iPhone i problemi s alarmom – opet!

poruka: 99
|
čitano: 11.575
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone i problemi s alarmom – opet!".
13 godina
protjeran
offline
iPhone i problemi s alarmom – opet!

Ne možeš očekivati od apple programera da razumiju što su vremenske zone, DST, revolucija zemlje i slične stvari.

 

{#}

Drago mi je.
 
22 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
Bypass kaže...

Ne možeš očekivati od apple programera da razumiju što su vremenske zone, DST, revolucija zemlje i slične stvari.

 

{#}

Ionako je ono sto valja u njihovim OS-ovima povuceno iz BSD-a :)

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
13 godina
protjeran
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
tnakir kaže...

Ionako je ono sto valja u njihovim OS-ovima povuceno iz BSD-a :)

Nisam ni sumnjao.

Drago mi je.
13 godina
online
iPhone i problemi s alarmom – opet!

sviđa mi se kako je napisan ovaj članak :D thumbs up :D

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
iPhone i problemi s alarmom – opet!

Za razliku od situacije s alarmom, za ovo je krivac Verizon, odnosno bilo koji network provider čiji su telefoni ostali na krivom vremenu.

 

Koliko znam (ispravite me ako sam u krivu), provider šalje podatak o vremenu na telefon a ne čini to sam ajfon ni Apple.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
 
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
Tako je... provider salje informacije o vremenu...

To sto 13og Verizon nije poslao, stvarno nije krivnja iPhonea... inače bi se to događalo i na svim ostalim mrežama tamo...


Inače... ne kuzim tu potrebu ljudi da pljuju po appleu i njihovim proizvodima...

Sve je to uredu, imajte vi svoje androide... ali cemu pljuvati sasvim jedan OK uređaj stalno i stalno...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
15 godina
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
EnlightenedPhoenix kaže...
Tako je... provider salje informacije o vremenu...

To sto 13og Verizon nije poslao, stvarno nije krivnja iPhonea... inače bi se to događalo i na svim ostalim mrežama tamo...


Inače... ne kuzim tu potrebu ljudi da pljuju po appleu i njihovim proizvodima...

Sve je to uredu, imajte vi svoje androide... ali cemu pljuvati sasvim jedan OK uređaj stalno i stalno...

Hoces reci da su svi mobiteli kojima je verizon slao informaciju o vremenu trebali prikazivati krivo vrijeme ili je samo iPhone na verizonu prikazao krivo vrijeme?

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
Necu nista reci... mozda za iPhone treba drugacija standardizacija...

Cudno je to samo da je na verizonu bio taj problem, a ne negdje drugdje...

Zanima me kako ce to biti u HRV kroz kojih tjedan dana... hoce opet biti problema...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
14 godina
neaktivan
offline
iPhone i problemi s alarmom – opet!

O čemu vi pričate? Kakve veze ima provider s tim? Kako onda ni jedan drugi mobitel nema problema?

 

Koliko ja znam, vrijeme se uvijek gleda po GMT-u, tako da se samo mijenja lokalna vremenska zona, a ne vidim zašto bi to provider radio.

 

EDIT: i problem je i na AT&T-u, koliko vidim po netu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2011 8:29 (Mirko935).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
iPhone i problemi s alarmom – opet!

Nevjerojatno je kako Apple fanboys uvijek nađu opravdanje za svoju platformu! Kako objašnjavate da se problem sa alarmom pojavio samo na iPhonu a ne i na ostalim uređajima u toj mreži? Ili je članak namjerno napisan da bi se blatio Apple a zapravo isti problem imaju svi smartphoni na Verizonu? I kako to da su isti bug osjetili i neki korisnici AT&T mreže?

 

Ako sam dobro shvatio članak, Verizon je poslao update vremena, samo ga je vaša uzvišena platforma pogrešno protumačila i pomakla sat u pogrešnom smjeru.

 

"U nedjelju, u dva sata u noći, kazaljku je trebalo pomaknuti jedan sad unaprijed, no neki modeli iPhonea sat su namjestili jedan sat unatrag."

 

Stvarno ste postali sekta zombija.

 
19 3 hvala 2
15 godina
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
EnlightenedPhoenix kaže...
Necu nista reci... mozda za iPhone treba drugacija standardizacija... 

E jebga :) Mislim da se jedan Verizon nebi prilagodjavao ajfonu. O ostaom, ako postoji kakva sinkronizacija, onda je ona i standardizirana.

 

Ista stvar je bila sa Samsungovim updateom za WP7. HTC radi, LG radi, svi rade osim Samsunga odredjene serije. Znaci da nije do WP7 problem. Dakle, u ovom slucaju vjerovatno nije problem u Verizonu.

 

Apple getting sloppy?:

http://www.iphonedownloadblog.com/2010/07/24/is-apple-becoming-sloppy/

 

http://www.zdnet.com/blog/hardware/hey-apple-dont-start-getting-sloppy/11652

 

http://discussions.apple.com/thread.jspa?messageID=13216478

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
Koja naša platforma?

Ja imam N8, i ne volim baš apple...

samo su iznesene informacije šture, od do kojekakvih portala dolazim samo do kontradiktornih informacija...

Zato i treba pričekati dok se izda sluzbena potvrda da se zna tko je i sto je zgriješio...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
15 godina
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
Danny_HR kaže...

Za razliku od situacije s alarmom, za ovo je krivac Verizon, odnosno bilo koji network provider čiji su telefoni ostali na krivom vremenu.

 

Koliko znam (ispravite me ako sam u krivu), provider šalje podatak o vremenu na telefon a ne čini to sam ajfon ni Apple.

tek sam sad shvatio kolko je android primitivan, pa zamisli samo, on pomakne vrijeme tocno bez da mu to provider mora slat. glupi android, kak se usuduje tocno pomaknut vrijeme, pa trebao bi ko u svemu kopirat iOS i krivo ga pomaknut.  

a da imam iphone ja bi vec odavno dobio otkaz, prvo par put ne zvoni alarm, onda krivo pomakne vrijeme... ne znam kako vi ali ja bi radije imao android sa svim "po vama nedostacima" i imao posao, nego iphone s  ovim bugom i ostao bez posla.

16 godina
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
nsoul kaže...

a da imam iphone ja bi vec odavno dobio otkaz, prvo par put ne zvoni alarm, onda krivo pomakne vrijeme... ne znam kako vi ali ja bi radije imao android sa svim "po vama nedostacima" i imao posao, nego iphone s  ovim bugom i ostao bez posla.

Dramatiziraš.

BTW. jadna li ti je ta firma di radiš onda.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
16 godina
neaktivan
offline
iPhone i problemi s alarmom – opet!

zapisao sam si vec u kalendar da ne navijam sat :P

ovo je postalo presmjesno... i to vec 3 nadogradnja ...

 

i koje su ovo price o providerima da salju podatke?

 

potpis :D
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
Hacker-ri kaže...

zapisao sam si vec u kalendar da ne navijam sat :P

ovo je postalo presmjesno... i to vec 3 nadogradnja ...

 

i koje su ovo price o providerima da salju podatke?

 

Ni meni nije jasno, znam da Windowsi npr mijenjaju daylights savings. Vjerovatno mijenjaju i Androidi, iOS-ovi, WP-ovi i slicno... Nisam siguran da se to odradjuje sinkronizacijom sa providerom.

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
15 godina
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
Danny_HR kaže...
nsoul kaže...

a da imam iphone ja bi vec odavno dobio otkaz, prvo par put ne zvoni alarm, onda krivo pomakne vrijeme... ne znam kako vi ali ja bi radije imao android sa svim "po vama nedostacima" i imao posao, nego iphone s  ovim bugom i ostao bez posla.

Dramatiziraš.

BTW. jadna li ti je ta firma di radiš onda.

Dramatiziram? ne bi rekao, samo ne znam  kako toooooliko napredni mob nema opciju da sam podesis vrijeme i da sam skuzi kad treba promjenit, to su mobiteli davno imali. 

a dal je jadna firma? nije, jadna je ona koja tolerira da stalno kasnis na posao s isprikom da te iphone nije probudio.

16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
nsoul kaže...

tek sam sad shvatio kolko je android primitivan, pa zamisli samo, on pomakne vrijeme tocno bez da mu to provider mora slat. glupi android, kak se usuduje tocno pomaknut vrijeme, pa trebao bi ko u svemu kopirat iOS i krivo ga pomaknut.  

a da imam iphone ja bi vec odavno dobio otkaz, prvo par put ne zvoni alarm, onda krivo pomakne vrijeme... ne znam kako vi ali ja bi radije imao android sa svim "po vama nedostacima" i imao posao, nego iphone s  ovim bugom i ostao bez posla.

ili si sef osiguranja predsjednika, ili imas jadnog sefa... ubiti promjeni posao :D

kod mene ljudi kad ne dodu na posao samo moraju doc u subotu, i to je to... samo se moraju javit da su ok

potpis :D
15 godina
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
Hacker-ri kaže...
nsoul kaže...

tek sam sad shvatio kolko je android primitivan, pa zamisli samo, on pomakne vrijeme tocno bez da mu to provider mora slat. glupi android, kak se usuduje tocno pomaknut vrijeme, pa trebao bi ko u svemu kopirat iOS i krivo ga pomaknut.  

a da imam iphone ja bi vec odavno dobio otkaz, prvo par put ne zvoni alarm, onda krivo pomakne vrijeme... ne znam kako vi ali ja bi radije imao android sa svim "po vama nedostacima" i imao posao, nego iphone s  ovim bugom i ostao bez posla.

ili si sef osiguranja predsjednika, ili imas jadnog sefa... ubiti promjeni posao :D

kod mene ljudi kad ne dodu na posao samo moraju doc u subotu, i to je to... samo se moraju javit da su ok

Gle, kasnit jednom, ok, kasnit drugi put, ajde neka, ali kasnit tolko puta... 

a dal je sef jadan, ne znam, da proizvodnja stoji jer meni alarm ne zvoni, mislim da ne bi bilo dobro, sve ovisi gdje radim.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2011 9:11 (nsoul).
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
Moja n8 kupi vrijeme GSM mreze kad se pali a sat nije dobro naredjen...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!

ma dobro, dešava se mali bug, koji je više annoying nego bilo što drugo. Meni je to totalno simpatično jer daje malu pljusku appleu i fanboysima koji iproizvode oglašavaju i doživljavaju apsolutno bezgrešne i savršene.

 

Ostali bez posla? Zbog toga što je u nedjelju sat pokazao krivo vrijeme? Što je netko jednom zakasnio pola ure jer mu sat nije zvonio? Otkaz zbog toga? Hah!

iddqd
16 godina
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!

Stalno? ovo je 3 put od kojih su 2 bila za vikend, odnosno u noći sa subote na nedjelju. Ak bi za 3 kašnjenja dobio otkaz onda zbilja ne znam u kojoj ti to vojarni radiš.

Dalje, svaki mob mijenja vrijeme ovisno o provideru. To je ono što ja znam, ako znate drugačije objasnite, ali ne na bazi nagađanja. Ja ne velim da sam u pravu 100%, ali moja su saznanja takova.
To ćete najbolje vidjeti prilikom prelaska iz vremenskih zona, čim telefon dobije signal drugog providera, mijenja vrijeme ako je potrebno.

Ili mislite da telefon zna gdje se nalazi?

Očito je došlo do problema u komunikaciji sa providerom jer je osim resetiranja uređaja bilo dovoljno reconnectati se na mrežu.
Ne velim da to nije problem, naravno da jest. Samo diskutiramo.

Dramatiziranja poput tvoga nisu potrebna, a da Željka ni ne spominjem.

Inače, sjećam se da je bilo problema sa prebacivanjem vremena na Androidu također, prije neko vrijeme, al o tome se nije pisalo jer ne postoji dovoljno pacijenata koji bi toliko komentirali.

Misliš da je u svijetu toliko članaka o Appleu ovak bez veze. Nije - već zato što će se naći dužnih hejtera ko u priči koji će nabijati učitavanja reklama. Zapravo nesvjesno uzrokuju samo to da bude što više Apple vijesti. :)

 

P.S. Evo jutros sam stigao na posao u 7:57. Prvi put ove godine da sam došao prije pol devet. Čudno kak nisam bez posla.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2011 9:17 (Danny_HR).
15 godina
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
badmad kaže...

ma dobro, dešava se mali bug, koji je više annoying nego bilo što drugo. Meni je to totalno simpatično jer daje malu pljusku appleu i fanboysima koji iproizvode oglašavaju i doživljavaju apsolutno bezgrešne i savršene.

 

Ostali bez posla? Zbog toga što je u nedjelju sat pokazao krivo vrijeme? Što je netko jednom zakasnio pola ure jer mu sat nije zvonio? Otkaz zbog toga? Hah!

jednom? ajd procitaj malo vijesti unatrag pa provjeri dal je to bilo jednom. a  neki zamisli rade i u nedelju, samo za tvoju informaciju.     a kaj oni koji putuju busevima ili vlakovima na posao? njima nije pol sata nego 2 i pol sata. i tako par puta...

15 godina
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
Danny_HR kaže...

Stalno? ovo je 3 put od kojih su 2 bila za vikend, odnosno u noći sa subote na nedjelju. Ak bi za 3 kašnjenja dobio otkaz onda zbilja ne znam u kojoj ti to vojarni radiš.

Danny... ni ja ne smijem kasnit na posao. Mislim, nebi sad dobio otkaz niti bi mi sef piydio, ali imam takav posao da nesmijem kasniti. 

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
15 godina
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
Danny_HR kaže...

Stalno? ovo je 3 put od kojih su 2 bila za vikend, odnosno u noći sa subote na nedjelju. Ak bi za 3 kašnjenja dobio otkaz onda zbilja ne znam u kojoj ti to vojarni radiš.

Dalje, svaki mob mijenja vrijeme ovisno o provideru. To je ono što ja znam, ako znate drugačije objasnite, ali ne na bazi nagađanja. Ja ne velim da sam u pravu 100%, ali moja su saznanja takova.
To ćete najbolje vidjeti prilikom prelaska iz vremenskih zona, čim telefon dobije signal drugog providera, mijenja vrijeme ako je potrebno.

Ili mislite da telefon zna gdje se nalazi?

Očito je došlo do problema u komunikaciji sa providerom jer je osim resetiranja uređaja bilo dovoljno reconnectati se na mrežu.
Ne velim da to nije problem, naravno da jest. Samo diskutiramo.

Dramatiziranja poput tvoga nisu potrebna, a da Željka ni ne spominjem.

Inače, sjećam se da je bilo problema sa prebacivanjem vremena na Androidu također, prije neko vrijeme, al o tome se nije pisalo jer ne postoji dovoljno pacijenata koji bi toliko komentirali.

Misliš da je u svijetu toliko članaka o Appleu ovak bez veze. Nije - već zato što će se naći dužnih hejtera ko u priči koji će nabijati učitavanja reklama. Zapravo nesvjesno uzrokuju samo to da bude što više Apple vijesti. :)

 

P.S. Evo jutros sam stigao na posao u 7:57. Prvi put ove godine da sam došao prije pol devet. Čudno kak nisam bez posla.

ak zbog mene stoji pogon i ne radi se, gubi se novac, u tih sat vremena kolko me nema napravi se 10 foto modula, zuri se s proizvodnjom, jedan kosta 3300kn, pa ti racunaj da  par put zakasnim. 

16 godina
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
nsoul kaže...

jednom? ajd procitaj malo vijesti unatrag pa provjeri dal je to bilo jednom. a  neki zamisli rade i u nedelju, samo za tvoju informaciju.     a kaj oni koji putuju busevima ili vlakovima na posao? njima nije pol sata nego 2 i pol sata. i tako par puta...

Jednom preko tjedna. 2 put za vikend.

 

tnakir kaže...

Danny... ni ja ne smijem kasnit na posao. Mislim, nebi sad dobio otkaz niti bi mi sef piydio, ali imam takav posao da nesmijem kasniti. 

Rijetko koji posao neće podnijeti kašnjenje, bez obzira kakav je. Naravno, ne mogu svi poput mene kasniti uvijek, ali ovo se ne događa svaki dan.

 

Svaki problem sa Apple proizvodima je pod povećalom lokalnih dušebrižnika dok ostali ostaju nezamjećeni. Velim, Android je imao identičan problem, pa ćeš se namučiti da nađeš nešto o tome, jer nitko nije o tome ovoliko razglabao.

A da ne velim da to nije globalni problem nego ograničen na Verizon i mali postotak AT&T korisnika. Ako su drugima triggeri za vrijeme radili dobro, zašto ovima nije?

 

Uf da. Očito je Apple kriv.

 

nsoul kaže...

ak zbog mene stoji pogon i ne radi se, gubi se novac, u tih sat vremena kolko me nema napravi se 10 foto modula, zuri se s proizvodnjom, jedan kosta 3300kn, pa ti racunaj da  par put zakasnim. 

Znači ak ti se klinac razboli (nedaj bože) i ostaneš doma tjedan dana, nitko ne radi i pogon stoji?

 

Ne se*i.

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2011 9:26 (Danny_HR).
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
nsoul kaže...

jednom? ajd procitaj malo vijesti unatrag pa provjeri dal je to bilo jednom. a  neki zamisli rade i u nedelju, samo za tvoju informaciju.     a kaj oni koji putuju busevima ili vlakovima na posao? njima nije pol sata nego 2 i pol sata. i tako par puta...

pa da, jednom. Ako već znaš da imaš bug sa budilicom na iphoneu, valjda napraviš backup riješenje za buđenje. Ne znam, naprimjer, budilicu iz dućana za 12 kuna? Baterija uključena u cijenu.

 

iddqd
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
Danny_HR kaže...

a i ti se zadnjih par dana upecaš na svaki flame parangal. {#}

 

keep it cool, man

 

EDIT: ups. isprika na duplom postu

iddqd
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2011 9:29 (badmad).
13 godina
neaktivan
offline
iPhone i problemi s alarmom – opet!

O čega se vi ovdi prepucavate :) genijalno

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone i problemi s alarmom – opet!
Danny_HR kaže...

 

Znači ak ti se klinac razboli (nedaj bože) i ostaneš doma tjedan dana, nitko ne radi i pogon stoji?

 

Ne se*i.

Ne, javim i ostanem doma, i netko me zamjeni, ali ako ima svatko svoje radno mjesto nema me ko mjenjat ak kasnim.

I rekao si da si sad na poslu, pa strašan ti je posao ak visiš po forumima.

a ti bi mogao malo u školu bontona, mislim ak te iphone probudi na vrijeme i ne zakasniš.

 

badmad kaže...
nsoul kaže...

jednom? ajd procitaj malo vijesti unatrag pa provjeri dal je to bilo jednom. a  neki zamisli rade i u nedelju, samo za tvoju informaciju.     a kaj oni koji putuju busevima ili vlakovima na posao? njima nije pol sata nego 2 i pol sata. i tako par puta...

pa da, jednom. Ako već znaš da imaš bug sa budilicom na iphoneu, valjda napraviš backup riješenje za buđenje. Ne znam, naprimjer, budilicu iz dućana za 12 kuna? Baterija uključena u cijenu.

 

jednom?

nemoj da sad idem izvlačit vijesti. dogodilo se najmanje 3 puta kolko ja znam, i eto sad četvrti.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice