Isprobali smo Apple Watch

poruka: 31
|
čitano: 9.263
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprobali smo Apple Watch".
15 godina
offline
Isprobali smo Apple Watch

ok, šteta pustit kad si već u njujorcima. fino napisano. s odmakom. pametnom dosta. budala će ga ionako kupiti, bez obzira. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
15 3 hvala 1
11 godina
offline
Isprobali smo Apple Watch

Fala bogu za jedan relan članak o apple-ovom proizvodu! U zadnje vrime se to ne vidi baš često.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
13 0 hvala 0
Isprobali smo Apple Watch

Treba napomenuti da watch (jedini?) podrzava upload muzike na njega, te slusanje putem bluetooth slusalica. Ima i mogucnost odbrojavanja predjenih koraka, potrosenih kalorija, itd. Steta sto nema ugradjeni GPS jer bi tada za nas sportase/trkace bio (preskup) super gadget. Druge mogucnosti nisu mi nesto pretjerano interesantne, vise je kao produzena ruka iPhoneu bez kojeg naravno nece raditi. U svakom slucaju mislim da je ovo korak naprijed i u pravom smjeru, ali kako se veli prvi se macici u vodu bacaju. Ceka se iWatch 2 ili Samsungova totalno cool antihipsterska kopija natrpana gomilom beskorisnih gluposti.

Moj PC  
3 26 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Apple Watch

Degutantna je količina hypea oko Apple Watcha koja se ovih dana može osjetiti iz američkih medija. Hvala na napokon jednom normalnom osvrtu!

 
17 0 hvala 0
9 godina
offline
Isprobali smo Apple Watch

Hvala Davore na objektivnom tekstu.

Battlenet - TheProdigy#2234
 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Isprobali smo Apple Watch

Super mini recenzija, pohvale!

Swedish latin super funk.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo Apple Watch

Barem 3-4 puta tjedno posjetim macrumors.com. Ponajvise jer mi je OS X vec duze vrijeme primarni OS. iGadgeti me ne zanimaju, a bilo kakav smartwatch me ne zanima ni 1%, nevazno dal dolazi od applea, samsunga ili huaweia. Jednostavno meni osobno takva vrsta gadgeta nije ni malo privlacna. Ako nekom je, majko mila, kupis si ga i to je to.

 

No unazad par tjedana prestao sam posjecivati spomenuti portal. Dovoljno je spojiti se na isti i pogledati vijesti. Od 10 vijesti, 9,5 ih je vezano uz apple watch. Vijesti u vezi maca ili pak OS X dolaze valjda jednom mjesecno. Ostatak otpada na iOS gadgete.

Par puta kliknuo na komentare, ocekujuci da ce ekipa isti pljuvati. Ima ih i takvih, ali u velikoj manjini. Kako se priblizavao dan prodaje, ekipa je od skepticne postala entuzijasticna. Nesto nevjerojatno.

 

I na tome skidam appleu kapu. Znaju stvoriti tu histeriju kao nitko prije njih (bez obzira o kojem proizvodu pricamo, cak i van IT segmenta).

Autor vijesti pise o marketingu... Da, no ne bezgranicni marketing. Taj dio pripada samsungu, jer apple ulaze 10ak puta manje u marketing od njih. Ali je njihov marketing puno uncikovitiji i pametnije slozen. Oni predstave svoje gadgete kao 'cool' uredjaje (mrzim tu rijec), jednostavno ih svi zele imati ili barem vidjeti. I onda vidimo novinare kako nose iste, pa redove, pa se prenose redovi na portalima, newsima po tv-u, itd. I eto ti marketinga, boljeg ne mozes imati sve da ga zelis i kupiti.

 

Jednostavno ne shvacam kako postizu svu tu silnu histeriju medju dosta ljudi. iPhone mi je ok uredjaj, odlican je mobitel. No nemam ga, niti ga mislim imati. Osim ovog testnog u firmu. Ne dajem toliku lovu za bilo kakav smartphone, bez obzira ciji je brend u pitanju. Na macu sam slucajno zavrsio, svidjelo mi se i ostao na toj platformi. Danas-sutra mogu preci na neku distribuciju linuxa, ili se vratiti na windowse. Ko ce znati, jer kako mi se svidi tako i mijenjam. Valjda zato i ne mogu shvatiti ovu silnu histeriju. No skidam im kapu na istoj, jednostavno su genijalni po tom pitanju. I to im svatko mora priznati. Da mi je barem malo shvatiti kako to postizu, pa da i ja koji milijun u dzep stavim... :(

 
5 0 hvala 0
Isprobali smo Apple Watch

Hehe

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Apple Watch

Je sam li ja jedini kojemu taj sat djelomično liči na dječju igračku? 

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
 
11 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Isprobali smo Apple Watch
NecroKnight kaže...

Je sam li ja jedini kojemu taj sat djelomično liči na dječju igračku? 

 Mozda lici, ali vjerujem da je uzivo ljepsi.

Battlenet - TheProdigy#2234
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Apple Watch
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Treba napomenuti da watch (jedini?) podrzava upload muzike na njega, te slusanje putem bluetooth slusalica. Ima i mogucnost odbrojavanja predjenih koraka, potrosenih kalorija, itd. Steta sto nema ugradjeni GPS jer bi tada za nas sportase/trkace bio (preskup) super gadget. Druge mogucnosti nisu mi nesto pretjerano interesantne, vise je kao produzena ruka iPhoneu bez kojeg naravno nece raditi. U svakom slucaju mislim da je ovo korak naprijed i u pravom smjeru, ali kako se veli prvi se macici u vodu bacaju. Ceka se iWatch 2 ili Samsungova totalno cool antihipsterska kopija natrpana gomilom beskorisnih gluposti.

Prvo sam pomislio da nisi svjesta da je iphone nužan za normalan rad ovog uređaja, ali pošto si na kraju sam to naveo daj da te pitam par stvari:

Zašto bi apple watch imao gps ako ga iphone već ima?

Zašto podržava upload muzike kad je za te stvari tu iphone koji je k tome za to 100x praktičniji.

Pregledavanje slika - potpuno isto, onda crtanje i slanje otkucaja srca....

 

Mislim zanimljivo mi je kako zaključiš da će Samsungovi satovi biti natrpani gomilom beskorisnih gluposti, a u isto vrijeme hvališ apple watch koji je doslovce samo gomila gluposti i preseravanja, od kojega ti još želiš dodatne kao što je još jedan gps.

 

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Apple Watch
Hann kaže...

 ........


I na tome skidam appleu kapu. Znaju stvoriti tu histeriju kao nitko prije njih (bez obzira o kojem proizvodu pricamo, cak i van IT segmenta).

Autor vijesti pise o marketingu... Da, no ne bezgranicni marketing. Taj dio pripada samsungu, jer apple ulaze 10ak puta manje u marketing od njih. Ali je njihov marketing puno uncikovitiji i pametnije slozen. Oni predstave svoje gadgete kao 'cool' uredjaje (mrzim tu rijec), jednostavno ih svi zele imati ili barem vidjeti. I onda vidimo novinare kako nose iste, pa redove, pa se prenose redovi na portalima, newsima po tv-u, itd. I eto ti marketinga, boljeg ne mozes imati sve da ga zelis i kupiti.

 

Jednostavno ne shvacam kako postizu svu tu silnu histeriju medju dosta ljudi.

 

........

 

 

Pokušao sam odgovoriti na to pitanje  prilikom boravka tamo.  Većina Amera, neovisno o obrazovanju i soc. statusu, doma pred TV-om uredno odgleda reklame usred neke emisije bez mahnitog potezanja daljinskog kao kod nas. Vjerojatno rezultat desetljećima ispiranja mozga, nisu oguglali na reklame nego im vjeruju, uz rijetke iznimke.  Doduše tamo nećete gledati  reklame praška za suđe koji skida zagoretine od krvavice u jednom mlazu vode ili paste za zube koja izbjeljuje u tri pranja. Kazne za lažno oglašavanje su enormne. Ostalo nadoknađuju agresivnošću, novi Ford, Iphone i sl. izviru doslovno odasvud kako tsunami. I to je njima normalno, kod nas bi proizvelo kontraefekt ali zato skidanje 10 kg. u 10 dana uredno prolazi.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Apple Watch
Hann kaže...

Autor vijesti pise o marketingu... Da, no ne bezgranicni marketing. Taj dio pripada samsungu, jer apple ulaze 10ak puta manje u marketing od njih. 

 Moš mislit 

Re: Isprobali smo Apple Watch
Xanzzu kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Treba napomenuti da watch (jedini?) podrzava upload muzike na njega, te slusanje putem bluetooth slusalica. Ima i mogucnost odbrojavanja predjenih koraka, potrosenih kalorija, itd. Steta sto nema ugradjeni GPS jer bi tada za nas sportase/trkace bio (preskup) super gadget. Druge mogucnosti nisu mi nesto pretjerano interesantne, vise je kao produzena ruka iPhoneu bez kojeg naravno nece raditi. U svakom slucaju mislim da je ovo korak naprijed i u pravom smjeru, ali kako se veli prvi se macici u vodu bacaju. Ceka se iWatch 2 ili Samsungova totalno cool antihipsterska kopija natrpana gomilom beskorisnih gluposti.

Prvo sam pomislio da nisi svjesta da je iphone nužan za normalan rad ovog uređaja, ali pošto si na kraju sam to naveo daj da te pitam par stvari:

Zašto bi apple watch imao gps ako ga iphone već ima?

Zašto podržava upload muzike kad je za te stvari tu iphone koji je k tome za to 100x praktičniji.

Pregledavanje slika - potpuno isto, onda crtanje i slanje otkucaja srca....

 

Mislim zanimljivo mi je kako zaključiš da će Samsungovi satovi biti natrpani gomilom beskorisnih gluposti, a u isto vrijeme hvališ apple watch koji je doslovce samo gomila gluposti i preseravanja, od kojega ti još želiš dodatne kao što je još jedan gps.

 

 

Samsung Fanboy? Ok vidim dirnuo te u zivac, necu se prepirati, ali da se nadovezem na tvoj komentar za slusanje muzike. Probaj trcati 21kilometar s iphoneom u djepu, i rszumijeti ces zssto postoje sportski gadgeti. Toliko, pozdrav.

15 godina
offline
Re: Isprobali smo Apple Watch
NecroKnight kaže...

Je sam li ja jedini kojemu taj sat djelomično liči na dječju igračku? 

 ali, kao što znamo, razlika između dječaka i muškaraca je u cijeni igračaka 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Apple Watch

Uz to da danas imamo tako dobre mobilne uređaje, pitam se zašto je ovo potrebno?

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2015 18:05 (ivanoman).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Isprobali smo Apple Watch
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Xanzzu kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Treba napomenuti da watch (jedini?) podrzava upload muzike na njega, te slusanje putem bluetooth slusalica. Ima i mogucnost odbrojavanja predjenih koraka, potrosenih kalorija, itd. Steta sto nema ugradjeni GPS jer bi tada za nas sportase/trkace bio (preskup) super gadget. Druge mogucnosti nisu mi nesto pretjerano interesantne, vise je kao produzena ruka iPhoneu bez kojeg naravno nece raditi. U svakom slucaju mislim da je ovo korak naprijed i u pravom smjeru, ali kako se veli prvi se macici u vodu bacaju. Ceka se iWatch 2 ili Samsungova totalno cool antihipsterska kopija natrpana gomilom beskorisnih gluposti.

Prvo sam pomislio da nisi svjesta da je iphone nužan za normalan rad ovog uređaja, ali pošto si na kraju sam to naveo daj da te pitam par stvari:

Zašto bi apple watch imao gps ako ga iphone već ima?

Zašto podržava upload muzike kad je za te stvari tu iphone koji je k tome za to 100x praktičniji.

Pregledavanje slika - potpuno isto, onda crtanje i slanje otkucaja srca....

 

Mislim zanimljivo mi je kako zaključiš da će Samsungovi satovi biti natrpani gomilom beskorisnih gluposti, a u isto vrijeme hvališ apple watch koji je doslovce samo gomila gluposti i preseravanja, od kojega ti još želiš dodatne kao što je još jedan gps.

 

 

Samsung Fanboy? Ok vidim dirnuo te u zivac, necu se prepirati, ali da se nadovezem na tvoj komentar za slusanje muzike. Probaj trcati 21kilometar s iphoneom u djepu, i rszumijeti ces zssto postoje sportski gadgeti. Toliko, pozdrav.

 Koja budala će tračati sa iphoneom u džepu?! I kome to uopće treba?

Hejjjjj
15 godina
offline
Re: Isprobali smo Apple Watch
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Samsung Fanboy?

Hvaliti nešto što nisi ni vidio, iako je netko upravo objektivno rekao da je loše, je praktički definicija fanboy-a.

Ja nisam nikakav fanboy, nakon što sm počeo koristiti macbook pro, mogu reći da apple ima i dobrih uređaja, ali to ne znači da neću reći da je iphone za mene i dalje užasan u odnosu na android.

Istina za andorid trebaš biti malo sposobniji za koristiti, ali ako si ga dobro složiš, ni jedan iphone mu nije ni do koljena.

 

S druge strane, kažeš da se čeka "samsung kopija", misliš na onaj samsung koji je napravio prvi sat prije skoro 2 godine?

Što se tiče ovih gluposti oko "prebacivanja muzike" evo ti ovaj sat koji posjeduje sve to, plus ima ugrađen senzor "koji fali iwatchu" te još ima dodatnu memoriju.

Jel to znači da je ovaj bolji, jer po speckama je po svemu bolji?

 

Nisam ja nikakav fanboy, ali jednostavno smatram da pebble zapravo jedini ide u pravom smjeru što se tiče kompletne te tehnologije pametnih satova.

Eink ekran u boji, baterija barem tjedan normalnog korištenja (čak i više ako ga često ne diraš) plus kad je ispod 20% baterija možeš izgasiti sve osim sata, i baterija ti traje 2(!) dana.

 

Sve ove gluposti ostale nemaju smisla. Šta će mi sat ako ga moram puniti još i preko dana...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Isprobali smo Apple Watch
maximilian kaže...

 

Pokušao sam odgovoriti na to pitanje  prilikom boravka tamo.  Većina Amera, neovisno o obrazovanju i soc. statusu, doma pred TV-om uredno odgleda reklame usred neke emisije bez mahnitog potezanja daljinskog kao kod nas. Vjerojatno rezultat desetljećima ispiranja mozga, nisu oguglali na reklame nego im vjeruju, uz rijetke iznimke.  Doduše tamo nećete gledati  reklame praška za suđe koji skida zagoretine od krvavice u jednom mlazu vode ili paste za zube koja izbjeljuje u tri pranja. Kazne za lažno oglašavanje su enormne. Ostalo nadoknađuju agresivnošću, novi Ford, Iphone i sl. izviru doslovno odasvud kako tsunami. I to je njima normalno, kod nas bi proizvelo kontraefekt ali zato skidanje 10 kg. u 10 dana uredno prolazi.

 

Nije stvar samo amera, pa niti iPhonea. Meni je iPhone odlican uredjaj. Kao sto mi je odlican i Xiaomi mi4, OnePlus, Z3, itd. Samo me cijena odbija od svih nabrojanih.

Ali kad god sam u engleskoj (a cesto sam tamo), ponajvise vidjam iPhonea. Kod Japanaca je navodno ista stvar, cak i izrazenija nego kod SAD-a. Sad te djecinje price o tupavim ljudima objesi macku o rep, jer sve 3 spomenute drzave su 1000 godina ispred nas.

 

Poanta je u tome da ovi stvarno znaju stvoriti histeriju u vezi svojih proizvoda. A ja osobno nemam pojma kako im to svake godine uspijeva. A ocito ne zna ni njihova konkurencija.

 

Indy76 kaže...
Hann kaže...

Autor vijesti pise o marketingu... Da, no ne bezgranicni marketing. Taj dio pripada samsungu, jer apple ulaze 10ak puta manje u marketing od njih. 

 Moš mislit 

 

Ne mislim, vec znam. Imas lijepo po netu grafikone koje moze svatko procitati. Na istima jasno i lijepo pise koliko tko ulaze u marketing. Ako ti je problem iste naci, samo reci, lako se izguglaju ;)

9 godina
offline
Re: Isprobali smo Apple Watch
Hann kaže...

 

Poanta je u tome da ovi stvarno znaju stvoriti histeriju u vezi svojih proizvoda. A ja osobno nemam pojma kako im to svake godine uspijeva. A ocito ne zna ni njihova konkurencija.

 E to mene fascinira jer znam da konkurencija nije glupa, medutim vise manje ne mogu skinut jabuku s trona.

Battlenet - TheProdigy#2234
11 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Apple Watch

Primjetio sam da su sve teme (themes) i pozadine crne, vjerovanto da se sakriju bezeli/crni okviri na satu.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Apple Watch
Bio bi upotrebljiviji sa stylusom.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Apple Watch
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Treba napomenuti da watch (jedini?) podrzava upload muzike na njega, te slusanje putem bluetooth slusalica. Ima i mogucnost odbrojavanja predjenih koraka, potrosenih kalorija, itd. Steta sto nema ugradjeni GPS jer bi tada za nas sportase/trkace bio (preskup) super gadget. Druge mogucnosti nisu mi nesto pretjerano interesantne, vise je kao produzena ruka iPhoneu bez kojeg naravno nece raditi. U svakom slucaju mislim da je ovo korak naprijed i u pravom smjeru, ali kako se veli prvi se macici u vodu bacaju. Ceka se iWatch 2 ili Samsungova totalno cool antihipsterska kopija natrpana gomilom beskorisnih gluposti.

 Samsungova kopija? Pa ljudi već napravili hrpu smartwatcheva. Imali su čini mi se jedan i sa kamerom. Ovaj zadnji ima mogućnost telefoniranja. Tako da je praktički ko mali mobitel koji možeš nositi na ruci. A i to za upload muzike sigurno ima. I sve to ostalo što si nabrojao su banalne stvari koje ima svaki sličan uređaj. Ali ti pričaš o tome kao da je to jedini uređaj sa tim mogućnostima. A ustvari mu fali dosta toga što ima kod konkurencije. Pa eto i to da neće raditi bez iPhonea, što nije slučaj kod ovog zadnjeg Samsungovog smartwatcha.

15 godina
offline
Isprobali smo Apple Watch

Kako god bilo definitivno nije stvar koja se izdvaja od drugih Apple uređaja koji su donijeli revoluciju i ludilo čekanja ispred prodavnica.

Meda
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Isprobali smo Apple Watch
Meda kaže...

Kako god bilo definitivno nije stvar koja se izdvaja od drugih Apple uređaja koji su donijeli revoluciju i ludilo čekanja ispred prodavnica.

 Pametni satovi nisu (još uvijek) za velike mase.

Swedish latin super funk.
12 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Apple Watch

Iako sam ljubitelj a isto tako korisnik Applea, ja trenutno ne vidim razlog za kupovinu tog sata. Moguce je da mi nedostaju informacije jos vezane za isto, no, pomisao da moram sat puniti isto svako vecer a pored kreveta imam samo jednu uticnicu, pretvara mi se osmijeh u bolan grc...

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Isprobali smo Apple Watch

Kad ste već spomenuli marketing, frend bio u Americi negdje 1988. i rekao da oni imaju tv kanale koji piče samo reklame 24/7... Odmah mi je bilo jasno šta je prosječan Amer...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 1 hvala 0
Re: Isprobali smo Apple Watch
Bilal kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Treba napomenuti da watch (jedini?) podrzava upload muzike na njega, te slusanje putem bluetooth slusalica. Ima i mogucnost odbrojavanja predjenih koraka, potrosenih kalorija, itd. Steta sto nema ugradjeni GPS jer bi tada za nas sportase/trkace bio (preskup) super gadget. Druge mogucnosti nisu mi nesto pretjerano interesantne, vise je kao produzena ruka iPhoneu bez kojeg naravno nece raditi. U svakom slucaju mislim da je ovo korak naprijed i u pravom smjeru, ali kako se veli prvi se macici u vodu bacaju. Ceka se iWatch 2 ili Samsungova totalno cool antihipsterska kopija natrpana gomilom beskorisnih gluposti.

 Samsungova kopija? Pa ljudi već napravili hrpu smartwatcheva. Imali su čini mi se jedan i sa kamerom. Ovaj zadnji ima mogućnost telefoniranja. Tako da je praktički ko mali mobitel koji možeš nositi na ruci. A i to za upload muzike sigurno ima. I sve to ostalo što si nabrojao su banalne stvari koje ima svaki sličan uređaj. Ali ti pričaš o tome kao da je to jedini uređaj sa tim mogućnostima. A ustvari mu fali dosta toga što ima kod konkurencije. Pa eto i to da neće raditi bez iPhonea, što nije slučaj kod ovog zadnjeg Samsungovog smartwatcha.

 

Budući da se bavim trčanjem nekoliko godina, cijelo vrijeme tražim pristupačan uređaj koji će mi nuditi mogućnosti:

 

1. slušanja muzike i uploada po sistemu "drag/drop" MP3ca iz windows explorera

2. GPSa zbog mjerenja prođenih kilometara

3. ponekog zgodnog featurea poput brojača potrošenih kalorija ili otkucaja srca, nije da je bitno ali čovjeka veseli.

 

Kad kažem da je apple smartwatch korak naprijed, ne kažem da ću ga kupiti, povrh svega jer je suludo preskup (pa čak i ovaj obični "sport" model) i zato jer nema mogućnosti koje meni trebaju, ali svejedno mislim da je korak naprijed. Gledajući konkurenciju, a to je najviše Sony Smartwatch 3 i Samsung Gear S, nažalost niti jedan niti drugi nemaju mogućnost "pravog uploada" muzike. Gear S potrebuje Samsungov smartphone, a Sony Smartwatch treba pretplatu na google music, dakle to otpada. Drugi smartwatchi nisu ništa drugo nego obična produžena ruka telefonu (dodatni zaslon), bez njih su potpuno beskorisni.

 

Od ovih pametnih satova za sada (za sportaše) nema baš nikakve koristi, iako se lagano stvaraju naznake da bi trebalo biti. I zato čekam i iWatch 2 i Samsung Galaxy Gear S2 i bilo kakve kineske poluproizvode. I tada ću kazati da ipak čekam iWatch 3 i Gear S3, ...

Re: Isprobali smo Apple Watch
miki-os kaže...

Iako sam ljubitelj a isto tako korisnik Applea, ja trenutno ne vidim razlog za kupovinu tog sata. Moguce je da mi nedostaju informacije jos vezane za isto, no, pomisao da moram sat puniti isto svako vecer a pored kreveta imam samo jednu uticnicu, pretvara mi se osmijeh u bolan grc...

 

Dodatni zaslon za iPhone. Na uređaju ti se prikaže pristigli mailovi i poruke, novosti itd. Mislim da možeš i odgovoriti na poziv ("pričati u sat", što djeluje pomalo smiješno), ili odgovoriti na poruku ili gotovim predlošcima (javim se kasnije, ne mogu pričati, za 5 minuta, da, ne, ... idr), ili diktacijom (engleski). Ako osjetiš potrebu za time onda ti treba, ako ne osjetiš onda ti ne treba. Gledao sam video, sat je izuzetno izdržljiv (rezali ga nožem, strugali brusnim papirom, kamenčićima gađali, strugali ga kuhinjskim ribežom), a i može biti uronjen pod vodu cca 30 minuta na 3 metra.

13 godina
offline
Re: Isprobali smo Apple Watch
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Treba napomenuti da watch (jedini?) podrzava upload muzike na njega, te slusanje putem bluetooth slusalica. Ima i mogucnost odbrojavanja predjenih koraka, potrosenih kalorija, itd. Steta sto nema ugradjeni GPS jer bi tada za nas sportase/trkace bio (preskup) super gadget. Druge mogucnosti nisu mi nesto pretjerano interesantne, vise je kao produzena ruka iPhoneu bez kojeg naravno nece raditi. U svakom slucaju mislim da je ovo korak naprijed i u pravom smjeru, ali kako se veli prvi se macici u vodu bacaju. Ceka se iWatch 2 ili Samsungova totalno cool antihipsterska kopija natrpana gomilom beskorisnih gluposti.

 

A što je Apple Watch nego kopija pametnih satova koji izlaze već par godina, i što točno apple watch ima a da već ne postoji u njemu? Pročitao sam nekoliko reviewa i još ne razumijem, osim bar idejno totalno neergonomičnog upravljanja sa onim crownom.

Btw, što se tiče uploada glazbe na njega, zanimljivo da je jedna od istaknutih aplikacija za Apple Watch  shazam.... ali on ne podržava ništa do li aktiviranje aplikacije na iphoneu koja onda snimi zvuk i analizira ga. What's the point of that?

 

Hann kaže...

Barem 3-4 puta tjedno posjetim macrumors.com. Ponajvise jer mi je OS X vec duze vrijeme primarni OS. iGadgeti me ne zanimaju, a bilo kakav smartwatch me ne zanima ni 1%, nevazno dal dolazi od applea, samsunga ili huaweia. Jednostavno meni osobno takva vrsta gadgeta nije ni malo privlacna. Ako nekom je, majko mila, kupis si ga i to je to.

 

No unazad par tjedana prestao sam posjecivati spomenuti portal. Dovoljno je spojiti se na isti i pogledati vijesti. Od 10 vijesti, 9,5 ih je vezano uz apple watch. Vijesti u vezi maca ili pak OS X dolaze valjda jednom mjesecno. Ostatak otpada na iOS gadgete.

Par puta kliknuo na komentare, ocekujuci da ce ekipa isti pljuvati. Ima ih i takvih, ali u velikoj manjini. Kako se priblizavao dan prodaje, ekipa je od skepticne postala entuzijasticna. Nesto nevjerojatno.

 

I na tome skidam appleu kapu. Znaju stvoriti tu histeriju kao nitko prije njih (bez obzira o kojem proizvodu pricamo, cak i van IT segmenta).

Autor vijesti pise o marketingu... Da, no ne bezgranicni marketing. Taj dio pripada samsungu, jer apple ulaze 10ak puta manje u marketing od njih. Ali je njihov marketing puno uncikovitiji i pametnije slozen. Oni predstave svoje gadgete kao 'cool' uredjaje (mrzim tu rijec), jednostavno ih svi zele imati ili barem vidjeti. I onda vidimo novinare kako nose iste, pa redove, pa se prenose redovi na portalima, newsima po tv-u, itd. I eto ti marketinga, boljeg ne mozes imati sve da ga zelis i kupiti.

 

Jednostavno ne shvacam kako postizu svu tu silnu histeriju medju dosta ljudi. iPhone mi je ok uredjaj, odlican je mobitel. No nemam ga, niti ga mislim imati. Osim ovog testnog u firmu. Ne dajem toliku lovu za bilo kakav smartphone, bez obzira ciji je brend u pitanju. Na macu sam slucajno zavrsio, svidjelo mi se i ostao na toj platformi. Danas-sutra mogu preci na neku distribuciju linuxa, ili se vratiti na windowse. Ko ce znati, jer kako mi se svidi tako i mijenjam. Valjda zato i ne mogu shvatiti ovu silnu histeriju. No skidam im kapu na istoj, jednostavno su genijalni po tom pitanju. I to im svatko mora priznati. Da mi je barem malo shvatiti kako to postizu, pa da i ja koji milijun u dzep stavim... :(

 

 

Ajde macrumors ali pogledaj The iVerge. Trenutno je 3 od 7 istaknutih vijesti vezano uz Watch, do jučer je bilo 4. Zaključuju da je najbolji watch na tržištu unatoč tome što je spor i skup a sami su dali daleko veću ocjenu Moto360.. Da ne govorim da nijedan review do sad nije bio tehnički napravljen tako impresivno kao za Watch. Licemjerje svugdje.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice