Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura poreza o

poruka: 49
|
čitano: 6.387
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura poreza o".
16 godina
protjeran
offline
Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura poreza o

Koja budala će u budućnosti ići otvarati poslovnicu unutar EU?!? 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2016 13:55 (Mayo).
 
1 12 hvala 0
8 godina
offline
Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura poreza o

svaka budala. samo što će paziti da nema poseban tretman poreznih vlasti u odnosu na ostale iz iste branše.

uostalom, vw će kod amera dobit kaznu, apple ju je dobio kod nas u eu. zanimljiv reciprocitet.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2016 14:14 (bruno1026).
 
20 0 hvala 0
15 godina
offline
Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura poreza o

žalosno što se to sve oduvijek zna, potegne se kao 'kazna' kad se vode trgovniski ratovi i sl.. pragmatično/po potrebi.

ili ono što s nekim cirfama čitatelj-namjernik ne primjeti... kao par milijardi eurića vamo-tamo.. khm koliko je hr turizam, a ovo je jedna firma.. malo se treba zamisliti nad ciframa, malo nad zakonima i provedbi istih.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura poreza o

Bilo je pitanje kada će irski balon nekom stati na žulj. Izgleda da je to eu komisija. 

E Gruntovca... 

http://www.norgems.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura poreza o

Aj fala bogu da opet nije vijest kako M$ mora opet platiti neku globu u EU.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura poreza o

13 milijardi oprosteno? Koliko su oprostili prosjecnom Ircu? 13 milijardi je 3000$ po Ircu. Jos ako je glup, kupio je iPhone i dao im jos 1000.

Moj PC  
13 1 hvala 0
15 godina
offline
Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura poreza o

osnova uređene države je plaćanje poreza, ma kakvi bili. sljedeće je: svi su jednaki pred zakonom (pa i poreznim). znali su di otvaraju dućan i koliko to košta. mogli su otvoriti tu u rvackoj pa bi mogli muljati do besvijeti i nikome niš. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
17 1 hvala 2
16 godina
protjeran
offline
Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura poreza o

Irska je postala ovo što je danas iz razloga što se radi o poreznoj oazi; u suprotnome bi bili i dalje na ekonomskoj razini Grčke. Ovo retroaktivno nabijanje kazni je totalna nebuloza. Znači, sutra se promijeni zakon i ja sam u prekršaju iz razloga što sam koristio neke legalne benefite u prošlosti.. tko tu koga?! EU je Amen, ovo je samo još jedan kamen na grobu propalog socijalističkog projekta.

 
4 5 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura pore
bruno1026 kaže...

svaka budala. samo što će paziti da nema poseban tretman poreznih vlasti u odnosu na ostale iz iste branše.

uostalom, vw će kod amera dobit kaznu, apple ju je dobio kod nas u eu. zanimljiv reciprocitet.

 

Što koga briga kako je netko organizirao unutarnju strukturu poslovanja? Ako ja obavljam posao unutar zakona i taj se zakon kroz određeno vrijeme promijeni ti ne možeš meni retroaktivno nabijati kazne zbog toga što sam ja koristio određene legalne rupe u zakonu. Bok pameti!

15 godina
offline
Re: Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura pore
Mayo kaže...

Irska je postala ovo što je danas iz razloga što se radi o poreznoj oazi; u suprotnome bi bili i dalje na ekonomskoj razini Grčke. Ovo retroaktivno nabijanje kazni je totalna nebuloza. Znači, sutra se promijeni zakon i ja sam u prekršaju iz razloga što sam koristio neke legalne benefite u prošlosti.. tko tu koga?! EU je Amen, ovo je samo još jedan kamen na grobu propalog socijalističkog projekta.

 o ovakvima kao ti načinjene su i igre serijala "bioshock". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
protjeran
offline
Re: Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura pore
Ajar kaže...

 o ovakvima kao ti načinjene su i igre serijala "bioshock". 

 

Došla komunjara u Rapture i razjebala čitav grad.. same ol', same ol'. Rapture, Venezuela, Kuba, Jugoslavija.. sve je to jedna te ista pašta kada komunist uhvati Boga za rogove. ;)

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2016 14:44 (Mayo).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura pore
Mayo kaže...

 

Što koga briga kako je netko organizirao unutarnju strukturu poslovanja? Ako ja obavljam posao unutar zakona i taj se zakon kroz određeno vrijeme promijeni ti ne možeš meni retroaktivno nabijati kazne zbog toga što sam ja koristio određene legalne rupe u zakonu. Bok pameti!

 Ili si stvarno naivan ili nas trolaš? 

 

Oduvijek sam se pitao zašto bi netko išao u Irsku, a ne recimo Latviju? Naravno da su u pitanju uvjeti ispod žita. Mi smo stoka balkanska kad se kradu milijuni, al što je veća potencija broja 10 novaca u pitanju to se ljepše riječi biraju za gospodu iz Irske.

But how do it know
16 godina
neaktivan
offline
Re: Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura pore
Mayo kaže...

Irska je postala ovo što je danas iz razloga što se radi o poreznoj oazi; u suprotnome bi bili i dalje na ekonomskoj razini Grčke. Ovo retroaktivno nabijanje kazni je totalna nebuloza. Znači, sutra se promijeni zakon i ja sam u prekršaju iz razloga što sam koristio neke legalne benefite u prošlosti.. tko tu koga?! EU je Amen, ovo je samo još jedan kamen na grobu propalog socijalističkog projekta.

 Svar je u tome što to nije bilo zakonito. Međunarodni ugovori su iznad zakona pojedinih država i svaki zakon donešen u suprotnosti s njima je ništavan. Ono što Apple može je tužiti Irsku za nadoknadom štete zbog dovođenja u zabludu obećavanjem raznoraznih povlastica koje im nije smio dati

13 godina
offline
Re: Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura pore

Irskoj nitko ne brani da bude porezna oaza van EU. Mislis da je Apple u Irskoj prisutran zbog irskog trzista? I kakve veze to ima s promjenama zakona? Sud je presudio da se Irska nije ponasala po tada postojecim zakonima EU koji su dio zakonodavstva svake EU drzave clanice.

16 godina
protjeran
offline
Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura poreza o

"The Commission's assessment showed that these "head offices" existed only on paper and could not have generated such profits. These profits allocated to the "head offices" were not subject to tax in any country under specific provisions of the Irish tax law, which are no longer in force."

 

Pitanje je kada je zakonska rupa prestala važiti. Ako su Appleovi odvjetnici radili sve po zakonu onda se kompaniju nema što teretiti, ako su improvizirali (što sumnjam) onda su odgovorni; u suprotnome nije odgovoran Apple, nego je odgovorna Republika Irska.

 
2 3 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura poreza o

Po onome sto sam cuo - nije samo apple u pitanju. Irska drzava lovom zatrpava sve velike kompanije.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura pore
Mayo kaže...

"The Commission's assessment showed that these "head offices" existed only on paper and could not have generated such profits. These profits allocated to the "head offices" were not subject to tax in any country under specific provisions of the Irish tax law, which are no longer in force."

 

Pitanje je kada je zakonska rupa prestala važiti. Ako su Appleovi odvjetnici radili sve po zakonu onda se kompaniju nema što teretiti, ako su improvizirali (što sumnjam) onda su odgovorni; u suprotnome nije odgovoran Apple, nego je odgovorna Republika Irska.

 Ah, nisam odmah skužio. Ti si emocionalno vezan za Apple. Koga briga tko je kriv? #disupare

But how do it know
16 godina
offline
Re: Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura pore

Ovo bi moglo samo naskoditi Irskoj. Nikome vise. Cak ni apple-u, jer Apple ima para da je ovo za njhi ko platiti 100 kuna.

16 godina
moderator
offline
Re: Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura pore
Mayo kaže...

Irska je postala ovo što je danas iz razloga što se radi o poreznoj oazi; u suprotnome bi bili i dalje na ekonomskoj razini Grčke. Ovo retroaktivno nabijanje kazni je totalna nebuloza. Znači, sutra se promijeni zakon i ja sam u prekršaju iz razloga što sam koristio neke legalne benefite u prošlosti.. tko tu koga?!

O čem ti pričaš? Kakva promjena zakona? Irska je Appleu dala porezne olakšice koje nije dala drugima (tj. svima drugima kojima je trebala, ako je već davala porezne olakšice) - znači, diskriminacija. Kak se piše, Apple je u Irskoj morao plaćati korporativni porez od samo 1%. Da su i druge firme morale plaćati tako nizak porez, onda se Europska Komisija ne bi imala što petljati. S obzirom da to nije slučaj, da Irska nije imala na temelju čega Appleu praštati porez...

9 godina
offline
Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura poreza o

mo money mo problems

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura pore
mbaksa kaže...
Mayo kaže...

Irska je postala ovo što je danas iz razloga što se radi o poreznoj oazi; u suprotnome bi bili i dalje na ekonomskoj razini Grčke. Ovo retroaktivno nabijanje kazni je totalna nebuloza. Znači, sutra se promijeni zakon i ja sam u prekršaju iz razloga što sam koristio neke legalne benefite u prošlosti.. tko tu koga?!

O čem ti pričaš? Kakva promjena zakona? Irska je Appleu dala porezne olakšice koje nije dala drugima (tj. svima drugima kojima je trebala, ako je već davala porezne olakšice) - znači, diskriminacija. Kak se piše, Apple je u Irskoj morao plaćati korporativni porez od samo 1%. Da su i druge firme morale plaćati tako nizak porez, onda se Europska Komisija ne bi imala što petljati. S obzirom da to nije slučaj, da Irska nije imala na temelju čega Appleu praštati porez...

 

Ajmo se ne trolati, pls. Kako može biit odgovoran Apple ako je Republika Irska davala preferencijalne "popuste"? Zbilja infantini zaključci. Postoji određeni "chain of responsibility."

16 godina
neaktivan
offline
Re: Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura pore
1) di su sad oni genijalci koji su rekli da Farage plasi naivne ljude kad im govori da EU kontrolira drzave clanice
2) socijalisti uvijek otjeraju sav biznis i prosperitet pa da to prikriju moraju sprjecavati to nasilno. Naravno ovo ne pomaze nikom ali ce spustiti prosperitet Irske pa ce polupropali socijalisticko globalisticki projekt pod imenom EU izgledati manje jadnije
https://tkojejohngalt.wordpress.com/2016/03/20/zemlja-svetog-patrika/
 
1 3 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura poreza o

Hm, dakle IBM uskoro isto može očekivati ovakvu presudu? Jer je Hrvatska dala porezne olakšice za otvaranje centra sa teleoperatorima 

 

Ima neke razlike?

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2016 15:57 (post).
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura pore
post kaže...

Hm, dakle IBM uskoro isto može očekivati ovakvu presudu? Jer je Hrvatska dala porezne olakšice za otvaranje centra sa teleoperatorima 

 

Ima neke razlike?

 Mislim da ima. Porezne olakšice nisu ekskluziva samo za ibm, ako se ne varam. Obično nama investitore otjera birokrasko razvlačenje i parafiskalni nameti.
No mene zanima ima li ova presuda veze sa "double irish" malverzacijama, jer ako ima, onda bi stvarno na red trebale doći i google, ibm, microsoft i ostalih 13 megakorporacija na red. Dosad je bila spika da im se dozvoljava usrdno da se time bave do 2020. dok ne prebace način poslovanja na drugi način.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
moderator
offline
Re: Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura pore
Mayo kaže...
mbaksa kaže...
Mayo kaže...

Irska je postala ovo što je danas iz razloga što se radi o poreznoj oazi; u suprotnome bi bili i dalje na ekonomskoj razini Grčke. Ovo retroaktivno nabijanje kazni je totalna nebuloza. Znači, sutra se promijeni zakon i ja sam u prekršaju iz razloga što sam koristio neke legalne benefite u prošlosti.. tko tu koga?!

O čem ti pričaš? Kakva promjena zakona? Irska je Appleu dala porezne olakšice koje nije dala drugima (tj. svima drugima kojima je trebala, ako je već davala porezne olakšice) - znači, diskriminacija. Kak se piše, Apple je u Irskoj morao plaćati korporativni porez od samo 1%. Da su i druge firme morale plaćati tako nizak porez, onda se Europska Komisija ne bi imala što petljati. S obzirom da to nije slučaj, da Irska nije imala na temelju čega Appleu praštati porez...

 

Ajmo se ne trolati, pls. Kako može biit odgovoran Apple ako je Republika Irska davala preferencijalne "popuste"? Zbilja infantini zaključci. Postoji određeni "chain of responsibility."

Gdje si ti pročitao da sam ja napisao da je Apple odgovoran? I odgovoran u kom smislu? Ajde citiraj.

 

Apple će morati platiti porez jer ga nije platio. Neće biti kažnjen kao odgovoran za cijeli slučaj, nego će jednostavno morati platiti ono što nije platio. Druge firme plaćaju porez od 12,5%, a Apple je plaćao 1%.

 

 

Kad se već tako olako razbacuješ s riječju infantilnost - infantilno je vjerovati da Apple nije pristao na to. Mogli su lijepo reći - čujte, ne želimo povlastice koje nam zakonski ne pripadaju, plaćat ćemo porez kao i svi ostali, je li tako? No, u Irsku su došli baš radi toga da ne moraju plaćati poreze i da nisu tu dobili tako lijepi deal, danas bi evropska podružnica Applea vjerojatno bila u nekoj drugo zemlji.

16 godina
offline
Re: Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura pore
Friday kaže...

Po onome sto sam cuo - nije samo apple u pitanju. Irska drzava lovom zatrpava sve velike kompanije.

 ali Apple (po trenutnom stanju) je jedina velika firma koja je placala 1% poreza (i manje). inace je korporativni porez 12.5%, zanima me kak se ostale firme drze.

ak sam isto negdje dobro procitao, ako firma ima "vise milijardi" godisnjeg prihoda, moze se dogovoriti custom porezna stopa, interesatno.

 

EDIT: ako se kome da citati

 

http://www.irishtimes.com/business/economy/eu-orders-ireland-to-recoup-up-to-13bn-in-unpaid-taxes-from-apple-1.2772919

http://www.irishtimes.com/business/economy/analysis-ireland-now-caught-in-multinational-tax-row-1.2772940

http://www.irishtimes.com/business/economy/q-a-what-exactly-is-at-stake-in-the-apple-tax-issue-1.2771902

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2016 16:30 (nixass).
9 godina
protjeran
offline
Re: Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura pore
Zoidberg kaže...
1) di su sad oni genijalci koji su rekli da Farage plasi naivne ljude kad im govori da EU kontrolira drzave clanice
2) socijalisti uvijek otjeraju sav biznis i prosperitet pa da to prikriju moraju sprjecavati to nasilno. Naravno ovo ne pomaze nikom ali ce spustiti prosperitet Irske pa ce polupropali socijalisticko globalisticki projekt pod imenom EU izgledati manje jadnije
https://tkojejohngalt.wordpress.com/2016/03/20/zemlja-svetog-patrika/

 

Koliko nepismenih rvatina, i ostalih.

Tehnicki ovo sto se desilo nije EU problem. Ovo je problem trgovinskog sporazuma. I dok ti trolas sa EU kontrolom i socijalistima, pružanje potpore jednoj tvrtki je veliko NE u svim međunarodnim trgovinskim sporazumima.


Ovaj slučaj jednostavno pada u nadležnost EU-a, ali bilo koja zemlja koja je potpisala međunarodne trgovinske sporazume (recimo, Norveška , koja nije članica ) će biti u sličnoj nevolji ako se budu ponašali kao Irska . To bi samo bio još jedan entitet (EU) koji ih kažnjava za nepoštivanje međunarodnih dogovora.



15 godina
offline
Re: Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura pore
overhaul kaže...
post kaže...

Hm, dakle IBM uskoro isto može očekivati ovakvu presudu? Jer je Hrvatska dala porezne olakšice za otvaranje centra sa teleoperatorima 

 

Ima neke razlike?

 Mislim da ima. Porezne olakšice nisu ekskluziva samo za ibm, ako se ne varam. Obično nama investitore otjera birokrasko razvlačenje i parafiskalni nameti.
No mene zanima ima li ova presuda veze sa "double irish" malverzacijama, jer ako ima, onda bi stvarno na red trebale doći i google, ibm, microsoft i ostalih 13 megakorporacija na red. Dosad je bila spika da im se dozvoljava usrdno da se time bave do 2020. dok ne prebace način poslovanja na drugi način.

-ima (veze).. odnosno svaka od oaza je specifično profilirana (probiraju one koje su USA vezane.. pa GB.. trgovinski sporazumi, soft je narvno USA 99,9%).

inače nema razlike linhenštajn, n.jersey, itd.. bezbroj malih kneževina koje formalno imaju pogone veće od šangaja+eu zajedno, više sjedišta nego stanovnika+ovaca..

žalosno što se to sve zna i radi godinama, lixemburg više djevičanskog maslinovog nego it+esp+mi zajedno :) kao mi nekad sa šećerom made in cuba cro ... a sad se samo svađaju oko podjele kolača ili troškova (svi bi al da im ne uđe, vidljivo na migracijskoj krizi i sl.). Porez, pravila (i kako ih izbjeći).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura pore
Aha sveti petar im je naplatio kaznu... ili mozda ipak EU?
9 godina
protjeran
offline
Re: Irska mora naplatiti do 13 milijardi eura pore
Zoidberg kaže...
Aha sveti petar im je naplatio kaznu... ili mozda ipak EU?

 Imas novi clanak gdje je to podrobnije objasnjeno trolcino.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice