ISO 4.000.000 iz Canona

poruka: 23
|
čitano: 3.605
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ISO 4.000.000 iz Canona".
12 godina
odjavljen
offline
ISO 4.000.000 iz Canona

Čini mi se malo skupa za video nadzor, maybe it's just me :)

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
ISO 4.000.000 iz Canona

Jedno veliko BRAVO za Canon :D 

Najavili su ovaj senzor jos pred godinu i pol-dvije i siguran sam da cijena nece predstavljati problem onima kojima to zaista i treba :D

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: ISO 4.000.000 iz Canona
Deawood kaže...

Čini mi se malo skupa za video nadzor, maybe it's just me :)

LOL :D

16 godina
moderator
offline
ISO 4.000.000 iz Canona

"Jako" bitna kamera. Canon se totalno pogubio u nižim segmentima u kojima je manjak inovacija i više nego očit i sad nudi kameru za nekakve industrijske i specijalne primjene, za strašno velik novac.

 
1 1 hvala 1
15 godina
offline
ISO 4.000.000 iz Canona

ma to je za kolonoskopiju bez bateijskog svjetla. iznimno praktično 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
Re: ISO 4.000.000 iz Canona
mbaksa kaže...

"Jako" bitna kamera. Canon se totalno pogubio u nižim segmentima u kojima je manjak inovacija i više nego očit i sad nudi kameru za nekakve industrijske i specijalne primjene, za strašno velik novac.

 Universal ih je 100 naručio navodno...

 

Tako da da, prilično je bitna nekome 

 

 

2.3MP, nekompresirani frameovi (1900x1200), dakle solidan upscale bi mogao biti do 2K pa bi uz dobru obradu rezolucija bila neprimjetiva na filmskom platnu

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
15 godina
offline
Re: ISO 4.000.000 iz Canona
Deawood kaže...

Čini mi se malo skupa za video nadzor, maybe it's just me :)

Ovisi što nadzireš.

Mislim da banke jako vole svoje trezore i da će nekako sakupiti novaca za par komada :-)

S druge strane, reality emisije poput Big Brothera zgrču novce upravo na činjenici da stoka sitnog zuba po cijele noći prati prijenose nebi li vidjela kako se njihovi junaci fataju pod okriljem noći. U tome se vrte toliki novci da mogu na dnevnoj bazi kupovati desetak komada, a da niti ne osjete.

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: ISO 4.000.000 iz Canona
DexCro kaže...
Deawood kaže...

Čini mi se malo skupa za video nadzor, maybe it's just me :)

Ovisi što nadzireš.

Mislim da banke jako vole svoje trezore i da će nekako sakupiti novaca za par komada :-)

S druge strane, reality emisije poput Big Brothera zgrču novce upravo na činjenici da stoka sitnog zuba po cijele noći prati prijenose nebi li vidjela kako se njihovi junaci fataju pod okriljem noći. U tome se vrte toliki novci da mogu na dnevnoj bazi kupovati desetak komada, a da niti ne osjete.

 

 

Za video nadzor postoje kamere koje su s razlogom namjenjene isključivo tome.

Sony će izbaciti 4K security kameru koja ima puno više smisla nego ova.

Ova kamera ima jedino smisla za tamu/mrak, opet postoje vrhunske kamere upravo za to namjenjene, a takav ISO (4.000.000) sumnjam da će biti kombiniran s vrhunskom kvalitetom slike.

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
15 godina
offline
Re: ISO 4.000.000 iz Canona
Deawood kaže...

Za video nadzor postoje kamere koje su s razlogom namjenjene isključivo tome.

Šta to znači "s razlogom"? I zašto mora biti namijenjena isključivo tome? 
Ako kamera vidi po noći i ako je proizvođač reklamira kao "nighttime surveillance and security" i ako neko ima love da je kupi, neznam u čemu je problem. 

Deawood kaže...

Sony će izbaciti 4K security kameru koja ima puno više smisla nego ova.

Sony ĆE izbaciti? Kakva je to misao? Uvijek ĆE u budućnosti netko napraviti nešto bolje. I nakon te tvoje sonijeve ĆE Canon napraviti bolju, pa Panasonic itd. Kad bi svi ćekali zato jer će netko napraviti nešto bolje, nitko ništa nebi prodao. 

Deawood kaže...

Ova kamera ima jedino smisla za tamu/mrak, opet postoje vrhunske kamere upravo za to namjenjene.

Kako si otkrio da je kamera koja ima ISO 4.000.000 namijenjena za tamu/mrak? :-)
Da, postoje i druge kamere koje su tome namijenjene. Neke bolje, neke lošije, neke jeftinije, neke skuplje... 
Misliš da se kupuje samo ono što je najbolje? Ili najjeftinije? Ili treba imati oba zahtjeva zadovoljena?

 

Deawood kaže...

 a takav ISO (4.000.000) sumnjam da će biti kombiniran s vrhunskom kvalitetom slike.

 Možda hoće, a možda neće. Kakva tebe vrhunska kvaliteta zadovoljava u potpunom mraku?

9 godina
protjeran
offline
ISO 4.000.000 iz Canona

dali se može ova kamera koristit sa high speed snimke?ako da bili mogla donit veću rezoluciju u odnosu na prijašnje na istoj brzini jer je naravno starijim ćipovima falilo svitla  pa su većinom high speed snimke bile lošije kvalitete, ili dobre kvalitete a sporije?

edit: high speed mislim na high fps

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2015 14:33 (dabar_solta).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: ISO 4.000.000 iz Canona
DexCro kaže...
Deawood kaže...

Za video nadzor postoje kamere koje su s razlogom namjenjene isključivo tome.

Šta to znači "s razlogom"? I zašto mora biti namijenjena isključivo tome? 
Ako kamera vidi po noći i ako je proizvođač reklamira kao "nighttime surveillance and security" i ako neko ima love da je kupi, neznam u čemu je problem. 

 

 

Deawood kaže...

Sony će izbaciti 4K security kameru koja ima puno više smisla nego ova.

Sony ĆE izbaciti? Kakva je to misao? Uvijek ĆE u budućnosti netko napraviti nešto bolje. I nakon te tvoje sonijeve ĆE Canon napraviti bolju, pa Panasonic itd. Kad bi svi ćekali zato jer će netko napraviti nešto bolje, nitko ništa nebi prodao. 

Deawood kaže...

Ova kamera ima jedino smisla za tamu/mrak, opet postoje vrhunske kamere upravo za to namjenjene.

Kako si otkrio da je kamera koja ima ISO 4.000.000 namijenjena za tamu/mrak? :-)
Da, postoje i druge kamere koje su tome namijenjene. Neke bolje, neke lošije, neke jeftinije, neke skuplje... 
Misliš da se kupuje samo ono što je najbolje? Ili najjeftinije? Ili treba imati oba zahtjeva zadovoljena?

 

Deawood kaže...

 a takav ISO (4.000.000) sumnjam da će biti kombiniran s vrhunskom kvalitetom slike.

 Možda hoće, a možda neće. Kakva tebe vrhunska kvaliteta zadovoljava u potpunom mraku?

 

Ovaj post mi izgleda ko nekakvo liječenje svojih problema na drugim ljudima, ali ajde.

 

Neznam zašto sam napisao isključivo, stvarno nema smisla.

Postoje surveillance kamere koje su namjenjene za mrak, dok je ova generic kamera koja svaki od njezinih navedenih područja odrađuje dobro, loše...

Dok surveillance kamere svoj posao (surveillance) odrađuju vrhunski jer sadrže "tehnologiju" koja je potrebna za npr. noćno snimanje, a ova Canon kamera ima "samo"  visok ISO i ona omogućuje snimanje u noćnim uvjetima.

 

Trenutno jedino Sony ima spremnu 4K surveillance kameru, zato sam naveo tu kameru. 

 

Nakon "te moje" Sonyjeve 4K surveillance kamere? 

 

 

Objasni mi zašto bi neka firma/osoba/..., kupila kameru za 30.000$ koju bi koristila kao surveillance kameru, a odrađuje posao upola lošije nego kamera za upola manju cijenu. Koliko ja znam, novac ne pada s neba. 

 

 

Mislim da nema smisla raspravljati o ovome u ovome zadanome trenutku, kad na tržište izađe ova konkretna Canonova kamera i neka 4K surveillance kamera onda možemo nastaviti ovu raspravu, hvala i ugodan nastavak dana 

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
16 godina
offline
Re: ISO 4.000.000 iz Canona
mbaksa kaže...

"Jako" bitna kamera. Canon se totalno pogubio u nižim segmentima u kojima je manjak inovacija i više nego očit i sad nudi kameru za nekakve industrijske i specijalne primjene, za strašno velik novac.

 Samo za info, to što Canon kako ti kažeš nudi sad, on zapravo za industrijske potrebe proizvodi gomile specijalizirane opreme koja široj populaciji (poput ove kamere) nije interesantna (iako se oko ove razvezala diskusija, uglavnom promašena i suvišna) i to radi već nekoliko desetljeća tako da ti komentar spada upravo u skupinu "promašen i suvišan" ;)

16 godina
offline
Re: ISO 4.000.000 iz Canona
Deawood kaže...
DexCro kaže...
Deawood kaže...

Za video nadzor postoje kamere koje su s razlogom namjenjene isključivo tome.

Šta to znači "s razlogom"? I zašto mora biti namijenjena isključivo tome? 
Ako kamera vidi po noći i ako je proizvođač reklamira kao "nighttime surveillance and security" i ako neko ima love da je kupi, neznam u čemu je problem. 

 

 

Deawood kaže...

Sony će izbaciti 4K security kameru koja ima puno više smisla nego ova.

Sony ĆE izbaciti? Kakva je to misao? Uvijek ĆE u budućnosti netko napraviti nešto bolje. I nakon te tvoje sonijeve ĆE Canon napraviti bolju, pa Panasonic itd. Kad bi svi ćekali zato jer će netko napraviti nešto bolje, nitko ništa nebi prodao. 

Deawood kaže...

Ova kamera ima jedino smisla za tamu/mrak, opet postoje vrhunske kamere upravo za to namjenjene.

Kako si otkrio da je kamera koja ima ISO 4.000.000 namijenjena za tamu/mrak? :-)
Da, postoje i druge kamere koje su tome namijenjene. Neke bolje, neke lošije, neke jeftinije, neke skuplje... 
Misliš da se kupuje samo ono što je najbolje? Ili najjeftinije? Ili treba imati oba zahtjeva zadovoljena?

 

Deawood kaže...

 a takav ISO (4.000.000) sumnjam da će biti kombiniran s vrhunskom kvalitetom slike.

 Možda hoće, a možda neće. Kakva tebe vrhunska kvaliteta zadovoljava u potpunom mraku?

 

Ovaj post mi izgleda ko nekakvo liječenje svojih problema na drugim ljudima, ali ajde.

 

Neznam zašto sam napisao isključivo, stvarno nema smisla.

Postoje surveillance kamere koje su namjenjene za mrak, dok je ova generic kamera koja svaki od njezinih navedenih područja odrađuje dobro, loše...

Dok surveillance kamere svoj posao (surveillance) odrađuju vrhunski jer sadrže "tehnologiju" koja je potrebna za npr. noćno snimanje, a ova Canon kamera ima "samo"  visok ISO i ona omogućuje snimanje u noćnim uvjetima.

 

Trenutno jedino Sony ima spremnu 4K surveillance kameru, zato sam naveo tu kameru. 

 

Nakon "te moje" Sonyjeve 4K surveillance kamere? 

 

 

Objasni mi zašto bi neka firma/osoba/..., kupila kameru za 30.000$ koju bi koristila kao surveillance kameru, a odrađuje posao upola lošije nego kamera za upola manju cijenu. Koliko ja znam, novac ne pada s neba. 

 

 

Mislim da nema smisla raspravljati o ovome u ovome zadanome trenutku, kad na tržište izađe ova konkretna Canonova kamera i neka 4K surveillance kamera onda možemo nastaviti ovu raspravu, hvala i ugodan nastavak dana 

Dragi Dreadwod, tvoji komentari su promašeni pa tako i čitava rasprava koju bi (ne daj Bože) nastavio jer si se ko pijan plota uhvatio nadzorne kamere, a ova to NIJE! To što između ostalog u jednom članku namjenjenom širokoj publici piše i to, ne znači da je to primarna namjena ove kamere. Zapravo bi to od svega bilo zadnje na popisu primjena (ili čak i ne bi) pa je tvoj angažman oko uvjeravanja ostalih da za nadzor ima (i bit će) boljih kamera potpuno promašen. Ti si u pravu kad to kažeš ali i ja sam u pravu kad kažem da za cestovni promet ima boljih prometala od aviona sa spuštenim stajnim trapom (kotačima). Eto otprilike toliko ti tvoji komentari imaju smisla.

 

Ovako visoka ISO osjetljivost ima smisla gdje je za potrebe snimanja u uvjetima slabog osvjetljenja bitno uhvatiti i dovoljno kvalitetnu full color sliku, a ne samo (svima poznate) zelene obrise...

 

O svim opcijama industrijske upotrebe ovakvih kamera nisam kompetentan raspravljati ali barem to mogu priznati, a ne drugima pametovati kako ova kamera nema smisla jer za nadzor benziskih ima jeftinijih i boljih...

16 godina
moderator
offline
Re: ISO 4.000.000 iz Canona
Jazzer kaže...
mbaksa kaže...

"Jako" bitna kamera. Canon se totalno pogubio u nižim segmentima u kojima je manjak inovacija i više nego očit i sad nudi kameru za nekakve industrijske i specijalne primjene, za strašno velik novac.

 Samo za info, to što Canon kako ti kažeš nudi sad, on zapravo za industrijske potrebe proizvodi gomile specijalizirane opreme koja široj populaciji (poput ove kamere) nije interesantna (iako se oko ove razvezala diskusija, uglavnom promašena i suvišna) i to radi već nekoliko desetljeća tako da ti komentar spada upravo u skupinu "promašen i suvišan" ;)

Nisi shvatio poantu. Canona se zadnjih bar 5 godina kritizira zbog manjka inovacija u "opremi za širu populaciju" i umjesto da inovira u svoje fotoaparate i kamere "za širu populaciju", gdje ga je konkurencija ozbiljno počela gaziti, bave se svim drugim samo ne tim. Izdaju nove kamere koje nemaju smisla. Zadnji primjer je XC10. Pa Canon je u osnovi stvorio DSLR video tržište i YouTube generaciju filmmakera! I to tržište rapidno gubi zbog manjka inovativnosti.

9 godina
neaktivan
offline
ISO 4.000.000 iz Canona

 Nikon i Pentax gaze canona u svakom pogledu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ISO 4.000.000 iz Canona
mbaksa kaže...

Nisi shvatio poantu. Canona se zadnjih bar 5 godina kritizira zbog manjka inovacija u "opremi za širu populaciju" i umjesto da inovira u svoje fotoaparate i kamere "za širu populaciju", gdje ga je konkurencija ozbiljno počela gaziti, bave se svim drugim samo ne tim. Izdaju nove kamere koje nemaju smisla. Zadnji primjer je XC10. Pa Canon je u osnovi stvorio DSLR video tržište i YouTube generaciju filmmakera! I to tržište rapidno gubi zbog manjka inovativnosti.

Slažem se s tobom. Razmišljam pomalo o ozbiljnijem ulasku u video vode. Bez obzira što imam prilično ozbiljnu Canon opremu, za video ću vjerojatno uzeti Sony ili Panasonic. Nema tu nikakvih emocija niti bespotrebne vjernosti "svojoj" marki. Bolje je bolje, pogotovo kad se nalaziš u nekom strogo određenom cjenovnom razredu.

A što se tiče kamere iz teme, mislim da zapravo Canon samo pokazuje mišiće i hvali se svojim razvojem. Žele pokazati da su najjajči. Volio bih da to pokazuju na cjenovno prizemnijim stvarima od kojih bi i ja profitirao, ali takav je život.
A što se tiče Youtube generacije i široke populacije općenito, tu su kinezi nezaustavljivi. Mislim da je i to jedna od razloga zašto Canon sve više ulaže u srednji i gornji segment, a niži prepušta drugima.

15 godina
online
Re: ISO 4.000.000 iz Canona
CyberPlague kaže...

 Nikon i Pentax gaze canona u svakom pogledu.

 Ne bih rekao...još nemaju aparat koji je blizu Canonu 6D za 1300$, u videu Nikon nikada neće imati mijenjanje blende tokom videa, nemaju Magic Lantern niti će ikad imati nešto takvo (a vjerujem da barem pola Canon profesionalne zajednice koristi ML)

 

Čim Canon izbaci aparat sa Sony senzorom, opet se stvari rapidno mijenjaju na Canon stranu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
16 godina
offline
Re: ISO 4.000.000 iz Canona
DexCro kaže...
mbaksa kaže...

Nisi shvatio poantu. Canona se zadnjih bar 5 godina kritizira zbog manjka inovacija u "opremi za širu populaciju" i umjesto da inovira u svoje fotoaparate i kamere "za širu populaciju", gdje ga je konkurencija ozbiljno počela gaziti, bave se svim drugim samo ne tim. Izdaju nove kamere koje nemaju smisla. Zadnji primjer je XC10. Pa Canon je u osnovi stvorio DSLR video tržište i YouTube generaciju filmmakera! I to tržište rapidno gubi zbog manjka inovativnosti.

Slažem se s tobom. Razmišljam pomalo o ozbiljnijem ulasku u video vode. Bez obzira što imam prilično ozbiljnu Canon opremu, za video ću vjerojatno uzeti Sony ili Panasonic. Nema tu nikakvih emocija niti bespotrebne vjernosti "svojoj" marki. Bolje je bolje, pogotovo kad se nalaziš u nekom strogo određenom cjenovnom razredu.

A što se tiče kamere iz teme, mislim da zapravo Canon samo pokazuje mišiće i hvali se svojim razvojem. Žele pokazati da su najjajči. Volio bih da to pokazuju na cjenovno prizemnijim stvarima od kojih bi i ja profitirao, ali takav je život.
A što se tiče Youtube generacije i široke populacije općenito, tu su kinezi nezaustavljivi. Mislim da je i to jedna od razloga zašto Canon sve više ulaže u srednji i gornji segment, a niži prepušta drugima.

Obojica ste promašili što se tiče pokazivanja mišića i sad tu neke Canon nove kamere koja nikom ne treba. Ovaj članak je očito greškom bačen među ovce i sad ga ovce prežvakavaju uzduž i poprijeko. Canon izbaci 10 tako usko specijaliziranih i široj publici potpuno nepoznatih i nepotrebnih inovacija godišnje o kojima (valjda srećom) Bug.hr ne napiše članak i nikom ništa i sad ste se vi uhvatili "evo ga na Canona" s "kakvom to kamerom molim te" i bez potpune slike o tome što sve izađe iz Canon (ili sličnih) inovativnosti gledate na sve iz potpuno krive perspektive. OK Canon više nije lider na tržištu svima interesantnih foto uređaja i to vjerojatno više nikad neće niti biti jer je jeftina kvalitetna optika danas dostupna i malim brendovima u industriji, hiperprodukcijom se spušta cijena, a više nema toliko mjesta ni za inovacije (jer oko ne vidi bolje od onog što oko može vidjeti). Ma bmk za Canon, nego komentari tipa: evo ga izbacio neku čudnu kameru zato jer ne može smislit ništa novo za mase je GLUPOST jer to nije razlog i jer postoje Canon segmenti kojii se NE BAVE ovcama nego upravo tim industrijskim proizvodima i takve proizvode izbacuje redovno pisao o tome BUG ili ne...

Canon pokazuje mišiće je toliko smiješna i naivna misao da ne znam kako može doći od nekog tko je očito stariji nego srednjoškolac jer ima prilično ozbiljnu Canon opremu...

15 godina
offline
Re: ISO 4.000.000 iz Canona
Jazzer kaže...

Canon pokazuje mišiće je toliko smiješna i naivna misao da ne znam kako može doći od nekog tko je očito stariji nego srednjoškolac jer ima prilično ozbiljnu Canon opremu...

Mislim da nisi shvatio što "pokazivanje mišića" znači. Canon je jedan od lidera u tom segmentu. Strahovito puno ulaže u istraživanje i razvoj. Bez obzira što navedeni senzor i kamera nisu namijenjeni donjem tržišnom segmentu svima će ostati u uhu da "Canon ima senzor sa ISO 4M". Takva rečenica je veliki marketinški kapital. Apsolutno je nebitno što većina laika misli da je cijena previsoka, a zapravo nije. Ono što je Canonu bitno i to želi pokazati tržištu, a posebno svojim dioničarima, da su tvrtka koja probija tehnološke barijere.

Treba imati na umu da nas nekoliko, koji smo detaljno pročitali članak, zapravo spadamo u sićušnu manjinu. 90% čitatelja (vrlo optimistično procjenjujem) je pročitalo naslov i krenulo dalje. U uhu su im ostale ključne riječi Canon i ISO 4.000.000. Ne mislim samo na Bug. Stvarni potencijalni kupci se obrađuju drugim metodama. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: ISO 4.000.000 iz Canona
Mitch kaže...
CyberPlague kaže...

 Nikon i Pentax gaze canona u svakom pogledu.

 Ne bih rekao...još nemaju aparat koji je blizu Canonu 6D za 1300$, u videu Nikon nikada neće imati mijenjanje blende tokom videa, nemaju Magic Lantern niti će ikad imati nešto takvo (a vjerujem da barem pola Canon profesionalne zajednice koristi ML)

 

Čim Canon izbaci aparat sa Sony senzorom, opet se stvari rapidno mijenjaju na Canon stranu.

 

Pa i ne baš. FF aparatima Nikon je počeo davati mogućnost promjene blende u live viewu, a nešto slično magic lanternu je lako implementirati u bilo koji aparat.

Canon je bolji za video, tu se svakako slažem, ali je Nikon bolji za fotografiju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2015 18:52 (Trickortreat).
15 godina
online
Re: ISO 4.000.000 iz Canona
Trickortreat kaže...
Mitch kaže...
CyberPlague kaže...

 Nikon i Pentax gaze canona u svakom pogledu.

 Ne bih rekao...još nemaju aparat koji je blizu Canonu 6D za 1300$, u videu Nikon nikada neće imati mijenjanje blende tokom videa, nemaju Magic Lantern niti će ikad imati nešto takvo (a vjerujem da barem pola Canon profesionalne zajednice koristi ML)

 

Čim Canon izbaci aparat sa Sony senzorom, opet se stvari rapidno mijenjaju na Canon stranu.

 

Pa i ne baš. FF aparatima Nikon je počeo davati mogućnost promjene blende u live viewu, a nešto slično magic lanternu je lako implementirati u bilo koji aparat.

Canon je bolji za video, tu se svakako slažem, ali je Nikon bolji za fotografiju.

Samo na D750

 

Pa i nije baš....ne mogu se sjetiti ni jedne ML funkcije osim intervalometra koja se može implementirati u bilo koji aparat.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
14 godina
neaktivan
offline
Re: ISO 4.000.000 iz Canona
Mitch kaže...

Samo na D750

 

Pa i nije baš....ne mogu se sjetiti ni jedne ML funkcije osim intervalometra koja se može implementirati u bilo koji aparat.

 

i d810, čini mi se da je i d800 podržavao.

canon je napravio pametni potez što je dizajnirao novi mount sa očitim pogledom prema budućnosti. mada nije nemoguće sve to izvesti na starim mountovima. nikon jednostavno nije imao baš previše interesaulaziti u svijet videa do sada...

hackovi za nikon kamere su se tek počeli razvijati, ali to je sve i bilo uvjetovano generalnoj nikonovoj nezainteresiranosti za video. sve je to u beta fazi, mada je masu opcija u planu i daleko je da ih je nemoguće izvesti. jednostavno prije nije bio interesa. lako nađeš na netu stranice i projekte koji razvijaju te stvari da ne linkam sada ovdje :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2015 23:10 (Trickortreat).
16 godina
moderator
offline
Re: ISO 4.000.000 iz Canona
Jazzer kaže...
Obojica ste promašili što se tiče pokazivanja mišića

Gdje sam ja napisao da je Canon s ovom kamerom pokazivao mišiće? Stari, zaletio si se, nisi shvatio poantu koju sam iznio - nemoj sad izmišljati da tvrdim nešto što ne tvrdim.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice