Isprobali smo Microsoft Surface

poruka: 57
|
čitano: 7.520
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprobali smo Microsoft Surface".
14 godina
offline
Isprobali smo Microsoft Surface
"Znamo da će dobar dio vas sada biti bijesni, no iPad je i dalje najbolji tablet koji postoji. Točka." Ma daj, pa nitko se ne ljuti kad se govori istina.
Jakovp thumbdown subscriber
Moj PC  
20 27 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Microsoft Surface

Nakon ovih igračaka sad čekamo ultimativni stroj - Surface Pro.

 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Surface
Ezio kaže...
"Znamo da će dobar dio vas sada biti bijesni, no iPad je i dalje najbolji tablet koji postoji. Točka." Ma daj, pa nitko se ne ljuti kad se govori istina.

 

14 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Microsoft Surface

Fora je,ali ja cekam da dode ultimativno rijesenje(surface pro). To bu onda bio definitivno najbolji i najfunkcionalniji tablet na svijetu. Tocka

 
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Microsoft Surface

Malo losiji ekran + USB > malo bolji ekran - USB

Da ne govorim o puno boljem OS-u...

 
10 2 hvala 0
13 godina
offline
Isprobali smo Microsoft Surface

Koji tip panela imaju RT i pro verzija? IPS ili nešto drugo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Microsoft Surface

Mogli ste navesti po cemu je to ipad bolji osim po vecoj rezoluciji od koje se uredaj pregrijava jer po nicemu drugome nije a narucito ne os-u koji je na ipadu velika verzija iphona i ama bas nista vise znaci tablet koji koristi mobile os dok surface koristi pravi os i tocka.

 
5 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Surface
Mozda liku koji je pisao ovaj text je bolji. Velikoj vecini nas je Surface bolji, jos kada PRO dodje, taj Applic se moze sakriti.
Barcelona FC
15 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Surface
x18x05x kaže...
Mozda liku koji je pisao ovaj text je bolji. Velikoj vecini nas je Surface bolji, jos kada PRO dodje, taj Applic se moze sakriti.

 

Velika većina "nas", za razliku od "lika" koji je pisao ovaj tekst, możda nije ni probala iPad, sigurno nije probala Surface, a kamoli Surface Pro kojeg ćemo čekati još neko vrijeme.
14 godina
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Surface
chekfile kaže...

Mogli ste navesti po cemu je to ipad bolji osim po vecoj rezoluciji od koje se uredaj pregrijava jer po nicemu drugome nije a narucito ne os-u koji je na ipadu velika verzija iphona i ama bas nista vise znaci tablet koji koristi mobile os dok surface koristi pravi os i tocka.

Iz teksta se da zaključit da je iOS na Appleu bolje riješen, tj više user friendly.

 

Pravi os? Dvojbeno. Windowsi RT su ograničeni koliko i iOS, instalacija samo iz storea, nema pokretanja .exe aplikacija.

Swedish latin super funk.
14 godina
offline
Isprobali smo Microsoft Surface

Zato se i čeka onaj koji će moći pokretati i .exe u tom smjeru se ide.... A da li apple ide u smjeru .exe? Pojma nemam...;)

bug caruje, um klade valja
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Microsoft Surface

a što drugo od petrica očekivat {#}

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Surface
Criss kaže...
x18x05x kaže...
Mozda liku koji je pisao ovaj text je bolji. Velikoj vecini nas je Surface bolji, jos kada PRO dodje, taj Applic se moze sakriti.

 

Velika većina "nas", za razliku od "lika" koji je pisao ovaj tekst, możda nije ni probala iPad, sigurno nije probala Surface, a kamoli Surface Pro kojeg ćemo čekati još neko vrijeme.

 Ah, pa znaš da ima ovdje "likova"  koji su isprobali sve prije nas običnih smrtnika, pa nam  krenu ovako dijelit pamet.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Surface
Oldy kaže...

Zato se i čeka onaj koji će moći pokretati i .exe u tom smjeru se ide.... A da li apple ide u smjeru .exe? Pojma nemam...;)

Apple nikada neće ići u smjeru .exe... Elementarno poznavanje operativnih sustava dobro dođe u raspravi.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Surface
Type Cover - ona tipkovnica s "pravim" tipkama - daleko je praktičniji i na njemu je moguće brzinsko pisanje. S druge strane, nije onako tanak, lagan, praktičan i štosan kao Touch Cover. Očito je i osmišljen za one koji vole brzo tipkati, jer kad bi se brzo moglo tipkati i na Touch Coveru, zašto bi Microsoft uopće i nudio Type Cover?

 

Zato sto ima ljudi (poput mene) koje vole osjetit kada se pritisne tipka. Cak i da touch i type imaju iste preformanse bi uzeo type bez obzira na razliku debljine.

14 godina
offline
Isprobali smo Microsoft Surface

Cekamo tablet sa pravim windowsima, da mozemo igrati Diablo 3 na njemu :)

http://eu.battle.net/d3/en/profile/AFARON-2891/hero/420352
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Microsoft Surface

iPad imam od prvog dana do danas... Microsoftov Surface i Win8RT i PRo pratim i razmatram kao opciju za tablet ukoliko budu ispunjene neki od uvjeta koji mi ocajno nedostaju na iPadu:

 

Ozbiljan multitasking - ovo na iPadu je sve, samo nije pravi multitasking.

File Explorer - pristup file sistemu trebam, ovo zongliranje izmedju aplikacija ili stalno pristekavanje na iTunes je BozeSacuvaj

Korisnicki racuni - kreiranje vise korisnickih racuna, a ne da nemogu dat nikome svoj tablet jer tako izlazem svoje dokumente, mailove, xxx ;)

Alternativni ( ili kvalitetni ugradnjeni) mail klijenti ( sa punom funkcionalnoscu ) - s Appleovom mail aplikacijom sam ogranicen - trebam napredne funkcije, kao sto je attachanje slika iz maila, bold, italic... I uz sve to da postoji i push funkcija za mailove.

Kvalitetan office paket - postoje DocsToGo i Appleov iWork paket, ali to nije to. 

 

 

Ako uspije zadovoljit vecinu od kriterija koje sam nabrojao ( a pobrojao sam one koji su mi pali na pamet ) mijenjam iPad za Surface.

 

Naravno bitna stavka je da je sucelje brzo i fluidno, da nema lagova, rusenja aplikacija. iPad tu zadacu obavlja odlicno.

 

Rezolucija ekrana mi nije bitna dok god nije 800x600 na 10" tabletu... 

 

 

Reci da je iPad i dalje najbolji tablet koji postoji na temelju par minuta isprobavanja je vrlo nategnuto, ali mozda receno samo zato da raspali mase. :D

 

 

 
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Isprobali smo Microsoft Surface

ja mislim da i jedan i drugi uređaj nemaju neku svoju svrhu osim što su gadgeti pa oni željni dokazivanja i pozornosti će sigurno imati jedan od ta dva dotična uređaja (ipad ili surface)

činjenica je da je neki ozbiljniji rad na tim uređajima nije moguć zbog limitiranosti OS-a a kod ipada nedostatkom usb-a i card readera!!

Točka

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Isprobali smo Microsoft Surface

Još uvijek čekam tablet na novim atomima i pravom osmicom, usb, podrška za lte i eventualno neki dock.

2 mjeseca na lito sam svaki dan satima bio na ipadu duji i ne pada mi na pamet da ga kupim.

 

Edit: Lažem, proba sam ga par puta i to jedinicu a ne duju ali shvaćate...

MIKROBLOG: ungrateful madafakas
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2012 10:56 (KIKI3ooo).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo Microsoft Surface

zbog čega nitko ne spominje Thinkpad tablet 2 ?

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Surface
Oldy kaže...

Zato se i čeka onaj koji će moći pokretati i .exe u tom smjeru se ide.... A da li apple ide u smjeru .exe? Pojma nemam...;)

Nije uopće bitno. Ovo se sve odnosi na Surface sa Windowsima RT, koji je trenutno lošiji od iPada, po ovom članku.

Swedish latin super funk.
12 godina
protjeran
offline
Isprobali smo Microsoft Surface

Full USB 2.0 i Card Reader su meni dovoljan razlog da uzmem RT Windows tablet... Što se tiće pro verzije, vjerujem da će biti preskup tako da o njemu ne mogu razmišljati...

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2012 10:29 (Gasttozz).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Surface
Znaci, prema ovom clanku, ekran je jedina stavka koja se vrednuje. Nije bitan OS, ni prosirenja, ni cijena (ulozeno/dobiveno), ni to sto imas isti OS na svemu... Ekran je uberbitan. O da, zaboravio milijune beskorisnih aplikacija.
Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
15 godina
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Surface
KIKI3ooo kaže...

Još uvijek čekam tablet na novim atomima i pravom osmicom, usb, podrška za lte i eventualno neki dock.

2 mjeseca na lito sam svaki dan satima bio na ipadu duji i ne pada mi na pamet da ga kupim.

Pođoh ti upravo reći...

da10 kaže...

zbog čega nitko ne spominje Thinkpad tablet 2 ?

... ovo, ali da10 me je preduhitrio.

 

http://www.lenovo.com/products/us/tablet/thinkpad/thinkpad-tablet-2/

 

I meni nije jasno što su svi navalili na Microsoftove tablete, pa sad će ih biti kao blata i to sa punokrvnim Windowsom 8. Acer, Asus, Samsung, a ja sam već sebi zapikirao Lenovo Thinkpad Tablet 2 samo se nadam da neće biti preskup.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2012 10:41 (Envy).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Surface
Sabbathian kaže...
Oldy kaže...

Zato se i čeka onaj koji će moći pokretati i .exe u tom smjeru se ide.... A da li apple ide u smjeru .exe? Pojma nemam...;)

Apple nikada neće ići u smjeru .exe... Elementarno poznavanje operativnih sustava dobro dođe u raspravi.

Pa zato mu i služi smajlić. Nauči čitati.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Surface
ukay1000 kaže...
Znaci, prema ovom clanku, ekran je jedina stavka koja se vrednuje. Nije bitan OS, ni prosirenja, ni cijena (ulozeno/dobiveno), ni to sto imas isti OS na svemu... Ekran je uberbitan. O da, zaboravio milijune beskorisnih aplikacija.

Na milijune aplikacija možeš zaboravit, barem dok ne dođe Surface Pro. Na Surface RT od desktop aplikacija za sada radi samo Office i programi koje dobiješ sa Windowsima 8 RT.

14 godina
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Surface
Envy kaže...

 a ja sam već sebi zapikirao Lenovo Thinkpad Tablet 2 samo se nadam da neće biti preskup.

A hebemu, nadam se oko 4000 {#}

MIKROBLOG: ungrateful madafakas
14 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo Microsoft Surface

Je li se to meni samo čini ili ćeš vrlo jednostavno na Surfaceu Pro moći imati bilokoji OS za Desktope? (a ne samo aplikacije)
Sad samo da naprave nekakav super dock sa monitorom i tipkovnicom i prebace Surface Pro na smartphoneove i tržište tableta, laptopa, ultrabooka i svega ne desktop će doživjeti sigurne promjene.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Isprobali smo Microsoft Surface
Profesor Jakov kaže...

Je li se to meni samo čini ili ćeš vrlo jednostavno na Surfaceu Pro moći imati bilokoji OS za Desktope? (a ne samo aplikacije)

 A mislis stavit FreeBSD ili FreeDos? Neznas koji je bolji...

 

Ali bi bila provala stavit OS-X gore. E onda bi definitivno bio bolji od iPada. {#} 

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice