije iphone vs android post. Iako ima i androida bez microsd-a 

ja bi naglasio da su najbolji smartphoneovi oni sa microsd. 

 

Zašto ?

 

Ako rikne mob ili zamjenujem za novog, samo izvadim karticu i prebacim u novog i opet imam slike i sve podatke koji su mi vrijedni.  Kameru treba odma podesiti da snima direktno na microsd. 

 

Neznam koliko i kako fukcionira ako vam rikne smartphone a vama su ti podaci vrijedni, sigurno budete morali uložiti dosta para da oni izvuku podatke . Moram naglasiti da večina servisa prije popravka naglase da ne garantiraju za sigurnost podataka i večinom rade flashanje

OS-a nanovo. 

 

Mana je to što neki  kupuju prespore kartice, pa zbog toga smartphone ne radi kako treba raditi, pa je taj razlog jedan od proizvođača naveo kao razlog zašto ne nudi microsd. 

 

 

 A ako ti rikne kartica? Ako izgubis ili ti ukradu mob? Kakva ti korist od sd kartice tada? Ako su ti podaci vrijedni i bitni imas automatski backup u cloud. Ako nemas onda ti podaci nisu bitni.... 

16 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

Ako ćemo o kvarenju hardvera; meni je crka SD kartica više puta od različitih proizvođača, a mobitel ni jednom od nijednog proizvođača (zadnja 3 su iPhone-i, a prije njih sam imao i HTC i Samsung i Sony Ericsson nekad davno ) tako da argument za kvar hardvera nema smisla.
Osobno syncam kontakte, to mi je jedino bitno, a sve ostalo ručno prebacim na računalo i od tamo radim backup tako da nemam nikakvih problema.

8 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

"tako da argument za kvar hardvera nema smisla." U kom smislu nema smisla? Nece se pokvariti nikad ili je pitanje vremena kad ce se pokvariti...

Nikad niko normalan nece preporuciti nikome da vazne podatke drzi na sd kartici ili USB sticku. To je najgluplja stvar sto mozes napraviti....A sto se tice HW nije pitanje hoce li se pokvariti nego kad....

8 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Nekad davno netko je rekao da nikad nece trebati vise od 1 MB memorije :)
S druge strane ne znam na sto bih na mobu potrosio 512 GB!
To nije mjesto za cuvanje podataka. Sve sto je vazno za cuvati ionako treba nekud iskopirati, na svoj disk, NAS, ili u neki cloud.
Vrlo su rijetki oni koji ce moci ovo iskoristiti. Zato bas i ne razumijem...
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

Ova verzija sa 512 GB interne memorije kod nas će koštati minimum 10.000 kn - za te pare kupim android flagship mob i 4K TV.

Go Apple, go

Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
MasterOfDisaster kaže...

Ova verzija sa 512 GB interne memorije kod nas će koštati minimum 10.000 kn - za te pare kupim android flagship mob i 4K TV.

Go Apple, go

 Bolje da "investiras" u silikonsku masku od 400 kn ;)

8 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Pa prostora uvijek treba. Samo mi deezer zauzme 30 GB.
A sta je sa onima koji igraju igrice tek...
 
0 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Igrice? Koliko igara Mozes smestiti u 512 GB?
13 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Umbel kaže...
Pa prostora uvijek treba. Samo mi deezer zauzme 30 GB.
A sta je sa onima koji igraju igrice tek...

 I da instaliraš najveće igre opet ostaje puno slobodnog prostora, ali nema veze, uvijek ima kupaca.

Google je od prvog dana trebao maknuti podršku za SD kartice jer s njom više problema nego koristi. Npr. Motorola Moto G radi samo sa 8GB class 4, sve ostale veće i bolje se corruptaju te sam zbog toga izgubio dosta podataka. Tjednima sam tražio u čemu je problem.

A i velik postotak aplikacija se mogao instalirati isključivo na internu memoriju. Kod nekih se nudila opcija za prebacivanje na SD, ali uglavnom se prebacilo 1% aplikacije na karticu, ostatak je u internoj... Neznam kako noviji androidi 6.0 i 7.0 to hendlaju.

9 godina
offline
iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

pa tko normalan drzi aplikacije ili bilo sto sistemsko na sd kartici?? (ubrzo nakon toga krece kuknjava kako mob trza, steka, ne radi kako treba, resetira se itd. )

tome sluzi visestruko brza, stabilnija interna memorija.. 

sd kartica sluzi za storage slika, videa, glazbe, ili nekih vecih datoteka, jer je spora, podloznija kvarovima, jednostano je potrosni materijal koji ne sluzi kao neki backup ili da cuvas nesto na njoj, nego sluzi kao prolazna stavka za hrpu glazbe, na koju mob snimi slike, video.. pa ih prebacis nekud gdje ce biti sigurnije (kucni hdd, cloud, itd..)

dok radi radi, kad crkne kupis drugu za 100-200 kn i gotovo

 

a ovo za upload u cloud (preko kucnog wifi gdje imam max brzinu koju parica dopusta), minuta videa mi je 500 mb, uploada se cijeli dan i ubija mi vezu.. prekrasno rjesenje.. na 4g to odradi u tren oka i posisa sve gb prometa isti dan..

dobro pa google daje neograniceni free prostor za slike/video, ali svakako to prebacujem na jos 2 razlicita hdd-a u full kvaliteti.

cloud je super i jedino pravo rjesenje za sve ostalo (kontakti, postavke, aplikacije itd.)

 

za neke bitnije slike/videa/podatke cloud mi je samo jedno od mjesta gdje se prebacuje, nikako jedino. kad je to kod mene onda je to moje i uvijek dostupno. ovako se moze desit svasta, od propasti firme i njihovog clouda skupa sa mojim podacima, preko toga da im preko noci prdne da mi naplate da dodem do svojih podataka, do toga da to sve skupa netko moze hakirat/pobrisat jednog dana.. mozda neki interni frustrirani djelatnik pred samoubojstvo :D

 

kartica ti pomaze kad ides na godisnji npr. pa te briga hoces ostat bez prostora za slike/video/glazbu, poneses 3 komada ako treba.. pogotovo ako ides negdje gdje nemas dobrog interneta ili si u roamingu itd.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2017 10:12 (digitall).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
ParaNO1d kaže...

Ako ćemo o kvarenju hardvera; meni je crka SD kartica više puta od različitih proizvođača, a mobitel ni jednom od nijednog proizvođača (zadnja 3 su iPhone-i, a prije njih sam imao i HTC i Samsung i Sony Ericsson nekad davno ) tako da argument za kvar hardvera nema smisla.
Osobno syncam kontakte, to mi je jedino bitno, a sve ostalo ručno prebacim na računalo i od tamo radim backup tako da nemam nikakvih problema.

 Zašto ručno prebacivati? Uploadaš na cloud koji ti sve automatski sprema na lokalni HDD. Kad snimim fotografiju ili video, par sekundi nakon spajanja na wifi fotografija se automatski nalazi na mobitelu, cloudu, HDD-u u računalu, HDD-u NAS-u (dvije kopije na dva NAS HDD-a). Za to sve postaviti trebaš minutu.

6 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Jovanka kaže...

Dobra večer, ja sam g. Cloud; dobrodošli u 2017.

 

LP, Cloud

 Živimo u RH tako da to baš nekima nije jednostavno, meni je na wifi u najboljem slušaju download 7,23 a upload 0,5 

DuxTm kaže...
Umbel kaže...
Pa prostora uvijek treba. Samo mi deezer zauzme 30 GB.
A sta je sa onima koji igraju igrice tek...

 I da instaliraš najveće igre opet ostaje puno slobodnog prostora, ali nema veze, uvijek ima kupaca.

Google je od prvog dana trebao maknuti podršku za SD kartice jer s njom više problema nego koristi. Npr. Motorola Moto G radi samo sa 8GB class 4, sve ostale veće i bolje se corruptaju te sam zbog toga izgubio dosta podataka. Tjednima sam tražio u čemu je problem.

A i velik postotak aplikacija se mogao instalirati isključivo na internu memoriju. Kod nekih se nudila opcija za prebacivanje na SD, ali uglavnom se prebacilo 1% aplikacije na karticu, ostatak je u internoj... Neznam kako noviji androidi 6.0 i 7.0 to hendlaju.

 Android 7.x. nudi opciju korištenja micro SD kartice kao interne memorije, što je nekad dobro rješenja s obzirom da ima mobitela sa 8GB interne (iskoristivo 3.5GB) 

Trust nobody, become the best !
10 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Torent kaže...

 

 A ako ti rikne kartica? Ako izgubis ili ti ukradu mob? Kakva ti korist od sd kartice tada? Ako su ti podaci vrijedni i bitni imas automatski backup u cloud. Ako nemas onda ti podaci nisu bitni.... 

 Povremeno si kopiram glavnu mapu za slike i videozapise (DCIM) na hdd.  Iako bi to trebao česce raditi radi sigurnosti ali mi to nije toliko bitno. 

 

Do sada mi nijedna kartica nije riknula na smartphoneu, valjda me onaj gore voli :) 

 

Na neki način mi se pokvarila samo ona klasična SD kartica za DSLR fotoaparat. Znao mi se povremeno smrznuti i pomagalo je samo gašenje i ponovno paljenje. Kasnije sam malo googlao i vidim da je uzrok kartica.Da se često dešava bez obzira o kojoj je marki DSLR riječ. 

 

---------------

 

Sistemsku memoriju je dobro imati isto, za sebe znam da mi minimalno mora imati 64 gb a idući bude valjda 128gb. 

 

Za aplikacije i igre

 

za navigaciju, karte podosta zauzmu, pogotovo ako cijelu europu nasnimiš :D 

 

 

Da naglasim, vi koji to neznate a stavljate  aplikacije na sd karticu. Aplikacije se lako obnove preko google playa, tamo pogledate povijest skidanja aplikacija i sve aplikacije poklikate da želite instalirati. Govorim za instalaciju na novi smartphone ako vam rikne stari. 

 

----------------------

 

 

Netko mi je spomenuo da video od pola sata traje 5 minuta, ali to ovisi kako kada. Ja znam da mi je jedan video od sat vremna dugo dugo stavljao u cloud. Ili je bilo do operatera ili do gdrivea neznam ali radje nebi to koristio na smartphoneu. Povremeno znam poneku staviti ali večinom samo one najbitnije slike, dokumente ili sadržaj koji želim podjeliti. 

 

8 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Dovoljno, jel tako? I zato služi 512 GB
8 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

Pa donedavno ste govorili da je 16 gb dovoljno... ccccc cim nesto apple kaze horski se prenosi dalje ;) 

9 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Torent kaže...

Pa donedavno ste govorili da je 16 gb dovoljno... ccccc cim nesto apple kaze horski se prenosi dalje ;) 

 Pa eto barem je pozitivna stvar u ovom slucaju. 

8 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

Bez obzira na cijenu koja ce biti paprena? Mislis li da je to prioritet u novom modelu? Bolje bi bilo da daju vise besplatnog icloud prostora nego ovo.... 

16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
MasterOfDisaster kaže...

Ova verzija sa 512 GB interne memorije kod nas će koštati minimum 10.000 kn - za te pare kupim android flagship mob i 4K TV.

Go Apple, go

Možeš kupiti Android flagship pod uvjetom da nije Samsung, u protivnom ti ni za telefon neće biti dosta. Cijene su zadnjih godina zaista podivljale i ne vidim previše smisla više u tome da proizvođači nakrcavaju telefon sa nepotrebnim featureima i za to nabiju cijenu do neba, no očito to rulja "puši". Osobno radije kad se pojavi nova serija kupim prethodni model po puno boljoj cijeni

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Macumba kaže...
Nekad davno netko je rekao da nikad nece trebati vise od 1 MB memorije :)
S druge strane ne znam na sto bih na mobu potrosio 512 GB!
To nije mjesto za cuvanje podataka. Sve sto je vazno za cuvati ionako treba nekud iskopirati, na svoj disk, NAS, ili u neki cloud.
Vrlo su rijetki oni koji ce moci ovo iskoristiti. Zato bas i ne razumijem...

512 je puno, toliko imam i na laptopu pa mi biva dovoljno (jedva, ali ok). Osobno mi je 256 taman za mobitel tako da si konsolidiram slike i glazbu, no dobra stvar je da ovo povećanje znači da se na sve 3 opcije povećava kapacitet pa sad "najslabiji" model ima 64 GB.

 

SD kartice su poveće smeće i jedino za što ih još koristim je R Pi jer nemam alternative.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Ocekivano, bolite Apple vidim.
Ne vidim problem da u ponudi bude i 1TB model.
Jel se osjecas lose sto je najavljen 512GB? Jesi pisao Appleu da tebi to ko Huawei korisniku nema smisla?
Također ne vidim problem i da 16GB bude u ponudi. Nekome je i to dovoljno.
8 godina
odjavljen
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

Vi appleovci ste stvarno bolesni ljudi.... Zasto mislis da ja imam ikakva osjecanja prema bilo kojem proizvodjacu? Zasto bi se osjecao lose? Vi ste stvarno za psihijatrije jer jednostavno ne mozete normalno razgovarati....

Potrazi pomoc jer to jednostavno nije normalno.....

8 godina
offline
Re: iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije
Mozda zato jer si dosao na temu komentirati kako je 512GB puno?
Nije li glupo bilo kakvu prosirenu ponudu smatrai losom?
Sutra da uvedu žuti iphone, bit ces prvi kojem ce to "smetati".
10 godina
offline
iPhone 8 i u verziji s 512 GB interne memorije

Strava, SD kartice su duplo skuplje već 8 mjeseci, ja ne mogu kupiti pišljivu karticu jer mi se ne daje 90 kuna na karticu od 16GB, a oni će sada terati minimum 64GB interne memorije... sigh.. A ŠTO ĆU JA KO ME ŠLJIVI? : ((((

biAV-Xq9cYM
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2017 16:54 (spookymulder84).
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice